Galaxy S9 Plus'ınızı SMS göndermezse nasıl düzeltebilirim, gönderim başarısız oldu

Android'in kısa mesaj göndermede sorun mu var? Bu kısa sorun giderme makalesi, sorunu gidermenize yardımcı olacaktır. Bu gönderide üç adet # GalaxyS9Plus sorunu ele alınıyor ve bunlardan biri de bu cihazın SMS gönderememesi ile ilgili. Bu gönderiyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S9 Plus SMS göndermiyor, gönderilemedi diyor
   • Eski sohbetleri sil
   • Mesajlaşma uygulama verilerini sil
   • Üçüncü taraf uygulama müdahalesini kontrol edin
   • Fabrika ayarları
  • Sorun # 2: Galaxy S9 hücresel sinyali kaybolmaya devam ediyor, mobil veri çalışmaz
    • 1 numaralı düzeltme: güvenli modda gözlemleyin
    • 2 numaralı düzeltme: uygulama ve sistem güncellemelerini yükle
    • Onarma 3: Fabrika ayarlarına sıfırlama
    • 4 numaralı bağlantıyı düzeltin: Ağ operatörüyle veya Samsung ile iletişim kurun
    • Fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözmezse, şebeke operatörünüze veya Samsung'a başvurun ve sorunu gidermenize yardımcı olun.
   • Sorun 3: Galaxy S9 güncellemeden sonra uygulama bildirimleri almıyor
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Galaxy S9 Plus SMS göndermiyor, gönderilemedi diyor

   Merhaba. Samsung S9 Plus'ımdaki metinleri gönderme konusunda bir sorunla karşılaşıyorum. 3 ay önce telefonu aldım ve sorunsuz çalışıyordu. Ama aniden, gönderenin başarısız olduğunu söylemeye devam et. Telekom şirketi mesaj merkezi numaramı değiştirmemi istedi ancak telefonumdaki mesaj merkezini bulamadı. Mesajdaki menüyü açtım, ardından daha fazla ayar ayarladıktan sonra mesaj yazdım ve mesaj merkezi bulamadım. Sim kart ve mesajları yönetiyor diyor. Mesaj merkezimi nasıl değiştirebilirim ???

   Çözüm: İleti Merkezi Numarasını değiştirirseniz, şebeke operatörünüzün ilk sorun giderme adımıdır, sonra bunu yapmanız gerekir. Mesaj Merkezi Numarasına erişim sadece stok Samsung metin mesajlaşma uygulaması ile mümkün olabilir, bu yüzden bunu kullandığınızdan emin olun. MCN'yi değiştirmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

   1. Samsung Mesajları uygulamasını açın.
   2. Sağ üstteki Diğer ayarlar'a (üç nokta simgesi) dokunun.
   3. Ayarlar'a dokunun.
   4. Diğer ayarlar'a dokunun.
   5. Metin mesajları öğesine dokunun.
   6. Düzenlemek için Mesaj Merkezi'ne dokunun.

   Yine, stok Samsung metin mesajlaşma uygulamasını (adlandırılmış Mesajlar) kullandığınızdan ve başka bir uygulama kullandığınızdan emin olun. Samsung Mesajları uygulamasını herhangi bir yerde bulamıyorsanız, muhtemelen operatörünüz bunu kaldırdığı için olasıdır. Samsung Mesajları uygulamasına sahipseniz ancak Mesaj Merkezi numarasını bulamıyorsanız, operatörün söz konusu seçeneği ilk etapta kaldırması nedeniyle bir şansı vardır. Genellikle, kullanıcıların sistemle uğraşmalarını önlemek için bunu yaparlar. Mesajlaşma uygulamanızda bu seçeneğin olmadığını onlara bildirdiğinizden emin olun.

   Eski sohbetleri sil

   Bazen, mesajlaşma uygulamasının belleği doluysa giden metinler çalışmayabilir. Gelen ve giden metin mesajlarının bozulmayacağından emin olmak için, her zaman düzenli olarak eski konuşmaları, özellikle de görüntüleri veya dosya eklerini içerenleri silmenizi sağlayın. Bu tür dosyalar genellikle büyük depolama alanı alırlar, bu yüzden onlardan kurtulmak bu durumda pratiktir.

   Mesajlaşma uygulama verilerini sil

   MCN'yi değiştirmeli veya eski sohbetleri silmemize yardımcı olmazsa, yapmak istediğiniz bir sonraki iyi şey mesajlaşma uygulamasını fabrika durumuna geri yüklemektir. İşte nasıl yapılacağı:

   1. Ayarlar uygulamasını açın.
   2. Uygulamalar'a dokunun.
   3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
   4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
   5. Metin mesajlaşma uygulamanızı bulun ve dokunun.
   6. Depolama'ya dokunun.
   7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
   8. S9 Plus'ınızı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

   ÖNEMLİ: Mesajlaşma uygulamanızın verilerini silerek metin mesajlarınızı silersiniz. Onları kaybetmek istemezseniz onları yedeklediğinizden emin olun. Bu görev için Smart Switch'i kullanabilirsiniz.

