Galaxy Tab A wifi sorunları nasıl giderilir | wifi bağlanmayacak veya bağlantıyı kesmeye devam edecek

WiFi sorunları değişebilir, bu nedenle bu sorun giderme makalesi yalnızca genel çözümler sunar. Galaxy Tab A’nızda wifi sorunları varsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bu gönderideki önerileri izlediğinizden emin olun. Size sahip olabileceğiniz wifi sorununu çözmeye çalışabileceğiniz 9 çözüm sunuyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android veya #Fitbit sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy Tab A wifi sorunları nasıl giderilir | wifi bağlanmayacak veya bağlantıyı kesmeye devam edecek

Galaxy Tab A’daki wifi sorunlarının çoğu kullanıcının sonunda düzeltilebilir. Bu cihazda wifi sorunu yaşıyorsanız neler yapabileceğinizi öğrenin.

Galaxy Tab A wifi sorunları düzelt # 1: Yönlendiriciyi kontrol edin

Galaxy Tab A’nızda wifi sorunlarıyla karşılaşırsanız, yapmanız gereken ilk sorun giderme adımı, sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Başka bir kablosuz aygıtınız (akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, tablet) varsa, yönlendiriciye bağlamayı deneyin ve sorunun oluşup oluşmadığına bakın. İkinci aygıtta da aynı sorun varsa, yönlendiricide bir sorun olabilir. Sorunu çözmek için önce yönlendiricide sorun gidermeye odaklanmalısınız. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, yardım için İnternet Servis Sağlayıcınıza (İSS) başvurun.

Bu işlemin bir parçası olarak yönlendiricinizi yeniden başlatmalısınız. Her şeyi yeniden takmadan önce yönlendiricinin güç kablosunu yaklaşık 5 saniye çıkarın. Yönlendirici yenilendikten sonra sorunu tekrar kontrol edin.

Yönlendiriciye erişiminiz yoksa ve yalnızca okul veya otel wifi gibi belirli bir ağa bağlanma konusunda sorun yaşıyorsanız yardım için ağ yöneticinizle görüşün.

Galaxy Tab A wifi sorunları # 2 düzeltildi: Hatayı alın

Her zaman wifi bağlantısı kesildiğinde veya çöktüğünde görünen bir hata kodu veya mesaj varsa, not aldığınızdan emin olmalısınız. Hatalar genellikle sorunları çözmenin anahtarıdır. Yapmanız gereken, izleyebileceğiniz çevrimiçi bir çözüm olup olmadığını görmek için Google’da hatayı aramaktır. Sorun yaygınsa ve çok sayıda kullanıcıyı etkiliyorsa, yayınlanan bir çevrimiçi çözüm olabilir.

Galaxy Tab A wifi sorunları düzelt # 3: Yazılımdan sıfırlama gerçekleştir

Kablosuz sorunu olan bir cihazı yeniden başlatmak bazen etkilidir. Galaxy Tab A’nızı wifi sorunları ile yeniden başlatmadıysanız, şimdi yaptığınızdan emin olun. Önyükleme menüsüne erişmek için önce Güç düğmesine basarak normal şekilde yeniden başlatmayı deneyin. Ardından, Yeniden Başlat seçeneğini seçin ve çalışıp çalışmadığına bakın.

Cihazı yeniden başlatmanın başka bir yolu, Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutmaktır. Bu, bataryayı cihazdan ayırmanın etkisini simüle eder. Bu işe yararsa, cihazın kilidini açabilir.

Düzenli olarak yeniden başlatma yapmak yardımcı olmazsa, şunu deneyin:

  Önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

İkinci ve üçüncü yeniden başlatma prosedürleri, pil takımını çıkarmanın etkilerini taklit etmeye çalışır. Eski cihazlarda, pilin çıkarılması genellikle yanıt vermeyen aygıtları sabitlemede etkili bir yoldur. Yine de hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki önerilere geçin.

Cihazınızı haftada en az bir kez düzenli olarak yeniden başlatmak faydalı olabilir. Bir şeyi unutmaya eğilimliyseniz, telefonunuzu kendi başınıza yeniden başlayacak şekilde yapılandırmanızı öneririz. Aşağıdaki adımları uygulayarak görevi bu görevi yerine getirecek şekilde zamanlayabilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz Bakımı’na dokunun. Üstteki 3 noktaya dokunun. Otomatik yeniden başlat’ı seçin.

Galaxy Tab Bir wifi sorunları düzeltildi # 4: Wifi ağından bağlantıyı kesin

Yumuşak yeniden başlatma veya yeniden başlatma gibi, wifi ağından bağlantıyı kesmek bazen işe yarayabilir. Aşağıdaki diğer önerilere geçmeden önce bu basit potansiyel çözümü denediğinizden emin olun. Kablosuz bağlantıyı kesmek için şu adımları izleyin:

  Herhangi bir ekranda, bildirim çubuğunu yukarıdan aşağıya doğru çekin. Wifi simgesine basın ve basılı tutun. Wifi ağına dokunun.

