Galaxy S9 nem algılandı hatası nasıl düzeltilir, uygulamaları kendi kendine açar veya donmaya devam eder

Son birkaç hafta boyunca cihazlarında nem algılandı hatası bildiren # GalaxyS9 kullanıcısı sayısının arttığını gördük ve bu yazı onlara adanmış oldu. Önerilerimizi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S9 nem algılandı hatası nasıl düzeltilir
   • Cihazı doğru şekilde kurulayın
   • Şarj portunu inceleyin
   • Fabrika ayarları
   • Profesyonel yardım alın
  • Sorun # 2: Yeni fabrika ayarlarına sıfırlanırsa ne yapılır? Galaxy S9 nem algılandı hatası göstermeye devam ediyor
  • Problem # 3: Galaxy S9 uygulamaları kendi kendine açıyor, donuyor
    • Güvenli mod
    • Samsung S9'unuzu tamir etsin
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Galaxy S9 nem algılandı hatası nasıl düzeltilir

   Merhaba millet. My Hubby'de Samsung S9 bulunuyor ve geceleri şarj etmek için mikrodalgada oturuyor. Geçen gece hata mesajı geldi – 'Şarj portunda su tespit edildi'. Bunun çok garip olduğunu düşündük çünkü telefon suya yakın olmamıştı… ama gerçekten çok sıcak ve nemliydi, bu yüzden sorun olabileceğini düşündüm… bu yüzden telefon ve şarj kablosunu 24 saat pirinçle doldurun – hala hata mesajı alıyorsunuz. Telefon ve şarj cihazında 10 dakika boyunca bir saç kurutma makinesi kullanıldı – hala hata mesajını alıyor. Bundan sonra ne yapacağınıza dair herhangi bir öneri – kayıpta?

   Çözüm: “ Nem algılandı” hatası, Samsung'un cihazı şarj etmemesi nedeniyle şarj etme bağlantı noktasının ıslanabileceği konusunda uyarma şeklindeki bir hata olduğu ancak geçmişte bu durumun doğru olmadığını gösteren bazı durumlar gördük. Sizin gibi, suya dayanıklı Galaxy aygıtını S7, S8, S8 Plus, Note8, S9 ve S9 Plus gibi telefonların suya yakın bir yerde bile olmadığı zaman bile nem algılandığını bildiren kişiler vardı. Bu, bu hatanın, sadece su ya da sıvı ile değil, başka faktörler tarafından da tetiklenebileceğini anladığımız zaman.

   Cihazı doğru şekilde kurulayın

   Telefonun kendi kendini kurulama kapasitesinin olmadığını unutmayın, bu nedenle şarj portunda çok az miktarda sıvı veya nem olsa bile, telefon bunu algılayabilir ve algılanan alarmı tetikleyebilir. Bu durumla uğraşırken, önce açık olanı yapmanı öneririz – telefonu kurutun. Nem sensörü sadece şarj portu alanında bulunduğundan, önce odaklanmak zorunda olduğunuz yer burasıdır. Telefonun tamamını temiz, yumuşak bir bezle silin ve şarj portunu doğru şekilde kurutmasına yardımcı olun. Şarj portu alanına kuru bir bezle dokunun. Telefonu tuzlu suya maruz bıraktıysanız, mikrofon, kulaklık veya harici hoparlör gibi bazı alanlarda tuz birikmesini önlemek için önce temiz suyla yıkadığınızdan emin olun. S9'unuzu temiz, yumuşak bir bezle sildikten sonra kuruturken, kulaklığı ön tarafa, mikrofona ve alttaki harici hoparlöre yaslayın. Mümkün olduğu kadar çok su çıkarmak istersiniz. Ayrıca şarj portundaki suyu çıkarmak için telefonu şiddetle sallayabilirsiniz.

   Şarj portunu inceleyin

   Ve şarj portundan bahsetmişken, S9'unuzda suya maruz kalan tek alan var. Bu port, suyun birikmesini önlemek için özel olarak tasarlanmışsa, ancak kontrol edebilecek olursanız zarar vermez. İçeride göreceli olarak kolayca görebilmek için, kalan sıvı olup olmadığını görmek için bir büyütme aracı kullanmayı deneyin. Ayrıca, sensörün devreye girmesine neden olabilecek bir ıslak ıslak kum tanesi gibi yabancı bir nesne olup olmadığını da görebilmeniz gerekir. Bu, bir cihazı bir kumsala getirdikten sonra zaman zaman gerçekleşir. Limanda herhangi bir çöp veya tiftik varsa, bir saç üfleyici veya portatif bir elektrikli süpürgenin hafif bir emme eylemi kullanarak havaya uçurmaya çalışın.

   Metalik kontaklara zarar verebilecek kalıntıları veya tüyleri temizlemek için şarj portuna herhangi bir şey yapıştırmayın.

   Fabrika ayarları

   Birçok kullanıcı, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak geçmişte nem algılandı hatalarını başarılı bir şekilde yanlış yönlendirebildi. Samsung'dan resmi bir kelime olmamasına rağmen, bazı birimlerde sistem güncellemesinden sonra sürekli olarak bu hata ortaya çıkıyor. Sıvı sensörünün harekete geçmesine neden olan bazı güncellemelerde bazı verimsiz kodlar olabileceğini düşünüyoruz. Cihazınızı henüz fabrika ayarına sıfırlamadıysanız, aşağıdaki adımları izleyerek uyguladığınızdan emin olun:

   1. Smart Switch kullanarak verileri dahili bellekte yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine sahip olmanız gerekir.
   2. Cihazı kapatın.
   3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
   9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Profesyonel yardım alın

   Fabrika ayarlarına sıfırlama veya telefonun kurutulması ile sabit olmayan durumlar için en olası sebep donanım arızasıdır. Bu gibi birçok durumda, arızalı bir şarj portu, genellikle bir şarj kablosunun dikkatsiz bir şekilde takılması ve fişinin çekilmesiyle ortaya çıkar. Telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra bile nem algılandı hatası göstermeye devam ederse, telefonu Samsung'un inceleyip tamir edebilmesi için telefonla göndermelisiniz.

