Galaxy S9 Bildirim Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 +, etkileyici donanım özelliklerine sahip mükemmel akıllı telefonlar, ancak karşılaştıkları bazı yazılım sorunları var. Forumlardaki ve Samsung destek sayfalarındaki birçok kullanıcıya göre; bu amiral gemisi modellerinde bildirimler ve Wi-Fi sorunları var. İşte Galaxy S9 bildirim sorunlarının nasıl çözüleceğine dair bazı hızlı ipuçları.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S9 SD kart sorunlarını çözme

Galaxy S9 bildirim sorunları nasıl giderilir

Yöntem 1: Akıllı telefonunuzu yeniden başlatarak temel bilgiler ile başlayın.

Android işletim sistemi ve önbellek belleği, Galaxy S9’unuzu kapatıp açtığınızda temizleneceği için akıllı telefonunuzu yeniden başlattığınızda sorunların çoğu sihirle çözülüyor. Sorun, Android işletim sisteminin en yeni sürümüyle ve bunun üzerine Samsung’un kendi yazılımıyla ilgilidir. Yeniden başlatma işleminin bildirim sorunlarınızı derhal çözeceği garanti edilmese de, bazı kullanıcılar için iyi çalışabileceği ihtimali vardır.

Yöntem 2: Verilerinizi güvende tutarken önbellek bölümünü silin

Fabrika ayarlarına sıfırlama son çare olmalı çünkü verilerinizin çoğunu kaybedeceksiniz ve telefonunuzu çalıştırmak için bir düzine uygulamaya giriş yapmanın yanı sıra bunları buluttan geri yüklemek zorunda kalabilirsiniz. Denemeden önce, bir önbellek silme bölümü yapın. Sorununuzu çözüp çözmediğini görmek için iki aşamada yapılmalıdır.

    Ayarlar sayfasına ve uygulamalara git Sağ üst köşedeki üç noktalı çizgiye tıklayın ve “Sistem Uygulamalarını Göster” i seçin Rozet Sağlayıcısını bulmak için kaydırın Uygulamanın içinde bir kez depoya tıklayın ve önbelleği ve verileri temizlediğinizden emin olun yeniden başlatın, ancak telefonunuzu tamamen kapatın ve son adıma geçin.

Önbellek bölümünü silmek için son adımlar

    Cihazınız hala kapalıyken, ses açma tuşunu, Bixby düğmesini ve güç düğmesini basılı tutun Cihazınız açılacak ve Android logosunu görüntülemeye başlayacaktır Tüm düğmeleri bırakın ve telefon sizi Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerine yönlendirecektir. daha sonra önbellek bölümü silme menüsünü kaydırmak ve bulmak için ses kısma tuşunu kullanın Seçiminizi onaylamak için güç düğmesine tıklayın Tamamlandıktan sonra, kurtarma seçeneklerinde sistemi yeniden başlatmak için güç düğmesine basın

Yöntem 3: Android Doze Ayarlarınızı Düzenleyin

Çok sayıda yöntemi denedikten sonra, bazı kullanıcılar bu özel yöntemin Galaxy S9 + ve S9 telefonlarında sorunu çözdüğünü öne sürdüler. Android Doze, uygulamaların pili boşalmasını önlemek ve mümkün olduğunda bunları uyku moduna geçirmek için tasarlanmış bir özelliktir. Bazen, yeni bir mesaj veya e-posta aldığınızda uygulamaların bildirim göndermesini engelleyebilir.

    Ayarları açın ve önce cihaz bakımına, ardından pil kategorisine gidin. İzleme yapılmayan uygulamaları açmak için aşağıdan aşağı doğru kaydırmak üzere her zaman uyuyan uygulamaları açmak için dokunun Android Doze’nin bildirimleri görüntülemesini engellemeye çalışmadığı şekilde izlemeyen uygulamalara gitme Telefonunuzun ayarlarına gidin, belirli bir uygulamayı açın ve engellemeyi kaldırmak için bildirimlere tıklamak için uygulama bilgilerine dokunun.

Yöntem 4: Bildirimler rozetlerini göstermeyen uygulamaları sil ve yeniden yükle

Bildirim rozetleri şimdilerde Samsung telefonlarında tam bir karışıklık ve kullanıcılar bunun bir Android sorunu mu yoksa Samsung sorunu mu olduğunu belirlemeye çalışıyor. Köşedeki Android P ile bu sorunlar çözülebilir, ancak hızlı bir çözüme ihtiyacınız var. Uygulama simgeleri artık kaç tane cevapsız arama, mesaj veya bildirim göstermediğini göstermiyor. Uygulamayı bir kez tamamen telefonunuzdan kaldırdığınızda ve Google Play Store’dan tekrar yüklediğinizde sorun çözülebilir.

