Galaxy S9 için SD kartın takılması veya çıkarılması ile ilgili kolay adımlar

İPhone’lardan farklı olarak, S9 gibi Samsung Galaxy S cihazları büyük kapasiteli dahili depolama özelliklerine sahip oldukları için harika bir depolama alanına sahip. Bunun da ötesinde, 512 GB’a kadar bir mikro SD kart takarak daha fazla depolama kapasitesi ekleyebilirsiniz. S9’unuza nasıl SD kart ekleyeceğinizi merak ediyorsanız, bu gönderi size yardımcı olacaktır.

Kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın alt kısmında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S9’a microSD Kart takma adımları:

Galaxy S9’unuza bir SD kart takmak kolaydır. Aşağıda bunu yapmak için 5 kolay adım bulunmaktadır. Bu görev için bir microSD kartınız olduğundan emin olun. Kartınız çok büyükse, bunun yerine bir microSD kart kullanmayı deneyin.

    Ejektörü veya çıkartma pimini hazırlayın. Bu, kutuyu ilk kez açtığınızda telefonla birlikte verilen metal pimdir. Kayıp ya da yanlış yerleştirdiyseniz, bunun yerine bir ataç kullanabilirsiniz. Bu telefonun üstünde bulunur. Üstte bulunan mikrofon deliğini de seçmediğinizden emin olun. SIM kart veya SD kart tepsisi çıktıktan sonra yavaşça dışarı çekin. MicroSD kartınızı tepsideki SD kart yuvasına yerleştirin. kart tepsisini telefona yerleştirin.

MicroSD kartı düzgün bir şekilde ekledikten sonra, hataların oluşmasını önlemek için formatladığınızdan emin olun. Bu, özellikle söz konusu kartın geri dönüştürülmesi veya başka bir telefonda kullanılması durumunda önemlidir.

Bir microSD Kartı Galaxy S9’dan çıkarma adımları:

Bir SD kartı Galaxy S9’unuzdan çıkarmak, takmak için çok benzer. İşte böyle yapılır:

    MicroSD kart tepsisini çıkarmadan önce, önce microSD kartı çıkardığınızdan emin olun. Bu, microSD kartın veya dosyalarınızın bozulmasını önleyecektir. MicroSD kartı çıkarmak için, Ayarlar> Depolama> Diğer Seçenekler> Depolama ayarları> SD Kart> Çıkar bölümüne gidin. Ejektörü veya çıkartma pimini hazırlayın. Bu, kutuyu ilk kez açtığınızda telefonla birlikte verilen metal pimdir. Kayıp ya da yanlış yerleştirdiyseniz, bunun yerine bir ataç kullanabilirsiniz. Bu telefonun üstünde bulunur. Üstte de bulunan mikrofon deliğini seçmediğinizden emin olun. SIM kart veya SD kart tepsisi çıktıktan sonra yavaşça dışarı çekin. MicroSD kartınızı tepsiden çıkarın. SIM kartı veya SD kart tepsisini telefona takın .

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.