Galaxy Tab Bir wifi sorunları düzeltildi # 5: Ağ ayarlarını sıfırlayın

Ağı unutma işe yaramazsa, bir sonraki adımınız mevcut ağ yapılandırmasını temizlemenizi sağlamaktır. Bunu yaparak, kaydedilen tüm wifi ağları ve bunların şifreleri de dahil olmak üzere tüm ağ yapılandırmalarını etkili bir şekilde silmiş olursunuz. Ağ ayarlarını temizlemek için:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için AYARLARI SIFIRLA düğmesine dokunun. Galaxy Tab A cihazınızı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galaxy Tab A wifi sorunları düzeltildi # 6: Önbellek bölümünü silin

Galaxy Tab A wifi sorunlarınız bir sistem güncellemesi veya uygulaması yüklendikten sonra başladıysa, sistem önbelleğinde bir sorun olabilir. Bu önbellek, Android tarafından uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için kullanılır. Galaxy Tab A’nızdaki sistem önbelleği bozuk veya güncel değilse, bazı Android işlevlerine müdahale edebilir veya başka sorunlara neden olabilir. Galaxy Tab A sistem önbelleğinizin taze olmasını sağlamak için, zaman zaman önbellek bölümünü temizlemeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin. Sesi Açma düğmesine ve Güç düğmesine aynı anda 5 saniye basılı tutun. Güç ve Sesi Açma düğmelerini bırakın. Kurtarma ekranı menüsü görünecektir. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Önbellek bölümünü sil’i seçmek için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. Önbellek bölümünü temizlemeye devam etmek için Güç düğmesine basın. önbellek bölümünü yeniden başlatın, sistemi şimdi yeniden başlat için Güç düğmesine tekrar basın.

Galaxy Tab Bir wifi sorunları giderildi # 7: Güvenli Modda gözlemleyin

Galaxy Tab A’nızda wifi sorunlarının bulunmasının bir başka olası nedeni kötü bir uygulama olabilir. Bazen, kötü kodlanmış uygulamalar Android’i engelleyebilir ve sorunlara neden olabilir. Diğer durumlarda, kötü amaçlı yazılımlar veya kötü uygulamalar kasıtlı olarak sorunlara neden olacak veya belirli işlevlerin çalışmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Yeni bir uygulama yükledikten sonra wifi işlevinin düzensiz davranmaya başladığını fark ettiyseniz, bu uygulamanın silinmesi yardımcı olabilir. Hangi uygulamayı yüklediğinizi hatırlayamıyorsanız veya uygulamalardan birinin suçlanacağından şüpheleniyorsanız, cihazınızı güvenli moda yeniden başlatmayı deneyin. Güvenli Modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınır ve çalışamaz. Uygulamayı hatırlayamıyorsanız, cihazı güvenli moda yeniden başlatmayı deneyin ve ne olduğunu görün. Bu nedenle, sorun yalnızca güvenli modda kaybolursa, bunun nedeni kötü bir üçüncü taraf uygulaması olduğunun açık bir göstergesidir. Cihazı güvenli moda başlatmak için:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu basılı tutun. Samsung ekranda göründüğünde, Güç tuşunu serbest bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. yeniden başlatma. Bu 1 dakika kadar sürebilir. Cihazda Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını unutmayın, böylece kullanabileceğiniz önceden yüklenmiş uygulamalardır. Galaxy Tab A wifi normalde yalnızca güvenli modda çalışıyorsa, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. Son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, haydut uygulamasını tanımlamak için eleme işlemini kullanın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Galaxy Tab A’nız hala normal şekilde açılmazsa (ancak güvenli modda çalışır) 1-4. adımları tekrarlayın.

Normal moda dönmek veya güvenli modu kapatmak için:

  Güç tuşunu basılı tutun. Yeniden Başlat öğesine dokunun. Cihazlar normal modda yeniden başlatılır.

Galaxy Tab A wifi sorunları düzelt # 8: Güncellemeleri yükle

Eski yazılımlar ve uygulamalar bazen sorunlara neden olabilir. Android işletim sisteminin ve tüm uygulamaların mevcut en yeni sürümleri çalıştırdığından emin olun. Galaxy Tab A’nız şu anda hala wifi sorunlarına sahipse, güncellemeleri kontrol edin ve varsa yükleyin. Güncellemeler sadece kozmetik değişiklikler getirmekle kalmaz, aynı zamanda bilinen hataları da düzeltir. Birçok Android kullanıcısı tarafından genel olarak bilinmemekle birlikte, güncellemeleri yüklemek bazen bilinen hatalar için gerekli düzeltmeleri de getirir. Herhangi bir sistem veya uygulama güncellemesinin yüklenmesini geciktirmediğinizden emin olun. Varsayılan olarak, telefonunuzun mevcut güncellemeleri size bildirmesi gerekir, ancak bu mekanizmayı kapatmanız durumunda, bunları manuel olarak kontrol etmenin zamanı gelmiştir.

Android veya sistem güncellemesini kontrol etmek için:

  Ayarlar uygulamasını açın.Yazılım güncellemesi’ne dokunun. İndir ve yükle’ye dokunun. Cihazın güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin.Güncellemeyi yükleyin. Yeni güncelleme yoksa, telefonunuz size söylemelidir.

Operatör markalı Galaxy Tab A cihazları veya operatörünüz tarafından sağlanan cihazlar için güncellemeleri manuel olarak kontrol etme seçeneği olmayabilir. Tek yapmanız gereken güncelleme için bir bildirim olup olmadığını teyit etmek ve güncelleme kurulumuna izin vermektir.

Uygulama güncellemelerini kontrol etmek için:

  Play Store uygulamasını açın.Daha fazla seçenek simgesine (sol üstte), Uygulamalarım ve oyunlarım üzerine dokunun. Tümünü güncelle düğmesine dokunun.

Galaxy Tab Bir wifi sorunları giderildi # 9: Cihazı sil (fabrika ayarlarına sıfırla)

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, sorun bir yazılım hatasından kaynaklanıyor olabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaya çalışın ve sorunu çözüp çözmediğine bakın. Bunun yazılımı sileceğini ve tüm kişisel verileri sileceğini unutmayın. