Galaxy S9 Wi-Fi Arama Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 + etkileyici bir donanıma sahip muhteşem akıllı telefonlar, ancak yazılım sorunları kullanıcıları rahatsız etmeye devam ediyor. Galaxy S9 Wi-Fi aramasıyla ilgili sorunları düzeltmek için arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Kullanıcıların zaten denedikleri en yaygın düzeltmelerden bazılarını seçtik ve bu arama sorunlarını gidermek için iyi çalıştı.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S9 GPS Sorunlarını Düzeltme

Galaxy S9 Wi-Fi Arama Sorunları nasıl düzeltilir

Yöntem 1: Wi-Fi aramasını varsayılan yönteminiz olarak açın

Sorun birçokları için devam ediyor çünkü evinize girdiğinizde, telefonunuz otomatik olarak ev ağına geçecek ve ofis ağınız için de aynı şeyi yapacak. Kullanılabilirliğe bağlı olarak cihazın otomatik olarak 4G veya Wi-Fi’ye geçmesi gerekiyor. Aynı şeyi yapmadığında, özellikle gün boyunca fibernet bölgesinin dışında zaman geçirmiyorsanız, hücresel bağlantı kullanmaya zorlayabilirsiniz.

  Galaxy S9 telefonunda ayarlar sayfanızı açın Wi-Fi bağlantısını bir kez açın Uygulamalarınızı açmak için Android akıllı telefonunuzun üst kısmından aşağı doğru kaydırmayı deneyin. Simgeyi bulun ve kablosuz bağlantıyı bir kez daha kapatın. daha fazla bağlantı ayarları Wi-Fi Araması’nı açıp tercih edilen Wi-Fi’yi seçin tercih edilir Hala işe yaramazsa, ev veya ofis ağınızdaki tüm aramaları etkinleştirmek için Asla Hücresel Şebeke Kullanma seçeneğini etkinleştirin.

Turning off Wi-Fi Calling Galaxy S9

Yöntem 2: SIM Kartınızı Çıkarma ve Wi-Fi Aramasını Kapatma

Web’e göz attığınızda, Samsung Galaxy S9 akıllı telefonunuzdaki sorunların çoğunun hızlı bir yeniden başlatma işlemi ile çözülebileceğini fark edeceksiniz. Bu sorunu çözmek için, aynısını deneyebilirsiniz, ancak bunu yapmadan önce karşılanması gereken bazı koşullar vardır.

  Telefonunuzu yeniden başlatmayın, kapatın ve yeniden başlatma işlemini tamamlayın Cihazınızı kapatmak için güç düğmesini basılı tutun Tamamen kapatıldıktan sonra kartı telefondan çıkarmak için SIM ejektör aracını kullanın. uzun süredir yapmadıysanız, SIM temizliğini kaydırmayı düşünün Telefonunuzu kartsız açın ve ayarlar sayfasına gidin. Wi-Fi aramayı kapattığınızdan ve telefonunuzu tekrar kapattığınızdan emin olun. Android işletim sisteminizdeki tüm önbellek ve arama sorununuzu çözecektir

Yöntem 3: Sık Görülen Çağrı Bırakma Sorununu Çözmek İçin Yönlendiricinizin Mesafesini Kontrol Edin

Kablosuz olmak eğlencelidir ancak çoğu kullanıcı yönlendiriciden çok uzağa hareket ettiklerini unutur. Cihazlar yalnızca belli bir dereceye kadar çalışabilir ve Wi-Fi aramaları sırasında sık sık arama bırakma sorunları yaşıyorsanız, muhtemelen sinyal aralığından çok uzağa gidiyorsunuzdur.

