Galaxy S9 “Samsung Connect durdu” hatası nasıl düzeltilir, Ayarlar uygulaması bildirim çubuğunda çalışmıyor

Bu sorun giderme postası, # GalaxyS9 – Samsung Connect veya SmartThings ve Ayarlar’daki temel Samsung uygulamalarını içeren iki sorunu ele almaktadır. Bu uygulamaların her ikisi de standart Samsung ürün yazılımı paketinin bir parçasıdır, bu nedenle kendi S9 veya S9 Plus’ınızdaki herhangi biriyle de hatayla karşılaşırsanız, bu kılavuz yardımcı olacaktır.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Galaxy S9 “Samsung Connect durdu” hatası nasıl düzeltilir

Sadece yenilenmiş bir telefon gönderildi ve tüm eski telefon öğelerimi yeni telefona gönderdikten sonra Samsung Connect’in durduğunu belirten bir açılır pencere belirdi. Ekran kaybolmayacak veya hiçbir şey yapmama izin vermeyecek. Yukarı düğmesi Bixby düğmesine ve düğmesine 60 ve 60 + saniye boyunca birkaç kez basmaya çalıştıktan sonra bile hala orada ve kapanmayacak, geri bildirim veya herhangi bir şey göndermeme izin verin. Ben ne yaparım? Eğer arızalı ve geri göndermek zorundayım tüm bilgilerim üzerinde. – Ange32004

Çözüm: Merhaba Ange32004. Samsung Connect, SmartThings uygulamasının eski adıdır, bu nedenle kalıcı bir “Samsung Connect durdu” hatası alıyorsanız, SmartThings veya işletim sistemiyle ilgili bir sorun olması gerekir. Düzeltmek için yapmanız gereken şeyler şunlardır:

1. Çözüm: S9’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

S9’unuzun “Samsung Connect durdu” hatasını göstermesinin nedeninin yazılımda bir hata olması mümkündür. Bu hata geçici olabilir ve sert bir şey yapmadan düzeltilebilir. Yani, yapmak istediğiniz ilk şey sistemi yeniden başlatmaya çalışmaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Ayrıca, sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

2. Çözüm: Önbellek bölümünü temizleyin

S9’unuz kalıcı hatayı almaya devam ediyorsa ve yine de hiçbir şey yapamıyorsanız, yapılacak bir sonraki iyi şey önbellek bölümünü silmeye çalışmaktır. Sorunlu uygulamanın sistem önbelleği ile ilgili bir sorunu olabilir, bu nedenle bu çözümün çözümü için iyi bir şansı vardır.

Önbellek bölümünü silmek için:

  Güç düğmesine birkaç saniye basarak cihazı kapatın. Güç menüsü belirdiğinde, yeniden başlatmamak için tamamen kapatma seçeneğini seçin. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutarak Kurtarma Moduna gidin. Daha sonra Güç tuşunu basılı tutun.Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulayın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. Önbellek bölümünü tamamlayınca, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatın.

3.Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Sistem önbelleğini yeniledikten sonra sorun devam ederse, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Normal önyükleme modundayken açılan iletiyi önlemek için yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığından yapmanız gerekir. Bu noktada kaybedeceğiniz önemli bir dosyanız olmadığını varsayıyoruz, bu yüzden devam edin ve aşağıdaki adımları uygulayın:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Artık telefonu sildiğinize göre, tüm uygulamaları tekrar yüklemek için acele etmeyin. İlk olarak, cihazınıza hiçbir şey eklemediğinizde çalışıp çalışmayacağını görmeye çalışın. “Samsung Connect durdu” hatası hiç açılmazsa, söz konusu uygulamanın eski verilerinin bozuk veya eski olması gerekir.

4.Çözüm: Samsung Connect veya SmartThings olmadan eski verileri geri yükleyin

Bu noktada, aynı sorunlu uygulamayı tekrar eklemediğinizden emin olmak için SmartThings veya Samsung Connect ile ilgili bir sorununuz olduğunu onaylamış olmanız gerekir. Samsung Connect uygulaması genellikle varsayılan Samsung ürün yazılımının bir parçası değildir, bu nedenle en son sürümünü eski verilerinizden yeniden yüklemek yerine Play Store’dan yüklediğinizden emin olun. Bu, Google Play Store’daki mevcut SmartThings bağlantısıdır.

