Galaxy S9 üzerinde çalışmıyor Parmak izi tarayıcı – Nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 + özellikleri, paranızın karşılığını ve sunduğu kullanıcı deneyimi açısından mükemmel olan olağanüstü telefonlar. En iyisi bile bazen bozulabilir ve dünyadaki birçok kullanıcı parmak izi tarayıcısının Galaxy S9’da çalışmadığını ve aşağıdaki yöntemleri izleyerek nasıl düzeltileceğini bildirdi.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Sorunları nasıl düzeltilir

Galaxy S9 üzerinde parmak izi tarayıcı çalışmıyor – İşte nasıl düzeltebilirim

Yöntem 1: Ayarlar’daki Güvenli Kilitleme Süresini Değiştirme

Çoğu kullanıcının istediği ve telefonlarını hemen takas etmeye çalıştığı çoğu telefonun donanım sorunu yoktur. Samsung destek forumunda yayınlanan bir kullanıcı yorumuna dayanarak, ayarlar menüsünde bulunan güvenli kilitleme süresini ayarlayarak muhtemelen çözebileceksiniz.

  Galaxy S9 telefonunuzdaki Ayarlar menüsünü açmak için dokunun Kilit ekranı ve güvenliği bulmak için kaydırın Ekranı açın ve güvenli kilit ayarları sayfasını açın Kaydırmalı Kilitleme Süresi açmak için dokunun

Ekranı kapatmak için güç düğmesini kullandığınızda, telefonun hemen kilitli olduğunu varsayarsınız. Ancak, kilitlenmeden önce gecikmiş bir zaman aralığı vardır. Kişisel tercihinize göre birkaç saniye, bir dakika veya daha fazla olarak ayarlanabilir. Ekranı hemen açmak için parmak izi sensörünü kullanmaya çalışırsanız, kilitlenene kadar çalışmaz.

Burada belirtilen yöntemleri izleyerek, telefonunuzun her zaman dokunuşunuza yanıt vermesi için güvenli kilitleme süresini değiştirebilirsiniz.

Yöntem 2: Fiziksel Parmak İzi Donanımının çalışıp çalışmadığını belirleme

Telefonunuzu değiştirmeyi denemek veya ayarları değiştirmek için çıldırtmadan önce, cihazın donanım yönünün çalışıp çalışmadığını doğrulamak çok önemlidir. Parmak izi sensörü geçiş sırasında hasar görmüşse, onu bulmak için eksik olan kalite kontrol nedeniyle herhangi bir varsayılan sorun varsa, mutlaka değiştirilmesi gerekir.

Uygulamaların kilidini açmak için parmak izini kullanmayı deneyin, Samsung Pay ile veya buna erişmek için parmak izi doğrulaması gerektiren LastPass gibi bir uygulamayla. Donanımda bir sorun yoksa, kusursuz çalışacaktır. Telefonunuzun kilidini kullanarak tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Olmazsa, sorun yazılım bölümündedir ve ayarları düzeltebilir veya Samsung’un yakın bir zamanda bir güncelleme yapmasını bekleyebilirsiniz.

Yöntem 3: Galaxy S9 üzerinde parmak izi düğmesini sıfırla

Bu yöntem hem Samsung Galaxy S9 hem de S9 Plus akıllı telefonlar için geçerlidir. Kulağa karmaşık gelebilir, bu yüzden tüm metodu kolayca anlayabileceğiniz küçük adımlara böldük. Hepsini bir kerede kavramaya çalışmak yerine, talimatları izleyerek birer birer birer adım atın ve sonunda düğmenizi olması gerektiği gibi çalıştıracaktır.

  Samsung Galaxy S9 akıllı telefonunuzdaki Ayarlar menüsünü açın Seçeneği bulmak için aşağı kaydırın; Ekranı ve Güvenliği Kilitle Muhtemelen cihazınızın kilidini kolayca açabilmeniz için içine beş parmak izi kaydetmişsinizdir, böylece iz bırakmadan hepsini sildiğinizden emin olun Silindikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak bunu yapabilir ve yeniden başlat seçeneğini seçebilirsiniz.

Yeni Parmak İzleri Oluşturma

  Cihazınıza önceden kaydedilmiş parmak izleri bozuksa veya dosyalara erişilemiyorsa, sensör ne zaman bastığınızı algılamayabilir Yeni bir parmak izi kümesi oluşturun Ayarlar, Ekranı Kilitle ve Güvenlik ve Parmak İzlerini Ayarla’yı açarak başlayın Servis menüsüne erişmek için akıllı telefon çeviricinizdeki # 0 * # Sensörleri ve ardından Parmak İzini seçin, ardından Normal üzerine dokunun ve sorunu çözmek için cihazınızı bir kez daha yeniden başlatın

Galaxy S9 Finerprint button reset

Yöntem 4: Etkin parmak izi hareketlerini devre dışı bırak

Parmak izi hareketleri sensörü ve yanıtını doğrudan etkilemese de, Galaxy S9 Plus telefonunuzda bir soruna neden olabilir. Kullanılabilir seçenek tamamen devre dışı bırakmak ve telefonunuzun gerektiği gibi yanıtınıza yanıt verip vermediğine bakmaktır.

  Akıllı telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın Gelişmiş Özellikler seçeneğini bulmak için kaydırın Parmak Sensörü Hareketleri sayfasını bulmak ve özelliği devre dışı bırakmak için kaydırmaya devam edin Başarıyla devre dışı bıraktıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın. sorun nihayet çözüldü

Galaxy S9 Fingerprint Button disable

Yöntem 5: Parmak İzi Sensörünüzü El İle Kurma

Samsung, yeni donanımı, donanımlarını nasıl kullanacaklarını bir kenara bırakmak ve ortaya çıktıklarında sorunların yollarını bulmak için bazı ipuçları veriyor. Parmak izi tarayıcı Galaxy S9’da çalışmıyorsa, manuel prosedüre ve en güvenilir yöntemlerden birine geri dönebilirsiniz. Büyük bir değişiklik olmasa da, parmak izi sensörünün sonunda birçok Galaxy kullanıcısı için çalışmasını sağladı, bu yüzden denemelisiniz.

