Galaxy S9'un bir kişi sorunundan metin mesajı almaması nasıl düzeltilir?

Bazen, metin mesajları beklendiği gibi gelmeyebilir. Böyle bir soruna neden olabilecek birçok faktör var. Bu gönderide, yalnızca bir kişiden SMS almayan Galaxy S9'unuzu nasıl gidereceğiniz gösterilmektedir.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: Galaxy S9 bir kişiden kısa mesaj alamıyor

Yeni bir Samsung S9 aldım ve tüm metin mesajlarını almadığımı keşfettim. Güvenli Modda açılmayı denedim ve hala benimkini almasına ve cevap vermesine rağmen arkadaşlarımdan birinden bir metin alamadım. Çözümünüzü okudum ve yüklemiş olabileceğimi yüklediğim bir uygulamayı belirttiğimi belirtti, ancak bir uygulama bunu yaparken nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Lütfen yardım et. Çok teşekkürler.

Çözüm: Bir uygulamanın bir kişiden gelen bir mesajı engelleyip engellemediğini bilmek basittir. Telefonu güvenli modda yeniden başlatmanız ve sorunun oluşup oluşmadığını kontrol etmeniz yeterlidir. S9'nuzun güvenli modda olduğu ve bir öğenin size ulaşmadığı sırada bu kişinin size bir mesaj yolladığına dair bir pozitifseniz, o zaman üçüncü taraf bir uygulama sorunu değildir. Kötü bir uygulamadan başka bir şey olması gerekiyor.

İPhone'dan SMS alınamıyor mu?

İPhone'dan Android'e geçtiğinizde mevcut telefon numaranızı geri dönüştürdünüz mü? Eğer cevabınız evet ise, o zaman sorunun en olası sebebi, arkadaşınızın iMessage üzerinden bir metin mesajı göndermesi olabilir. Bu sadece eğer bir iOS kullanıcısıysa elbette mümkündür. Bu durumda, numaranızı önce Apple'ın iMessage hizmetinden ayırmanız gerekir. İMessage'den gelen metinler, Apple'ın kendi özel mesajlaşma sistemini kullanır ve numaranız hala kayıtlıysa, iPhone'lardan veya diğer iOS cihazlardan gelen tüm iletiler iMessage hesabınıza gönderilir. Kayıtların silinmesiyle, gelen metin mesajları normal hücresel şebekeye yönlendirilir.

Blokları kontrol edin

Tek bir kişiden kısa mesaj almamanızın bir başka olası nedeni, söz konusu numaranın bloke olması olabilir. Bu sizin tarafınızdan kasıtsız olabilir, böylece mesajlaşma uygulamanızı kontrol etmektir. Hisse senedi Samsung Mesajları uygulamasını kullanıyorsanız, kontrol etmek için şunları yapabilirsiniz:

 1. Samsung Mesajları uygulamasını açın.
 2. Sağ üstteki Diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta).
 3. Ayarlar'a dokunun.
 4. Numaraları engelle'ye dokunun.
 5. Engellediğiniz sayıları kontrol edin ve bunlardan biri mesaj almıyorsanız başvurun.
 6. Bir önceki menüye dönün ve bu kez, İfadeleri engelle'ye dokunun.
 7. Listedeki öğeleri kontrol edin ve söz konusu kişiyle ilişkili herhangi bir şey olup olmadığını görün.
 8. Bir önceki menüye dönün ve bu kez Mesajları engelle'ye dokunun.
 9. Listedeki öğeleri kontrol edin ve söz konusu kişiyle ilişkili herhangi bir şey olup olmadığını görün. Bir mesajın gönderilmesini engelleyen bir numarayı kaldırmak için, DÜZENLE üzerine dokunun> söz konusu mesajları seçin> Sağ üstte Diğer ayarlar'a dokunun> Numarayı engelle seçeneğini seçin. Bir mesajı geri yüklemek istiyorsanız, gelen kutunuza geri dönersiniz, sadece basılı tutun, Diğer Ayarlar'a dokunun ve Geri Yükle'ye basın.

Yukarıdaki adımlar sadece Samsung Mesajlar uygulaması için geçerlidir. Samsung'a ait olmayan bir uygulama kullanıyorsanız, ayarlarının altına gidin ve bir numarayı veya bağlantıyı kaldırmak için benzer adımları izleyin.

Eski sohbeti sil

Daha önce bu kişiyle iletişime geçmeden mesaj gönderebildiyseniz, eski ileti dizisinde bir sorun olması veya mesajlaşma uygulamanızın alan yetersiz kalması olasıdır. Her iki olasılığı ele almak için, bu kişiyle yaptığınız eski sohbeti ve ayrıca yer açmak için diğer önemli olmayan konuları silin. Ardından, kişiye başka bir kısa mesaj gönderin ve sorunu kontrol edin.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini sil

Kullandığınız mesajlaşma uygulamasının önbelleğinde bir sorun olabilir. Bunu kontrol etmek için şu adımları izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar'a dokunun.
 3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
 4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
 5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
 6. Depolama'ya dokunun.
 7. Önbelleği temizle düğmesine dokunun.
 8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Mesajlaşma uygulamasını varsayılanlara döndür

Bu noktada denemek için bir başka olası çözüm, mesajlaşma uygulamasının varsayılan ayarlarını geri yüklemektir. Bu genellikle metin veya MMS alma ve gönderme sorunu olduğunda etkilidir. Aşağıdaki adımlar görüşmelerinizi siler, bu nedenle bunları ileride yedeklediğinizden emin olun. Samsung Mesajları uygulamasını kullanıyorsanız, mesajlarınızı bilgisayarınıza kaydetmek için Samsung'un Akıllı Anahtar uygulamasını kullanabilirsiniz. Ya da Samsung'un bulut hesabını kullanarak bunları bulutta yedekleyebilirsiniz. Ayarlar> Bulut ve hesaplar> Yedekle ve geri yükle> Verileri yedekle'yi inceleyebilirsiniz.

Yedeklemenizi hallettikten sonra, mesajlaşma uygulamasını varsayılan ayarlarına geri döndürün:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar'a dokunun.
 3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
 4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
 5. Mesajlaşma uygulamanızı bulun ve dokunun.
 6. Depolama'ya dokunun.
 7. Verileri temizle düğmesine dokunun.
 8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Uygulama tercihlerini sıfırlamak çoğu Android sorun giderme makalesinde sıklıkla gözden kaçırılır, ancak sizinki gibi bir sorun söz konusu olduğunda bu çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızın biri veya bir kısmı doğru şekilde ayarlanamayabilir ve bu aksaklığın oluşmasına neden olabilir. Bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu olmadığından, yapmanız gereken yalnızca tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar'a dokunun.
 3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
 4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
 5. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Fabrika ayarları

Telefonunuzu silmeye ve fabrika ayarlarına sıfırlayarak tüm yazılım ayarlarını varsayılanlarına geri döndürmeye çalışın. Bu, yukarıdaki tüm önerilerimiz yardımcı olmazsa yapmanız gereken kaçınılmaz bir çözümdür. S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın:

 1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Başka bir mesajlaşma uygulaması kullan (isteğe bağlı)

Bu, fabrika ayarlarına sıfırlama, mesajlaşma uygulamasının normal işlevini geri yüklemezse yapabileceğiniz isteğe bağlı bir çözümdür. Play Store'dan aldığınız birçok ücretsiz mesajlaşma uygulaması var. İlk önce iyi bir uygulama Google'ın kendi Android Mesajları uygulamasıdır.

Operatörünüzden yardım alın

Bundan önce gelen tüm öneriler, cihazdaki olası herhangi bir hatayı veya sorunu ele almayı amaçlamaktadır. Ancak, şu ana kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, ağ operatörünüzle çalışmanızı öneririz, böylece daha fazla sorun gidermenize yardımcı olabilirler.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Galaxy S9 bir kişiden kısa mesaj alamıyor
   • İPhone'dan SMS alınamıyor mu?
   • Blokları kontrol edin
   • Eski sohbeti sil
   • Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini sil
   • Mesajlaşma uygulamasını varsayılanlara döndür
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Fabrika ayarları
   • Başka bir mesajlaşma uygulaması kullan (isteğe bağlı)
   • Operatörünüzden yardım alın
  • Bizimle meşgul