Galaxy S9 ekranınızın kilidi açılmazsa ve PIN işe yaramazsa ne yapmalısınız?

Bugünün # GalaxyS9 sorun giderme makalesi, Android cihazlarda sık karşılaşılan sorunlardan birini ele almak istiyor – kullanıcı yanlış veya çalışmayan PIN nedeniyle kilitleniyor. Bu gönderiyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S9 ekranınızın kilidi açılmıyorsa ve PIN çalışmıyorsa ne yapmalısınız?
   • Seçenek # 1: Android Cihaz Yöneticisi'ni kullanarak Galaxy S9'unuzun kilidini açın
   • Seçenek # 2: Samsung'u kullanarak S9'unuzu açın
   • Seçenek # 3: Fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak cihazın kilidini açın
  • Sorun # 2: Galaxy S9 ön ve arka kameralar fiziksel hasar nedeniyle çalışmıyor
  • Sorun # 3: Galaxy S9 özellikleri tek tek çalışmayı durdurdu
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy S9 ekranınızın kilidi açılmıyorsa ve PIN çalışmıyorsa ne yapmalısınız?

  Doğru PIN kodunu girdim, ancak hala çalışmıyor. Bu sorunu gidermek için önbelleği temizlemeyi, sistemi yeniden başlatmayı ama yine de çalışmadım gibi diğer prosedürleri takip ettim. Telefonumda sıfırdan sıfırlama yapmadan lütfen bu sorunu düzeltmeme yardımcı olun. Ayrıca, telefon verisini Ayarlar'a gitmeden yedeklemek için herhangi bir yol var, çünkü bahsettiğim gibi, telefon pin kodumu kabul etmiyor (ve% 100 eminim bu doğru!) Bu yüzden geçmeme izin vermeyecek Kilit ekranı. Çok teşekkürler.

  Çözüm: PIN, telefonunuzun ana kapısının kilidini açmak için anahtar gibidir. Bu anahtarı kaybettiyseniz veya herhangi bir nedenden dolayı çalışmıyorsa, diğer kapılara arka kapıdan geçerek (yedek açma seçenekleri) geçin veya ana kapıyı açmaya zorlanabilirsiniz. Girmeye çalıştığınız PIN’in doğru olduğunu düşünüyorsanız, cihazınızda şu anda bir sorun olması gerekir. Arızalı bir sayısallaştırıcı olabilir veya işletim sistemi ekranda yaptığınız dokunuşları tanımıyor. Bunlar deneyebileceğiniz olası çözümlerden bazıları:

  Seçenek # 1: Android Cihaz Yöneticisi'ni kullanarak Galaxy S9'unuzun kilidini açın

  Bu, özellikle de Google hesabınızda telefonda oturum açtıysanız, denemeniz gereken ilk adım olmalıdır. Bu yöntem yalnızca cihazınızı Android Cihaz Yöneticisi ile zaten kaydettiyseniz çalışır. Kayıtlıysa, bilgisayar kullanarak Google şifresini sıfırlamak için ADM'nin kilit özelliğini kullanabilirsiniz. S9'unuzun kilidini açmak için ADM'yi kullanabilmeniz için gerekenler şunlardır:

  • telefon açık olmalıdır
  • telefon Google hesabınızda oturum açmış olmalıdır
  • telefonun wifi veya mobil verilere bağlı olması gerekir
  • telefon Google Play'de görünür olmalıdır
  • Telefonun GPS veya konumu açık olmalıdır
  • Telefonun Cihazımı Bul özelliği açık olmalıdır
  • Telefonun Uzaktan kilitlemeye izin ver ve silme özelliği etkinleştirilmelidir

  Bu gereksinimlerden herhangi biri karşılanmazsa, S9'unuzun kilidini açmak için ADM'yi kullanamayacağınız bir şans vardır.

  Ancak, her şey ayarlanmışsa, aşağıdakileri yaparak cihazın kilidini açmaya devam edebilirsiniz:

  1. Bir bilgisayardan Android Cihaz Yöneticisine gidin.
  2. Ekranda Galaxy S9'unuzu bulun.
  3. “Kilitle ve Sil” özelliğini etkinleştir.
  4. Telefonunuzu kilitlemek için sayfada verilen adımları izleyin.
  5. Geçici bir şifre belirleyin.
  6. S9'unuza geçici şifreyi girin.
  7. Yeni bir şifre oluştur.

  Seçenek # 2: Samsung'u kullanarak S9'unuzu açın

  Samsung'un Mobil Cihazımı Bul, Google'ın ADM'sine benzer bir uzaktan hizmettir. Çalışması için cihazımı My Mobile web sitesini veya hizmetini kaydettirmiş olmanız gerekir. Ve ADM gibi, aynı zamanda bazı şeyler gerektirir. Bunu kullanabilmeniz için aşağıdakiler yerine getirilmesi gereken gerekli şeyler şunlardır:

  • Telefonun Uzaktan Kumanda özelliği açık olmalıdır
  • Google konum hizmeti açık olmalıdır
  • telefonun wifi veya mobil verilere bağlı olması gerekir

  Cihazınızı daha önce Samsung'un My My Mobile servisini daha önce kaydettirdiyseniz ve diğer gereksinimleriniz karşılandıysa, telefonunuzu açmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  1. Bilgisayarınızda, Samsung Mobil Cihazımı Bul web sitesine gidin ve oturum açın.
  2. Birden fazla cihazınız kayıtlıysa, ekranın sol üst tarafındaki doğru olanı seçtiğinizden emin olun.
  3. Cihazınızı aramaya başlamak için ok simgesini tıklayın.
  4. Servis cihazı bulduğunda, Cihazımın Kilidini aç seçeneğini görene kadar sağdaki seçenekleri aşağı kaydırın.
  5. Cihazımın Kilidini Aç'ı tıklayın.
  6. Samsung şifrenizi girin.
  7. Kilidi aç'ı tıklayın.

