Galaxy S8'iniz MMS gönderebiliyorsa ne yapmalı, ancak iletişim onu ​​alamıyor.

Merhaba ve yeni # GalaxyS8 sorun giderme makalemize hoş geldiniz. Bugünkü yazı bazı S8 mesajlaşma ve MMS konularına cevap verecek. Her zamanki gibi, aşağıda belirtilen durumlar TheDroidGuy topluluğunun bazı üyelerinden aldığımız mektuplardan alınmıştır. Son zamanlarda bazı kısa mesajlarınız varsa, aşağıdaki vakalara göz attığınızdan emin olun.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

  • Sorun # 1: Galaxy S8 üçüncü parti mesajlaşma uygulamasını kullanarak MMS gönderemiyor
  • Sorun # 2: Bluetooth açıkken Galaxy S8 kısa mesaj göndermeyecek
  • Sorun # 3: Galaxy S8'iniz MMS gönderebiliyorsa ne yapmalı, ancak iletişim onu ​​alamıyor.
  • Problem # 4: Galaxy S8 Instagram uygulaması kendi kendine kapanmaya devam ediyor
  • Sorun # 5: Galaxy S8, mobil verileri kullanarak internete bağlanamıyor
  • Bizimle meşgul

Sorun # 1: Galaxy S8 üçüncü parti mesajlaşma uygulamasını kullanarak MMS gönderemiyor

Galaxy S8, üçüncü taraf mesajlaşma uygulamaları ile MMS mesajları göndermeyecek. S5'imde Sinyal uygulamasını uzun bir süre boyunca sorun olmadan kullandım. Birkaç ay sonra bir S8'e geçtim ve o zamandan beri sinyal uygulamasıyla ilgili sorunlar yaşadım. Taşıyıcım değişmedi ve planım değişmedi. Sadece sinyal değil, fabrika uygulamasıyla MMS mesajları gönderebilirim. Textra'yı denedim ve o da MMS göndermiyor. 3. parti uygulamalarıyla ilgili bir şey gibi. Sinyal teknik desteğiyle bağlantı kurdum ama benden vazgeçtiklerini düşünüyorum. Herhangi bir fikir?

Çözüm: Sorun büyük ihtimalle üçüncü taraf uygulamalarıyla değil, telefonunuzun ürün yazılımının kodlanmış halidir. Bu konunun bazı markalı Samsung Galaxy cihazlarla (global / evrensel ürün yazılımı olan Galaxy cihazlarında sorun yok) görüldüğünü görüyoruz, böylece yapabileceğiniz en iyi şey operatörünüzle konuşmak. Kısıtlama geçici ise ve değiştirilebilirse, bir telefon temsilcisi size yardımcı olabilir. Ancak, MMS işlevselliği ürün yazılımında derin ve kalıcı olarak ayarlanmışsa, büyük olasılıkla stok mesajlaşma uygulamasına bağlı kalmanız gerekir. Her taşıyıcı, aboneleri için olası güvenlik risklerini sınırlamak için farklı stratejiler kullanır ve sizi stok mesajlaşma uygulamasını kullanmaya zorlayarak bunlardan biri olabilir. Bu sadece bizim tarafımızdan yapılan bir spekülasyon ama geçmişte bazı taşıyıcılar tarafından kullanılan bu tip bir stratejiyi gördük. Eğer durum buysa, ne yazık ki, siz veya müşteri hizmetleri temsilcisinin yapabileceği pek bir şey yok. Nedeni kodlama ile ilgili ise, o zaman şu an sahip olduğunuz şeyle sıkışmış olursunuz. Kod değiştirmek için bazı ayarları değiştiremezsiniz.

