Galaxy S9 cepte iken kendi başına yeniden başlayacaksa ne yapmalısınız?

Bugünkü post, birçok Galaxy S9 kullanıcısının karşılaşmış olabileceği belirli bir sorun hakkında konuşuyor: rasgele yeniden başlatma. Diğer sorunlar kadar ciddi olmasa da, kendi başına yeniden başlatan bir cihaz bazen can sıkıcı olabilir, özellikle de neden hiçbir fikriniz yoksa. Bu kısa kılavuzda, aşağıdaki sorun giderme adımlarımızı uygulayarak bu sorunun nasıl ele alınacağını öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: Galaxy S9 cepte iken kendi kendine yeniden başlatılıyor

Merhaba. Kısa bir süre önce Samsung'umu s6'dan s9'a yükseltdim. Samsung'un resmi Samsung temiz görüş kapağı vardı ve s9 için de aynı şeyi satın aldım. Telefonumla pantolon cebimde seyahat ettiğimde, zaman zaman dışarı çıkarırım, bak ve cebime koy. Yaptığım problem, seyahat ettiğim her seferinde en az bir seferde, cebimde iken telefonun kendini yeniden başlatmasıdır. Ben s6'yı kullandığım gibi aynı şekilde kullanıyorum, bu yüzden bu yeni telefonla niçin böyle olduğunu anlamıyorum.

Çözüm : Telefonunuzun neyin otomatik olarak yeniden başlatılacağını bilmenin kolay bir yolu yoktur. Suçluyu tanımlamak için çalışman gerekecek. Aşağıdan deneyebileceğiniz seçenekleri tartışalım.

Aşırı ısınma kontrolü yapın

Samsung Galaxy aygıtları, hasarı önlemek için iç sıcaklık belirli bir seviyeye ulaştığında otomatik olarak yeniden başlayacak şekilde tasarlanmıştır. Telefonunuzu seyahat ederken, video akışı yapmak veya oyun oynamak gibi yoğun bir şekilde kullanmaya ve ardından kısa bir süre sonra cebinize koymaya eğilimliyseniz, telefonunuzun aşırı ısınma olasılığı vardır. S9'unuzun küçük bir bilgisayar olduğunu unutmayın, ancak daha büyük kuzenlerinin aksine, havalandırmanın tadını çıkarmaz. Bir akıllı telefondaki yer bir lüksdür, bu nedenle sıcaklıktaki herhangi bir artış kolayca içeri girebilir. Bazı görevler, telefonunuzun ana kartının belirli bir ısı eşiğine ulaşmasına yol açabilecek ağır kullanım gerektirir. Bu, sisteme kapatma veya yeniden başlatmayı söyleyen mekanizmayı tetikleyebilir. Telefonunuzun kullandıktan sonra aşırı ısındığını fark ederseniz, kapatarak en az 30 dakika dinlenmesini bekleyin.

Bir güncelleme sonrasında cihaz yeniden başlatılabilir

Yeni güncellemelerin yüklenebilmesi için Android'in yeniden başlatılması gerekiyor. Dolayısıyla, S9'unuz seyahat ederken sistem güncellemesini indiriyor ve kuruyorsa, bu kendi başına yeniden başlatılmasının nedeni olabilir. Bazı ürün yazılımı sürümlerinin, bir kullanıcının indirilmiş bir güncelleme yüklendiğinde bir program ayarlamasına izin verdiğini unutmayın. Açıklanamayan yeniden başlatmanın nedeni olup olmadığını görmek için telefonunuzun güncelleme yapılandırmasını Ayarlar menüsünün altında kontrol etmeyi deneyin. Probleminizin koşullarını bilmiyoruz ama bu kontrol etmeye değer. Ürün yazılımınız, kendi seçtiğiniz bir güncellemeyi manuel olarak kurmanız için bir seçenek sunuyorsa, sistem güncellemelerinin ne zaman yükleneceğini kontrol etmek için bunu kullanmanızı öneririz.

Kötü sistem önbelleği

Kötü ya da bozuk sistem önbelleğine sahip olmak, ana yüklenebilir sorun uygulama yüklerken kötü performans olsa da her türlü soruna yol açabilir. Sistemi olumsuz yönde etkileyen bozuk bir sistem önbelleğinin olasılığını en aza indirmek için, önbellek bölümünü en az birkaç ayda bir silmenizi öneririz. Bunu yapmak, önbelleği yeniden oluşturmak için aygıtı zorlar ve bu da hatalardan kurtulmada etkili olabilir.

Önbellek bölümünü silmek için:

 1. Cihazı kapatın.
 2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Önbellek bölümünü temizle' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Geçici hata

Bazen, bu basit prosedür, sistem uzun bir süre çalıştıktan sonra geliştirilen hataları düzeltebilir. Note8'inizi yeniden başlatmak için manuel olarak zorlayarak, pil paketini takılı eski cep telefonlarında sistemi yenilemek için etkili bir yol olan bir batarya çekmeyi simüle ediyorsunuz. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

 1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Kötü kodlanmış uygulamalar

Uygulamalar bazen Android'i etkiler ve işlevlerini etkileyebilir. Sorununuz için daha olası bir neden varsa, bu kötü bir uygulama. Ancak, hangi uygulamanın suçlu olabileceğini bilmek kolay değildir. Belirli bir uygulamanın sorun olup olmadığını doğrudan öğrenmek için kullanılabilecek herhangi bir tanı aracı yoktur. Yapabildiğiniz en büyük şey tespit etmek için gözlem ve eleme sürecini kullanmaktır. Ayrıca bir uygulamanın başka bir etken değil de gerçek neden olduğuna dair şüphemiz olup olmadığını bilmenin bir yolu yoktur. Sorunun yeni bir uygulama yüklendikten sonra gerçekleştiğini fark ettiyseniz, bunun fark yaratacağını görmek için onu kaldırmak iyi bir fikirdir. Bunu yaptıktan sonra, sorunu çoğaltmayı deneyebilirsiniz. Yine, bunu nasıl yapacağınıza dair hiçbir fikrimiz yok ama eğer S9'unuzun daha önce belirli bir konumda yeniden başladığını fark ederseniz, şüpheli uygulamayı kaldırdıktan sonra oraya gitmeyi deneyebilirsiniz. Bu sorun giderme adımı zor olabilir, ancak test etmeniz gereken çok sayıda uygulamanız varsa, yapmanız sizin için pratik olmayabilir.

Yazılım hatası

Soruna neden olan bilinmeyen bir yazılım hatası olması durumunda, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayarak silebilirsiniz. Dosyalarınızı önceden desteklediğinizden emin olun.

 1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Pil sorunu

Cihazınızın tam geçmişine sahip değiliz, bu nedenle kesin olarak söyleyemeyiz, ancak rastgele yeniden başlatmaların yaygın nedenlerinden biri kötü bir bataryadır. S9'unuzda çıkarılabilir olmayan pil takımı olduğundan, teorimizi test etmenin tek yolu Samsung'un bazı testler yapmasına izin vermektir. Bu yeniden başlatmaların rahatsız edici olduğunu ve daha sık görüldüğünü düşünüyorsanız, Samsung ile iletişime geçerek sizin için onarım randevuları ayarlayabilirler.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy S9 cepte iken kendi kendine yeniden başlatılıyor
   • Aşırı ısınma kontrolü yapın
   • Bir güncelleme sonrasında cihaz yeniden başlatılabilir
   • Kötü sistem önbelleği
   • Geçici hata
   • Kötü kodlanmış uygulamalar
   • Yazılım hatası
   • Pil sorunu
  • Bizimle meşgul