Galaxy S9 Plus’ınızdan açılır pencere reklamları ve virüsler nasıl kaldırılır

Günümüzde sorun giderme kılavuzu bu soruna cevap verebilmek için cihazlarında günlük olarak pop-up reklamlar ve virüslerle nasıl başa çıkılacağını soran birçok Android sahibi var. Aşağıda belirtilen durumlar belirli Galaxy S9 Plus raporlarından alınmakla birlikte, önerilerimiz sahip olabileceğiniz Android cihazlarına da uygulanabilir.

Unutmayın, şu üç şeyden Android virüsleri alabilirsiniz:

    ziyaret ettiğiniz bubi tuzağı olan bir site, tıkladığınız bir e-posta bağlantısı veya yüklediğiniz bir uygulamadan.

Cihazınıza bir virüs bulaşmışsa, yukarıdaki şeylerden herhangi birini yapmış olmanız gerekir. Bu nedenle, aşağıdaki önerilerimizi uygulayarak telefonunuzu temizledikten sonra, aynı hataları tekrar yapmadığınızdan emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Galaxy S9 Plus’ınızdan açılır pencere reklamları ve virüsler nasıl kaldırılır

Merhaba. Birisinin kilidini açan bir AT&T Samsung Galaxy S9 Plus satın aldım, ancak içinde virüs olması gerekiyor. Kapatmaya ve yeniden başlatmaya devam ediyor, reklamlar için tüm bu pop-up’lar gelmeye devam ediyor, bir uygulamanın her türlü durduğunu söyleyen bildirimler, almaya çalıştığım her uygulamanın ortasında kapanıyor. Güç, ses ve ev düğmesini kullanarak sert bir sıfırlama denedim ve ayarlara gittim ve fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadım, tüm sorunları durdurmak için yeni olsaydı tüm sistemi eskisi gibi siliyor. Ne yapmaya ihtiyacım var? – Posta çantası

Çözüm: Merhaba Mailbag. Galaxy S9 Plus’ınızdan pop-up reklamları, virüsleri veya kötü amaçlı yazılımları kaldırmanın en etkili yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sorun açıklamanız bu konuda net olmadığı için bunu başarılı bir şekilde yapıp yapmayacağınızı bilmiyoruz. Eğer yapmadıysanız, doğru şekilde yapılır:

    Hala mümkünse verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Bu önemli. Kapatılmadıkça S9 Plus’ınızı Kurtarma Moduna önyükleyemezsiniz. Telefonu normal şekilde kapatamıyorsanız, pil bitene kadar bekleyin. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma işlemini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlama işlemi tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

S9 Plus’ınızı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, bir süre çalışmasına izin verin ve yüklü üçüncü taraf uygulamaları olmadığında nasıl çalıştığını görün. Başka bir deyişle, sisteme eklenmiş uygulama olmadığında telefonu gözlemlemek istersiniz. İyi çalışıyorsa, sistemin temizlendiğinin bir onayıdır.

Gelecekte virüs veya pop-up reklam almayı önlemek için, şüpheli web sitelerini ziyaret etmediğinizden, şüpheli bağlantıları tıkladığınızdan veya güvenilmeyen kaynaklardan uygulamalar yüklemediğinizden emin olun. Uygulamaları yüklerken, geliştiricinin itibarını kontrol ettiğinizden ve diğer kullanıcıların yorumlarını okuduğunuzdan emin olun. Telefonunuzun ilk savunma hattı sizsiniz. Uygulama seçme konusunda ve tarama etkinliklerinizde dikkatsizseniz, yalnızca telefonunuza tekrar kötü amaçlı yazılım bulaştığında kendinizi suçlamanız gerekir.

Sorun # 2: Galaxy S9 Plus, internete bağlanırken virüs tarafından algılanan uyarıyı almaya devam ediyor

Diğer telefonum bir Samsung S9 Plus. Bugün havaya erişildiğinde, telefonun 4 virüs olduğunu ve Google oyun mağazası için virüs koruma uygulamasını indirdiğini söyleyen bir uyarı geldi. Bunu yaptım, uygulamayı çalıştırdım ve virüs olmadığı söylendi. Aynı uyarıyı almadan internete hala erişemiyorum. Şimdi ne yapacağınız hakkında hiçbir fikrim yok. Yeni uygulama indirilmedi. – Sandi

Çözüm: Merhaba Sandi. Virüs tarafından algılanan uyarı, telefonunuzda yüklü bir meşru antivirüs uygulamasından gelmedikçe, bu tür uyarılar için her zaman dikkatli olmalısınız, özellikle de sizden bir sonraki eylem bir şey yüklemekse. Bu, korsanların ve geliştiricilerin kullanıcıları uygulamaları yüklemek için kandırmaları için tipik bir taktiktir. Bugün Android’de yayılan kötü amaçlı yazılım veya virüslerin çoğu kötü niyetli geliştiriciler için para üretmek üzere tasarlanmış olsa da, bazıları parolalar, bankacılık bilgileri ve diğer yararlı kullanıcı bilgileri gibi kişisel bilgileri çalmak için orada olabilir. Bu çalınmış bilgiler daha sonra diğer taraflara satılabilir.

