Galaxy S9 / S9 + 'nızı optimize edecek ipuçları ve püf noktaları

Evet, Samsung'un en son amiral gemisi tasarım açısından S8'e çok benziyor, ancak S9 ve S9 + 'nun piyasadaki en güçlü iki akıllı telefondan ikisi de onları benzersiz kılan birkaç özelliği olduğu inkar edilemez. S9 veya S9 + 'da elleriniz varsa, cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bu ipuçlarını ve püf noktalarını kontrol ettiğinizden emin olun.

 • S9 etkileyici, aynı zamanda etkileyici değil
 • S9 Plus incelemesi: 'Artı' kesinlikle haklı.

Denemeniz gereken harika özellikler:

 • Ekran
 • Kamera
 • pil
 • Çoklu görev
 • Ses
 • kenar
 • Bixby

Ekranınızı özelleştirin

Ekranınızın renk dengesini kontrol et

Renk sunumlarını kontrol ederken S9 ve S9 + size çok fazla özgürlük verir. Sıcaklığı kontrol etmek için dört varsayılan seçeneğimiz ve bir çubuğumuz var ve biraz daha ileride gelişmiş seçenekleri etkinleştirebilir ve RGB spektrumunu (kırmızı, yeşil, mavi) zevkimize göre ayarlayabiliriz.

 • Samsung'un süper AMOLED panellerini ekran incelememizde test ettik

Your screen, your tones. / © AndroidPIT

Tüm videolar için HDR10

HDR'de çok fazla video içeriği yoktur, ancak Video Enhancer seçeneği ve S9 ve S9 + 'nun gücü sayesinde, videoları daha parlak ve daha iyi kontrastlara sahip olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar> Gelişmiş Ayarlar> Video Geliştirici bölümüne gidin ve seçeneği etkinleştirin. Burada hangi uygulamalarımızın uyumlu olduğunu da görebilirsiniz.

 • S9 ve S9 +, Samsung'un iddia ettiği kadar güçlü mü?

Another dimension to the videos. / © AndroidPIT

Tek el modu

Gelişmiş ayarlar seçeneklerinde, bir elinizle ekranın daha erişilebilir olmasını azaltmak için bir seçeneğiniz de vardır. Burada iki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz, ancak alttan üste çapraz kaymayı öneriyorum.

 • S9 ve S9 + sürümünden önce Android Oreo güncellemesini almak için

Something very useful for modern life. / © AndroidPIT

Yatay mod

Simgeleri uygulama çekmecesinde ve ana sayfada telefonla da döndürebilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar> Ekran> Giriş ekranında dikey modda sadece seçeneği devre dışı bırakın .

Kamera hileci

Süper Ağır Çekim

Otomatik çekimden en iyi şekilde yararlanmak için biraz hazırlık gerekir. İlk olarak, iyi ışığa ihtiyacın var. İkincisi, onu iyi yakalamak için en uygun mesafede durmanız gerekir. Ne kaydettiğinize bağlı olarak bunun için bir tripod kullanmanızı öneririm, ancak bu isteğe bağlıdır.

Çekim yapmaya başladığınızda, sarı çerçevedeki hareketi algıladığında otomatik olarak yavaş çekimde kayıt yapmaya başlar. Video kayıt yapmaya devam ediyor ve yaklaşık iki saniye sonra kare boşaldığında Super Slow Motion tekrar tetiklenebilir.

When the square is yellow. / © AndroidPIT

Süper Ağır Çekim klipli bir GIF oluşturun

Süper yavaş kamera ile video oluşturduktan sonra, video galerinizden doğrudan bir GIF oluşturabilirsiniz. Videoyu ve önizlemesini arayın, ayrıntıları açmak için parmağınızı ekran üzerinde kaydırın. Bilginin hemen altında klibi üç yönde göreceksiniz. Herhangi birine dokunun ve GIF'i düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz.

