Galaxy S9'unuza iş e-postası ekleyemiyorsanız ne yapmalısınız [sorun giderme kılavuzu]

Çoğu kişinin iş e-postalarını yeni telefonlarına eklerken sorun yaşamalarına rağmen, bazıları hatalarla karşılaşabilir. Bugünün # GalaxyS9 sorun giderme makalesinde, iş e-postanızı mobil cihazınıza eklerken bir sorun yaşıyorsanız ne yapmanız gerektiğini size söylüyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S9'unuza iş e-postası ekleyemiyorsanız ne yapmalısınız?
   • Telefonu yeniden başlat
   • Çözüm 1: Doğru kurulum bilgilerinin olduğunu doğrulayın.
   • 2. Çözüm: E-posta uygulama verilerini temizle
   • 3. Çözüm: Başka bir e-posta uygulaması kullanın
   • Çözüm 4: Fabrika ayarlarına sıfırlama
   • Çözüm 5: Şirketinizin BT ekibiyle çalışın
  • Sorun # 2: Galaxy S9, otomobilin Bluetooth ile çalışmayacak
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy S9'unuza iş e-postası ekleyemiyorsanız ne yapmalısınız?

  Birkaç gün önce bir iPhone 6'dan Galaxy S9'a geçtim ve hala bu yeni telefonu nasıl kullanacağımı öğreniyorum. Exchange e-posta hesabımı (iş e-posta) telefonuma bağlarken sorunlar yaşıyorum. Bana "sunucuya bağlanamıyor" bildirimi veriyor. Birkaç farklı google aramadan sorun gidermeyi denedim, ancak hiçbir şey sorunu çözmüyor. Gmail hesabım iyi çalışıyor. Exchange hesabını gmail uygulaması ve telefondaki e-posta uygulamasıyla eklemeyi denedim ve aynı mesajı aldım. Lütfen yardım et!

  Çözüm: Bunun bir uygulama veya S9 sorunu olduğunu düşünmüyoruz ancak bunlar denemeniz gereken sorun giderme adımları:

  Telefonu yeniden başlat

  Bu, herhangi bir Android sorunu için temel bir sorun giderme adımıdır. S9'unuzu yeniden başlatmaya ilişkin aşağıdaki adımları uyguladığınızdan emin olun:

  1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
  2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

  Çözüm 1: Doğru kurulum bilgilerinin olduğunu doğrulayın.

  Kurulum bilgileri ile, e-postanızı e-posta uygulamanıza başarıyla eklemek için gerekli tüm bilgileri kastediyoruz. Bu bilgiler aşağıdakileri içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir):

  • Kullanıcı adı
  • Parola
  • POP ve / veya SMTP bilgisi
  • gelen sunucu ayarları
  • giden sunucu ayarları
  • diğer gerekli veriler

  Doğru kullanıcı adı ve şifreniz olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzun tarayıcısını kullanarak iş e-postanıza giriş yapmayı deneyin. Bu mümkün değilse, bu öneriyi dikkate almayın.

  2. Çözüm: E-posta uygulama verilerini temizle

  E-posta uygulamasında sorun olmadığından emin olmak için, e-posta hesabınızı yeniden ayarlamadan önce verilerini temizlemeniz gerekir. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve hesabınızı tekrar eklemeyi deneyin.

  3. Çözüm: Başka bir e-posta uygulaması kullanın

  E-posta hesabınızı Gmail uygulamanıza başarılı bir şekilde eklemeyi denediniz ancak sorun giderme amacıyla, MIcrosoft'un Android için kendi Outlook'u gibi başka bir e-posta uygulamasını denemenizi öneririz. Daha uyumlu bir e-posta uygulaması kullanacağınız için bu, bir soruna neden olan hata olasılığını daha da azaltmalıdır. Bize başvurmadan önce bunu denediyseniz, bu öneriyi dikkate almayın.