Bizimle iletişime geçmeden önce hilelerine düştüğünüz için, şu anda yapabileceğiniz şey, soruna neden olabilecek uygulamayı kaldırmaya çalışmaktır. Bunu yapmak için, telefonunuzu Güvenli Modda çalıştırmak istersiniz. Bu modda, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin vererek tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri engellenir. Güvenli modda, Google Play Store’a erişmeyi ve iyi bir virüsten koruma uygulaması yüklemeyi deneyebilirsiniz. Şanslıysanız ve sistemdeki virüs daha eski bir türdeyse, antivirüsünüz sizin için onu kaldırabilir. Bu Google Play Store sayfası, deneyebileceğiniz ücretsiz antivirüslerin bir kısmını listeler. Sorunlara yol açmamak için telefonunuza birden fazla virüsten koruma uygulaması yüklemediğinizden emin olun.

Bir antivirüs sorunu çözmezse, güvenli modda hangi uygulamanın soruna neden olduğunu manuel olarak anlamaya çalışabilir veya tıpkı yukarıdaki Mailbag’de söylediğimiz gibi cihazı sıfırlayabilirsiniz.

S9 Plus’ınızı güvenli moda başlatmak için:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod belirdiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Telefonunuzu çalıştırın, kamera uygulamasını çekin ve sorunu kontrol edin.

Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için telefonu güvenli moda geri başlatmalı ve şu adımları izlemelisiniz:

    Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S9’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Sorun # 3: Galaxy S9 Internet uygulamasında virüs veya kötü amaçlı yazılım varsa ne yapmalı

Selam. Bir Galaxy S9’um var. İnternet uygulaması benim sorunum. Simgeye (Internet uygulaması) tıkladığımda, İnternet uygulamasında bir reklam yazılımı veya kötü amaçlı yazılım var. Bir iPhone kazanmak için seçildiğinizi, buraya tıklayın ve ne kazandığınızı görün. Beta kullanıcılarına ihtiyacımız var. İnternet sayfasından çıkaramıyorum ve interneti hiç kullanamıyorum. Kendi internet ana sayfamı yazmaya çalıştım – att.net. Bu reklam yazılımını veya kötü amaçlı yazılımı nasıl silebilirim. Bu andan beri bir antivirüs ve Malwarebytes indirdim. İnternet uygulamasını hala kullanamıyorum. – P

Çözüm: Merhaba P. İnternet uygulaması ile varsayılan Samsung web tarayıcısını söylemek istiyorsanız, düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

İnternet uygulaması verilerini silme

Geçerli İnternet uygulamanıza bağlı kalmak istiyorsanız, ilk yapmak istediğiniz şey, yeniden yüklemeyi simüle etmek için verilerini temizlemektir. Normalde, önce söz konusu uygulamayı kaldırmayı denemelisiniz, ancak bu önceden yüklenmiş bir uygulama olduğundan, yalnızca verilerini silmek için eşdeğerini denemelisiniz.

İnternet uygulamanızın verilerini silme adımları:

    Ayarlar uygulamasını açın.Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar’a (üç nokta simgesi) dokunun. Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. SIM Araç Kiti uygulamasını bulun ve üzerine dokunun. Depolama’ya dokunun. Öğesine dokunun. VERİLERİ TEMİZLE düğmesine dokunun. sorun.

Bir virüsten koruma uygulaması yükleyin

Bu soruna saldırmanın başka bir yolu, internet uygulaması yerine doğrudan virüs veya kötü amaçlı yazılımla uğraşmaktır. Android virüsleri veya kötü amaçlı yazılımları genellikle diğer uygulamalarla yayılır. Bazen, bu virüsü yayan orijinal uygulamanın kaldırılması da virüsün kendisini kaldırabilir. Kötü bir uygulamayı tanımlamak genellikle zaman ve çaba gerektirdiğinden, önce bir virüsten koruma uygulaması yükleyerek daha kolay bir yol denemelisiniz. Şanslıysanız, yüklediğiniz antivirüs kötü uygulama ve virüsle aynı anda etkili bir şekilde ilgilenebilir. Virüsten koruma geliştiricileri ile virüs / kötü amaçlı yazılım yayıncıları arasında sürekli bir kedi ve fare oyunu olduğu için bu yolun her zaman çalışmadığını unutmayın.

S9’unuz için nereden virüsten koruma yazılımı alacağınızı kontrol etmek için yukarıda sağladığımız bağlantıya bakın.

Güvenli moda önyükleme

Ne yapmanız gerektiğiyle ilgili yukarıda verdiğimiz tavsiyeye bakın.

Başka bir tarayıcı kullan

Cihazınızın virüsden etkilenen tek yönü İnternet uygulamasıysa, Google Chrome veya Android için Mozillar Firefox gibi başka bir tarayıcı yükleyerek şimdilik görmezden gelmeyi deneyebilirsiniz. Bu, virüs enfeksiyonuyla nasıl daha iyi başa çıkacağınızı anlarken göz atmaya devam etmenize izin vermelidir.

Virüsü kalıcı olarak kaldırmak için S9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Yukarıda tartışıldığı gibi, virüsü sistemden silmenin en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamak veya ana sıfırlamaktır. Yine, bunun nasıl yapılacağı ile ilgili yukarıda verdiğimiz adımlara ve gelecekte S9 plus’ınızı enfekte etmekten kaçınmak için yapmanız gereken adımlara bakın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.