Çözüm # 5: Telefonu yeni bir cihaz olarak ayarlayın (Samsung Connect olmadan)

SmartConnect uygulama verilerini eklemeden de eski verilerinizi ekleyemiyorsanız, geri kalan verilerinizi tekrar eklemeden önce SmartThings uygulamasını yüklemeyi denemenizi öneririz. Umarım, bu bozuk Samsung Connect uygulama verilerinin sisteme eklenmesini önler.

6. Çözüm: Smart Things dahil tüm uygulamaların güncellendiğinden emin olun

Uygulamaların uyumsuzluk sorunlarına neden olma olasılığını en aza indirmek için, bunları her zaman güncel tuttuğunuzdan emin olun. Google Play Store uygulamasının güncellemeleri kullanıma sunuldukça indirip yüklemesine izin vererek bunu yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Play Store uygulamasını açın. Sağ üstteki Diğer’e (üç yatay çizgi simgesi) dokunun. Aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı seçin. Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun.

Çözüm # 7: Samsung Connect’i Kaldırma

Yukarıdaki önerilerimiz işe yaramayacağından sorun bu noktada devam ederse, Samsung Connect’i kaldırmayı düşünün. İşletim sistemiyle birlikte gelen önceden yüklenmiş uygulamaların bir parçası değilse, önce S9’unuzu güvenli moda önyükleyerek yapabilirsiniz. Ardından, güvenli modda olduğunuzda, normal bir uygulama gibi silin.

Samsung Connect uygulaması işletim sisteminizin uygulamalarının bir parçasıysa, uygulamayı cihazdan silemezsiniz. Bunun yerine, yalnızca devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki diğer ayarlara dokunun (üç nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Samsung Connect’i bulun (şimdi SmartThings olarak yeniden adlandırılmış olabilir) ve üzerine dokunun. DEVRE DIŞI BIRAK düğmesi etkin değilse (gri renkteyse), Depolama’ya gidin ve bunun yerine VERİLERİ TEMİZLE üzerine dokunun.

Samsung Connect uygulamasının veya SmartThings’in diğer ülkelerde bulunmayabilecek özelliklere sahip olduğunu unutmayın. Aldığınız yenilenmiş telefon farklı bir bölgeden geliyorsa, SmartThings veya Samsung Connect’in sorunlu olmasının nedeni bu olabilir. Düzeltmek için sistemden devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz.

Sorun # 2: Galaxy S9 Plus Ayarları uygulaması bildirim çubuğunda çalışmıyor

Android 8.0.0 sürümüne sahip bir Samsung Galaxy S9 + cihazım var. Üstteki ayarlarım simgesi (dişli çark) aşağı açılır Menü çalışmayı durdurdu. Dokunmaya yanıt yok. Ayarlar simgesinin sağındaki üç yığılmış nokta da çalışmıyor. Her şey telefonda güncellenir ve diğer her şey beklendiği gibi çalışır. Uygulama simgesiyle ayarlara ulaşabilirim ancak bahsedilen 2 alan çalışmıyor. Hata mesajı almıyorum. Telefonumu yeniden başlattım ve önbellekleri temizledim. Yardım için teşekkürler. – Ron

Çözüm: Merhaba Ron. Ayarlar simgesinin bulunduğu dokunmatik ekran parçası hasar görmüş olabilir mi? Telefonunuzun ekranı hiç hasar görmediyse ve simgenin bulunduğu kısım normal çalışıyorsa, yapmanız gereken şeyler şunlardır:

 

Zorla Durdurma Ayarları uygulaması

Ayarlar uygulaması diğer tüm uygulamalar gibi çalışır ve bazen normal bir uygulama gibi aynı sorunlara maruz kalabilir. Sorunu çözmek için, çıkmaya zorlarsanız ne olacağını görmeye çalışın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a (üç nokta simgesi) dokunun. Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Ayarlar’a dokunun. FORCE STOP düğmesine dokunun. Telefonu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

NOT: Listede iki Ayarlar uygulaması olabilir, bu yüzden her birini zorla durdurmaya dikkat edin.

 

Ayarlar uygulama verilerini sil

Uygulamaya özel bir hatayı çözmenin bir başka iyi yolu da verilerini temizlemektir. Ayarlar uygulaması temel bir Android uygulaması olduğundan, düzeltilmesi gerektiğine inandığımız varsayılan durumuna geri yüklemek isterseniz verilerini silmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a (üç noktalı simge) dokunun. Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Ayarlar’a dokunun. Depolama’ya dokunun. VERİLERİ TEMİZLE düğmesine dokunun.

Yine, iki Ayarlar uygulamasının verilerini temizlediğinizden emin olun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.