  Seçenek # 3: Fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak cihazın kilidini açın

  İlk ikisi işe yaramazsa sadece bu seçeneği yapmak istersiniz. Fabrika Sıfırlama Koruması'nın yerinde kalmasına rağmen, telefonun yalnızca cihazda kayıtlı olan Google kullanıcı adı ve şifresini sağlayabildiğinizde çalışacağını unutmayın.

  S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  NOT : S9'unuzu birinci ve ikinci seçenekleri kullanarak açamıyorsanız, bu kaydedilmemiş verilerinizin kaybolduğu kadar iyi demektir. Ekranın hiç açılmayacağı durumlarda dosyalarınızın veya telefonunuzun görüntüsünün bir kopyasını oluşturmanın yolu yoktur.

  Sorun # 2: Galaxy S9 ön ve arka kameralar fiziksel hasar nedeniyle çalışmıyor

  Merhaba, S9'umun arkaya bakan kamerasıyla aylarca sorun yaşıyorum. Bir gün onu çevreleyen camın kırıldığını fark ettim. Birkaç saat boyunca arka kamerayı kullanabiliyordum ve ön kamera hala düzgün çalışıyor. Ancak ikisi de başarısız oldu. Şimdi varsayılan kamera uygulamamı açtığımda, siyah bir ekran gösteriyor ve kilitleniyor. Bu, snapchat gibi diğer uygulamalarda da gerçekleşir. El feneri uygulamam, açtığım her defasında farklı bir uygulamanın kamerayı kullandığını, ancak hiçbir uygulamanın uygulamayı kullanmadığını söyleyebilirim. Yedek cam sipariş ettim ve değiştirdim ama bu sorunu çözmedi. Hiçbir şey safemode veya her uygulamanın önbelleğini temizlediğimde hiçbir şey değişmez. Bu sıfırlama sabit bir sorun olur mu? Tüm verilerimi aktarmanın zorluğu mu? Teşekkürler.

  Çözüm: Bu durumda fabrika ayarlarına sıfırlamanın yardımcı olacağını düşünmüyoruz. Telefonunuzun arkasındaki camın kırılması, muhtemelen cihazın içindeki anakartta kalıcı hasara neden olmadan cihazı düşürdüğünüz anlamına gelir. Devredeki fiziksel kırılma her türlü soruna yol açabilir, bu nedenle ilk önce bunu yapmazsanız, büyük olasılıkla pahalı bir anakart değişimi yaparak, kalıcı olarak hasar görmüş bir cihazınız olduğunu kabul etmeniz gerekir. Yerleştirilemeyen dosyaları kaybetmek istemiyorsanız, yine de bunları geri yüklediğinizden emin olun.

  Sorun # 3: Galaxy S9 özellikleri tek tek çalışmayı durdurdu

  Çalışmamaya başlayan özellikler birer birer. Metin mesajı almak için LED göstergesi yanmıyor, mesajlar için zil sesi yok, e-postaları açabiliyorum ancak içeriği görüntüleyemiyorum. Cumartesi günü bir saat boyunca ABD Hücresel teknik desteği ile telefondaydım ve sert bir geri yükleme yapmaktan başka yardım almadım. Anladığım kadarıyla tüm verileri kaybedeceğim ve tercih etmemeyi tercih ediyorum. Bir USC mağazasında saatler geçirmek için zamanım yok, eğer bu özellikleri geri yükleme konusunda herhangi bir seçenek varsa, yardımınıza minnettar olurum. Teşekkür ederim.

  Çözüm: Daha önce konuştuğunuz temsilci gibi, S9'unuzun neden şu anda olduğu gibi davrandığına dair hiçbir fikrimiz yok, bu yüzden daha sonra fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştireceğiz. Bunu yapmadan önce, önce önbellek bölümünü silmeyi ve ne olduğunu görmeyi düşünün. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, üç anahtarı da serbest bırakın.
  4. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinin görünmesinden önce 30 – 60 saniye boyunca bir 'Sistem güncellemesi yükleniyor' mesajı görünecektir.
  5. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, şimdi yeniden başlatma sistemi vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   

  Önbellek bölümünü sildikten sonra hiçbir şey değişmezse, S9'unuzun güvenli modda çalışırken nasıl çalıştığını gözlemlemeye çalışın. Sorunun kötü üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanabileceği olasıdır. Güvenli moddayken, üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılmasına izin verilmeyecek, bu nedenle, söz konusu konumumuzun doğru olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

  S9 Plus'ınızı güvenli moda ayarlamak için:

  1. Cihazı kapat.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
  8. Facebook uygulamasını açın ve nasıl çalıştığını görün. Fark olup olmadığını öğrenmek için Facebook uygulamasını birkaç saatliğine kullanın.

  Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.