Galaxy S9’unuz şirket kablosuz ağınıza bağlanmazsa ne yapmalı

Bazı Android kullanıcıları, tıpkı bu yayında bahsedilen okuyucularımızdan birinin sorunu gibi, şirketlerinin wifi ağına bağlanırken bazen garip bir sorunla karşılaşırlar. # GalaxyS9’unuzla aynı sorunu yaşıyorsanız, önerilerimizi inceleyin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Galaxy S9, yönlendiriciden en fazla 10 metre uzakta olduğunda wifi’ye bağlanamıyor

Galaxy s9 telefonumla ilgili sorunlar yaşıyorum. 2 problemim var. Birincisi, yönlendiricinin 10 metre yakınında olmadıkça WIFI’ma bağlanamıyorum. Tam sinyali olan ve telefonumda sinyal çubuğu olmayan başka bir S9 telefonun yanında oturabilirim. İkincisi, web’de veya WIFI ile telefonumda bir şey arayacağım ve aniden siyah ekrana gidecek. Bir saniye kadar sonra kapanmış olduğunu bana bildirir gibi titrer. Tekrar açmaya gittiğimde, önyüklemenin ilk iki adımından geçecek ve sonra tekrar titreşecek ve kapanacak. 10 dakika beklesem bile yeniden başlatamıyorum. Şarj cihazıma bağlanırsam yeniden başlatılır. Şarj cihazına bağlandığımda şarj seviyesi, pilin% 35 ila 85 şarj edilmiş bir yerde olduğunu söyleyecektir. Ayrıca, kapatıldığında ekran dokunmak için sıcaktır. Yeni bir pile mi yoksa yeni bir telefona mı ihtiyacım olduğunu merak ediyorum. – Jeff

Çözüm: Merhaba Jeff. Android cihazdaki sorunlar için sorun giderirken, sorunun nedeni doğada yazılım veya donanım veya her ikisi de olabilir. Olası nedenleri daraltmak için bir dizi sorun giderme adımı uygulamanız gerekir.

Önbellek bölümünü silin

Önbellek bölümünü silmek, bu durumda yapmak istediğiniz ilk şey olmalıdır. Bunu yapmak, Android’in iyi bir sistem önbelleği kullanmasını sağlar, bu da bozulduğunda her türlü soruna yol açar. S9’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

S9’unuzu Güvenli moda getirin ve gözlemleyin

Kötü bir üçüncü taraf uygulaması sorunun arkasında olabilir, bu nedenle S9’unuzu güvenli moda yeniden başlattığınızdan ve ne olduğunu görün. Güvenli mod yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verir, bu nedenle sorunlar yoksa uygulamalarınızdan biri bunlara neden oluyor demektir.

S9’unuzu tanılama moduna veya güvenli moda geçirmek için:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod belirdiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Telefonunuzu çalıştırın, kamera uygulamasını çekin ve sorunu kontrol edin.

Güvenli moddayken her şey normal çalışıyorsa, uygulamalarınızdan birinin suçlanacağına bahse girebilirsiniz. Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için telefonu güvenli moda geri başlatmalı ve şu adımları izlemelisiniz:

  Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S9’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Güvenli modda olumlu bir şey olmazsa veya hiç güvenli moda (herhangi bir nedenle) önyükleme yapamıyorsanız, S9’unuzun ağ ayarlarını yenilemek bir sonraki en iyi şeydir. Bir çok bağlantı sorunu bu basit çözüm ile giderilir, böylece atlamak istemezsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla üzerine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Pil ve İşletim Sistemi kalibrasyonu

Bazı rastgele yeniden başlatma sorunları ve açıklanamayan pil seviyesi kaybı, pil düzeylerini okuma konusunda Android’in kalibre edilmemiş durumundan kaynaklanmaktadır. Bu, bir cihaz uzun süre çalışıyorsa olabilir.

Olası pil kalibrasyon sorununu gidermek için şu adımları izleyin:

  Pili tamamen boşaltın. Bu, cihazınızı kendi kendine kapanana ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanmak anlamına gelir.% 100’e ulaşıncaya kadar telefonu şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj cihazı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin.G Galaxy S8 cihazınızı yeniden başlatın.Telefonunuzu tekrar tamamen bitene kadar kullanın.Adımları tekrarlayın 1 -5.