Easily create a slow-mo GIF / © AndroidPIT

Normal Slow Motion'ı etkinleştir

Ağır Çekim modu varsayılan olarak devre dışıdır. Super Slow Motion, bazen ev filmleri için çok hızlı ve kısadır, bu yüzden 1080p hızında 240 fps frekansta kaydedilen normal modu etkinleştirmenizi öneririm, hiç de fena değil!

Ağır Çekim modunu etkinleştirmek için kamera ayarlarını girin ve kamera modlarını düzenleyin. Arka kamera için en son seçeneklere ilerleyin ve Slow Motion'ı bulacaksınız.

Bokeh etkisi her yerde

S9 ve S9 + 'da hem ana kamera hem de selfie kamerada Bokeh efektinin tadını çıkarabilirsiniz. Doğru seçeneği seçtiğinizden emin olun: Arka kameradaki seçmeli odaklama ve ön kameradaki Selfie odaklama. Arka kamera ile ön plan iyi sonuçlar için objektiften yaklaşık yarım metre uzakta olmalıdır. Çekimden sonra, vurgulamak istediğimiz şeye bağlı olarak bulanıklığı arka plana veya ön plana ayarlayabiliriz.

 • Samsung'un 'yeniden canlandırılan kamerası' beklentilere göre mi?

Adjust the focus to the background or foreground. / © AndroidPIT

Yiyecek fotoğrafçılığı için özel bir bokeh etkisi de mevcuttur. Ana menüde 'Gıda' seçeneğimiz var. Bir noktaya odaklanmak için parmağınızla ekrana dokunun, sahnenin geri kalanı odak dışı olur.

Looks good! / © AndroidPIT

Pilini sakla

Uygulamaları uyumaya koy

Aküyü boşaltan uygulamaları cihaz bakım menüsünden kontrol edin. En çok ihtiyacınız olan uygulamaların işaretini kaldırmak için drum simgesine ve daha azını seçin.

Save your battery / © AndroidPIT

Ekran çözünürlüğünü azalt

S9 ve S9 +, WQHD + 'ya kadar ekran çözünürlüğü sunar. Fakat bu büyük bir enerji kaybıdır. Pil gücünden tasarruf etmek ve cihazı daha uzun süre kullanabilmek için çözünürlüğü azaltmak önemlidir. Varsayılan olarak, FullHD seçeneği kontrol edilir, ancak daha fazla tasarruf için HD'ye ayarlayabiliriz.

Fewer points, more savings. / © AndroidPIT

CPU'dan saati düşürün

Maksimum pil ömrünü korumak için S9 ve S9 + 'nun iki tasarruf modu vardır: orta ve yüksek. Etkinleştirmek için Ayarlar> Cihaz bakımı> Pil bölümüne gidin ve düşük, orta veya yüksek güç tasarrufu yapın. Seçeneklerde, en fazla tasarruf için CPU'nun hız sınırını işaretlediğinizden emin olun.

Slowing down the CPU will give you a few more minutes. / © AndroidPIT

Çok görevli bir usta ol

Daha üretken olun

Android Nougat'tan çok pencereli seçeneğimiz var ancak S9 ve S9 + ile de yüzer pencereleri de kullanabilirsiniz. Gelişmiş ayarları girin ve aktif çoklu pencere menüsü içinde 'Pop-up view action' seçeneğini seçin. Şimdi, herhangi bir uygulamada, sol üst köşede kayan bir kayan pencere kullanabileceksiniz.

Activate the Floating windows options to help you multitask. / © AndroidPIT

Kablosuz bağlantıyı otomatik olarak etkinleştir

Bilinen bir ağın kapsama alanı içinde olduğunuz anda Wi-Fi sinyalini otomatik olarak etkinleştirme seçeneğine sahipsiniz. Eminim ki bu duruma aşinayınız: evden ya da ofisten ayrıldınız ve pil gücünü korumak için Wi-Fi'yi kapattınız, ancak tekrar yeniden bağlamayı unutuyoruz. Ekstra veri ücretlerinden kaçınmak ve pil gücünden tasarruf etmek için bu seçeneği etkinleştirmeniz gerekir:

Ayarlar> Bağlantılar> Wi-Fi'ye gidin , üç noktaya dokunun ve gelişmiş seçenekleri seçin. Bunların arasında otomatik olarak Wi-Fi'yi aç bulacaksınız. Ayrıca, pil gücünden tasarruf etmek istiyorsanız, aşağıdaki Wi-Fi Ekonomi Modu seçeneğini işaretleyin.