  Çözüm 4: Fabrika ayarlarına sıfırlama

  Telefonun silinmesi çok sert ancak güvenli tarafta olmanız için, sorunun ardında bilinmeyen bir yazılım sorunu olması durumunda fabrikada S9'u sıfırlayabilirsiniz. S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Çözüm 5: Şirketinizin BT ekibiyle çalışın

  Kurumsal e-posta hesapları bazen güvenlik nedeniyle kısıtlanabilir. “Sunucuya bağlanılamıyor” hatası jeneriktir ve bu noktada herhangi bir şey olabilir. Bunun en olası nedeni, şirketinizin belirlediği hesap kısıtlaması olabilir. Stok e-posta uygulamasının şu anda popüler, ücretsiz e-posta hesaplarının% 99'unu kullandığını biliyoruz. Bu nedenle sorunun nerede olduğunu söyleyemeyiz. Bu sorunu düzeltmek için, hesabınızın şirket ağınıza bağlı olanlar dışındaki başka cihazlara eklenmesine izin verildiğinden emin olun. Örneğin, kısıtlı Exchange hesaplarına yalnızca çalışmanızın yerel ağına bağlı olan bilgisayarlarda çalışmasına izin verilebilir, ancak bunun dışında, olmayacaktır. Böyle bir kısıtlamanın mevcut olup olmadığını görmek için şirketinizin BT ekibiyle çalışmanız gerekir. Şirketiniz e-posta hesaplarının cep telefonlarına eklenmesine izin vermiyorsa, bu yalnızca sizin sonunuzda zaten düzeltilebilir. Yine, şu anda Exchange hesaplarının eklenmesini engelleyebilecek herhangi bir sorunun farkında değiliz. Gmail uygulamasına da ekleyemediğinizden dolayı, sorunun hesabınızın kısıtlı olması gerekir.

  Sorun # 2: Galaxy S9, otomobilin Bluetooth ile çalışmayacak

  Merhaba. Samsung S9'umla Audi A4'le iletişim kurmada sürekli bir sorun yaşıyorum. Sorun açıkçası bluetooth ve bu ikisi arasındaki yazılım. Sorun şu ki, telefon görüşmesi bazen bir sıfırlama veya iki çalışma başladıktan sonra bir robot şemasına benziyor. İkincisi, s9'dan araca yaklaşık 10 saniyede bir müzik akışı yapıldığında ya da böylelikle müziğin kesintiye uğradığı, bozulduğu ve daha sonra aralıklarla devam ettiği. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Saygılarımızla.

  Çözüm: Arabanızı bayinize götürmenizi ve Bluetooth'unu güncelleyip güncelleyemediklerini görmenizi öneririz. Bu sorun genellikle, akıllı telefon gibi yeni bir cihaz uyumsuz Bluetooth sistemi ile çalışmaya çalıştığında ortaya çıkar. Bluetooth zaten bir ev adı haline gelmiş olabilir, üreticiler tarafından takip edilen tek tip bir protokol yoktur. Daha eski Bluetooth aygıtları, yeni Bluetooth aygıtlarıyla zayıf çalışabilir veya hiç çalışmıyor olabilir. Arabalardaki Bluetooth sistemleri eski Bluetooth protokollerini ve profillerini kullanma eğilimindedir ve genellikle zaman içinde güncellenmezler. Daha yeni cihazlar Bluetooth yetenekleri açısından ilerledikçe, arabalardaki eski Bluetooth sistemleri kalıyor ve sonuçta uyumsuzluk sorunlarına yol açıyor. Basitçe söyleyin, eğer S9'unuz o zamandan bu yana otomobilinizin Bluetooth sistemi ile düzgün bir şekilde çalışmadıysa, bunun sebebi muhtemelen otomobilinizin Bluetooth'unun büyük olasılıkla güncel olmasıdır. Şanslıysanız ve aracınızın Bluetooth'u S9'unuzla uyumlu hale getirmek için güncellenebilirse, bu sizin sorununuz için bir çözüm olabilir. Aksi takdirde, bunun hakkında yapabileceğiniz bir şey yok.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.