  Yönelticinin değil, sorunun gerçekten cihazınızla olup olmadığını doğrulamak için farklı bir akıllı telefon kullanın ve aynı noktada durun. Yönelticinizi yükseltin ve duvardaki veya başka bir duvar varsa, evin herhangi bir yerinden arama yapmanızı sağlar Sinyali sürekli engelleyen engeller varsa, muhtemelen kesintisiz arama yapmak için yönlendiriciyi hareket ettirmeniz veya telefonunuzu açık alana götürmeniz gerekir. Bluetooth kulaklık, bilgisayar gibi diğer elektronik cihazların, telefonunuzu kullanmanızı engelleyen bir sorun yaratıp yaratmadığını kontrol edin İndirme ve yükleme Servis sağlayıcınız tarafından yapılan ve sorununuzu zaten çok sayıda kişi tarafından rapor edilmişse çözebilecek herhangi bir güncelleme

Yöntem 4: Modeminizi veya Yönlendiricinizi Evde / İşyerinde Yeniden Başlatın

Galaxy S9 akıllı telefonunuzda Wi-Fi aramasıyla ilgili sürekli olarak sorun yaşıyorsanız, modeminizi veya yönlendiricinizi yeniden başlatmanın zamanı gelmiştir. Herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını veya sunucuları yükselttiklerini onaylamak için ISS’yi arayın. Bazen günlerce hatta haftalarca benzer sorunlara neden olabilir ve cihazınızı yeniden başlatmadığınız sürece çözülmez.

  Yönelticinizdeki ve modeminizdeki internet kablosunun doğru şekilde oturduğunu kontrol edin Cihazı kapatmak için güç düğmesine basın Güç kablosunu, çoğu zaman en çok tanımlanan sorunları çözen ve ISS’niz yükseltme yaptıysa, sert bir sıfırlama yapmak için amaçlandığı gibi çalışacak şekilde açmak için güç düğmesine tekrar basın. Takmadan önce en az bir dakika elektrik fişinin çıkarılmasını sağlayın, yönlendiricideki tüm ışıklar yeşil olana ve sizi tekrar çevrimiçi duruma getirmeye hazır olana kadar sabırlı olun

Wi-Fi araması yapmayı deneyin ve sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

Yöntem 5: Galaxy S9 telefonunuzdaki tüm kayıtlı Wi-Fi ağları temizle

Akıllı telefonunuzu yeni satın almış olmanız veya bir süredir kullanmanız farketmez. Galaxy S9 Wi-Fi çağrısı sorunlarını çözme, burada belirtilen yöntemlerden biriyle en iyi şekilde çözülmüş bir problemdir ve Samsung telefonunuzun yerine geçmeyi düşünmeden önce hepsini denediğinizden emin olun.

  Sayfayı açmak için Ayarlar dişli simgesine tıklayın Bağlantılar seçeneğini bulmak için kaydırın Wi-Fi ayarları sayfasını açın Telefonunuzda kaydedilmiş ağların bir listesi görüntülenecektir Unutma seçeneği görünmeden önce bunları basılı tutun. Tüm kayıtlı ağlarınızı kaldırın

Seyahatiniz sırasında ekleyebileceğiniz bazı sahte ağlar, otel odası ya da havaalanı bağlantısı bu soruna neden olabilir.

  Şimdi yeni, güvenli bir Wi-Fi ağı ekleyin Ayarlar sayfasına gidin, Bağlantılar Wi-Fi sayfasını açın ve mevcut tüm bağlantıları aramak için telefonunuzu tetikleyin Yeni bir bağlantı eklemek için Diğer seçeneğine dokunun; ve ağa bağlanacaksınız

Yöntem 6: Galaxy S9 akıllı telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini kullanın.

Hücresel servis sağlayıcı, ilk kez etkinleştirdiğinizde cihazınızın indireceği ve saklayacağı bir grup şebeke ayarları sunar. Güncellemeler sağlarlar, ancak bazen, eksik dosyalar veya yanlış ayarlar varsa; hatalara neden olabilir ve Wi-Fi bağlantılarınızı kesebilir. Ağ ayarlarını sıfırlayarak, nihayet mevcut olanların üzerine yazabilir, bununla ilgili hataları düzeltebilir ve sorunu çözmenize yardımcı olup olmayacağını görebilirsiniz.

