Galaxy S9 sesli arama sorunu nasıl giderilir: arayan veya cevap ekranı çok yavaş geliyor

Bugünün sorun giderme makalesinde ele aldığımız konulardan biri de # GalaxyS9'daki belirli bir sesli arama sorununu nasıl gidereceğimizdir. Bazı mesajlaşma veya sesli arama sorunlarınız varsa, bu gönderiyi çözümler için kontrol etmeye çalışın.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: T-Mobile Galaxy S9 uzun SMS mesajın tamamını göstermek için TÜMÜ seçeneğine sahiptir
 • Sorun 2: Galaxy S9 güncellemeden sonra kişiler için özel SMS bildirimlerini kaybetti
 • Sorun # 3: Metin mesajlaşma uygulaması için Galaxy S9 eksik banner bildirimleri
 • Sorun 4: Galaxy S9 sesli arama sorunu nasıl giderilir: arayan veya cevap ekranı çok yavaş geliyor
   • Telefon uygulamasının verilerini temizle
   • Çağrı'nın Güvenli Modda nasıl çalıştığını görün
   • Tüm yazılım bilgilerini varsayılanlara geri yükleme
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: T-Mobile Galaxy S9 uzun SMS mesajın tamamını göstermek için TÜMÜ seçeneğine sahiptir

  Merhaba. Ben "Yeni olan dışında Galaxy S9 nasıl düzeltmek için, daha fazla View butonuna dokunmadık sürece uzun bir SMS göremiyorum" başlıklı Kylee R ile aynı sorunu var. Galaxy S9 + ve ben doğrudan T-Mobile'dan satın aldım. Temel olarak stokta / Samsung Mesajları uygulamasında (sürüm 5.0.21.18), uzun bir metin mesajı gönderip alırsam tam mesajı göstermez; Üst kısım görüntülenir ve kalan kısım yeni bir ekranda tam mesajı “açan” “TÜMÜNÜ GÖRÜNTÜLE” üzerine dokunmadan görüntülenebilir. Ayarları kontrol ettim, ancak mesajların görüntülenme şeklini değiştirecek hiçbir şey yok. Ve üçüncü taraf mesajlaşma uygulamasını indirmemeyi tercih ediyorum. Öneriler?

  Çözüm: Konunun bu markalı markalı telefonla sınırlı olup olmadığını kontrol etmek için şu anda bir T-Mobile S9'umuz yok, ancak muhtemelen nasıl olması gerektiği. Sahip olduğumuz şey S9 ve S9 Plus'ın uluslararası bir versiyonudur ve biz bu modelde bulunmadığını teyit edebiliriz. Sizin gibi, T-Mobile ürün yazılımının mesajların nasıl görüntülendiğini değiştirmenize izin vermesi gereken bir özellik olduğunu düşünmüyoruz. Muhtemelen sahip olduklarınız ile sıkışmışsınızdır, ancak T-Mobile desteğiyle iletişime geçmenizi ve sormanızı öneririz. Bunun gibi bir durum, bir hatadan ziyade bir tasarım “kusuru” dır, bu yüzden T-Mobile'ın destek ekibi ile bir araya getirdiğinizden emin olun, böylece bir bilet yapabilir ve endişenizi geliştirici ekibine iletebilirsiniz.

  Sorun 2: Galaxy S9 güncellemeden sonra kişiler için özel SMS bildirimlerini kaybetti

  İletişim kişiselleştirilmiş metin uyarıları gitti… Son birkaç güncellemeden bu yana, birkaç hafta önce, en sevdiğim kişilerin her biri için belirlediğim metin uyarılarının çalışmayı durdurduğunu fark ettim. Kişiyi açtım ve kendi ses / müziğini her birine yeniden iletmeye gittim ve bunu yapma seçeneği listeden kayboldu. Bu, düzeltilecek veya kalıcı olarak kaldırılmış bir hatadır mı?

  Çözüm: En son Android yinelemeyle (Android Oroe), Samsung, Stok Mesajları uygulamasında belirli bir kişi için atanan özel SMS uyarıları için desteği kaldırdı. Bu sınırlama sadece Samsung Mesajlar uygulaması için geçerlidir. Bu nedenle, özel SMS uyarılarını gerçekten almak istiyorsanız, Google'ın Android İletileri veya başka uygulamalar gibi başka bir metin mesajlaşma uygulaması kullanmanızı öneririz.

  Samsung, Mesajlar uygulaması için özel bildirimler için destek getirip getirmediklerini belirlemedi. Bir sonraki güncelleme gelince ne olacağını görelim.

