Galaxy S9 gösterilmiyor bildirim rozetleri – nasıl düzeltilir

Samsung, Apple’ın yaptığından farklı çığır açan yenilikler yapan tek güçlü rakip. Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus akıllı telefonları ile, tasarımını birinci sınıf bir ürün eklemeden korudular, kamerayı geliştirdiler ve bugün mevcut olan en iyi cihazları ürettiler. Ancak, sorunların ortaya çıkabileceği zamanlar vardır ve bildirim rozetleri Galaxy S9’da görünmüyorsa, işte bunun nasıl düzeltileceği.

Ayrıca bakınız: Galaxy S9 Wi-Fi çağrısı sorunlarını çözme

Bildirim Rozeti Sorunu Nedir?

Android Oreo ve önceki işletim sistemi sürümleri, kullanıcıların kalan mesajları, cevapsız çağrıları ve bekleyen e-postaları Gmail’de veya bu konuda başka bir uygulamada tanımalarını kolaylaştırdı. İşletim sisteminin önceki sürümlerinde, sayılar, simgeler yardımıyla gösteriliyordu ve Oreo’da bir nokta ile daha ince hale getirildi.

Rozetler olmadan, hangi mesajların veya bildirimlerin sizi beklediğini takip etmek daha zor. Ayrıca, çoğu kullanıcı dikkatini bekleyen cevapsız arama veya e-posta olup olmadığını bilmek için rozete güvenme alışkanlığı geliştirmiştir. Samsung’tan bir yazılım güncellemesi için beklemeden sorunu çözmenize yardımcı olacak en yaygın ve kanıtlanmış yöntemlerden bazıları şunlardır.

Galaxy S9 gösterilmiyor bildirim rozetleri – nasıl düzeltilir

Yöntem 1: Bildirim Rozeti Onar Ana Ekran Simgesi

  Galaxy S9 veya Galaxy S9 Plus akıllı telefonunuzdaki Ayarlar sayfasını açma Ayarlar sayfasındaki üç dikey noktalı çizgiyi bulun ve açmak için üzerine dokunun Özel Erişim Açın ve Bildirim Erişimi bulmak için kaydırın terim Bu sayfadaki seçim düğmesini kullanın ve açarak bu soruna neden olabilir

Bir çok kullanıcının bu seçeneği denemesinin bir nedeni var ve telefonunda harika iş çıkardı. Özel Deneyim Ana özelliği, telefondaki kullanıcı deneyimini etkileyebilecek rozetlere ve diğer birçok özelliğe erişmek için akıllı telefon tarafından kullanılır. Açtığınızda, rozet sorununu düzeltmeniz ve tüm bildirimleri hatasız bir şekilde görüntülemesi beklenir.

Ayarlar sayfasını açtığınızda zaten açıldığını fark ettiğinizde, bu özel çözüm sizin için işe yaramaz ve aşağıda belirtilen diğer yöntemlerden bazılarını denemeye devam etmelisiniz.

Yöntem 2: Sorunun Başlatmanızla Devam Edip Olmadığını Denetleme

Nova Launcher, Android KitKat’tan bu yana ve daha önceleri olan tüm zamanların en popüler uygulama rampaları. O kadar derinden güveniyor ki, milyonlarca insan dünyadaki Android cihazlarında kullanıyor ve işletim sistemi tarafından sağlanan vanilya fırlatıcı yerine birincil seçenek olarak kullanıyor.

Yıllar boyunca, uygulamanın geliştiricileri birden fazla güncelleme yaptılar ve başlatıcının kullanıcı arayüzünü değiştirerek Oreo materyalist tasarımını yansıttılar. Bazı kullanıcılar, sorunun Galaxy S9 cihazının kendisiyle değil, fırlatıcı ile devam ettiğini bildirdi.

  Nova Launcher’ı çalıştırdığınızdan emin olun Çalıştırıyorsanız, uygulamanın en son sürümüne güncelleyin; Geliştirici tarafında yapılması gereken ayarları değiştirmek için Nova Başlatıcı’daki Ayarlar sayfasına gidin ve rozet özelliğinin açık olduğundan emin olun Nova Launcher’ın en son sürümü

Yöntem 3: Hemen hemen çoğu sorunu giderir gibi Samsung Galaxy S9 yeniden başlatmayı deneyin

Telefonunuzu bir kez tamamen yeniden başlatmadıysanız, kesinlikle şimdi yapmalısınız. Çoğu kullanıcı, bir aygıtı yeniden başlatmanın sorunların çoğunu çözebileceğini unuttukları en karmaşık yöntemlerden bazılarını deniyor.

  Akıllı telefonunuzdaki güç düğmesini basılı tutun Seçeneklerin görünmesini bekleyin ve listeden kapanmayı seçin. Sistem tamamen kapandıktan sonra, en az üç ila beş dakika bekleyin. bataryayı fişten çıkarmadan tamamen kapatın. Bataryayı tutarak telefonunuzu tekrar açın ve Samsung / Android logosunu görür görmez bırakın

Yöntem 4: Bazı Rogue Apps Bildirim Sorunlarına Neden Olursa Önbellek Bölümünü Silin

Çok fazla uygulamayı yüklediğiniz aylar boyunca, telefonunuz kötü niyetli olmaya meyillidir ve eskisi gibi çalışmayabilir. Sorun, farklı uygulamalardan gelen verilerin geçici olarak depolandığı ve virüs, hatalı çalışan bir dosya veya bir uyumluluk sorunu varsa, muhtemelen tüm akıllı telefonunuzu etkiliyor olabilir.