  Android destekli Galaxy S9 akıllı telefonunuzdaki Ayarlar sayfasını açın Genel Yönetimi açmak için dokunun Sıfırla adlı seçeneği bulun ve tıklayın. Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesine dokunun. Telefon, isteğinizi onaylamak için parmak izinizi veya deseninizi isteyebilir. Wi-Fi sorunlarını çözebilecek orijinal ayarlara geri dön

Galaxy S9 RRset network setting

Yöntem 7: Uçak Modunu Kullanarak Hücresel ve Wi-Fi Ayarlarınızı Düzenleyin

İnsanları rahatsız etmeye devam eden yaygın bir sorun, telefonun bir arama sırasında hücresel şebeke ile Wi-Fi arasında geçiş yapmayı denemesidir; bu da düşük arama kalitesine yol açar. Galaxy S9 + telefonu uçak moduna getirerek bunu önleyebilirsiniz ve sadece kablosuz bir ağa bağlayabilirsiniz.

  Uçak simgesini bulacağınız bildirim tepsisini aşağı kaydırın Etkinleştirmek için üzerine dokunun ve tüm bağlantılar derhal engellenecek Wi-Fi’yi açın ve telefonunuzun ana yönlendiricinize bağlanmasına izin verin Bir arama yapmayı deneyin ayrıca yönlendiricinizin tüm bağlantı noktalarının açık olduğundan emin olmak için İnternet Servis Sağlayıcınızdan veya bir teknik mühendisten bilgi isteyin.

Airplane Mode Galaxy S9

Çok oyunculu oyunlar oynayan insanlar açık portların ve gelen ve giden bağlantıları nasıl etkilediklerinin farkındalar. Bu bağlantı noktalarını açmaya yardımcı olmak için ISS’nizden yardım isteyebilir veya sorunun yalnızca akıllı telefonunuzla değil diğer telefonlarda da olup olmadığını anlamak için birden fazla yönlendirici kullanarak onaylayabilirsiniz.

Yöntem 8: Ev için Wi-Fi Aramasını Etkinleştirme

Reddit kullanıcısı, Galaxy S9 akıllı telefonundaki Wi-Fi sorunlarının evdeki ağı etkinleştirdiğinde çözülmesini önerdi. Bazı kullanıcılar bu seçeneğin telefonlarında bulunmadığını söylese de, desteklenen şebekeye aitseniz ve özelliği bulursanız, bu sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz.

  Ayarlar sayfasını açın ve Calling Plus’a gidin Wi-Fi Arama Ağlarını bulmak ve ev ağınızın etkin olduğundan emin olmak için Wi-Fi Arama Kaydırma’sını okuyan seçeneği bulun ve ev ağınızın etkin olduğundan emin olun. Ev ağınız devre dışıysa, telefon görüşmesi yapamayabilirsiniz. bu yüzden bu süreçten geçmek önemlidir

Galaxy S9 Wi-Fi calling

Fabrika ayarlarına sıfırlama, burada belirtilen her şeyi zaten yaptınız ve hala aynı sorunla karşı karşıya kaldıysanız, denenecek son seçenek olacaktır. Tüm verilerinizi silecek ve Galaxy S9 Plus telefonunuz yeni kadar iyi olacak. Verilerinizi yedeklemeniz ve cihazınızı sıfırlama ve tüm verileri silme prosedürüne girmeden önce hazırlanmanız önerilir.

Galaxy S9 Wi-Fi aramasıyla ilgili sorunları nasıl çözeceğinizi bilmek korkutucu gelebilir, ancak gerçekte hangi düzeltmenin sizin için işe yaradığını bulmanız sadece zaman meselesidir. Sorunun telefonunuzda sürüp gitmediğini veya daha sonra bilinçli bir karar verebilmeniz için harici bir aygıttan kaynaklanıp kaynaklanmadığını ve tanımladığınız tüm teknik bilgileri kullanın.