Galaxy S9 Plus, Parmak İzi kilidi ve İris taraması etkin olsa bile kaydırma yaparak kilidini açarsa ne yapmalısınız?

Şu anda araştırmaya çalıştığımız # GalaxyS8 ve # GalaxyS9 cihazlarındaki ilginç bir sorun, Parmak İzi taraması ve İris tarama özelliklerinin ekran kilitlemesini engelleme konusudur. Sorun şu anda birçok kullanıcıyı etkiliyorsa bilgi toplama sürecindeyiz, bu yüzden bu sayfayı takip ederek kendinizi güncel tutun. Benzer vakaları biliyorsanız, topluluğumuzu da güncelleyebilmemiz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Bugünkü sorun: Galaxy S9 Plus, Parmak İzi kilidi ve İris taraması etkin olsa bile hızlıca kaydırılarak açılıyor
   • Çözüm 1: Önbellek bölümünü temizle
   • 2. Çözüm: Güvenli Modda Gözleyin
   • Çözüm 3: Tüm ayarları sıfırla
   • Çözüm 4: Fabrika ayarlarına sıfırlama
   • Çözüm # 5: Android'inizi önceki sürümüne geri döndürün
  • Bizimle meşgul

  Bugünkü sorun: Galaxy S9 Plus, Parmak İzi kilidi ve İris taraması etkin olsa bile hızlıca kaydırılarak açılıyor

  Merhaba. Sadece bir Galaxy S9 Plus'ım var, ve Parmak İzi Kilidini ve İris Tarama'yı ayarlamış olmama rağmen, ekran sadece kaydırılarak açılıyor. Telefonda bir Sabit Sıfırlama yaptım ve Smart Lock ayarlarını da kontrol ettim (hepsi kapalı) ama düzgün bir şekilde kilitlenmeyecek. Samsung Pass ile kullandığım için parmak izi okuyucusu çalışıyor. Ne yapabilirim biliyor musun?

  Çözüm: Geçtiğimiz birkaç gün zarfında PIN ve diğer güvenlik kilitlerine sahip bazı Galaxy S8, S8 Plus, S9 ve S9 Plus kullanıcılarını gördük, bu yüzden bu ürün yazılımı veya Samsung ile ilgili bir sorun olabilir. Şu anda sorunu araştırıyoruz, bu nedenle bu hatadan kaçının etkilendiğini bilmiyoruz. Bugüne kadar Samsung'dan bir yetkili yok, bu yüzden tek yapmanız gereken, önbellek bölümünü silme, güvenli moda önyükleme, tüm ayarları sıfırlama ve fabrika ayarlarına sıfırlama gibi denenmiş ve test edilmiş temel yazılım çözümlerine bağlı kalmak.

  Çözüm 1: Önbellek bölümünü temizle

  Android Oreo için bir güncelleme yüklendikten sonra sorun başladıysa, önce önbellek bölümünü temizlemenizi öneririz. Bu, sistem önbelleğini yenilemenizi sağlayacaktır. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, üç anahtarı da serbest bırakın.
  4. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinin görünmesinden önce 30 – 60 saniye boyunca bir 'Sistem güncellemesi yükleniyor' mesajı görünecektir.
  5. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, şimdi yeniden başlatma sistemi vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  2. Çözüm: Güvenli Modda Gözleyin

  Sorunun bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanması durumunda, telefon güvenli modda olduğunda ekran güvenliğinin nasıl çalıştığını da kontrol edebilirsiniz. Bu modda, üçüncü parti uygulaması çalıştırılmaz ve yalnızca önceden yüklenmiş olanlar çalışabilir. Dolayısıyla, güvenlik kilidi normal modda güvenli modda çalışıyorsa, bu şüphenin doğru olduğuna dair bir onaydır.

  S9 Plus'ınızı güvenli moda ayarlamak için:

  1. Cihazı kapat.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
  8. Sorunu kontrol et.

  Unutmayın, güvenli mod bir çözüm değil, bir çözümdür. Güvenlik kilidi bu modda çalışıyorsa, yüklediğiniz uygulamalardan birinin sorumlu olduğunu iddia edebilirsiniz. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

  Çözüm 3: Tüm ayarları sıfırla

  Önbellek bölümünü temizledikten sonra veya telefonunuz güvenli modda olduğunda hiçbir şey değişmezse, tüm yazılım ayarlarını temizlemeyi denemeniz gerekir. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

  1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
  2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  3. Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
  5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

  Çözüm 4: Fabrika ayarlarına sıfırlama

  Çoğu Android kullanıcısı için, fabrika sıfırlaması bu durumda son çözümdür. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılanlarına döndürecektir. Sistemde bir hata varsa, fabrika ayarları sıfırlanabilir. İşte bunu nasıl yapıyorsun:

  1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Çözüm # 5: Android'inizi önceki sürümüne geri döndürün

  Bu gelişmiş Android kullanıcıları için isteğe bağlı bir çözümdür. Vanilla ve stok Android Oreo sürümlerinin bu soruna sahip olmadığını biliyoruz, bu nedenle telefonunuzdaki mevcut ürün yazılımı sürümü ile ilgili bir kodlama sorunu olabileceği ihtimali var. Bu sorun evrensel olarak rapor edilmemiştir, bu nedenle bu yalnızca belirli bir taşıyıcı ürün yazılımı için izole edilebilir. Bir bellenimin nasıl çakıldığını biliyorsanız, telefonun yazılımını Android 8.0'a veya kutusundan çıkardığınızda orijinal olarak S9'unuzla birlikte gelen sürüme geçmeyi düşünün.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.