Galaxy S9 Plus arama sorunları nasıl giderilir: aramalar kesiliyor, arama yapamıyor, diğer taraftaki kişi duyamıyor

Merhaba ve hoşgeldin! Bugünün sorun giderme makalesinde # GalaxyS9Plus çağrı sorunları ele alınmaktadır. Birçok kişinin S9 cihazlarıyla sesli arama için kullanırken zorlandığını biliyoruz, bu nedenle bu yayındaki belirli sorunların bazılarını ele alıyoruz. Önümüzdeki haftalarda benzer yayınlar yapacağız, bu yüzden blogumuzu tekrar ziyaret ettiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını da ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Galaxy S9 Plus aramaları düşmeye devam ediyor

S9 plus çağrı düşüşü yaygındır ve bir ağ sorunu değildir. Lütfen bunun ayrı bir sorun olmadığını unutmayın. 40 gün oldu. İnsanlar 3-7. Yerine koyuyorlar. Tartışmalarımıza göre S9 ve S9 Plus’ın burada ağ ile uyumluluk sorunları yaşıyor gibi görünüyor. Örneğin Avustralya’da s9 plus telstra ağı ile iyi çalışıyor, ancak neredeyse her ağa çağrı yapıyor. Herkes bu sorunla karşı karşıya değil ama benim gibi pek çok kişi var. Lütfen aşağıdaki bağlantıya bakın. https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/S9-speaker-phone-cutting-out-on-call/td-p/451835/page/59. – Div Jyot Singh

Çözüm: Merhaba Div. Aramalar farklı nedenlerle düşebilir. Bu sorun, telefonun veya işletim sisteminin herhangi bir yerinde de ortaya çıkabilir, bu nedenle nedenleri izole etmek gerçekten ele almadaki ana engeldir. Galaxy S9 ve S9 Plus piyasaya sürüldüğünden beri, bu cihaza bırakılan çağrılarla ilgili fıkratal raporlar alıyoruz, ancak şimdiye kadar bile bir desen oluşturamıyoruz. Samsung ile bu konuda temasa geçtik ve şu ana kadar bu konu hakkında henüz yorum yapmadılar. Sorundan etkilenen bazı kullanıcıların Samsung’un onlara yardım etmesini istediğini anlıyoruz, ancak bunun bir telefon sorunu olduğunu düşünmüyoruz. Arızalı telsiz veya ağ arızası olan bazı S9 cihazlarının bulunma olasılığını tamamen ortadan kaldıramasak da, yılların deneyiminden elde edilen geçmiş veriler bize aksini söyleyecektir. Çağrı sorunlarıyla ilgili yılların deneyimine dayanarak, belgelenen vakaların% 95’i ağ sorunlarından kaynaklanmaktadır. Bu, operatörler veya taşıyıcılarla çalıştıktan sonra neredeyse tüm sorunların giderildiği anlamına gelir.

Çağrı bırakma sorunlarının yaygın nedenleri aşağıdakileri içerir:

  verimsiz kule anahtarlama sinyali veya zayıf hücresel alımlar sinyal parazitleri veya planlanmamış bakım SIM kartla ilgili aksaklık

Bu olası nedenleri (operatörünüzle çalışarak) zaten ortadan kaldırdığınızdan eminseniz, telefon tarafındaki nedenlerle telefonla sorun gidermeyi düşünmelisiniz. Size yardımcı olması için S9 için önceden yayınlanan sorun giderme kılavuzumuza bakın:

Aramaları bırakmaya devam eden Galaxy S9 nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu].

Samsung için çalışmadığımızı ve arızalı Samsung cihazlarıyla ilgili verilerimizin kendi toplama ve araştırma yöntemlerimizle sınırlı olduğunu unutmayın. Samsung’dan resmi olarak bir cevap almak istiyorsanız, onlarla doğrudan iletişime geçmelisiniz.

