Galaxy S9 Plus Geçersiz SIM Kart Hatası Nasıl Onarılır

Merhaba Android hayranları! Bu yazı Galaxy S9 Plus: Geçersiz SIM kart hatası için başka bir yaygın soruna cevap verecektir. Sonunda yapabileceğiniz tüm yazılım sorun giderme adımlarını sunuyoruz. Unutmayın, diğer faktörler telefonunuzun ağ performansını etkileyebilir, bu nedenle tüm yazılım sorunlarını giderdikten sonra hiçbir şey değişmezse, daha fazla destek için Samsung veya operatörünüze başvurmalısınız.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Galaxy S9 Plus geçersiz SIM kart hatası

İki Galaxy S9 + cihazım var ve biri SIM kartı değiştirdi ve şimdi tekrar “geçersiz bir sim kart” için hata veriyor. Bu cihazla ilgili birden fazla sorunum var ve bir düzeltmeye veya yenilenmiş olmayan yeni bir telefona ihtiyacım var.

Çözüm: “Geçersiz sim kart” hatası aşağıdakilerden birinin işareti olabilir:

  SIM kart etkin değil SIM kart arızalı hesap (operatörünüz ile sorunlu) SIM tepsisi hasarlı telefon hasarlı ağ işi

“Geçersiz sim kart” hatasını gidermek için bir dizi mantıksal adım gerçekleştirmeniz gerekir.

Yeniden başlatmaya zorla

Bazen bu basit prosedür, sistem uzun süre çalıştıktan sonra geliştirilen hataları düzeltebilir. S9 Plus’ınızı manuel olarak yeniden başlatmaya zorlayarak, temel olarak, çıkarılabilir pil paketlerine sahip eski cep telefonlarında sistemi yenilemenin etkili bir yolu olan bir pil çekmesini simüle edersiniz. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

SIM’i yeniden yerleştirin

Geçersiz SIM kart hatası bazen bir SIM kart veya ağ hatası nedeniyle olabilir. SIM kartı yeniden oturtmaya veya telefondan çıkarmaya çalışın ve ne olduğunu görün. Yapmanız gerekenler:

  Önce telefonu kapattığınızdan emin olun.SIM kartı çıkarın. En az 30 saniye bekleyin. SIM kartı tekrar telefona takın. Telefonun düzgün şekilde açıldığından emin olun. Sorunu kontrol edin.

Kötü uygulamaları kontrol edin

Bazı uygulamalar sistemde sorunlara neden olabilir. Bu soruna neden olan indirilmiş bir uygulama olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzu güvenli moda yeniden başlatın ve izleyin. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Sorunu kontrol edin.

Güvenli moddayken Galaxy S9 Plus’ınız yalnızca üçüncü taraf uygulamalarının çalışmasına izin verir. İndirilen tüm uygulamalar engellenir ve çalıştırılamaz. Herhangi bir fark görmeniz için cihazınızın en az 24 saat güvenli modda çalıştığından emin olun. Telefon normal çalışıyorsa ve “Geçersiz sim kartı” hatası görünmüyorsa, bir uygulama sorununuz var demektir. Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için eleme yöntemini kullanmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S9 Plus’ınız hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu durumda yapmanız gereken başka bir sorun giderme adımı, telefonun ağ ayarlarını temizlemektir. Bu genellikle ağ sorunlarının giderilmesinde etkilidir. Geçersiz SIM kart hatası yanlış ağ yapılandırmasından kaynaklanıyorsa, bu yardımcı olabilir.

Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Tüm yazılım ayarlarını varsayılanlara geri yükleme

Fabrika ayarlarına sıfırlama, ağla ilgili olanlar da dahil olmak üzere birçok sorun için güçlü bir çözümdür. Yukarıdaki tüm önerilen adımlar şu ana kadar yardımcı olmadıysa, bir fark olup olmadığını görmek için telefonunuzu silmeyi düşünün. Bir yazılım hatası hatanın açılmasına neden oluyorsa, telefonunuzu varsayılan ayarlarına sıfırlamak işe yarayabilir.

Galaxy S9 PLus’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Verilerinizin yedeğini oluşturun. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilir Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye kadar basılı tutun). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tümünü sil Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Şebeke operatörünüze başvurun

Geçersiz SIM kart hatası, hesabınızla ilgili olası bir sorunun göstergesi olabilir. Bu noktada, sorunu giderebilmeleri için operatörünüzle konuştuğunuzdan emin olun ve cihazınızı veya SIM kartınızı etkileyebilecek herhangi bir ağ veya hesap sorunu olup olmadığını kontrol edin.

Donanım sorunu

Telefonu varsayılanlara sıfırladıktan sonra herhangi bir değişiklik olmazsa, sorunun nedeninin donanım tarafında olduğunu varsayabilirsiniz. Telefonunuzun onarılması veya değiştirilmesi için Samsung veya operatörünüze başvurun.

Değiştirme programları söz konusu olduğunda, Samsung veya taşıyıcılar neredeyse her zaman yenilenmiş birimler sağlar. Bu konuda doğru bilgi almak için onlarla konuşun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.