Galaxy S9’da Ağır Çekim Videolar Nasıl Kaydedilir?

Piyasada bulunan yeni akıllı telefon modelleri, birkaç yıl önce bir mobil cihazda mümkün olamayacak bazı olağanüstü özellikler sunarak teknolojinin sınırlarını zorluyor. Örneğin, güçlü kamera sistemiyle #Samsung #Galaxy # S9’e göz atın. Telefon, açıklığını f / 1.5’den f / 2.4’e ayarlayabilen bir 12MP arka kamera ile donatılmıştır. Dahil çift piksel teknolojisi ve optik görüntü sabitleme ile fotoğraflar mükemmel çıkması daha olasıdır. Videoları telefonla kaydetmek de, cihaz saniyede 60 kare hızında 4K videolar kaydedebildiği için hoş bir deneyim olacak.

S9’un öne çıkan özelliklerinden biri, ağır çekim video kaydetme yeteneği. Telefon, 1080p’de saniyede 240 kare veya 720p’de saniyede 960 kare hızında süper ağır çekim video çekebilir. Bu zaten Sony’nin XZ2 modelinin 1080p’de sadece saniyede 960 kare çekim yapabileceğini düşünen etkileyici bir özellik. Akıllı telefon üreticilerinin bu limiti daha da zorlayacağı ve ağır çekim videolarının yakalanmasını iyileştireceği bir eğilim görüyor olabiliriz.

Galaxy S9’da Ağır Çekim Videolar Nasıl Kaydedilir?

    Öncelikle telefonun Kamera uygulamasını açmanız gerekir. Kamera Uygulamasının ardından Süper Yavaş Mo özelliğine erişmek için sağa kaydırın. Bunu manuel olarak etkinleştirmeyi veya otomatik olarak etkinleştirmesini seçebilirsiniz. Manuel modda, video kaydını başlatmak için sadece kayıt düğmesine dokunmanız gerekir. Sonra, ağır çekim bir video kaydetmek için sağdaki düğmeye dokunun. Telefon 0,2 saniyelik patlamalarla videoları kaydeder. Kayıt modundayken otomatik modda kamera vizöründe bir kare belirir. Karenin içinde hareket algılanırsa, telefon otomatik olarak bir ağır çekim video kaydeder. Ağır çekim video kaydı bittiğinde Galeri’de belirecektir. Bu, birden fazla daireyi gösteren bir simge ile ayırt edilebilir.

Ağır çekim video kaydederken dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları.

    Video kaydederken yeterli aydınlatma olduğundan emin olun. Dosya boyutu çok büyük olacağı için birkaç saniye süren bir video kaydetmeyin. Video kaydederken hareketsiz kaldığınızdan emin olun.