Telefonunuzun ilk kurulumu sırasında Samsung, baskınızı kaydetmesi için sensöre dokunmaya devam etmemenizi önerdi. Aksine, parmağınızı arkadaki düğmeden geçirmelisiniz ve herhangi bir zorluk çekmeden algılar. Genel bir bakış açısına göre, pek anlamlı değil, ancak teknik olarak çalışır; bu yüzden şirket ilk başta önerdi. Şimdi alternatifi denemelisin.

  Ayarlar seçeneğinizi açın, Ekranı Kilitleyin ve Güvenlik’e gidin Daha önce akıllı telefonunuza kaydettiğiniz tüm parmak izlerini sildiğinizden emin olun Samsung, sizden parmağınızı kaydırmanızı ve dokunmamanızı ister Baskılarınızı yakalayana kadar algılayıcı düğme Tüm parmak izlerinizi kaydedene kadar aynı işlemi tekrarlayın

İşlemi tamamlayın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Parmak izi sensörünüzün sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve sorun çıkarsa, Samsung yazılım güncellemelerini kullanıma sunmadan önce sorunlarınız çözülecektir. Ayrıca, herkesin cihazı sabitlenmeyecektir, çünkü çoğu durumda sorun cihaza, nasıl kurulduğuna ve bir kullanıcının parmağını sensör üzerinde nasıl hareket ettirdiğine bağlıdır.

Galaxy S9 Fingerprint setup

Yöntem 6: Fiziksel Sorunlardan Kurtulun

Pek çok kullanıcı, üreticiyi, donanımı veya telefonun işletim sistemini anında suçlamaya çalışır. Reddit’teki Samsung forumundaki büyük tartışma, telefonlarının en yeni sürümünün harika olduğunu doğruladı. Kullanıcılar, Galaxy S8 ve hatta eski Galaxy S6 gibi önceki telefonlarla karşılaştırıldığında, yeni Galaxy S9 ve S9 Plus’ın bir parmağınızı anında tanıma açısından çok daha iyi olduğunu söylüyor. İlk seferinde yanlış yapmış olsanız bile asla iki denemeden fazla zaman almaz.

İnsanlar telefonlarını kullanma eğiliminde olduğunda fiziksel sorunlar çok yaygındır. Çoğu zaman ıslak parmakla, yiyecek maddeleri veya parmaklarında yağ lekesiyle bu tür sorunlara yol açmaya çalışırlar. Akıllı telefonunuzun güvenli bir şekilde kilidini açmak için baş parmağınızı, işaret parmağınızı veya birincil parmak olarak kaydettirdiğiniz parmağınızı temizleme alışkanlığı haline getirin.

Telefonda kullanılan sensör en hızlı ve hepsinden daha doğrudur, Reddit forumlarında incelemeleri ve kullanıcıları önerir. Derin bir yırtılma, ürünün yapılışı kalitesini bile ortaya çıkardı ve Samsung, yazılım güncellemeleriyle daha da iyi hale getirmeye devam ediyor, ancak sorun fiziksel benliğinizde yatıyorsa, gerekli işlemleri yapmazsanız düzeltilmesinin bir yolu yoktur.

Yöntem 7: Galaxy S9’unuzdaki Önbelleği Temizle

Parmak izi tarayıcı Galaxy S9’da çalışmıyorsa ve nasıl düzelteceğinizi bilmeniz gerektiğinde, akıllı telefonunuzdaki önbelleği temizlemeyi deneyin.

  Telefonunuzu yeniden başlatmak için açma / kapama düğmesini basılı tutun, telefonunuzu yeniden başlatmak için Bixby düğmesini basılı tutun Önbellek hafızasını şimdiye kadar saklanan her şey silinecek şekilde silin Özellikle Samsung son zamanlarda bir yazılım güncellemesi yaptığında ve telefonunuz parmak izi algılama sorunları ile karşılaştığında çok daha iyi çalışır Bir kez daha ve kilidini açmayı deneyin Telefonunuzun düzeninize uyum sağlaması için bir veya iki gün bekleyebilirsiniz. Hala işe yaramazsa, gerektiği gibi tamir edilmesi veya değiştirilmesi için Samsung Galaxy servis merkezini ziyaret edin.

Galaxy S9 clear cache

Her Samsung sahibinin bilmesi gereken hızlı bir ipucu, yeni parmak izlerinizi kaydederken parmağınızı kaydırmayın ve parmaklarınızın farklı alanlarına dokunmayı unutmayın. Ne kadar çok dokunursanız, kilidi açmaya çalıştığınızda telefonun parmağınızı hızlı bir şekilde tespit edebilme şansı o kadar yüksek olur.

Yeni başlatılan Samsung Galaxy Note 9, S9 ve S9 + ile birlikte bir başka harika akıllı telefon. Donanım, tasarım ve yapı kalitesi bakımından kusursuzlar. Yakında yeni bir Android işletim sistemi başlatılıyor ve yapmanız gereken tek şey, bunun bir donanım sorunu olmadığını doğrulamak için ipuçlarını izlemektir. Galaxy S9 üzerinde çalışmayan çevrimiçi parmak izi tarayıcısı belirten pek çok şikayet var, ancak işe yaraya kadar burada belirtilen yöntemlerden birini veya tümünü izleyerek nasıl düzeltileceğini kolayca bileceksiniz.