Sorun # 2: Galaxy S9, ağ yükseltmesinden sonra aramaları iptal ediyor

Sevgili Efendim, T-Mobile kulelerini yükselttikten sonra ciddi bağlantı sorunları yaşıyorum ve kilitsiz Samsung Galaxy S9’umla aramaları düşürdüm. Ancak, internet kullanımıyla ilgili hiçbir sorunum yok. Ekranda 4G simgesi görünüyor ancak LTE işareti yok. Telefon yazılımı güncel. LTE vb moduna ayarlanmıştır ve T-Mobile ağına bağlanır, ancak varsa sinyal çubuğu son derece düşüktür. Telefonu birkaç kez yeniden başlattım ama sorunu çözmedi. T-Mobile mağazasında yeni bir telefon almayı teklif ettiler… elbette. Tıbbi bir tercümanım ve iyi çalışan bir telefona sahip olmak son derece önemlidir. Şimdiden teşekkür ederim! Saygılarımla. – Leonard. [e-posta korumalı] Prolog

Çözüm: Merhaba Leonard. Yardım etmek istediğimiz kadar, davanız ağ ile ilgili gibi görünüyor, bu yüzden size yardımcı olabilecek en iyi ekip sadece operatörünüzdür. Günün çoğunu geçirdiğiniz bölgenin yükseltme işleminden hala etkilenip etkilenmediğini onlara sormalısınız. Bu durumda, yapabileceğiniz tek şey, tüm hizmetler normal çalışma koşullarına dönene kadar beklemektir.

Operatörünüzden şebeke hizmetlerinin durumu hakkında doğrudan bir cevap alamıyorsanız, bir arkadaşınızdan (S9’unuzun kilidi açıksa) farklı bir SIM (AT&T gibi başka bir ağ için) ödünç alabilir ve aramanın nasıl çalıştığını görebilirsiniz. . Başka bir operatörün başka bir SIM’ini kullanırken sorun mevcut değilse, bu, operatörünüzün muhtemelen hala yükselmekte olduğu ve hizmetlerinin henüz tamamlanmadığı anlamına gelir.

Çoğu operatörün sesli arama hizmetleri için hala 2G ve 3G kullandığını unutmayın. Telefonunuz 4G veya LTE ağının çalışır durumda olduğunu tespit etse bile, 2G veya 3G aslında şu anda sorun yaşıyor olabilir. VoLTE kullanmadığınız sürece, sesli arama yine de eski ağ modlarına yönlendirilir ve T-Mobile sorunlarını çözmedikçe sorun yaşamaya devam eder.

S9’unuzun sesli aramalar sırasında eski ağ modlarına geçecek şekilde yapılandırıldığından emin olmak için ağ ayarlarını sıfırlamayı düşünün. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. AYARLARI SIFIRLA düğmesine dokunun. S9’unuzu yeniden başlatın ve aramalar sırasında nasıl çalıştığını kontrol edin.

Sorun # 3: Galaxy S9 rastgele arama yapamıyor veya metin gönderemiyor

Merhaba. Bu birkaç gün önce maviden çıktı. Telefonumun arada sırada depolama sorunları dışında herhangi bir sorunu yoktu (telefonumda yer olmadığım için bazı uygulamalar çalışamadı), aksi takdirde sorun yok. Ancak şimdi telefonum kısa mesaj göndermeyecek veya telefon görüşmesi yapmayacak. Yarısının “yalnızca acil çağrılar (ve bu daha önce hizmet verdiğim yerlerde) diyor. Zamanın diğer yarısı iyi görünüyor ancak metin göndermiyor ve hatta çalmadan önce aramayı bırakacak (bana hizmetim olmadığını söyleyemeyecek, aramayı asla bağlamayacak). Yarım saat, arama / metin düşecek ama yine de internette göz atabileceğim, diğer yarısı her şey kapanıyor (internet yok, arama yok, wifi çalışıyor ama hizmetimle ilgili hiçbir şey yok). Yeniden başlatma her şeyi düzeltir. Acil durum aramaları gider, telefon kısa mesajlar ve aramalar gönderir, veriler geri gelir ve tam hıza geri dönebilirim. Telefonumu kullanırken bu bir sorun değil. Aramalar düşmeyecek ve aktif olarak mesaj atıyorsam mesajlar geçecek. Bu genellikle telefonumu bir saat kadar bir süre için kullanmadığımda olur. Yalnızca metin / çağrı olmadan göz atarsam, kaybederim. Kısa mesaj / arama yapar, ancak göz atmazsam, göz atmam kaybedilir. Bunu düzeltmenin tek yolu yeniden başlatmadır. Çok sinir bozucu ve neden bu sorunu yaşadığımı anlamıyorum. Kullanırken her şey çalıştığından bir servis sorunu gibi görünmüyor ve telefonumun yeniden başlatılması her şeyi düzelttiğinden bunun bir telefon sorunu olup olmadığını bilmiyorum. Herhangi bir fikir? Başka kimsede bu sorun var mı? Ayrıca, T-mobile ile Walmart Aile planım var. – Sam

