Galaxy S9 üzerinde LTE bağlantısı çalışmıyor sorunu düzeltmek için nasıl

CDMA telefonları bazen LTE bağlantı sorunlarıyla karşılaşabilir. Bu yazıda, CDMA Galaxy S9 (#Galaxy S9) için sık karşılaşılan başka bir sorunu ele alıyoruz. Sorun, bariz bir sebep olmadan LTE bağlantısının durması ile ilgili. Aşağıdaki bu problemle nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Nasıl Galaxy S9 üzerinde LTE bağlantısı çalışmıyor sorunu düzeltmek için

28 Ocak 2019 pazartesi gününden beri LTE bağlantısı yok, sabahları iyi çalıştı, sonra öğleden sonra LTE telefonumdan kayboldu ve 3G'ye geri döndü ve o zamandan beri hiç değişmedi. Boost mobile (operatörüm), sprint ve samsung ile konuştum ve hepsine konuştuğum temsilciler telefonumdaki ağla ilgili bir sorun olabileceğini söyledi.

Bu yüzden galaksimdeki APN ayarını kontrol ettim ve gri olduğu için onları düzenleyemiyorum. sadece cep telefonunu artırmak gibi görünebilir, ancak telefonumdaki APN'lere erişebileceğim bir yere gitmeme yardımcı olmadılar.

Öyleyse, söylendiği gibi, LTE'nin cihazımda tamamen devre dışı bırakıldığına ya da samsung güncellemelerinin birinde bir şey olduğuna inanıyorum.

Telefonumun dosyaları LTE veya başka bir şey için silmiş, ancak LTE APN hala telefonumda. Gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum.

Çözüm: Bu soruna neyin neden olduğunu bilmenin doğrudan bir yolu yoktur. Aşağıda sorunun nedenini belirlemek için yapmanız gereken adımlar vardır.

LTE ağının açık olduğunu doğrulayın

Cihazınızda herhangi bir sorun giderme gerçekleştirmeden önce, yapabileceğiniz ilk şey, ağ tarafında her şeyin iyi olmasını sağlamaktır. Bu, bölgenizde herhangi bir LTE ağı kesintisi olup olmadığını veya hizmetinizi etkileyebilecek bir hesap veya faturalandırma sorununun olup olmadığını kontrol etmek anlamına gelir. Bu aşamada, gerçekleri öğrenmek için operatörünüzle yakın çalışmalısınız. Gerekirse, konuştuğunuz ilk ajanın sözlerini almamaya çalışın. Bir süpervizör veya müdürle konuşarak endişelerinizi zinciri daha da arttırabilirsiniz. Bu şekilde, farklı uzmanlık düzeyine sahip en az iki kişi tarafından tavsiye alınabilir. Çoğu durumda, telefondaki müşteriye dönük aracılar devam eden ağ kesintileriyle ilgili gerçek zamanlı güncellemelere sahip olmayabilir. Bir sonraki destek seviyesinden bahsetmek, son zamanlardaki kesintilerin farkında olabilir. Taşıyıcınızdan en az iki kişi tarafından bölgenizde LTE ağ sorunu olmadığından emin olduysanız, o zaman kendiniz için kontrol ettiğiniz zamandır.

Aynı taşıyıcıdan başka bilinen ve uyumlu bir telefonunuz varsa, SIM kartınızı ona takın ve LTE şebekesini çalıştığını tespit edip etmediğini görün.

Yeniden başlatmayı zorla

LTE hizmetinin bulunduğunuz yerde çalıştığı konusunda kesinlikle eminseniz, ancak Galaxy S9'unuzda değil, yapılacak bir sonraki şey sorun gidermenizi aygıtın kendisine odaklamaktır. “Akü çekme” prosedürünü taklit ettiğinizden emin olarak başlayın. Bu genellikle geçici hataların düzeltilmesinde yardımcı olur. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

 1. Güç + Sesi Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

SIM'i tekrar yerleştirin

CDMA telefonları bir SIM kart kullanır ancak GSM telefonlarının yaptığı şekilde kullanmaz. GSM cihazları abone verilerini kartın kendisinde saklarken bir SIM yardımı ile şebekeye bağlanırken, operatörünüzden olanlar gibi CDMA cihazları (ve büyük olasılıkla telefonunuz da) yalnızca LTE bağlantısını kullanmak için SIM'i kullanır. Cihazınız abone bilgilerini sistemin derinliklerinde saklar. SIM kart olmasa bile, temel ağ servislerini kullanmaya devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte, 2G ve 3G'ye kıyasla açıkça daha hızlı ve daha iyi olan LTE bağlantısı kullanılamayacak. Cihazınızdaki LTE bağlantısının kesilmesi, SIM karttaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Yuvaya düzgün şekilde bağlanmamış olabilir, bu nedenle ilk yapılması gereken şey onu cihazdan çıkarmaktır. Bu adımı yapmadan önce telefonu kapattığınızdan emin olun. Birkaç saniye sonra SIM'i tekrar yerine takın (telefon kapalıyken).

