Galaxy S9, sistem güncellemesini yükledikten sonra önyükleme yapmayacak, SD kart takıldığında yeniden başlatmaya devam edecektir

Gün için başka bir # GalaxyS9 sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Bu yayın, Android Oreo için en son güncellemeyi yükledikten sonra bazı S9 kullanıcıları tarafından bildirilen bazı sorunları yanıtlayacaktır. S9'unuzda kendi sorununuz varsa, bu gönderiyi çözümler için kontrol ettiğinizden emin olun. Ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz, böylece onlar için çözümler bulabilir ve blogumuzda yayınlayabiliriz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Sistem güncellemesini yükledikten sonra Galaxy S9 açılmıyor
   • Önyükleyiciyi ve / veya ürün yazılımını stoğa geri yükleme
   • Profesyonel yardım alın
  • Sorun 2: Galaxy S9, SD kart takıldığında yeniden başlatılıyor
  • Sorun 3: Galaxy S9 Instagram fotoğraf veya video göndermeyecek
  • Sorun # 4: Oreo güncellemesini yükledikten sonra Galaxy S9 kişileri bozuk
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Sistem güncellemesini yükledikten sonra Galaxy S9 açılmıyor

  En son güncellemeyi şimdi 4 kez indirmeyi denedim ve% 30'a ulaştı ve ardından ERROR ile geliyor! sarı üçgen ve ortasında bir ünlem işareti ile o zaman x'in gözleri ile küçük android adam. Tüm sorun giderme ipuçlarını inceledim ve hiçbir şey işe yaramadı ve telefonumun fabrika ayarlarına sıfırlama rehberinin işe yarayacağını söyleyen bir fabrika bile yaptım. Lütfen yardım edin, bu telefonu sadece birkaç ay geçirdim ve bugün bu problemi hiç yaşamadım. – Jennifer Uccardi

  Çözüm: Merhaba Jennifer. Telefonunuz güncellemeyi yüklemeden önce düzgün çalışıyorsa, artık önyükleme yapmamasının nedeni, önyükleyici veya ürün yazılımı ile ilgili bir şey içermelidir. Bootloader, Android'in çalışması için gerekli tüm şeyleri hazırlayan özel bir yazılımdır. Diğer bir deyişle, mutlaka işletim sisteminin bir parçası olmayan, ancak tüm sistemin ayrılmaz bir parçası olan bir koddur. Bazı durumlarda, özellikle bir kullanıcı aygıtı yeniden başlatıp kapatarak kurulumu durdurursa, önyükleyici bir güncelleştirme sırasında bozulabilir. Bazı güncelleme kurulumlarının, uygulama sayısına ve cihaza bağlı olarak tamamlanması saatler sürebilir; bu nedenle, sabırsız kullanıcıların telefonlarını yanlışlıkla kapatmaları yaygın değildir. Bu büyük bir hayır-hayır ve bir cihazı öldürmenin en kesin yollarından biri. Diğer zamanlarda, bir kullanıcı güncellemeyi yapmadan önce telefonu şarj edemediği için yükleme ilerlemesi kesintiye uğrayabilir. Güncelleme sırasında bu türlerden herhangi biri meydana geldiyse, sorunu çözebilir veya edemeyebilirsiniz.

  Telefonunuzun artık önyükleme yapmamasının bir başka nedeni bozuk bir ürün yazılımı veya Android işletim sistemidir. Bootloader gibi, kurulum kurulumunu kasıtlı veya istemeden keserseniz Android bozulabilir.

  Önyükleyiciyi ve / veya ürün yazılımını stoğa geri yükleme

  Sonunda sorunu çözüp çözemeyeceğinizi görmek için, önyükleyiciyi ve / veya ürün yazılımını yeniden yakmayı deneyebilirsiniz. Yanıp sönme, bir yükü (OTA güncellemesi) indirip yüklediğinizde olduğu gibi, cihazın kendi başına yapmasına izin vermek yerine, önyükleyicinin veya bellenimin manuel olarak yüklenmesi işlemine başvurmak için kullanılan bir terimdir. Yanıp sönen herkes için geçerli değildir ve bazı bilgisayar ve Android becerileri gerektirir. Çoğu Android kullanıcısı için tavsiye edilmez, çünkü risklidir ve cihaza iyi bir şekilde zarar verebilir. Aynı zamanda rehber ve firmware aramak gibi bazı araştırmalar içerir.

  Telefon modeline göre değişebileceği için genellikle blogumuzda yanıp sönen kılavuzlar sağlarız. Bunu denemek isterseniz, XDA Developers Forum'a giderek araştırmanıza başlamanızı öneririz ve bazı kullanıcılara telefonunuzu doğru şekilde yönlendirmesini isteyin. Söylediğimiz gibi, yanıp sönme risklidir, bu nedenle telefonunuzun işlemde öldüğünü kabul etmeye hazır olduğunuzdan emin olun. Genel olarak, dikkatli kullanıcıların çoğunluğu bunu başarılı bir şekilde yapma eğilimindedir, bu yüzden seçiminizdir. Unutmayın, bunu yapmanın amacı, cihazınıza stok veya resmi Samsung veya Carrier tarafından sağlanan ürün yazılımını, tercihen telefonunuzla birlikte gelen orijinal ürün yazılımı sürümünü yüklemektir.

  Profesyonel yardım alın

  Sorununuzu düzeltmenin en kolay yolu hala Samsung rotasına gidiyor. Cihazınızı yerel Samsung Servis Merkezinize getirin ve gerisini halledin. Bu, telefonunuzun mevcut durumuna bağlı olarak ücretli bir onarım olabilir veya olmayabilir. Büyük olasılıkla cihazı stok bellenimi ile yeniden yanıp söneceklerdir, ancak en azından eğitimli personelin sizin için işi yaptığını bileceksiniz.