   Sorun # 2: Yeni fabrika ayarlarına sıfırlanırsa ne yapılır? Galaxy S9 nem algılandı hatası göstermeye devam ediyor

   Merhaba, telefonumun ıslanmamasına rağmen 'nem algılandı' uyarısını alıyorum. Belki de nemliydi. Fabrika ayarlarına sıfırlama dahil olmak üzere her şeyi denedim, ancak hala var. Işıkları tamamen söndükten sonra telefonu yeniden başlatıp şarj cihazını taktığımda şarj cihazında bırakabilirim ve uyarı gelmiyor. Fakat şarj cihazını fişten çıkarır takmaz, nem uyarısı geri gelir. Şarj cihazı takılıyken telefonu yeniden başlatırsam yeniden başlatılmaz. Sadece biraz titreşir ve tekrar önyükleme yapmaya çalışır. Lütfen yardım et! Bu çok sinir bozucu.

   Çözüm: Yukarıda belirtildiği gibi, telefonu varsayılan değerlerine (fabrika ayarlarına sıfırlama) geri sildikten sonra bile hiçbir şey değişmediyse, donanımında, özellikle de şarj bağlantı noktasında bir sorun olabilir. Telefonu yerel Samsung Servis Merkezi'ne getirin ve şarj bağlantı noktasını kontrol etmelerini sağlayın. Bozuk bir şarj portu için sihirli bir yazılım hilesi yoktur, bu nedenle bu bakımdan tek çözümünüzü onarın.

   Problem # 3: Galaxy S9 uygulamaları kendi kendine açıyor, donuyor

   Samsung Galaxy S9 ile başlamak için düzgün çalışmıyor. BT, tıklamadığım uygulamaları otomatik olarak açar. Onu kapatıp açtığım zaman donuyor, sonra çözülüyor. Uygulamayı taşımak için dokunduğumda buna eklendiğinde, otomatik olarak orijinal konumuna geri dönüyor. Fabrikada 4 kez sıfırladım. Fabrikadan birkaç saat sonra, sorun geri dönüşünü sıfırlayın. Lütfen ona bakın ve bir çözüm sağlayın. Ayrıca, Güç tuşuna ve ses açma tuşuna ve bixby tuşuna basıldıktan sonra görüntülenen ekrandan önbelleği temizledim / temizledim. BU SORUNU OLARAK HIZLI OLARAK ÇÖZMEYİN.

   Çözüm: S9'unuzun kötü performans göstermesinin ve uygulamaları düzensiz açmasının nedeninin kötü yazılım olduğunu düşünmüyoruz. Bir kullanıcı düzeyinde Android sorun giderme basit ve basittir. Tüm yazılım sorun giderme işlemlerini zaten tükettiyseniz (yaptıysanız), sorun büyük olasılıkla düzeltmenizden başka bir şey değildir. Fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak, temel olarak tüm yazılım bilgilerini varsayılan değerlerine döndürüyorsunuz. Bu, fabrika ayarlarının fabrika ayarlarına sıfırlanmasından hemen sonra normal şekilde çalışmaya başlaması gerektiği anlamına gelir, çünkü fabrika durumu yazılımı sabittir ve çalıştığı bilinmektedir.

   Telefon fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra normal olarak çalışıyorsa, ancak söz konusu sorunlar daha sonra geri dönerse, uygulamalarınızdan biriyle ilgili bir sorun olabilir. Böyle bir durumda, cihazı güvenli modda yeniden başlatarak, ardından da suçlunun kimliğini tespit ederek, nedenini izole etmeyi deneyebilirsiniz.

   Güvenli mod

   İlk olarak, S9'unuzu güvenli moda nasıl açacağınızı bilmek istersiniz:

   1. Cihazı kapat.
   2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
   4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
   5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
   6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
   7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

   Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

   1. Güvenli moda önyükleme yapın.
   2. Sorunu kontrol et.
   3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
   4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
   5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

   Unutmayın, güvenli mod sorun giderme adımı sadece kötü bir uygulama durumu olasılığını kapsar. Eğer performansınız zayıfsa veya telefonun güvenli modda olup olmadığına bakılırsa, kötü donanımın sorumlu olduğunu varsayabilirsiniz.

   Samsung S9'unuzu tamir etsin

   Telefonun daha önce düşmüş mü? Suya, sıcağa veya aşırı sıcaklıklara maruz kaldı mı? Bu şeylerden biri olursa, yazılımı değiştirerek donanım sorununu çözemeyeceğiniz için yazılım çözümünü aramak için zamanınızı boşa harcamayın. Örneğin, telefonunuzun ekranı çatlamış veya parçalanmışsa, dijitalleştirici kırılmış olabilir ve cihazın kendi kendine uygulama açmasına neden olabilir. Bir uygulama veya yazılım nedeniyle donma sorunları genellikle fabrika ayarlarına sıfırlama ya da buna neden olan uygulamayı kaldırarak giderilir. Telefonunuz güvenli modda donmaya devam ederse, üçüncü taraf uygulama sorunu yoktur. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra donma kalırsa, sisteme henüz bir uygulama eklenmediğinde, kötü bir donanıma sahip olduğunuzu açıkça belirten bir işarettir. Sorunu kalıcı olarak çözmek istiyorsanız Samsung cihazı düzeltin.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.