Önbellek bölümünü silmek farklı bir işlemdir ve telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın aksine, bu işlem tüm depolama alanını siler. Önbellek akıllı telefonunuzdaki tüm geçici dosyaları kaldırırken, SMS, çağrı günlükleri, fotoğraflar ve diğer dosyalar da dahil olmak üzere her şey değişmeden kalır.

  Akıllı telefonunuzdaki Ayarlar sayfasını açın Sayfanın sağ üst köşesindeki üç noktalı çizgiyi bulun ve açmak için tıklayın Sistem Uygulamaları Göster seçeneklerini bulun ve açmak için dokunun Porsuk Sağlayıcıyı bulana kadar kaydırmaya devam edin Depoyu açmak için dokunun seçenek ve ince Önbelleği ve Verileri Temizle Etkinleştirmek ve tüm önbelleği temizlemek için dokunun

Yöntem 5: Önbellek bölümünü kurtarma / güvenli modda silme

  Samsung Galaxy S9 veya Galaxy S9 Plus akıllı telefonunuzu kapatın Tamamen kapanmasını bekleyin Ses açma tuşunu, Bixby düğmesini ve güç düğmesini aynı anda basılı tutun Android logosu göründüğünde, düğmelerini bırakın. Ses düzeyi yukarı ve aşağı tuşlarını kullanarak seçeneklerde gezinebilirsiniz. Listede Önbellek Parçaunu Bul seçeneğini bulun ve seçiminizi onaylamak için güç düğmesine tıklayın İşlem tamamlandıktan sonra akıllı telefonunuzu yeniden başlatın

Yöntem 6: Bildirimleri Göstermeyen Bir Uygulamayı Silme ve Yeniden Yükleme

Gmail, Whatsapp ve Facebook gibi en popüler uygulamalar, zamanında bildirimler göstermezse çok fazla soruna neden olabilecek uygulamalar. Başka bir yerde bir çözüm bulmaya çalışmak yerine, belirli bir uygulamayı tamamen kaldırmayı ve yeniden kurmayı düşünebilirsiniz.

  Uygulamayı kaldırdığınızda, ilişkili tüm önbellek hafızası ve diğer güncellemeler tamamen silinecektir. Şimdiye kadar yayımlanan tüm güncellemelerle birlikte, Google Play Store’dan tekrar yeni indirmeniz gerekir. bu belirli uygulama için bildirim rozetleri sorunu Çalışıyorsa, benzer bir sorunla karşılaşan tüm uygulamalar için aynı işlemi tekrarlamayı düşünün

Yöntem 7: Nova Launcher Soruna neden oluyorsa, Yeni Başlatıcı ile gidin

Google Play Store, en iyi seçiminizi yapabileceğiniz tonlarca yeni uygulama başlatıcısı ile doludur. Bu rampaların çoğu, Nova, Launcher gibi nostaljik ürünler varken Microsoft, Yahoo gibi büyük markalar tarafından üretiliyor. Avita, Arrow veya Nova gibi tamamen yeni bir başlatıcı; ihtiyacınıza en uygun hangisinin olduğunu görün. Muhtemelen bildirim sorununu çözebilir ve Samsung yeni bir yazılım güncellemesi çıkartana kadar aynı başlatıcıya takılabilir.

  Bugün mağazada bulunan en popüler Android rampalarını öneren bazı popüler blogları okuyun. Basit bir tasarıma sahip olanı seçebilir veya çok sayıda özelleştirme özelliğine sahip daha ayrıntılı bir fırlatıcıya gidebilirsiniz. Çoğu fırlatıcı bildirim rozetlerini destekliyor ve çalışmasını sağlamak için bir sorun Özelliği açmak için ayarları değiştirin ve Galaxy S9’da gösterilmeyen bildirim rozetlerini çözmek için tasarlandığı gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Yöntem 8: Google Play Store, Android OS ve Uygulamayı Güncelleyin

Güncellemeler, her cihazın amaçlandığı şekilde çalışması için önemli bir parçasıdır. Samsung tarafından piyasaya sürülen Android işletim sistemi için en son OTA güncellemesini indirin.

  Ayarlar sayfasına git Telefon Hakkında Aç Yazılım Bilgisine dokunun Temel bant sürümünü açmak ve mevcut güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için dokunun Mevcut en son sürümü bilmek ve hala çalışıyorsa telefonunuzu güncellemek için resmi servis sağlayıcı sayfasını da kontrol edebilirsiniz. daha eski bir sürümde

Benzer şekilde, Google Play Store’u da güncellemeli ve sorun belirtileri gösteren tüm uygulamalar için güncellemeyi indirmelisiniz. En son yazılım güncellemeleri sık sık sorunu çözer ve bu da sizi sıfırdan başlamanıza zorlayan tüm verileri temiz bir şekilde silecek olan fabrika sıfırlama işlemine gitmenizi önler.

Sonuç

Sunulan önerilere dayanarak, Samsung güncellemesini beklemeden Galaxy S9’da gösterilmeyen bildirim rozetlerini çözmek mümkün olmalıdır. Hala çalışmıyorsa, destek merkezindeki donanım sorunlarını kontrol edin ve garanti süreniz boyunca gerekirse donanımın değiştirilmesini isteyin.