Galaxy S9’da Metin Mesajlarını Engelleme

Hepimiz rahatsız edici istenmeyen telefon görüşmesi veya sizi yalnız bırakmayacak arkadaş veya aile üyelerine aşinayız. Neyse ki, bu insanlardan kalıcı olarak kurtulmanın iyi bir yolu var ve bu onların telefon numaralarını engellemektir. Bununla birlikte, işlem akıllı telefondan akıllı telefona farklılık gösterir – büyük ölçüde onu hangi üreticiden aldığınıza ve daha sonra telefonunuzun hangi Android sürümünde olduğuna bağlıdır. Samsung Galaxy S9’unuz varsa ve üzerinde metin mesajlarını nasıl engelleyebileceğinizi merak ediyorsanız, işlem ilk başta kafa karıştırıcı olabilir.

Neyse ki, Samsung, Android’in üstünde TouchWiz kaplamasını çalıştırıyor olsanız bile, gelen mesajları engellemeyi çok kolay hale getiriyor. Ancak işte şu: kişilerden ve telefon numaralarından gelen mesajları engelleyemezsiniz – tüm telefon numarasını engellemeniz gerekir, yani o kişiden veya numaradan arama veya metin mesajı alamazsınız.

Dolayısıyla, telefon numarasını tamamen engelleme konusunda sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki adımları izlediğinizden emin olun. Size birkaç kısa adımda nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

Telefon Numarasını Engelleme

Engelleme listenize bir telefon numarası koymanın birkaç yolu vardır. İlk yol Telefon uygulamasının kendisidir. Telefon uygulamanızda Son Aramalar sekmesi olarak da etiketlenen Çağrı Günlüğüne gidin.

Şimdi engellemek istediğiniz numaraya uzun basın. Göründüğünde, (I) ile belirtilen Ayrıntılar seçeneğine basın. Bu sizi engellemek istediğiniz kişinin ayrıntılar sayfasına götürür. Bu kişi için zaten doldurulmuş bir Kişi profiliniz varsa, tüm ayrıntılarını burada gösterecektir. Rastgele bir sayıysa, bu Ayrıntılar sayfası yalnızca bu sayı olacaktır.

Çubuğun en altında Blok Numarası yazan bir seçenek göreceksiniz. Dokunduğunuzda bir istem belirir. Temel olarak, ne yapmaya çalıştığınızı bildiğinizi onaylar ve bu numaranın bloke ettikten sonra sizinle hiçbir şekilde iletişim kuramayacağını teyit eder. Kabul ediyorsanız Engelle düğmesine basın.

Tebrikler, engelleme listenize engellenen bir numara eklediniz!

Bir Sayıyı Ayarlarla Engelleme

Bir numarayı manuel olarak da engelleyebilirsiniz; bloke sayı listenize koymak için önce sizi aramanıza gerek yoktur. Bir kez daha, Telefon uygulamanıza dokunun. Sağ üst köşedeki üç nokta menü düğmesine basın. Ayarlar yazan seçenekleri seçmek istersiniz.

Sonraki sayfada, Arama Ayarları alt başlığına gidin. Bu başlığın altında, Numaraları Engelle yazan seçeneği seçin. Burada, sizi aramak istemediğiniz telefon numaralarını ekleyebilirsiniz. Bilinmeyen arayanların size ulaşmasını engellemek istiyorsanız, Bilinmeyen Aramaları Engelle seçeneğini açık konuma getirmeniz yeterlidir. Bu güzel olabilir, ancak aynı zamanda birçok önemli telefon görüşmesini kaçıracağınız anlamına da gelir. Bu önemli çağrıları kaçırmamak için Bilinmeyen Aramaları Engelle özelliğini devre dışı bırakmanızı öneririz. Sonuçta, bir iş görüşmesi ya da iş yerinde bir promosyonu belirleyebilecek önemli bir konferans görüşmesi çağrısını kaçırmak istemezsiniz. Bu yüzden, kim olduğunu tanımlayabileceğiniz ve bildiğiniz numaraları engellemeye devam edin.

Bir sayının engellemesini kaldırma

Bir telefon numarasının engellemesini kaldırmak istediğinize karar verirseniz, işlem oldukça kolaydır. Bir kez daha, Telefon uygulamanızı açın. Uygulamanın sağ üst köşesinde, üç nokta menü düğmesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunmak isteyeceğiz.

Geri Arama Ayarları’na gidin ve Numaraları Engelle seçeneğini seçin. Bu bizi engellediğiniz tüm numaraların listesine götürür. Birinin engellemesini kaldırmak için, engellemeyi kaldırma seçeneğini almak üzere herhangi birine dokunabilirsiniz. Veya listenizden silme seçeneğine sahip olmak için sayıları sola kaydırabilirsiniz.

Telemarketers ne olacak?

Ne yazık ki, tele-pazarlamacıları engellemek zordur, çünkü her türlü farklı numaradan ararlar. Bunlardan birini engellerseniz, sizi başka birinden ararlar. Yine de telemarketer’lardan iyi bir şekilde kurtulabilirsiniz. Sadece www.donotcall.gov adresine gidin, numaranızı ulusal Arama Yapma kaydına kaydetmek için adımları izleyin ve birkaç gün içinde istenmeyen telefon çağrılarını almayı bırakmalısınız.

Karar

Gördüğünüz gibi, Samsung Galaxy S9’da bir numarayı engellemenin birden fazla yolu var. Aşağıdaki adımları izlerseniz, bir sayının engellenmesi yalnızca birkaç saniye sürer.