Sorun # 2: Bluetooth açıkken Galaxy S8 kısa mesaj göndermeyecek

Merhaba. Samsung Galaxy S telefonlarında ortak bir sorunu ele alan makalelerinizle ilgili bir yorum yayınlamaya çalışıyorum. Ancak yorumumu yazıp gönderdiğimde web siteniz reddediyor, çünkü bir proxy'nin arkasında olduğumu söylüyor. İşte benim yorumum, ardından geçerli makaleler. Umarım gönderebilirsin. “Düşünebildiğim her şeyi denedikten sonra (uygulamaları kaldırırken, fabrika ayarlarına sıfırlama, vb.), Son olarak sorunumun telefonların Bluetooth tarafından yapıldığını keşfettim. Açık olduğunda, telefonun işletim sistemi ve yerel metin mesajlaşma uygulaması dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar düzgün şekilde çalışmaya son verir. Bunu kapattığımda, tüm kısa mesajlar hemen gönderilir ve işletim sistemi tekrar normal çalışmaya başlar (uygulamalar indirilir ve doğru şekilde güncellenir, bildirimler zamanında gelir, vs.). Bluetooth olmasından şüphelenmedim bile, çünkü bu temel bir işlevdi, fakat telefonumda Bluetooth'u suçlu bulmaya çalışabildim. Çok sinir bozucu oldu. Bu sorunu yaklaşık 6 aydır çözmeye çalışıyorum. Sonunda anladım. Btw, AT & T ile Samsung Galaxy S8, Best Buy'tan satın aldım. ”Https://thedroidguy.com/2016/12/how-to-fix-samsung-galaxy-s5-not-sending-receiving-sms-mms Https://thedroidguy.com / 2017/01 / samsung-galaxy-s5-kısa mesaj gönderme-başarısız-konu ile ilgili sorunları-1069740

Çözüm: Ne yaparsanız yapın, sorununuzu kendi başınıza düzeltebileceğinizi biliyoruz. Bugüne kadar kısa mesaj gönderirken sorunlara neden olan herhangi bir Bluetooth sorununun farkında değiliz. Bu nedenle muhtemelen yalıtılmış bir durumdur. İstediğiniz gibi, başkalarının Galaxy S8'lerinde aynı senaryo ile karşılaşması durumunda davanızı burada gönderiyoruz. Davanızı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Sorun # 3: Galaxy S8'iniz MMS gönderebiliyorsa ne yapmalı, ancak iletişim onu ​​alamıyor.

Arkadaşım genellikle cihazımda gönderildiği halde gösterseler bile metin mesajları yoluyla resimler almaz. (Onun cihaz modelinden veya operatöründen emin değilim). Sorun gidermeden sonra dosya boyutu olup olmadığını merak ediyorum; Nadir durumlarda, bir fotoğraf geçer ya da ertesi gün geçer. Fotoğrafı çekildikten sonra boyutunu nasıl değiştirebilirim / sıkıştırabilirim? Telefonda ne olduğunu kullanarak bir çözüm bulamadım. Fotoğraflarımın diğer kullanımları için yüksek çözünürlüğe ihtiyacım olduğu için kamera ayarını değiştirmek istemiyorum.

Çözüm: Ağ operatörleri, sistemlerinde büyük dosyaları otomatik olarak sıkıştıran ve böylece MMS olarak iletilebilecek yerleşik bir mekanizmaya sahiptir. Söz konusu dosya çok büyükse ve sıkıştırma sistemi sığdıramazsa, bir kullanıcı genellikle dosyanın çok büyük olduğunu ve gönderilemediğini veya bu satır boyunca bir şey yapamayacağına dair bir hata alır.

S8'iniz mesajı (MMS) gönderebilseydi ve hiç bir hata olmazsa, sorun cihazınızın veya ağınızın değil, alıcının kısmında olmalıdır. Şebeke operatörünün yardımı ile arkadaşınızın veya iletişim sağlayıcınızın sorununu gidermek için arkadaşınıza ya da kişinize bildirmeniz gerekir.

Mesajınızı bir MMS olarak göndermeniz gerekmedikçe, kullanabileceğiniz ücretsiz ve kullanışlı bir çözüm var. Yaklaşık 10 yıl öncesinden farklı olarak, fotoğraf gönderirken çoğunlukla yavaş ve artık eski 2G ve 3G ağları (bu günlerde hala MMS göndermek için kullanılan taşıyıcılar) üzerinden yapılan işlerde, artık dosyaları sorunsuz olarak gönderebilen ve alabilen çok sayıda çapraz platform uygulaması var. İyi bir örnek Facebook Messenger uygulamasıdır. Tüm telefonlarda çalışır, böylece siz ve arkadaşınız istediğiniz zaman fotoğraf ve video göndermek için kullanabilirsiniz. Facebook Messenger'ın, bir dosyanın ne kadar büyük bir alana gönderilebileceği konusunda sınırlamaları vardır, ancak şu anda göndermek istediğiniz herhangi bir fotoğrafı işleyebilmelidir.