Fabrika ayarları

Tüm bu sorun giderme adımları ve çözümleri tüm sorunlarınızı gidermenize yardımcı olmazsa, olası tüm yazılım sorunlarını gidermek için geniş bir çözüm yapmak istersiniz. Evet, fabrika ayarlarına sıfırlama yalnızca yazılımla ilgili sorunları düzeltir, bu nedenle tüm sorunlarınıza aynı anda neden olan bir işletim sistemi veya uygulama hatası varsa, telefonu sildikten sonra bunu bilmelisiniz. S9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, temel olarak tüm yazılım ayarlarını bu sorunlara sahip olmayan fabrika durumuna döndürürsünüz. Bu nedenle, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladıktan hemen sonra bir şey eklemeden hemen önce gözlemlemeniz mantıklıdır. Her şey normal görünüyorsa ve sorunlar giderilirse, zaman içinde gelişen bir işletim sistemi hatası olmalıdır. Uygulamalarınızdan birinin suçlanması da mümkündür. Uygulamalarınızı yeniden yükledikten sonra sorun tekrarlanırsa, bu bir uygulama sorununun başka bir işaretidir.

Öte yandan, S9’unuz düzensiz davranmaya devam ederse ve sorun fabrika ayarlarına sıfırlandıktan hemen sonra devam ederse, en olası neden kötü donanımdır. Bu, büyük olasılıkla kendi başınıza düzeltemeyeceğiniz anlamına gelir. Cihazınızı onarabilmeleri veya değiştirebilmeleri için Samsung ile iletişim kurduğunuzdan emin olun.

S9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Bulut ve hesaplar. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. İsterseniz kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. Devam seçeneğine dokunun.

Sorun # 2: Galaxy S9 şirket wifi’sine bağlanmayacak (wifi’ye bağlanıyor ancak hemen bağlantısı kesiliyor)

Artık şirketimin Wi-Fi ağına bağlanamıyorum. Telefonumda kayıtlı bir ağdı ve yakın zamana kadar hiç sorun yaşamadım. Onlar da bir konuk Wi-Fi var ve ben bu bir bağlanmak mümkün ama onun Konuk ve çalışan değil olmak çok daha yavaş. Ayrıca benim wi-fi evde erişim hiçbir sorun var. Makalenizi okudum ve adımlarınızdan bazılarını zaten denedim. Oturum açmaya çalıştığımda bağlanıyor… internetinizin kalitesini kontrol ediyor… bağlanırken bir sorun olabilir… bağlandı. Sonra yaklaşık 1 ila 2 dakika sonra düşer. Telefonumda virüs koruması var ve düzenli olarak tarıyorum. Ayrıca şirketim onların sonunda yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını söylüyor. YARDIM!!! – Chris Dickson

Çözüm: Merhaba Chris. Diğer wifi ağlarını kullandığınızda bu sorun oluşmazsa, bağlantısızlığın nedeni wifi ağ tarafında olmalıdır. Şirketinizin kablosuz bağlantısının, kullanmaya çalıştığınız bir ağa bağlanabilecek belirli sayıda cihaza izin vermesi mümkündür. Bu durumda, cihazınızın bu tür bağlantıyı herhangi bir nedenle kullanma yetkisi olmayabilir. Bunun telefonunuzla bir ilgisi olduğunu düşünmüyoruz, ancak olağan şeyleri yapmaya çalışırsanız zarar vermez:

  söz konusu şebekeyi unutunTelefonunuzun ağ ayarlarını temizleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak, işletim sistemi hataları veya devreye girebilecek uygulama sorunları gibi olası faktörleri etkili bir şekilde temizlersiniz. Ek uygulama olmadığında, cihazı fabrika ayarlarına sıfırladıktan hemen sonra şirketinizin kablosuz ağına bağlanmaya çalışın. Bu şekilde, bağlantı kesilmesine neden olan kötü bir uygulamanın olasılığını ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm bu telefon sorun giderme sorunları sorununuzu hiç çözmezse, bu sorunun wifi’nizin sonunda olduğunu doğrular. Ne yazık ki, yardımcı olmak için yapabileceğimiz başka bir şey yok. Bağlantı kopmasına neyin sebep olduğunu anlamak için şirketin BT çalışanları ile çalışmalısınız.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.