Galaxy S9 hizmet yok ve SADECE ACİL ARAMALAR göstermeye devam ediyor [sorun giderme kılavuzu]

Hiçbir servis veya ACİL ARAMALAR SADECE böcek herhangi bir akıllı telefon kullanıcısının karşılaşabileceği en yaygın sorunlardan biridir. Bunun nedeni, maalesef, buna yol açabilecek birçok senaryo bulunmasıdır. Karşılaştığımız çoğu durumda, bu hatayı düzeltmek kolaydır, böylece cihazınızda varsa endişelenmenize gerek yoktur. Bu sorun giderme makalesi # GalaxyS9 ve # GalaxyS9Plus’ta olan bu sorunu ele alıyor.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

# 1’i düzeltin: S9’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Herhangi bir Android sorunu ile karşılaştığında herhangi bir kullanıcının yapması gereken temel şeylerden biri cihazlarını yeniden başlatmaktır. Bazı hatalar yalnızca geçicidir ve yalnızca sistem devreye girdiği sürece sürebilir. Sistem kapatıldığı anda böcek de ortadan kalkar. S9’unuzu yeniden başlatmak için, sadece Güç düğmesine basın ve Güç menüsünden Yeniden Başlat’ı seçin. Bunu daha önce denediyseniz, cihazınızı yeniden başlatmanın alternatif bir yolunu yapmak için bir “batarya çekme” simülasyonu yapmaya çalışın. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Ayrıca, sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

# 2 Düzelt: Sinyalin yerinizde iyi olup olmadığını kontrol edin

Servis veya Acil Durum çağrıları yok, sadece bir cihaz hücresel bir kuleye sağlam bir bağlantı kuramadıysa bazen hata olur. Durumun böyle olup olmadığını doğrulamak için kullandığınız ağa bağlı bir cihaza sahip birini bulun ve bulunduğunuz yerde iyi bir sinyal olup olmadığını görün. Yalnızca telefonunuz etkilenirse, SIM kart sorunu, hesap sorunu veya bilinmeyen bir yazılım hatası olabilir. Aşağıdaki sorun giderme işlemlerinin devamı ile devam edin.

# 3 Fix: SIM’i yeniden yerleştirin

Bazen, SIM kart tepsiye doğru şekilde yerleştirilmezse veya kartla iyi temas etmiyorsa, ağ sorunları olabilir. Sorunu çözmek için cihazınızı kapatın ve SIM kart tepsisini çıkarın. Ardından 5 saniye sonra SIM kartı tekrar yerine takın, kartın yuvaya sıkıca oturduğundan emin olun. Ardından, telefonunuzu tekrar açın ve ne olduğunu görün.

4 No’lu Fix: SIM’i değiştirin

SIM kartınızda sorun olup olmadığını kontrol etmenin bir başka yolu, SIM’inizi başka bir cihaza takmaktır (bu telefonun S9’unuzla aynı şebekede çalıştığından emin olun). SIM’iniz bu ikinci cihazda hala çalışmayacaksa, bu bir SIM sorununuz olduğunu açıkça gösterir. Aksi takdirde, telefonunuzda yanlış olanı bulmak için aşağıdaki sorun giderme işlemlerine devam edin.

# 5 Düzelt: Sabit arama özelliğini kullanıp kullanmadığınızı doğrulayın

Arama özellikleri bazen bir cihazın No Service (Servis Yok) veya EMERGENCY CALLS ONLY (Hatalı Arama) şeklinde ortaya çıkabilecek bir ağ yapılandırmasını engelleyebilir. Durumda olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun, kullanıyorsanız Sabit Arama’yı devre dışı bırakarak. Kullanmıyorsanız, bu sorun giderme bölümünü dikkate almayın.

# 6 No’lu Düzeltme: Ön Ödemeli abonelik durumunda, bakiyeyi kontrol

Eski Galaxy cihazlarının bazı kullanıcıları, ön ödemeli bakiyelerini tükettikten sonra SADECE HİÇBİR Hizmet ya da ACİL ARAMAYIYOR. İdeal olarak, bunun gerçekleşmesi gerekmiyor, ancak sadece durumda, dengenizi kontrol ettiğinizden ve bu sorunun arkasındaki nedeni görüp görmediğinizden emin olun.

Faturalı abonelikte olanlar için, sadece atlayın.

