Galaxy S9 ses yazım özelliği, çalışmak için gerekli izinleri söylerse ne yapmalı?

Hoşgeldiniz ve topluluğumuza keyifli bir gün geçirin. Bu yayın, son birkaç gün içinde bazı # GalaxyS9 kullanıcıları tarafından yolumuza gönderilen bazı soruları yanıtlıyor. Burada ele almak istediğimiz ana konu S9'un sorunlu bir ses yazım özelliği ile nasıl düzeltileceğidir.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Yazarken Galaxy S9 Plus yazıyor, klavye uygulaması yavaş
 • Sorun # 2: Geliştirici seçeneklerinde RTL'yi açtıktan sonra Galaxy S9 çöküyor
 • Sorun # 3: Galaxy S9 ses yazım özelliği, çalışabilmek için gerekli olan izinleri tutarsa ​​ne yapmalı?
   • Mikrofonun çalıştığını doğrulayın
   • Önbellek bölümünü temizle
   • Mesajlaşma uygulama önbelleğini temizle
   • Mesajlaşma uygulama verilerini temizle
   • Klavye uygulama verilerini temizle
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Bütün ayarları sıfırlamak
   • Fabrika ayarları
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Yazarken Galaxy S9 Plus yazıyor, klavye uygulaması yavaş

  Merhaba. Galaxy S9 Plus'ım var, 3 günlük. Dün yazarken biraz gecikmeli başladım ve bugün dayanılmaz. Kayıt yaptırmak için inanılmaz derecede yavaş yazmalıyım. Ayrıca uygulamaları seçmek etkilenir ve bazen iki kez yapmak zorundayım. Ancak klavye yazması en çok etkilenir. Bazen boşluk çubuğuna 7+ kez basılması gerekiyor. Dokunma duyarlılığını açmayı, güvenli modu etkinleştirmeyi, önbellek bölümünü sıfırlamayı denedim ve ayrıca bir fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yaptım. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra sorun devam etti. Şimdi ne yapmam gerektiği konusunda çok şaşırdım. Bu yepyeni bir cihaz ve ben sadece 3 gün vardı, bu çok sinir bozucu. – Stockaaron

  Çözüm: Merhaba Stockaaron. S9 Plus cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlamadan hemen sonra nasıl çalıştığını görmeyi denemediyseniz, henüz yüklü bir uygulama olmadığında yukarıda bahsetmediniz. Sorunun bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanmış olması olasıdır (aygıtın güvenli modda çalışmayı denediğini anlıyoruz ama aynı zamanda sonucu göstermedik). Bu olasılığı kontrol etmediyseniz, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başka bir tur gerçekleştirmenizi ve uygulamalarınızın herhangi birini yüklemeden önce yazmanın nasıl çalıştığını görmenizi öneririz. Aynı sonuç varsa veya bizimle iletişime geçmeden önce bunu daha önce yapmışsanız, sorunun düzeltilebilme yeteneğinizin ötesinde olduğunu kabul etmeniz güvenlidir. Bu yeni bir cihaz, yani tek yapmanız gereken bir telefon değişimi için Samsung ile iletişime geçmek. Abonelik planınızın taşıyıcınızın bir parçasıysa, bunun yerine sizin için telefonun yerine geçmesine izin verilip verilemeyeceğini kontrol edin.

  Olası bir geçici çözüm olarak, farklı bir klavye uygulamasını kullanmayı deneyin. Bir klavye hatası sorununuza neden oluyorsa bu işe yarayabilir. Play Store'da çok sayıda iyi klavye alternatifi var.

  Sorun # 2: Geliştirici seçeneklerinde RTL'yi açtıktan sonra Galaxy S9 çöküyor

  Geliştirici seçeneklerinde Rtl düğmesine bastım ve telefonum çöktü. hiçbir şey yüklenmiyor ve telefonumu kullanamıyorum. Sadece Bixby çalışıyor ve bana yardım etmek için kullanamam. Ekranımı kullanamıyorum ekranın kullanılması gereken herhangi bir şey olmayacak. Ekranımla yapabileceğim tek şey kenar ekran ve bixby ve güç seçenekleri kullanması ama başka hiçbir şey işe yaramaz. Bu arada ben veromeda ve substratum yüklü ve onunla bir tema olduğunu söylemeliyim. Cihazım köklenmedi. Ben bir android tema var denilen yoru yüklü var. Özellikle Samsung deneyimi (Touchwiz) ve temalı var. Sanırım sorun budur, umarım bana yardım edebilirsin. – Lazar

  Çözüm: Merhaba Lazar. Telefonunuzu Güvenli Mod'a yeniden başlatmayı deneyin ve telefonunuzun kararlı olup olmadığını görün. Eğer varsa, Geliştirici seçeneklerine tekrar erişin ve RTL düzenini kapattığınızdan emin olun. S9'unuzu güvenli moda yeniden başlatmanın adımları:

  1. Cihazı kapat.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

  Alternatif olarak, Ayarlar'a (cihaz güvenli moddayken) gitmeyi ve Geliştirici seçeneklerini devre dışı bırakmayı da deneyebilirsiniz. Bu, Geliştirici seçeneklerinde diğer seçenekleri değiştirdiyseniz kullanışlıdır. Gelecekte sorun yaşanmasını önlemek için ayarları yalnızca sistemi nasıl etkileyeceğini biliyorsanız değiştirmeye çalışın. Geliştirici seçenekleri, ortalama Android kullanıcıları içindir ve açıkçası, yalnızca geliştiriciler gibi personelin tüketimi içindir. Belirli bir seçenek hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, olduğu gibi bırakmaya çalışın.