Ayrıca Dropbox veya Google, Microsoft, hatta Samsung tarafından sunulanlar gibi diğer popüler ücretsiz bulut hizmetleri gibi bulut tabanlı uygulamaları da kullanabilirsiniz. Bu tür servislere her türlü internet bağlantılı cihazdan erişilebilir. Seçeneklerinizi hala taşıyıcılar tarafından sunulmakta olan eski MMS hizmetlerini kullanma konusunda sınırlandırmayın. Sadece özgür değiller, aynı zamanda çok kısıtlılar ve tecrübeleriniz artık kendileri için konuştuğundan, aynı zamanda güvenilmez.

Problem # 4: Galaxy S8 Instagram uygulaması kendi kendine kapanmaya devam ediyor

Merhaba. Benim instagram app kapanış tutar ve şimdi benim telefon ile değil, uygulama ile ilgili bir şey olduğuna inanıyorum. Çözümler için çevrimiçi arama yaptım ve aşağıdakileri buldum: Uygulama ayarlarına git> önbelleği temizle> cihazı yeniden başlat. Uygulama ayarlarına gidin> önbelleği temizle> verileri temizle> cihazı yeniden başlat. Uygulamayı kaldır ve uygulamayı yeniden yükle. Telefonumu fabrika ayarlarına yeniden başlattım ve tüm uygulamalarımı tekrar indirdim. Ben her şeyi yaptım ve hala aynı problem var. Tarayıcı üzerinden giriş yapabilirim ancak uygulamanın kendisiyle hala sorunlarım var. Lütfen bana ne yapabileceğimi söyle.

Çözüm: Bu sorun birkaç hafta önce düzeltildi. Evet, haklısınız, bu bir telefon sorunu değil. Instagram, geçmişte bir süre için buggy olmuştu, ancak mühendisleri zaten ona hitap etmişti. Tek yapmanız gereken, Google Play Store üzerinden güncelleyerek en yeni uygulama sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak.

Sorun # 5: Galaxy S8, mobil verileri kullanarak internete bağlanamıyor

Verilere veya internete bağlanamıyorum. Bu sabah uyandığımda başladı. Bu daha önce hiç olmamıştı. Boost Mobile ile iletişim kurdum ve bir kod verildi. ## 72786 #. Bu bile yardım etmiyor.

Telefonumu yeniden başlattım. Onu güncelledim. Tachi'imi temizledim ve hâlâ Chrome, internet, Google ve diğer uygulamalara bağlanamıyorum. internet ya da veri olmadığı için tüm üzerimde çökmeye devam ediyor. 505 404 hata kodunu aldım ve bunları yazmak için zaman yoktu ve bir tanesi kablosuz veri bağlantısı kuramadı.

Şu an itibariyle, telefonum çok sıcak, ona dokunamadım bile. Verileri kaybetmeden önce acele etmeye çalışıyorum.

MY CARRIER MOBİL MOBİLDİR. CDMA LTE ÜZERİNE KULLANIM AMACI CDMA ON PUT ETTİ.

Çözüm: Hücresel veri veya mobil verilerle ilgili sorun yaşıyorsanız, size yardımcı olacak en iyi destek ekibi, Operatörünüz Boost Mobile'dır. Mobil verilerinizin telefon ayarlarınızdan başka bir şekilde çalışmasını engelleyen diğer birçok önemli öğe vardır. Sorunun telefonunuzda bulunma ihtimali olsa da (genellikle telefonun kilidi açılır ve diğer taşıyıcılar için yapılırsa), operatörünüzün sonundaki hesap yapılandırması da önemlidir. Dediklerimiz, bunu yapmak için doğru konumda oldukları için bu sorunu gidermek için operatörünüzle çalışmak istediğiniz. Bizim gibi üçüncü taraf destek ekipleri sadece çok şey yapabilir. Hesap ve fatura durumu, ağ yapılandırması, telefon yapılandırması gibi şeyler operatörünüzün tüm alanıdır. Mobil veri bağlantısı, telefonun ağ sistemleriyle uyumlu olmasını gerektirir. Operatörünüz öncelikle hesabınızın kendileriyle çalışıp çalışmadığını ve mobil veri hizmetlerini kullanmalarına izin vermelidir. Hesap ve faturalandırma koşullarının tümü doğru şekilde ayarlanmışsa, telefonunuzun doğru bellenime, uyumlu ürün bilgisine ve doğru ağ yapılandırmasına sahip olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olurlar. Tüm bunlara ilişkin bilgimiz yok, bu yüzden yardım etmek için yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Bu telefon, daha önce Boost Mobile'ın mobil veri servisini kullanabilseydi, muhtemelen değiştirilmesi gereken birkaç yapılandırma var.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.