Çözüm: Merhaba Sam. Sahip olduğunuz gibi birden fazla ilişkili semptom gösteren bir durumda, telefonu hemen fabrika ayarlarına sıfırlayabilmeniz en iyisidir. Bunu yapmak, çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlayacaktır, çünkü sorun gidermemizi temel alabileceğimiz net bir model yoktur. Telefonu silerek ve yazılımını önce varsayılanlara döndürerek, gerçekleştireceğiniz her bir sorun giderme adımını karşılaştıracağınız bir taban çizgisine sahip olabilirsiniz. Bir fabrika durumu yazılımının hiçbir ağ sorunu ile sınırlı olmadığını biliyoruz. Dolayısıyla, bugün burada bahsettiğiniz sorunlar, yazılımı varsayılan ayarlarına döndürdüğünüzde ortaya çıkmazsa, aşağıdakilerden biri doğrudur:

  kötü bir üçüncü taraf uygulama katılımı yazılım hatası fazla mesai sorununa neden oldubir kötü ağ yapılandırması mevcuttu

S9 Plus’ınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun.Ana ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar> Bulut ve hesaplar> Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. Aşağıdaki kaydırıcıları istediğiniz ayara dokunun: Verilerimi yedekle, Otomatik Ana Ayarlar menüsüne ulaşıncaya kadar Geri tuşuna (sağ altta) dokunun. Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Ekranın altına gidin, ardından SIFIRLA> TÜMÜNÜ SİL üzerine dokunun. Samsung hesabınızı doğrulamanız istenirse, şifreyi girin ve ardından ONAYLA üzerine dokunun. Cihazın sıfırlama sırasını bitirmesini bekleyin.

S9’unuzu sıfırladıktan sonra sorunlar devam ediyorsa (ve yüklü üçüncü taraf uygulamaları olmasa bile), bu kötü bir telefonunuz olduğu anlamına gelebilir. Radyonun bir bellenim güncellemesine ihtiyacı olabilir, bu nedenle şu anda bekleyen bir güncelleme varsa, yüklediğinizden emin olun. Eğer şanslıysanız, bir düzeltme getirebilir. Aksi takdirde, Samsung’un cihazı kontrol etmesine veya değiştirilip değiştirilemeyeceğine karar verebilmeleri için cihazı kontrol etmesine izin vermeniz gerekir.

Sorun # 4: Diğer uçtaki kişi aramalar için Galaxy S9 kullanırken duyamıyor

Selam. Telefon görüşmeleriyle ilgili bir sorunum var. Diğer taraftaki kişiyi mükemmel bir şekilde duyabiliyorum, ama bazen beni hiç duyamıyorlar. Konuşacağım ve sonunda sessiz kalacak. Bu yaptığım ve aldığım her iki çağrıda da olur. Çevrimiçi bir yerde yakınlık sensörü olabileceğini buldum, ancak Samsung S9’umda nereyi kapatacağımı bulamıyorum. Bu telefonda kapatılabilir mi? Başka fikriniz / öneriniz var mı? Taşıyıcım ABD Hücresel. Yardımın için teşekkürler! Erin_krueger

Çözüm: Merhaba Erin. Yakınlık sensörü, aramalar sırasında cihazınızın ekranı ne zaman çevirip çevirmeyeceğini belirler ve sesin nasıl işlendiği ile ilgisi yoktur. Üstte kulak hoparlörün yanında bulunan bir sensör. Aramalar sırasında yüzünüzün yakında olup olmadığını algılar. Öyleyse, yanlışlıkla ekran girişlerinden (dokunma) kaçınmak için ekrana kapanmasını söyler. Aramalar sırasında sesinizin kaybolmasının veya var olmamasının ana nedeni aşağıdakilerden biri olabilir:

  hatalı microphonea yazılımı errorunknown ağ hatası

S9’unuzda mikrofon sorunu olup olmadığını kontrol etmek için, birkaç dakika konuşarak kendinizi kaydetmek istersiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Samsung Ses Kaydedici uygulamasını bulun ve açın. Kayda başlamak için kırmızı Kaydet düğmesine dokunun. Telefonunuzla birkaç dakika görüştüğünüz gibi konuşmaya çalışın. Durdur (kare) düğmesine dokunun. Yeni kaydettiğiniz kaydı dinleyin ve sessizliğin olup olmadığını görün. Varsa, bu arızalı bir mikrofonunuz olduğu anlamına gelir.

Kayıt normal görünüyorsa, ağ ayarlarınızı sıfırlamayı deneyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın (yukarıda belirtilen adımlar). Bundan sonra sorun devam ederse, onarılması için telefonu Samsung’a göndermeyi düşünün.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.