# 7 Düzelt: Uçak Modunu Değiştir

Uçak Modunu açıp kapatmak bazen tüm ağ hatalarını düzeltebilir. Uçak Modu’nu açmak ve kapatmak için:

  Ana ekranda veya herhangi bir ekranda, bildirim çubuğunu aşağı çekin. Uçak Modu düğmesini arayın ve etkinleştirmek için dokunun. Uçak Modu’nu kapatmadan önce 30 saniye bekleyin.

# 8 Düzeltme: Galaxy S9’unuzu ağ modunu değiştirmeye zorlayın

Cihazı yeniden başlatırken ve SIM kartı tekrar takarken ağ ayarlarını yenileyebilir, aynı şeyi yapmanın başka bir yolu vardır. Çoğu durumda, bu yöntem SIM kartı yeniden başlatmaktan veya yeniden yerleştirmekten daha etkilidir. Bu yöntem ağ modunu manuel olarak değiştiriyor. İşte nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Connections.Tap Mobil ağlar.Tap Ağı operatörleri.Tap Ağı ara. Ağı ara. Ağları aramasını bekle. Örneğin, eğer T-Mobile’deyseniz, AT&T veya başka bir şebekeyi seçin. Telefonunuz bir hata ile geri dönmeye zorlanacaktır, çünkü başarılı bir şekilde kaydolamaz S8’iniz şimdi yeniden kayıt olabilir.

On Numara 9: Önbellek bölümünü temizle

Bozuk bir sistem önbelleği performans sorunlarına ve diğer sorunlara yol açabilir, bu nedenle çoğu Android sorun giderme paketi hemen her zaman önbellek bölümünü silmeyi içerir. Henüz bunu yapmadıysanız, işte yapmanız gerekenler:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilecektir Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri) .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

On Numara: IMEI’nin engellenmediğini doğrulayın

S9’unuzu önceden sahip olunan bir cihaz olarak aldıysanız veya engellenebileceğinden şüpheleniyorsanız, IMEI durumunu kontrol edebilirsiniz. Taşıyıcılar bir aygıtı çeşitli nedenlerle engelleyebilir ve bu olursa IMEI kara listeye de alınabilir. Cihazınızın IMEI durumunu kontrol etmek için bu siteye gidebilirsiniz: imei.info.

Alternatif olarak, şu adımları uygulayarak S8’in IMEI’sinin engellenip engellenmediğini kontrol edebilirsiniz:

  Çevirici (Telefon) uygulamasını açın. Kodu girin: (* # 06 #) IMEI Null diyorsa, bu, EFS klasörünün bozulmuş veya engellenmiş olabileceği anlamına gelir. Bu durumda, bellenimi geri çekmeyi deneyebilir ve bunun varsayılan EFS klasörünü geri yükleyip yüklemediğini görebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, S8’iniz hiçbir zaman hiçbir ağa bağlanamaz.

Bazı operatörler kullanıcıların çevirici uygulaması üzerinden gelişmiş menülere erişmelerini engelleyebilir. Girdikten sonra hiçbir şey olmazsa (* # 06 #), S8’iniz gelişmiş menüler açamaz demektir.

Onar # 11: Ağ ayarlarını sıfırla

Sorun hala bu noktaya devam ederse, yapmak istediğiniz bir sonraki şey ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesine dokunun.

Yukarıdaki adımlar wifi, mobil veri ve bluetooth ayarlarını sıfırlayacaktır. Bu, wifi şifrelerini girmeniz, Bluetooth cihazlarını yeniden eşleştirmeniz veya VPN kimlik bilgilerini tekrar girmeniz gerektiği anlamına gelir.

# 12 Düzelt: Fabrika ayarlarına dön

S9’unuzda Servis Yok veya ACİL SADECE ACİL ARA’ya neden olabilecek olası yazılım sorununu ortadan kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemeyi unutmayın. Adından da anlaşılacağı gibi, bu prosedür telefonun yazılımını fabrika varsayılanlarına döndürecektir. Aynı zamanda kişisel verileri de silecektir, bu yüzden yapmadan önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.

S9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). Verileri silme seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. / fabrika ayarlarına sıfırlayın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini silin’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

13 Numarayı Onar: Taşıyıcı desteğinizle iletişim kurun

Son olarak, fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorunun hesabın veya ağla ilgili olabileceği anlamına gelir. Taşıyıcınızla bağlantı kurduğunuzdan emin olun, böylece sorunu kendi başlarına çözebilirler.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.