  Sorun # 3: Metin mesajlaşma uygulaması için Galaxy S9 eksik banner bildirimleri

  Bu yüzden yaklaşık 2 hafta boyunca bu telefona sahibim ve metin mesajları aldığımda ekran bildirimlerini nasıl alacağımı anlayamıyorum. İnternette bulabildiğim ve düşünebileceğim her türlü çözümü denedim, bireysel uygulama ayarları, sistem bildirim ayarları, keşfettiğim ayarlar menüsünün her bölümü ve hiçbir şey yok! Facebook Messenger ve Instagram gibi diğer uygulamalar hep ekran banner bildirimleri verir. Bir ses alıyorum ve uygulama simgesinde yeşil nokta beliriyor ancak telefonumu sık sık susturduğumdan rahatsız edici bulacağım bir afiş bildirimi alamıyorum. Herhangi bir yardım çok takdir edilecektir umarım bu kolay bir çözümdür!

  Çözüm: Ayarlar altında ve uygulamanın ayarlar menüsü altındaki tüm bildirim ayarlarını zaten etkinleştirdiğinizden olumluysanız, eksik özellik muhtemelen desteklenmez. Uygulama yapanlar, almadığınız gibi yeni özellikleri destekleyebilir veya desteklemeyebilir. Banner bildirimleri olmadan yaşayamazsanız, destekleyip desteklemediklerini öğrenmek için diğer metin mesajlaşma uygulamalarını deneyin.

  Sorun 4: Galaxy S9 sesli arama sorunu nasıl giderilir: arayan veya cevap ekranı çok yavaş geliyor

  Telefonum, arama geldiğinde arayan bilgi / cevap ekranını açarken çok sinir bozucu bir gecikme geçiriyor. Bir çağrı alırsam, ekrana getirmeden önce 5-6 kez çalınabilir / titreşebilirim böylece cevap verebilirim. Ve, bir çağrı aldığımda telefondaki diğer uygulamaları kullanıyorumBE için cennet. Cevap ekranı hiç açılmayabilir. Kocam çılgın olduğumu düşünüyor, çünkü bir test yaptığımızda ona ne yaptığını gösterebilirdim, gayet iyi çalıştı. (Uggh!). Telefonu birkaç kez yeniden başlatmayı, kullanılmayan uygulamaları kapatmayı ve hatta nadiren kullandığım bazı uygulamaları silmeyi denedim. Bu soruna neden olabilecek herhangi bir fikir var mı? Ve bir çözüm var mı? (örneğin: telefonu cevaplamak için konuşma komutlarını kullanarak?)

  Çözüm: Şunları deneyebileceğiniz sorun giderme adımları şunlardır:

  Telefon uygulamasının verilerini temizle

  Kullandığınız Telefon uygulamasında bir sorun olabilir. Önbelleğini veya verilerini temizlemeyi deneyin ve ne olduğunu görün.

  Bir uygulamanın verilerini temizlemek için:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Telefon uygulamasını bulun ve ona dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Çağrı'nın Güvenli Modda nasıl çalıştığını görün

  Yapabileceğiniz başka bir sorun giderme adımı, telefonu güvenli moda sıfırlamaktır. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri engellenir, yalnızca önceden yüklenmiş olanlar çalışmaya başlar. Sorun indirilen uygulamalarınızdan kaynaklanıyorsa, sesli arama normalde güvenli modda çalışmalıdır.

  Güvenli moda geçmek için:

  1. Cihazı kapat.
  2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
  8. Telefon güvenli moddayken, herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için sorunu çoğaltmayı deneyin.

  Unutmayın, güvenli mod, bir üçüncü taraf uygulamasında herhangi bir sorun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olan bir araçtır. Ancak, belirli uygulamaların nedenini belirlemenize yardımcı olmaz. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

  Tüm yazılım bilgilerini varsayılanlara geri yükleme

  İlk iki sorun giderme adımı sorunu çözmezse, telefonu silmeyi ve yazılımını varsayılan değerlerine döndürmeyi düşünmelisiniz. Fabrika durumuna geri döndürülmesi gereken bazı ayarlar veya Android'in normal çalışmasını engelleyen bilinmeyen bir yazılım hatası olabilir.

  Telefonunuzu silmeden önce önemli kullanıcı verilerini geri yüklediğinizden emin olun. Dosyalarınızı yedeklemek için bulut hizmetlerini kullanmıyorsanız, Samsung Smart Switch'i denemenizi öneririz. Bu, telefonunuzun bir görüntüsünü oluşturmanıza izin verecektir. Smart Switch'i daha önce duymadıysanız, bu sayfayı ziyaret ettiğinizden emin olun: Samsung cihazından Smart Switch ile bilgisayarınıza nasıl yedekleme yapılır.

  Bir yedek oluşturduktan sonra, S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.