Galaxy S9 Plus mikrofonu, görüşmeler sırasında çözülmez

Bugünün gönderisi birçok Android cihazda ortak bir soruna cevap vermeye çalışacak – mikrofon görüşmelerde işe yaramayacak. Aşağıda tipik bir örnek seçiyoruz. Temel olarak, bir Galaxy S9 Plus kullanıcısı, telefonunun mikrofonunun ilk aramalarda çalışmayı reddettiğini bildiriyor. Yine de hoparlörü kullanırken çalışır. Sonunda, hoparlörde duruncaya kadar daha da kötüleşiyor. Benzer bir durumunuz varsa, bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Galaxy S9 Plus mikrofonu görüşme sırasında çalışmıyor

Mikrofon sorunu, Gerçek telefondayken İnsanlar beni duyamıyor, ancak hoparlör telefonunu açtığımda beni duyabiliyorlar. Onları iyi duyabiliyorum. Yaklaşık 3 hafta önce yeni bir s9 + aldım ve daha önce bir tane vardı ama aynı sorun benim eski sorunuma da oldu. Kulağa kadar gerçek telefonla konuşurken sadece sorun yaşamaya başladı, fakat konuşmacıyı açabildim ve beni duyabiliyorlardı. Sonunda bu da çalışmayı durdurdu. Şimdi yeni olanım bugünkü dışında aynı şeyi yapıyor hala hoparlör telefonundan konuşabiliyorum. Lütfen yardım, gönderilmesi için ödeme yapmalı mıyım? 2 hafta önce düşürdüm, biliyorum biliyorum ama şu lanet olası davalar 60 dolar gibi ve telefon beni 900'e çıkardı. Bu yüzden arkada birkaç çatlak var ama görünmüyordu Herhangi bir şey üzerindeki herhangi bir etki, en azından düşündüğüm buydu!

Çözüm: Yanlışlıkla düşürüldükten sonra iki cihazın da aynı problemi yaşama olasılığı düşük. Sorunun donanımla ilgili olmadığını düşünüyoruz. Bu bir yazılım hatası ürünü veya kötü bir uygulama olabilir. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Cihazınızı yeniden başlatmaya zorla

Bir cihaz bir süre çalışmaya devam ederse, geçici hatalar bazen gelişebilir. Hataların oluşmasını en aza indirmek için, cihazı birkaç günde bir yeniden başlatarak sistemi düzenli olarak yenilemek istiyorsunuz. Bu kolay bir bakım adımıdır ve zamanınızı ayırmaz.

Özel bir durumda, telefonun hafızasının da silinmesi için “batarya çekme” nin etkilerini simüle etmenizi öneririz. İşte böyle yapılır:

 1. Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen, bu önbellek güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım küçük rahatsızlıkların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

S9 Plus'ınızdaki önbellek bölümünü silmek için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Önbellek bölümünü sil' seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Uygulama ve işletim sistemi güncellemelerini yükleyin

Hata olasılığını azaltmak için bir başka iyi yol, tüm uygulamaların ve işletim sisteminin güncellendiğinden emin olmaktır. Varsayılan olarak, S9 Plus'ınız uygulama güncellemelerini otomatik olarak indirip yüklemelidir. Bu davranışı değiştirdiyseniz, Google Play Store'daki uygulama güncellemelerini manuel olarak kontrol ettiğinizden emin olun. İşte nasıl:

 1. Play Store uygulamasını açın.
 2. Sol üstteki Diğer ayarlar simgesine dokunun.
 3. Uygulamalarım ve oyunlarım'a dokunun.
 4. UPDATE ALL düğmesine basın.

Yazılım güncellemelerini kontrol etmek için, Ayarlar> Yazılım güncellemesi altından gidebilirsiniz.

Mikrofonun Güvenli Modda nasıl çalıştığını doğrulayın

Yukarıda belirtildiği gibi, sorunun olası nedenlerinden biri kötü bir uygulama. Bu, daha önce diğer telefonunuzda olmasının sebebi de olabilir. Aynı kötü uygulama her iki cihaza da yüklenebilir. İndirdiğiniz uygulamalardan birinin suçlu olup olmadığını kontrol etmek için S9'unuzu güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz. İşte nasıl:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.
 8. Mikrofonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için birini aramayı deneyin (hoparlörde DEĞİL).

Mikrofon normal çalışıyorsa, bu bir uygulama sorununuz olduğu anlamına gelir. Güvenli mod, kötü uygulamayı kendi başına belirlemediğinden, şüphelileri daraltmak için eleme yöntemini kullanmanız gerekir. İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Uygulama tercihlerini sıfırlamak, çoğu zaman çoğu Android sorun giderme makalesinde göz ardı edilir ancak bu sizinki gibi bir konuya geldiğinde, çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızdan birinin veya bir kısmının doğru ayarlanmamış olması muhtemeldir, bu aksaklığın ortaya çıkmasına neden olabilir. Çünkü bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu yoktur, yapmanız gereken tek şey tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi).
 4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
 5. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Tüm ayarları sıfırlamak

Bu prosedür, yalnızca uygulamaların değil Android cihazınızın tüm ayarlarını kapsadığından öncekinden farklıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Uygulamalar ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir yere kaydırın.
 2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
 3. Ayarları sıfırla öğesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Telefonu silin (fabrika ayarlarına sıfırlama)

Bu, yalnızca yukarıdaki önerilerin hiçbiri başarısız olduğunda yapılması gereken önemli bir sorun giderme adımıdır. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz. Sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy'un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy S9 Plus mikrofonu görüşme sırasında çalışmıyor
   • Cihazınızı yeniden başlatmaya zorla
   • Önbellek bölümünü sil
   • Uygulama ve işletim sistemi güncellemelerini yükleyin
   • Mikrofonun Güvenli Modda nasıl çalıştığını doğrulayın
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Tüm ayarları sıfırlamak
   • Telefonu silin (fabrika ayarlarına sıfırlama)
  • Bizimle meşgul