Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir çağrıları almayacak (aramalar geçmeyecek)

Aşağıda ayrıntılı olarak belirtildiği gibi, bu yazı bir Galaxy S9 Plus'ın iyi bir sinyal gücü olduğunda bile çağrı alamaması ile ilgilidir. Aynı problemle karşılaşırsanız, bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: Galaxy S9 Plus aramaları almayacak

T-mobile'da uluslararası bir Galaxy S9 + (model SM-G965F / DS) var. Bazen beni aramaya çalışan kişiler bir hata mesajı aldıklarını bildirir (bu numara servis dışıdır) veya çağrı sadece geçmeyecektir. Bunu, evimin sabit hattından aramaya çalışırken görüyorum. Telefon oldukça iyi kapsama alanı gösteriyor (3 dışarı 4 bar) ama çağrı geçmeyecek. Birkaç dakika sonra işler iyi bir şekilde yapılabilir ve yer değiştirmeden doğru bir şekilde alınabilir. Telefonun uluslararası sürümünde radyo çipi ile ilgili bir sorun olduğundan şüpheleniyorum, ancak düzeltmeyi (mümkünse) nasıl yapacağımı bilmiyorum. Her ipucu için teşekkürler.

Çözüm: Bu endişe zaman zaman meydana gelir, ancak belirli bir vakanın sebebini bilmek uzun sürelidir. Bunun nedeni, bu sorunla uğraşan birçok hareketli parça var. Evet, cihazınızın modeminden kaynaklanma ihtimali var ancak bunu doğrudan kontrol etmenin bir yolu yok. Son kullanıcı olarak, yalnızca temel sorun giderme adımlarını yapmakla sınırlıdır. Aşağıda, bu sorunun şansının tekrar meydana gelmesini önlemek için deneyebileceğiniz olası çözümler var.

Telefonu düzenli olarak yeniden başlat

Cihazınızı haftada en az bir kez yeniden başlatmak sistem için yararlı olabilir. Bazen, bir telefon uzun bir süre durmaksızın çalıştığında hatalar oluşabilir. Bu hatalar genellikle geçicidir ve bir telefon yeniden başlatıldıktan sonra gidebilir. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

 1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Önbellek bölümünü temizle

Cihazın düzenli olarak yeniden başlatılması gibi faydaları da vardır, önbellek bölümünün silinmesi de yardımcı olabilir. Aygıtınızın dahili depolanması, görevlerin verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine izin vermek için bölümlere ayrılmıştır. Uygulama veya hizmet yüklemeye geldiğinde, daha önce dizine eklenen Android kullanıcıları daha hızlı yapmak için sistem önbelleğini çağırır. Bazı durumlarda, sistem önbelleği bir güncelleme sonrasında veya bazı sistem değişikliklerinden sonra bozulabilir veya eski olabilir. Sorunlar olabilir ve bazı durumlarda, normal görevler yavaşlayabilir veya yavaşlayabilir. Cihazınızın sistem önbelleğinin iyi durumda olduğundan emin olmak için, önbellek bölümünü saklandığı yerdeki düzenli olarak temizlemeniz gerekir. İşte böyle yapıldı:

 1. Cihazı kapatın.
 2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Önbellek bölümünü temizle' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Güncellemeleri yükle

Bazı ağ hataları yalnızca güncellemeler tarafından giderilmiştir. Hatalar bilinirken, taşıyıcılar veya geliştiriciler bunları düzeltmek için yamaları serbest bırakabilirler. Herhangi bir nedenle güncellemeleri devre dışı bırakıyorsanız, en kısa sürede bunları yüklemeyi ve yüklemeyi ihmal etmeyin. Bu, hem uygulamalarınız hem de Android İşletim Sisteminiz için geçerlidir. Bazen, bir cihazın modem ürün yazılımı (baseband) da güncellenebilir, ancak bu değişiklikler genellikle normal Android güncellemeleriyle paketlenir. Bu, sistemi her zaman en yeni sürümü çalıştırabilmenin önemli bir nedenidir.

SIM kartı yeniden oturtun

SIM kartın geçici olarak kesilmesi bazen ağ sorunlarının giderilmesine yardımcı olabilir. Henüz denemediyseniz, bu noktada emin olun. Ağ verilerinin bozulmasını önlemek için, SIM'i çıkarmadan önce telefonunuzun KAPALI olduğundan emin olun. Bunu eklediğinizde de aynısı geçerli olmalıdır.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu, herhangi bir ağ sorunu için temel sorun giderme adımıdır. Operatörünüzle bağlantı kurmadan önce bunu yaptığınızdan emin olun. Bu adım aşağıdakileri yapacaktır:

 • Depolanan Wi-Fi ağları silinecek.
 • Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek.
 • Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açık.
 • Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları, varsayılan ayarlara sıfırlanacaktır.
 • Ağ seçim modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Ağ ayarlarınızı sıfırlama adımları şunlardır:

 1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
 2. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
 3. SIFIRLA AYARLAR'a dokunun.
 4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
 5. SIFIRLA AYARLAR'a dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Uygulama tercihlerini sıfırlamak çoğu Android sorun giderme makalesinde sıklıkla gözden kaçırılır, ancak sizinki gibi bir sorun söz konusu olduğunda bu çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızın biri veya bir kısmı doğru şekilde ayarlanamayabilir ve bu aksaklığın oluşmasına neden olabilir. Bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu olmadığından, yapmanız gereken yalnızca tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar'a dokunun.
 3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
 4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
 5. S9 Plus'ınızı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Fabrika ayarları

Genel olarak, fabrika ayarlarına sıfırlama, küçük ve bazen önemli yazılım problemleri için iyi bir genel çözümdür. Bu noktada hiçbir şey çalışmadıysanız, cihazınızı bu çözümle silmek istersiniz.

İşte böyle yapıldı:

 1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Şebeke operatörünüzle konuşun

Bazı durumlarda, belirli bir şebeke sorununu bir şebeke operatörüne bildirmek yardımcı olabilir. Daha fazla müşteri aynı veya benzer sorunları bildirirse, taşıyıcılar tarafından farkedilmesi daha olasıdır. Bu sorunu çözmenin en doğrudan yolu olmasa da, bu garip sorun hakkında taşıyıcınızı anlatarak aslında siz ve diğer kullanıcılar için iyi davranıyor olabilirsiniz. Unutmayın, bunu tanımayabilir hatta sorunu kabul edebilirler ama denemeye değer.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy S9 Plus aramaları almayacak
   • Telefonu düzenli olarak yeniden başlat
   • Önbellek bölümünü temizle
   • Güncellemeleri yükle
   • SIM kartı yeniden oturtun
   • Ağ Ayarları Sıfırlama
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Fabrika ayarları
   • Şebeke operatörünüzle konuşun
  • Bizimle meşgul