SIM’i değiştirin

SIM kartı tekrar yerleştirmek işe yaramazsa, değiştirme seçeneğiniz de vardır. Yenileme satın almadan önce, ilk önce (biriyle birini tanıyorsanız) başka bir SIM kart kullanmayı denemenizi öneririz. Evet, SIM kartlar da zarar görebilir bu yüzden bu çözümü atlamamaya dikkat edin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Sorun şu ana kadar SIM kart değilse, telefonunuzun ağ yapılandırmasında bir hata olabilir. S9'unuzdaki ağ ayarlarını silmek için aşağıdaki adımları izlemeye çalışın. Bu adımı yapmanız tüm cep telefonlarını, wifi ve bluetooth ayarlarını temizleyecektir.

Bu yapıldığında, ağ ayarlarında sıfırlama gerçekleştirilerek aşağıdaki değişiklikler gerçekleşecektir.

 • Saklanan Wi-Fi ağları silinecek.
 • Eşleşmiş Bluetooth cihazları silinecek.
 • Arka plan veri senkronizasyon ayarları açılacaktır.
 • Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlama ayarları, varsayılan ayarlara sıfırlanacaktır.
 • Şebeke seçim modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Ağ ayarlarını silmek için:

 1. Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranından boş bir yere kaydırın.
 2. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
 3. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. RESET SETTINGS düğmesine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Sistem önbelleğini temizle

Telefonunuzun sistem önbelleğini silmek, bu sorunu gidermeye yardımcı olabilir. Bazen güncellemeler veya uygulama yüklemeleri sistem önbelleğini bozabilir ve bu da sorunlara neden olabilir. Sistem önbelleğinin cihazınızda düzgün çalıştığından emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Önbellek bölümünü sil' seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Güvenli mod

Bazı durumlarda, kötü bir üçüncü taraf uygulaması Android'i etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. Bir uygulamayı yükledikten sonra LTE bağlantınız kurulmaya başladıysa, o uygulamayı silmeyi ve ne olduğunu görmeyi deneyin. Hangi uygulamanın olası hata kaynağı olabileceğini bulamıyorsanız, telefonu güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuz güvenli modda çalıştıktan sonra, tüm üçüncü taraf uygulamaları engellenir. LTE bu modda tekrar çalışmaya başlarsa, bir uygulamanın arkasında olduğuna bahse girebilirsiniz. Cihazı güvenli modda başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Unutmayın, güvenli mod üçüncü taraf uygulamaları engeller. LTE bağlantıları S9'unuzu güvenli moda yeniden başlattıktan sonra çalışmaya başlarsa, yapılacak bir sonraki şey suçluyu tanımlamaktır. Uygulamaları birer birer kaldırarak ve bir uygulamayı sildikten sonra telefonu gözlemleyerek yapabilirsiniz. İstediğiniz sonucu elde etmek için hiçbir kısayol yoktur, bu nedenle birlikte çalışacak birçok uygulamanız varsa bu zaman alabilir. Bunlar yapabileceğiniz belirli adımlar:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. S9'unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Fabrika ayarları

Telefonunuzu varsayılan ayarlarına döndürmek, yukarıdaki adımların hiçbirinin yardım etmemesi durumunda kaçınılmaz bir çözümdür. Dosyaları kaybetmemek için öncelikle kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Bunu yaptıktan sonra, S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

İletişim taşıyıcı

Kullanıcının düzeltme kabiliyetinin ötesinde bazı ağ sorunları vardır. Bu aşamada hiçbir şey değişmezse ve LTE bağlantısı hala kopuksa, sorunun nedenini bulmak için operatörünüzle birlikte çalışın.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Nasıl Galaxy S9 üzerinde LTE bağlantısı çalışmıyor sorunu düzeltmek için
   • LTE ağının açık olduğunu doğrulayın
   • Yeniden başlatmayı zorla
   • SIM'i tekrar yerleştirin
   • SIM’i değiştirin
   • Ağ Ayarları Sıfırlama
   • Sistem önbelleğini temizle
   • Güvenli mod
   • Fabrika ayarları
   • İletişim taşıyıcı
  • Bizimle meşgul