Galaxy S9 internet bağlantısı çalışmıyor sorunu nasıl düzeltilir

İnternet bağlantısı sorunlarını çözme genellikle son kullanıcı düzeyinde yapılabilir. Bugünün sorun giderme makalesi, Galaxy S9’da çalışmayan bir internet bağlantısıyla nasıl başa çıkacağınızı gösterecektir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Galaxy S9 internet bağlantısı çalışmıyor

Merhaba, Samsung Galaxy S9 ile ilgili sorunlar yaşıyorum. İnternete bağlanmıyordu. benim internete bağlanır diyor ama sadece yaptığı gibi ortaya çıkıyor ve bir uygulamaya gitmeye çalıştığınızda asla çalışmıyor bir hata olduğunu söylemiyor. sadece 2 gün önce 8 Aralık’ta oldu. Metodlarını denedim ama işe yaramıyorlar. Teşekkür ettiysen çok sevinirim.

Çözüm: Bu sorunun olası nedenlerinin uzun bir listesi var. Bu sorunu nasıl gidereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Zorla yeniden başlatma

Bazen bu basit prosedür, sistem uzun süre çalıştıktan sonra geliştirilen hataları düzeltebilir. S9’unuzu manuel olarak yeniden başlatmaya zorlayarak, temel olarak, çıkarılabilir pil paketlerine sahip eski cep telefonlarında sistemi yenilemenin etkili bir yolu olan bir pil çekmesini simüle edersiniz. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Ağ sinyalinin güçlü olup olmadığını kontrol edin (Mobil veri kullanıyorsanız)

Mobil veri kullanırken internet çalışmayı durdurursa, yapmak istediğiniz ilk şey S9’unuzun ağınızdan iyi sinyal aldığından emin olmaktır. Daha hızlı geniş bant bağlantısına izin vermek için 3G veya 4G’nin etkin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sinyal için cihaz sürekli olarak en az 3 çubuk göstermelidir. Kesintili herhangi bir bağlantı potansiyel olarak toplam internet yokluğu görünümünü de verebilir.

S9’unuzda 3G veya 4G bağlantısı yavaşsa, genel mobil veri deneyimi azalabilir. Bu durumda, aşağıdaki sorun giderme adımlarının geri kalanını atlayabilir ve hemen operatörünüzden yardım alabilirsiniz.

Wifi’nin çalıştığını doğrulayın (wifi kullanıyorsanız)

Mobil verileri hiç kullanmıyorsanız ve yalnızca kablosuz bağlantıya güveniyorsanız, kablosuz ağınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Kontrol etmek için başka bir kablosuz cihaz (telefon, tablet, dizüstü bilgisayar vb.) Kullanabilirsiniz. İkinci bir cihaz aynı wifi’yi kullanarak internete bağlanabiliyorsa, sorun Galaxy S9’unuzda olmalıdır. Aşağıdaki önerilerimizi uygulayarak sorun gidermeye devam edin.

Tüm kablosuz cihazlar aynı wifi ağındayken internete bağlanamazsa, yönlendiricide veya İnternet Servis Sağlayıcınızda (ISS) bir sorun olabilir. Bu durumda, yardım için ISS’nize başvurmak istersiniz.

Sistem önbelleğini temizle

Android cihazınız, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için sistem önbelleği adı verilen özel bir önbellek kullanır. Cihazınızın sistem önbelleğinin bozuk olup olmadığını ve soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için önbellek bölümünü temizlemeyi deneyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

İnternet daha önce S9’unuzda çalışıyorsa ve aniden kaybolduysa, bir ağ yapılandırma sorunu olabilir. Ne olduğunu görmek için cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için SIFIRLA AYARLARI RESETLE düğmesine dokunun.

SIM kartı yeniden yerleştirin (Mobil veri kullanıyorsanız)

Bazı kullanıcılar, SIM kartlarını çıkararak ağ sorunlarını başarılı bir şekilde çözebildiler. Bunu daha önce denemediyseniz, tam olarak yapmanız gerekenler:

  Telefonunuzu kapatın. SIM kartı dikkatlice çıkarın.Telefonu tekrar açmadan önce en az 10 saniye bekleyin.Ardından SIM kartı tekrar takın ve sorunu kontrol edin. Şebeke operatörünün hesabının çalışır durumda olduğundan emin olun ( (Mobil veri kullanıyorsanız)

Uygulama tercihlerini sıfırla

Uygulama tercihlerini sıfırlamak çoğu zaman Android sorun giderme makalelerinde göz ardı edilir, ancak sizinki gibi bir sorun söz konusu olduğunda çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızdan birinin veya bir kısmının doğru ayarlanmamış olması bu aksaklığın ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu olmadığından yapmanız gereken, tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S9’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Fabrika ayarları

Bir cihazın silinmesi ve her şeyin fabrika ayarlarına döndürülmesi çoğu durumda zorlayıcıdır ancak sorun şu anda çözülmediyse gerekli bir çözüm olabilir. Kişisel verilerinizi yapmadan önce yedeklediğinizden emin olun. S9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlama ile ilgili aşağıdaki adımları izleyin:

  Verilerinizin yedeğini oluşturun. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilir Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye kadar basılı tutun). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Operatörünüzden yardım alın

Hesabınızla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız veya fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra hiçbir şey olmuyorsa, şebeke operatörünüzden yardım almalısınız.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.