Sesi düzelt

Dolby Atmos ve ses kalitesini iyileştirin

Samsung Galaxy S'nin sesini iyileştirmek için birkaç seçeneğimiz var. Başlamak için kısayollarda Dolby Atmos seçeneğini işaretlemenizi tavsiye ederim. İkincisi, kendi ayarları dahilinde, ayarlamanız gereken dört mod arasında geçiş yapabiliriz.

Dolby seçeneği kapalı olduğunda, ekolayzırı da kapatabiliriz. Bu durumda, iki seçenek öneririm: UHQ upscaler ve Tube Amp Pro, daha zengin bir müzik deneyimi için.

High quality audio / © AndroidPIT

İki Bluetooth kulaklık kullanma

Birkaç akıllı telefonun övünebileceği bir şey varsa, Bluetooth 5'dir. S9 ve S9 + ile iki Bluetooth kulaklığı eşleştirebilir ve aynı anda bir film izleyebilir veya izleyebilirsiniz. İlk olarak, iki kulaklığı eşleştirin ve Bluetooth ayarlarında 'Çift Ses' özelliğini etkinleştirin.

Watch a movie together on a plane without disturbing anyone. / © AndroidPIT

Kenar Hileleri

Uygulamaları eşleştirme

Bu işlevle, Uygulamalar Kenar menüsünden iki uygulamayı aynı anda açabilirsiniz. Seçilen iki uygulama, Çoklu Pencere modunda ekranda açık kalır, seçilen ilk seçenek, yukarıda ve diğerinin üstünde olacaktır.

Use two apps at once. / © AndroidPIT

Kenar aydınlatma

Telefonlarınızın ekranı kapalıyken, bu özellik herhangi bir bildirim alıp almadığınızı hala bilmenizi sağlar. Ayarlar> Ekran> Kenar Ekranı'na gidin ve Kenar ekran aydınlatmasını açın. Buradan da beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.

A very cool and useful effect. / © AndroidPIT

Bixby'yi Optimize Edin

Görevleri otomatikleştirerek Bixby sesinden en iyi şekilde yararlanın. My Bixby menüsüne girin ve ikinci pencerede Hızlı Komutları ekleyebileceğiniz alanı göreceksiniz. Ardından, Bixby'nin tanıması için talimatları sesli olarak söyleyin ve tetiklemek istediğiniz tüm talimatları manuel olarak ekleyebilirsiniz. Şimdi bu kelimeyi ya da bu ifadeyi söylediğinde, Bixby söylediğin her şeyi yapacağız.

Tell Bixby what you want it to do  / © AndroidPIT

İpuçlarımızı ve püf noktalarını denedin mi? Listeye eklemek istediğiniz var mı?

Samsung Galaxy S9 nereden satın alabilirim

Best price

New Samsung Galaxy S9 64GB Black Dual SIM G9600 Unlocked – 1 Year Warranty

£629.99

£629.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 Dual SIM 64GB Lilac Purple UK Sim-Free Smartphone Unlocked *Free Lite-am® Smart Universal USB Charger*

£739.99

£739.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Dual SIM) 64GB Midnight Black – Android 8.0 (Oreo) – German Version

£844.76

£844.76 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Dual SIM) 64GB Sky Coral Blue – Android 8.0 (Oreo) – German Version

£886.64

£886.64 total

Check Offer

Samsung Galaxy S9 (Dual SIM) 64GB Lilac Purple – Android 8.0 (Oreo) – German Version

£886.64

£886.64 total

Check Offer