Galaxy S9’da görünmeye devam eden istenmeyen pop-up’lar nasıl kaldırılır

Galaxy S9’unuzda pop-up sorunu mu yaşıyorsunuz? Bu yayındaki önerilerimizi uygulayarak bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını da ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Galaxy S9 açılır pencereleri görünmeye devam ediyor

Her birkaç dakikada bir ‘yardım etmek’ diyen bir pop-up açılır. Pilin Optimize Edilmesi, İnternetin Hızlandırılması, Telefonun Temizlenmesi, Telefonun Soğutulması ve diğerlerinin birçoğu diyecek. Ne yaparsam keser. Bunu kapatmalıyım Ve hemen ardından gelen takip reklamı. Çoğu yerde güvenli modda çalıştırmamı söylediğim için nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum ama sonra ne yapacağımı söylemiyorum. Pop-up’ın nasıl göründüğüne dair ekran görüntüsü gönderebilirim.

Çözüm: İstenmeyen pop-up’lar genellikle virüs, kötü amaçlı yazılım veya kötü üçüncü taraf uygulamasının yüklü olduğunu gösteren bir işarettir. Çoğu durumda, aldığınız gibi açılır pencereler, sizi Play Store uygulamasına yönlendiren bir uygulama yükleme sayfasının bağlantısı gibi bir seçeneğe tıklamaya veya dokunmaya zorlamak üzere tasarlanmıştır. Diğer durumlarda, pop-up’lar kötü amaçlı geliştiriciler tarafından Play Store dışındaki bir kaynaktan bir uygulamayı indirmeye zorlamak için de kullanılabilir. Sorununuzu çözmek için yapmanız gereken bir takım sorun giderme adımları vardır.

Çözüm 1: Güvenli Modu Kontrol Edin

Güvenli Mod, Samsung teknisyenleri tarafından indirilen bir uygulamanın sorunlu olup olmadığını belirlemek için kullanılan bir yazılım ortamıdır. Bu modda, işletim sistemiyle birlikte gelmeyen tüm uygulamalar askıya alınır. Bu nedenle, üçüncü taraf bir uygulamanın telefonunuzdaki pop-up’lara neden olması gerektiğinden şüphe duymak için S9’unuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bu pop-up pencereler olmadan normal çalışıyorsa, bu bizim tahminimizin bir teyidi. S9’unuzu güvenli moda başlatmak için:

    Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzu güvenli moda yeniden başlatmak kötü uygulamaları otomatik olarak kaldırmaz ve size hangi uygulamaların neden olduğunu söylemez. Güvenli modda hiçbir pop-up gösterilmiyorsa, bu bir uygulama sorununuz olduğunu gösterir. Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için telefonu güvenli moda geri başlatmalı ve şu adımları izlemelisiniz:

    Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Tek bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Pop-up’lar kalırsa 1-4. Adımları tekrarlayın.

Çözüm 2: Son yüklenen uygulamaları kaldırın

Bir uygulamayı yükledikten sonra pop-up’lar başladıysa, güvenli mod yöntemini atlayabilir ve bunun yerine şüpheli uygulamayı kaldırabilirsiniz. Bazı oyunlar kötü niyetli geliştiriciler tarafından bir cihazın güvenliğini aşmak ve onu reklamları veya pop-up’ları görüntülemeye zorlamak için kullanılabilir. Yalnızca saygın geliştiricilerin uygulamalarını yüklediğinizden emin olun.

Bir uygulamayı kaldırmak için:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktayı yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. KALDIR> Tamam öğesine dokunun.

3.Çözüm: Telefonu silin

Kötü amaçlı yazılım, virüs veya pop-up’ları ele almanın bir başka etkili yolu fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu prosedür tüm yazılım ayarlarını varsayılanlarına geri döndürür. Yukarıdaki ilk iki çözüm işe yaramazsa, S9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririz.

    Dosya yedeklerinizi oluşturun. Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm kullanıcı verilerini silecektir, bu nedenle fotoğraflarınızın, videolarınızın, belgelerinizin vb. Kopyalarını aldığınızdan emin olun. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülenir, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. tuşuna basarak cihazı yeniden başlatın.

Galaxy S9’unuzda pop-up’lar nasıl önlenir

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, önleme her zaman çözümlerden daha iyidir. Telefonunuzun güvenliğinden ve bilgilerinden ödün vermek istemiyorsanız, cihazdaki virüsleri veya kötü uygulamaları nasıl önleyeceğinizi öğrenmelisiniz. Telefonunuz için ilk savunma hattı sizsiniz. Hangi uygulamaları yükleyeceğinize veya ziyaret edeceğiniz siteler konusunda dikkatli değilseniz, bunun gibi bir sorunun ortaya çıkması sadece bir zaman meselesidir.

Yalnızca Play Store’dan uygulama yükleyin

Mümkün olduğunca, Play Store dışından yüklenebilecek uygulamalardan uzak durun. Yalnızca ileri düzey kullanıcılar, Play Store dışındaki kaynaklardan uygulama almaya teşvik edilir. Burada neden bahsettiğimizi bilmiyorsanız, bu gelişmiş bir Android kullanıcısı olmadığınızın bir işaretidir. Google Play Store’dan edinebileceğiniz ürünlerle sadık kalın. Aksi takdirde, Google tarafından onaylanmayan uygulamaları yüklemeden önce daha fazla araştırma yapın.

Play Store uygulamaları bile tehlikeye girebilir

Google, uygulamaları taramak için otomatik bir sistem kullanır ve bazen akıllı kötü niyetli geliştiriciler, ürünlerinin Play Store’da dağıtılmasına izin vermek için sistemi nasıl kandıracaklarını bilir. Bu nedenle, yalnızca Play Store’dan uygulama aldığınızda bile her zaman tetikte olmak omuzlarınıza düşer. Bir uygulama yüklemeden önce, diğer kullanıcıların incelemelerini kontrol ettiğinizden emin olun. Uygulama sorunluysa veya kötü amaçlı yazılım barındırdığından şüpheleniliyorsa, bazı kullanıcılar incelemelerinde bunu söyleyebilir. Bu, Play Store’daki bazı oyun uygulamalarında yaygındır.

Resmi uygulamalara sadık kalın

Genel olarak, saygın şirketler, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için kendi uygulamalarını da oluştururlar. Yüklediğiniz uygulamaların yalnızca bu tür şirketlerden geldiğinden emin olun. Örneğin, bazı uygulamalar, finansal kurumlar tarafından resmi olarak onaylanmamış olsalar bile, satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için ücretsiz hizmetler sunabilir. Bu tür uygulamalar aslında diğer taraflara satılacak bilgileri topluyor olabilir. Diğerleri, daha sonra kötü amaçlı yazılımları veya virüsleri zorlamak için cihaz bilgilerine erişebilir ve hatta sistemi ele geçirebilir.

Virüsten koruma uygulaması kullanın

Cihazınız için en iyi antivirüs olmasına rağmen, iyi bir antivirüs uygulaması yükleyebilirseniz de zarar vermez. Sadece bir tane olan saygın bir virüsten koruma uygulaması yüklediğinizden emin olun. Aslında bir antivirüs uygulaması yüklediklerini düşünen birçok kullanıcı var, gerçekten kötü bir uygulama ve bunun tersini yapıyor. Orada en iyi antivirüs hakkında biraz araştırma yapın.

Ayrıca, yalnızca bir güvenlik antivirüs uygulaması yüklediğinizden emin olun. Birden fazla kişiye sahip olmak daha fazla soruna neden olabilir ve cihazınızın performansını ciddi şekilde etkileyebilir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.