  Son bir notta, Geliştirici seçenekleri altındaki bir seçeneği değiştirdikten sonra herhangi bir şeyi düzeltememeniz gerektiğinde her zaman bir ana sıfırlama vardır. Telefon ayarlarınızda oynatılmadan önce, verilerinizin bir yedeğini oluşturmanızı umuyoruz. Aksi takdirde, fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra onları geri almak için hiçbir yolu olmayacak. S9'unuzu sıfırlamak için ana:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Sorun # 3: Galaxy S9 ses yazım özelliği, çalışabilmek için gerekli olan izinleri tutarsa ​​ne yapmalı?

  Geçenlerde bir s9 aldım ve başka nedenlerden dolayı bana yeni bir tane göndermem gerekiyordu. Artık mikrofonda konuşma amaçlı konuşamıyorum. İlk önce, şimdi bu özelliği kullanmak için izin almamı söyledi. İznim açık ve nasıl olduğunu bildiğim herşeyi denedim. AT & T'ye gidip boşuna tamir edip edemeyeceğini görmek için gittim. Adam orada yaklaşık yarım saat geçirdi ve nasıl bildiğini her şeyi denedi ve bunu düzeltemedi. Bu benim için çok önemli bir özellik. Gerçekten başka bir telefon için ticaret yapmak istemiyorum. Lütfen yardım et! – Wendy

  Çözüm: Merhaba Wendy. Sorununuzu düzeltmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarımızı izleyin.

  Mikrofonun çalıştığını doğrulayın

  Telefonunuzun mikrofonunun çalıştığından emin olmak, burada gerekli bir ilk adımdır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  S9'unuza sesinizi kaydetmek için:

  1. Ana ekrana gidin ve Uygulamalar'a dokunun.
  2. Ses Kaydedici uygulamasını arayın. Bulamıyorsanız, Samsung klasörüne bakın ve buradan Ses Kaydedici'yi açın.
  3. Alttaki kırmızı düğmeye basın.
  4. Konuşurken kısa bir klip kaydedin.
  5. 30 saniye sonra, Durdur düğmesine basın ve dosyayı kaydedin.
  6. Ardından kayıtlı dosyayı dinleyin.

  Mikrofon düzgün çalışıyorsa, aşağıdaki adımlara geçin.

  Önbellek bölümünü temizle

  Bazı hatalar bozuk sistem önbelleğinden kaynaklanır. S9 sistem önbelleğinizin taze olduğundan emin olmak için, zaman zaman önbellek bölümünü temizlemeniz gerekir. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. 'Önbellek bölümünü temizle' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. 'Evet' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
  7. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, “Şimdi sistemi yeniden başlat” vurgulanır.
  8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Mesajlaşma uygulama önbelleğini temizle

  Sorun, kullandığınız mesajlaşma uygulamasında olabilir. Mesajlaşma uygulamasının önbelleğinin sorunların arkasında olup olmadığını görmek için, aşağıdaki adımları uygulayarak temizlediğinizden emin olun:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Önbellek Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Mesajlaşma uygulama verilerini temizle

  Mesajlaşma uygulamanızla ilgilenmenin başka bir yolu da verilerini temizlemektir. Bu, önbellek prosedürünün temizlenmesini takip etmelidir.

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Klavye uygulama verilerini temizle

  Kontrol etmeniz gereken bir başka açı, problemin klavye uygulamasına (yani Samsung klavyesinin stok olduğunu varsaymak) yalıtılmış olmasıdır. Herhangi bir hatayı düzeltmek için, verilerini silerek fabrika ayarlarına döndürmenizi öneririz. Bir uygulamanın verilerini nasıl temizleyeceğiniz konusunda yukarıdaki adımları izleyin.

  Uygulama tercihlerini sıfırla

  Uygulamalar genellikle kendi başlarına çalışmayabilir ve görevleri yerine getirmek için diğer uygulamalar ve temel Android hizmetleriyle çalışır. Tüm temel sistem uygulamalarının ve hizmetlerinin etkinleştirildiğinden emin olmak için tüm uygulama tercihlerini sıfırlamak istersiniz. İşte nasıl:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
  5. Note8'inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Alternatif olarak, klavye ayarlarınızı şu adımlarla sıfırlayabilirsiniz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel yönetim'e dokunun.
  3. Dil ve giriş'e dokunun.
  4. Ekran klavyesi'ne dokunun.
  5. Samsung klavyeyi seçin.
  6. Varsayılan ayarlara sıfırla'ya dokunun.
  7. Klavye ayarlarını sıfırla'ya dokunun.

  Bütün ayarları sıfırlamak

  Bu işlem, Android cihazınızın tüm ayarlarını ve yalnızca uygulamaları değil, önceki sürümden ayrıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
  2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  3. Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
  5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

  Fabrika ayarları

  Her şey başarısız olursa, her zaman fabrika ayarlarına sıfırlama yapılır. Herhangi bir yazılım hatası ile uğraşmak için neredeyse her zaman etkili bir yoldur. Fabrika ayarlarına sıfırlama ile ilgili yukarıdaki adımlara bakın. Yapmadan önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.