Galaxy S8’deki Fotoğrafları Gizleme

#Samsung #Galaxy # S8, düşük ışık koşullarında bile muhteşem fotoğraflar çekmesine izin veren harika bir kameraya sahip premium Android akıllı telefonlardan biridir. Şu anda bir çok kişi videolarını veya fotoğraflarını Instagram, Facebook ve snapchat gibi popüler sosyal medya ağlarına yüklemek için bu telefonu kullanıyor.

Bugün fotoğraf paylaşmak oldukça kolay olsa da, bazı telefon fotoğraflarınızı meraklı gözlerden gizlemek isteyebileceğiniz durumlar vardır. Bu, Google Play Store’dan bir üçüncü taraf uygulaması yüklemeden bu telefonda kolayca yapılabilir. Tek yapmanız gereken, telefonun Güvenli Klasör özelliğini ayarlamaktır.

Telefonun Güvenli Klasörünü ayarlamak için

    Uygulamalar’a dokunun Ayarlar’a dokununKilit ekranı ve güvenlik üzerine dokununGüvenli Klasör’e dokununSamsung hesabınızda oturum açmanız gerekecek. Samsung Hesabı ayrıntılarınızı girin, ardından GİRİŞ YAP seçeneğini seçin. Samsung hesabınız yoksa HESAP OLUŞTUR’u seçin. Hesap oluşturma adımlarını izlemeniz yeterlidir) Güvenli Klasörünüz için kullanmak istediğiniz kilit yöntemini seçin Güvenli Klasöre kısayol, Ana Ekran ve Uygulamalar ekranınıza eklenecektir.

Bunu ayarladıktan sonra, Güvenli Klasör uygulamasını açıp dosya ekle’ye dokunarak S8’inizdeki fotoğrafları gizlemek artık çok kolay. Eklediğiniz dosyalar orijinal konumlarından telefonun Güvenli Klasörüne aktarılır.

Ek güvenlik için Güvenli Klasör kısayolunu ana ekrandan gizleyebilirsiniz.

    Uygulamalar’a dokunun Ayarlar’a dokunun, Kilit ekranı ve güvenlik üzerine dokunun, Güvenli Klasör’e dokunun, Güvenli Klasörü Gizle’ye dokunun, onaylamak için Tamam’a dokunun.

Güvenli Klasör simgesini göstermek için

    Uygulamalar’a dokunun Ayarlar’a dokunun Kilit ekranı ve güvenlik öğesine dokunun Güvenli Klasör’e dokunun Ekranın altındaki Güvenli Klasör simgesine dokunun, ardından kilit açma deseninizi, raptiyenizi veya şifrenizi girin