Galaxy S8'in ekranlarda renk bozulması varsa ve ne yapmazsa ne yapmalısınız?

Galaxy S8 ekranınızda daha önce olmayan çizgiler ve gölgeler varsa, büyük olasılıkla bunu göndermeniz gerekir. Bazı durumlarda, yapabileceğiniz bazı geçici çözümler olabilir. Aşağıdaki ekran renk atmasını nasıl düzelteceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: Galaxy S8'in ekran rengi bozuk ve açılmıyor

Tamam, bu yüzden yerleştirdiğim masa üstünde telefonum bulundu ve ekran yeşilti ama ne yapacağımı bilmediğim uygulamaları görebiliyordum, bu yüzden güç tuşuna bastım ve yeşil ekran sadece düz çizgi ve yatay yeşil görünüyor satır ve telefon ekranım bundan sonra siyah oldu. Tüm adımını yapmaya çalıştım ama işe yaramıyor. Telefon hala çalışıyor, çünkü şarj ettiğimde küçük nokta kırmızı yanıyor ve güç yeniden başladığında mavi yanıyor. Bildirimleri aldığımda mutlaka yanıp sönebileceğini söyleyebilirim. Sadece ekran açılmıyor. Lütfen yardım et! Onun bir galaksi s8.

Çözüm: Normalde çalışan herhangi bir ekran, uzun süre herhangi bir renk değişikliği veya gölge göstermemelidir. Renk değişikliği ve çizgilerin varlığı (dikey veya yatay) hasarlı bir ekranla tutarlı olduğundan, en olası sorun kötü bir ekrandır. Bu noktada, yapabileceğiniz en iyi şey, bir profesyonelin donanımı incelemesine izin vermek ve böylece doğru bir değerlendirme yapabilmenizdir.

Bununla birlikte, uygulama veya yazılımla ilgili sorunlardan kaynaklanan bazı ekran renk değişikliği veya düzensiz ekran davranışları vardır. Kötü ekrana dikkat etmeden önce cihazın düşmediğinden veya fiziksel olarak etkilenmediğinden pozitifseniz, bununla ilgili bir şeyler yapabilirsiniz. Bu durumda denemeniz gereken sorun giderme adımları aşağıdadır.

Çözüm 1: Zorunlu yeniden başlatma yapın

Galaxy S8'inizin ekranın normal çalışmasını engelleyen geçici bir hatayla karşılaşmış olabilir. Kontrol etmek için, bir “pil çekme” nin etkilerini simüle etmek istersiniz. Bu, sistemi kapatmak için pilin bağlantısını kesmenin etkilerini taklit etmeye çalışan basit bir prosedürdür. Galaxy S8'iniz çıkarılabilir olmayan bir pil paketine sahip olduğundan, pili fiziksel olarak çıkaramayacaksınız. Bunun yerine, zorla yeniden başlatmayı yalnızca donanım düğmelerinin bir bileşimini kullanarak deneyebilirsiniz. İşte böyle yapıldı:

 1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Çözüm 2: Güvenli Modda gözlemleyin

Zorunlu yeniden başlatma fark yaratmayacaksa, yapılacak en iyi şey telefonu Güvenli Mod'a yeniden başlatmaktır. Bunu yaparak, indirilmiş bir uygulamanın suçlu olup olmadığını kontrol etmek istersiniz. Galaxy S8'inizi aşağıdaki güvenli modda yeniden başlatmayı öğrenin:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

Unutmayın, güvenli mod bir çözüm değil, bir uygulama sorunu olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olacak bir araçtır. Burada bahsedilen sorunlar güvenli modda mevcut değilse, uygulamalardan birinin onlara neden olduğu anlamına gelir. Ancak, Güvenli Mod sorunlu uygulamayı tanımlamaz. Hangisinin suçlu olduğunu bilmek için daha fazla araştırmanız gerekecek. Aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Güvenli moda önyükleme yapın.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz. Uygulamaları tek tek silmek önemlidir.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
 5. Galaxy S8'inizde hala aynı sorun varsa, 1-4 arası adımları tekrarlayın.

Çözüm 3: Kurtarma Moduna Önyükleme

Ekran hala bir sorunsa veya Güvenli Mod'a önyükleme yapamıyorsanız, bu sonraki sorun giderme adımının yardımcı olması için çok az şansınız olacaktır. Kurtarma moduna önyükleme yaparak, bir Android işletim sistemi hatası sorunun nedenidir, ancak aksi takdirde ekran fiziksel olarak bozulmamış olur. Sorunun arkasında bir yazılım hatası varsa ve Kurtarma Moduna gidecekseniz, bir önbellek bölümü silme veya fabrika ayarlarına sıfırlama yardımcı olabilir. Bu seçeneklerin her ikisine de Kurtarma Modunda erişilebilir.

Galaxy S8'i Kurtarma Moduna nasıl önyükleme

 1. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna yeniden başlatmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).

Çözüm 4: Samsung'a Başvurun

Bu noktaya kadar hiçbir şey işe yaramıyorsa, Samsung'dan yardım almalısınız. Cihazda neyin yanlış olduğunu görmek için daha derin bir donanım kontrolü yapılmalıdır, özellikle dışardan belirgin işaretler yoksa. Daha sonra, problemin şiddetine bağlı olarak onarım veya değiştirmeyi önerebilirler.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy S8'in ekran rengi bozuk ve açılmıyor
   • Çözüm 1: Zorunlu yeniden başlatma yapın
   • Çözüm 2: Güvenli Modda gözlemleyin
   • Çözüm 3: Kurtarma Moduna Önyükleme
   • Çözüm 4: Samsung'a Başvurun
  • Bizimle meşgul