Galaxy S9 Plus, Parmak İzi kilidi ve İris taraması etkin olsa bile kaydırarak kilidi açıyorsa ne yapmalı?

Şu anda araştırmaya çalıştığımız # GalaxyS8 ve # GalaxyS9 cihazlarındaki ilginç bir konu, Parmak İzi taraması ve Iris taraması özelliklerinin ekranı kilitleme yeteneğinin kaybolmasıyla ilgili. Sorun şu anda birçok kullanıcıyı etkiliyorsa, henüz bilgi toplama sürecindeyiz, bu yüzden bu sayfayı takip ederek kendinizi güncel tutun. Benzer vakaları biliyorsanız, topluluğumuzu da güncelleyebilmemiz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Günümüzün sorunu: Galaxy S9 Plus, Parmak İzi kilidi ve İris taraması etkin olsa bile kaydırarak açılır.

Merhaba. Daha önce bir Galaxy S9 Plus kullandım ve Fingerprint Unlock ve Iris Scan ayarlasam da ekran sadece kaydırarak açılıyor. Telefonda Sert Sıfırlama yaptım ve ayrıca Akıllı Kilit ayarlarını da kontrol ettim (hepsi kapalı), ancak sadece düzgün şekilde kilitlenmiyor. Parmak izi okuyucusu, Samsung Pass ile kullandığım için işe yarıyor. Ne yapabilirim biliyor musun?

Çözüm: Son birkaç gün içinde PIN ve diğer güvenlik sorunları olan bazı Galaxy S8, S8 Plus, S9 ve S9 Plus kullanıcılarının sorunlarını kilitlediğini gördük, bu nedenle bu yazılım veya Samsung ile ilgili bir sorun olabilir. Şu anda sorunu araştırıyoruz, bu nedenle bu hatadan ne kadar etkilendiğini bilmiyoruz. Samsung’un şu ana kadar bir yetkilisi yok; bu nedenle yapmanız gereken tek şey, önbellek bölümünü silmek, güvenli moda geçmek, tüm ayarları sıfırlamak ve fabrika ayarlarına sıfırlamak gibi denenmiş ve test edilmiş temel yazılım çözümlerine bağlı kalmak.

1. Çözüm: Önbellek bölümünü temizleyin

Android Oreo için bir güncelleme yükledikten sonra sorun başladıysa, önce önbellek bölümünü temizlemenizi öneririz. Bu, sistem önbelleğini yenilemenizi sağlayacaktır. İşte nasıl yapılacağı:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Çözüm # 2: Güvenli Modda Dikkat Edin

Sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanması durumunda, telefon güvenli moddayken ekran güvenliğinin nasıl çalıştığını da kontrol edebilirsiniz. Bu modda, üçüncü taraf uygulaması çalıştırılmaz ve yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar çalışabilir. Bu nedenle, güvenlik kilidi normal olarak güvenli modda çalışıyorsa, şüphemizin doğru olduğunu teyit ederiz.

S9 Plus’ınızı güvenli modda başlatmak için:

    Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Unutmayın, güvenli mod bir çözümdür, bir çözüm değildir. Güvenlik kilidi bu modda çalışıyorsa, taktığınız uygulamalardan birinin suçlamak olduğuna bahse girebilirsiniz. Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli moda getirin ve aşağıdaki adımları izleyin:

    Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S9’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

3. Çözüm: Tüm ayarları sıfırlayın

Önbellek bölümünü temizledikten sonra veya telefonunuz güvenli moddayken hiçbir şey değişmezse, tüm yazılım ayarlarını silmeyi denemeniz gerekir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

4. Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Çoğu Android kullanıcısı için, fabrika ayarlarına sıfırlama bu durumda son çaredir. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürür. Sistemde bir hata varsa, fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözebilir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Verilerinizin yedeğini alın. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı gösterilecektir) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye).) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Seçene kadar Ses kısma tuşuna basın. kullanıcı verileri ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

5. Çözüm: Android’inizi önceki sürümüne döndürün

Bu, gelişmiş Android kullanıcıları için isteğe bağlı bir çözümdür. Vanilyalı ve hazır Android Oreo sürümlerinin bu sorunu yaşamadığını biliyoruz, bu nedenle telefonunuzdaki mevcut donanım yazılımı sürümüyle ilgili bir kodlama sorunu olabilir. Bu sorun evrensel olarak rapor edilmediğinden, bu yalnızca belirli bir taşıyıcı ürün bilgisine izole edilebilir. Bir firmware’in nasıl yanıp söneceğini biliyorsanız, telefonun yazılımını Android 8.0’a veya kutusundan çıkardığınızda orijinal S9’unuzla gelen sürüme geçirmeyi düşünün.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.