Yöntem 5: Yeni Başlatıcı Yükleyerek Bildirimleri Geri Getir

Nova Launcher, dışarıdaki en eski ve en popüler rampalardan biridir. Üçüncü taraf başlatıcısını stok başlatıcısına takmak, bulabileceğiniz galaksi s9 bildirim sorunlarını gidermenin en iyi yollarından biridir. Birden fazla forumdaki kullanıcılardan onlarca olumlu geribildirim geçtikten sonra, Samsung bir yazılım güncellemesi almaya hazır olana kadar tüm uygulamalarınız için bildirim rozetleri almanıza yardımcı olacak başka bir stok başlatıcısı gibi görünüyor.

Google Play Store’da bir düzineden fazla Android rampası var. Çoğu ücretsizdir ve premium sürümler de pahalı değildir. Herhangi birini seçebilirsiniz, ancak Nova başlatıcısı, sorunu hemen çözmesi gereken tüm popüler uygulamalar için bildirim rozetlerini açma özelliğine sahiptir.

Galaxy S9 New Launcher

Yöntem 6: WhatsApp bildirim ayarlarınızı değiştirin

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 + bildirim sorunları, yazılım hatalarından dolayı tüm telefonlarında yaygın olarak bulunur. Çoğu kullanıcı bu durumdan rahatsızdır, çünkü iletişim için en yaygın kullanılan uygulamalar olan WhatsApp ve Gmail uygulamalarından zamanında güncelleme almazlar. WhatsApp için bildirim ayarlarınızı ince ayarlamayı düşünebilirsiniz ve belirli bir uygulama için düzeltebilir.

    WhatsApp’ı açın ve sağ üst köşedeki üç noktalı çizginin üzerine tıklayın. Bildirim ayarlarına dokunun. Yüksek öncelikli bildirimin açık olduğundan emin olun. Açık olduğundan emin olun. ekran kapalı olsa bile görüntülenir

Galaxy S9 whatsapp settings

Yöntem 7: Kaçınılmaz Fabrika Sıfırlama Çözümü

Tüm mevcut seçenekleri denedikten sonra, kalan tek şey cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Yüklü tüm uygulamalarınızdaki tüm yerel verilerinizi, SMS’lerinizi ve kullanıcı girişlerini hemen siler. Yeni bir Samsung Galaxy S9, sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra alacağınız şeydir ve normal çalışma durumunuza getirilmesi saatler alabilir.

    Ayarları Galaxy S9 veya Galaxy S9 + akıllı telefonunda açma Yedekleme ve sıfırlama sayfasını bulmak için kaydırın Fabrika ayarlarına dokunun ve işlemi tamamlamak için tümünü sil öğesine dokunun.

Tamamlandıktan sonra, yalnızca en temel uygulamaları yükleyin, çünkü her zaman hileli bir uygulamanın ayarlarınızı etkileme olasılığı vardır. Samsung, Android işletim sisteminiz için yeni bir yazılım güncellemesi indirinceye kadar bildirim sorunları olmadan telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yöntem 8: Tüm Son OTA Güncelleştirmelerini İndirin

Samsung, zaman zaman OTA güncellemelerini yayınlar. Geliştiriciler zaten bu sorun için olası bir düzeltme üzerinde çalıştıklarından, mümkün olan en kısa sürede bunları yükleyin. Güncelleme, Galaxy S9 kullanıcılarının birkaç aydır karşılaştığı hem bildirimi hem de Wi-Fi sorunlarını çözecektir. Yeni bir güncellemenin ne zaman başlayacağını bilmek için cep telefonu servis sağlayıcınızı veya Samsung’un müşteri hizmetlerini aramayı da deneyebilirsiniz.

Kılavuz, kullanıcıların Samsung Galaxy S9 bildirim sorunlarını nasıl çözecekleri konusunda bir yol bulmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır ve bir veya diğer seçenek size aradığınız cevabı vermelidir. Bu sorular olmadan harika bir telefon ve yazılım sorunları sonunda üretici tarafından ütülenecek. Ancak, hızlı bir çözüme ihtiyacınız olduğundan, alternatif rampaları kullanabilir, resmi olarak sıralanana kadar uygulamaları farklı yöntemlerle bildirmeye zorlayabilirsiniz.