Galaxy S9 batarya boşaltma sorununu nasıl çözebilirim:% 30'a ulaştığında hızlı boşalıyor

Akü boşalmasının sabitlenmesi genellikle basit bir mesele değildir. Bunun olası sebepleri vardır, bu yüzden asıl nedenden kaçmak zor olabilir. Bu yazıda, aşağıdaki gibi Galaxy S9'da bir pil boşaltma sorununuz varsa neler yapabileceğinizi göstereceğiz.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Galaxy S9 batarya% 30'a ulaştığında hızlı boşalıyor (batarya boşaltma sorunu)

Merhaba Samsung S9'ımın pil sorunları var. Bazen% 30 bataryaya ulaşıyorum ve 5 dakika boyunca telefona dokunmuyorum sadece telefon bataryasının tamamen boşaldığını ve telefonunu şarj etmem gerektiğini keşfettim. Bu, farklı pil yüzdesinde gerçekleşir ancak tümü% 30'un altındadır. Pilin% 15 uyarıda şarj edilmesi gerektiğini gösterdiğinde, telefonun sadece% 0 'a deşarj olmasını izlemek için şarj cihazını açtım ve şarj etmeye başladım. Bataryayı kontrol etmek için cihaz yöneticisini kullanıyorum ve şimdi bunun olup bitene bir etkisi olup olmadığını merak ediyorum. Önerilerinizi dört gözle bekleyin. Teşekkür ederim.

Çözüm: Herhangi bir güç veya batarya sorununun birkaç nedeni olabilir. Sorunun nerede olduğunu bilmek için aşağıdaki önerileri izleyin.

Tekrar başlat. Bazen bu basit prosedür, sistem uzun süre çalıştıktan sonra oluşan hataları giderebilir. Note8'inizi yeniden başlatmaya el ile zorlayarak, temelde, çıkarılabilir pil paketleri olan eski cep telefonlarında sistemi yenilemenin etkili bir yolu olan bir pil çekicisini taklit ediyorsunuz. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

 1. Güç + Sesi Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Önbellek bölümünü temizleyin. Sistemi yenilemek hiçbir şeyi değiştirmezse, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey, önbellek bölümünü temizlemektir. Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen, bu önbellek güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım küçük rahatsızlıkların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

S9'unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Önbellek bölümünü sil' seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Resmi şarj kablosu ve adaptör kullanın. Birçok Android kullanıcısı, resmi şarj aksesuarlarını kullanmanın önemini küçümser. Pek çoğunun farkına varmadığı şey, şarj kablolarının ve adaptörlerin, ana cihazın kendisi kadar kolay bozulabileceğidir. Şarj sorunları olasılığını azaltmak için cihazla birlikte verilen kabloyu ve adaptörü kullandığınızdan emin olun. Kablonun kötü olduğunu düşünüyorsanız, başka bir resmi kabloyla değiştirmeyi deneyin. Standart USB kablosunun içinde kolayca kırılabilecek küçük teller bulunduğunu unutmayın. İçinde çok fazla kırık kablo varsa, telefonunuz şarj olurken yeterince güç alamayabilir. Bu, pil sorunlarına neden olabilir, telefona zarar verebilir veya yavaş şarj olmasına neden olabilir.

Akü kalibrasyonu Cihazınızın batarya kalibrasyonuna ihtiyacı olabilir. Bazen, yazılım yanlış güç seviyesi okumaları ile sonuçlanan pilden çakışan bilgiler alabilir. Durumun böyle olup olmadığını görmek için pil kalibrasyonu yapmak istiyorsunuz. İşte nasıl:

 1. Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınız kendi kendine kapanana kadar ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılması demektir.
 2. % 100'e ulaşana kadar telefonu şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj cihazı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha prizden çıkarmayın ve şarj sırasında kullanmayın.
 3. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin.
 4. Power ve Home düğmelerini aynı anda başlangıç logosu görünene kadar basılı tutarak sıcak bir yeniden başlatma gerçekleştirin.
 5. Telefonunuzu tamamen tamamen kapanana kadar kullanın.
 6. 1-5 arasındaki adımları tekrarlayın.

Cihazı Güvenli Modda çalıştırın. Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması telefonun buggy olmasına neden olabilir. Bu, uygulamadaki uyumsuzluk sorunlarından veya bir güncellemeden sonra yapılan bazı kod değişikliklerinden kaynaklanabilir. Uygulamalardan birinin Android ile etkileşime girip girmediğini kontrol etmek için cihazı güvenli modda çalıştırabilirsiniz. Güvenli Mod'da, tüm üçüncü taraf uygulamaları engellenerek yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verilir. Bu, güvenli modda güç veya pil sorunu yoksa, uygulamalardan birinin arkasında olduğu anlamına gelir.

S9 Plus'ınızı güvenli modda başlatmak için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli moda getirin ve aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Uygulama tercihlerini sıfırla. Bazı durumlarda, bir veya daha fazla varsayılan veya çekirdek sistem uygulaması ve hizmeti devre dışı bırakıldığında uygulamalar sorunla karşılaşabilir. Tüm uygulamalarınızın varsayılan uygulamalara erişebilmesini sağlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar (üç nokta simgesi) üzerine dokunun.
 4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
 5. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Fabrika ayarları. Yukarıda belirtilenlerin hiçbiri durumu iyileştirmediyse cihazı silmeyi düşünmelisiniz. Soruna neden olan bir yazılım hatası varsa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi büyük olasılıkla çözecektir. Telefonu silmeden önce dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın. S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz. Sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy S9 batarya% 30'a ulaştığında hızlı boşalıyor (batarya boşaltma sorunu)
 • Bizimle meşgul