   Üçüncü taraf uygulama müdahalesini kontrol edin

   S9 Plus'ınız metinleri bu noktada göndermeye devam edemezse, telefonu güvenli modda yeniden başlatabilir ve bir üçüncü taraf uygulamasının soruna neden olup olmadığını görebilirsiniz. Güvenli modda, üçüncü taraf uygulamaların yayınlanmasına izin verilmez. Metinlerin gönderilmesi güvenli modda çalışıyorsa, bu sizin uygulamalarınızdan birinin soruna neden olduğu anlamına gelir.

   S9 Plus'ınızı güvenli moda ayarlamak için:

   1. Cihazı kapat.
   2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
   4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
   5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
   6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
   7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
   8. Sorunu kontrol et.

   Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

   1. Güvenli moda önyükleme yapın.
   2. Sorunu kontrol et.
   3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
   4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
   5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

   Fabrika ayarları

   Yukarıdaki adımların tümü sorunu çözmeden denenirse, fabrika ayarlarına sıfırlama denenmelidir. Bunu yapmak, telefonunuzun tüm yazılım bilgilerini varsayılanlarına döndürecektir, bu nedenle Smart Switch'i kullanarak dosyalarınız için bir yedekleme oluşturduğunuzdan emin olun.

   S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın:

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
   8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Sorun # 2: Galaxy S9 hücresel sinyali kaybolmaya devam ediyor, mobil veri çalışmaz

   Merhaba. Yeni sürüme geçtikten sonra, mobil verilerle ilgili sorun yaşamaya başladım. Mobil verilerinin simgesi, pil ve zamanın olduğu yukarıdaki simgelerden rasgele kaybolur ve tekrar görünür. ortadan kaybolduğumda internet bağlantısı yok, bazen de bazen mobil veri ikonu birkaç saniye için rasgele bir şekilde parlıyor ve devre dışı bırakılan anlamına gelmiyor. Sadece normal çalışanın gölgesi gibi görünüyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var çünkü çok sinir bozucu ve kullanamadığım için kullanamadığım için para ödemeye devam ediyorum. Teşekkür ederim.

   Çözüm: Sorununuz için olası nedenler şunlardır:

   • kötü üçüncü taraf uygulaması
   • bozuk Android işletim sistemi
   • kötü modem sabit yazılımı
   • Donanım arızası

   1 numaralı düzeltme: güvenli modda gözlemleyin

   Yapmak istediğiniz ilk sorun giderme adımı, telefonu güvenli moda getirmektir. Yukarıdaki adımlara bakın.

   2 numaralı düzeltme: uygulama ve sistem güncellemelerini yükle

   Sorunun arkasında kötü bir üçüncü taraf uygulaması yoksa, uygulamalar veya sistem için mevcut güncellemeleri yüklediğinizden emin olun. Bazen, ağ sorunları bozuk veya bozuk modem belleniminden kaynaklanabilir, bu yüzden beklemede bir sistem güncellemesi varsa, bunları yüklediğinizden emin olun.

   Güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek için Ayarlar> Yazılım güncellemesi altından gidin.

   Onarma 3: Fabrika ayarlarına sıfırlama

   Bu durumda yapabileceğiniz en büyük şey budur. Nasıl yapılacağı hakkında yukarıdaki adımlara bakın.

   4 numaralı bağlantıyı düzeltin: Ağ operatörüyle veya Samsung ile iletişim kurun

   Fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözmezse, şebeke operatörünüze veya Samsung'a başvurun ve sorunu gidermenize yardımcı olun.

   Sorun 3: Galaxy S9 güncellemeden sonra uygulama bildirimleri almıyor

   Metin mesajları alırken, kilitleme ekranımda, yalnızca telefonumun kilidi kısa bir saniye için kilitliyse bir uyarı görüntülenmez. Ancak, bir mesajım olsaydı hala uygulamamda görünen rakamlar olurdu, sadece zamanında cevap veremedim ve sık sık iletileri özlüyorum. Sadece yeni güncellemeyi android üzerinde yaptım ve şimdi herhangi bir bildirim almıyorum, hatta mesajların olduğunu söylemek için uygulama tarafından görünen rakamlar bile yok. Bunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum, bildirimlerin tümü kısa mesajlar için açık durumda ve bunların görünmesini engelleyen hiçbir şey seçilmedi. Ben ne yaparım?

   Çözüm: Uygulamaların düzgün bir şekilde ayarlandığı% 100'üyseniz, BadgeProvider uygulamasının verilerini silmeyi düşünmelisiniz. Bu sorun giderme adımı gerçekleştirilerek pek çok bildirim sorunu giderildi. İşte böyle yapıldı:

   1. Ayarlar uygulamasını açın.
   2. Uygulamalar'a dokunun.
   3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
   4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
   5. BadgeProvider uygulamasını bulun ve dokunun.
   6. Depolama'ya dokunun.
   7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
   8. Cihazınızı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.