  Sorun 2: Galaxy S9, SD kart takıldığında yeniden başlatılıyor

  23 Haziran 2018'de Android 8 Oreo'da güncellenen bir Samsung S9'um var. Kurulumun sonunda telefon sürekli olarak yeniden başlatılıyor, böylece önbelleği temizledim ve birçok uygulamayı da kaldırdım ancak alan boşluğu yok. şu anda dahili depolamada 30 gb ve SD kartta 68 gb. Ancak, SD kartın bağlantısı kesildiğinde, telefon kesinlikle sürekli olarak tekrar başlatılmaz. Kart yeniden takılır çıkarılmaz, sorun ortaya çıkar. Samsung SD kartım kurulu. Bu gerçekten sinir bozucu bir sorun, Samsung'un tüm hoşnutsuz müşterileri için bunu çözmek için parmaklarını çabucak çıkarmasını umuyorum. – Hugh

  Çözüm: Merhaba Hugh. Sorun sadece mevcut SD kartta mı yoksa herhangi bir SD kartla mı gerçekleşiyor? Bunun cevabını öğrenmek için, birini ödünç alarak veya bir mağazadan test ederek başka bir SD kart kullanmayı deneyin. S9'unuz sadece Samsung SD kartınızı kullanırken başkalarıyla sorun yaratmazsa, mevcut SD kartınızın Android'e müdahale ettiği anlamına gelir. Hasar görmüş veya bozulmuş olabilir. Düzeltip düzeltemeyeceğinizi görmek için S9'unuzu kullanarak yeniden biçimlendirmeyi deneyin. İşte nasıl:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Cihaz bakımı'na dokunun.
  3. Depolama'ya dokunun.
  4. SD karta hafifçe vurun.
  5. Sağ üstteki Diğer ayarlar'a (üç nokta simgesi) dokunun.
  6. Depolama ayarları'nı seçin.
  7. SD karta hafifçe vurun.
  8. Biçim'e dokunun.

  Sürekli yeniden başlatma nedeniyle kartı yeniden biçimlendiremiyorsanız, bunu yapmak için bir bilgisayar veya başka bir telefon kullanın.

  S9'unuzun tüm SD kartlarla ilgili bir sorunu varsa, olası işletim sistemi hatalarını düzeltmek için yeniden biçimlendirmeniz gerekir. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna yeniden başlatmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Sorun 3: Galaxy S9 Instagram fotoğraf veya video göndermeyecek

  Merhaba! Yani benim problemim Instagram ile. Sadece fotoğraflarımı / videolarımı hikayelerimde yayınlamayı bıraktı ve görünüşe göre şimdi benim beslememde de… Anonslarımda 'Posting…' yazıyor ve 24 saat boyunca öyle diyor ve sonra kayboluyor. Uygulamayı kaldırdım ve tekrar yükledim, çıkış yaptım ve kapattım, telefonu kapatıp tekrar açtım, son güncellemeleri aradım (uygulama ve telefonum için de), sadece wifi, yalnızca mobil veri ve her ikisi de Aynı zamanda önbelleği ve verileri temizledim ve hala çalışmıyor … Sonra eski Asus tabletimi kullanarak yayınlamayı denedim ve işe yaradı…. Telefonumla ilgili bir sorun olabilir mi? Süper iyi çalışıyordu, uygulama daha önce hiç çöktü. Yumuşak sıfırlamayı ben yapmadım çünkü pili çıkaramıyorum… Başka bir öneri? Teşekkür ederim! – Mariana

  Çözüm: Merhaba Mariana. Samsung cihazında bir kaç hafta önce Instagram uygulamasıyla ilgili bir sorun yaşandı ancak bunun zaten yandığına inanıyoruz. Bunun işe yarayıp yaramadığını görmek için Instagram dahil olmak üzere tüm uygulamalarınız için güncellemeler yüklediğinizden emin olun. Sorun, tüm uygulama güncellemelerini yükledikten sonra geri dönerse, uygulamanın geliştiricilerine bir yanıt için başvurmayı düşünmelisiniz. Uygulamanın Ayarlar menüsünün altındaki bir sorunu bildir bağlantısını kullanabilirsiniz.

  Sorun # 4: Oreo güncellemesini yükledikten sonra Galaxy S9 kişileri bozuk

  Merhaba! Babam son zamanlarda Samsung Galaxy S9 için en son güncellemeyi yükledi ve şimdi onun irtibatlarında A harfi ve altındaki tüm kişiler kayboluyor ve bir işareti ise harfi Harfe alıyor. Babam, herhangi bir ayarı değiştirmediği için yemin ediyor, ancak ona, ayarlarına dokunmama konusunda uyardığımda bile, her zaman yaptığı gibi inanmıyorum. Bu durumu araştırmaya çalışıyorum ancak bu konuya uzaktan yakın bir şey bulamadım. Bunu çözmeye yardım edebilir misin, bu yüzden babamı düzeltmek için sırtımdan alabilirim? Teşekkürler! – Jessica_sousa

  Çözüm: Merhaba Jessica_sousa. Şu an bulunduğunuz duruma neden olacak şekilde değiştirilmiş olabilecek herhangi bir ayarın farkında değiliz. Her şeyi normale veya varsayılanlarına döndürmek isterseniz, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririz. Bunu yapmadan önce, Samsung Smart Switch'i kullanarak özellikle de babanızın temas noktalarını her zaman desteklediğinizden emin olun.

  S9'unuzu fabrika ayarlarına nasıl döndüreceğinize ilişkin adımlar için yukarıdaki talimatları izleyin.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.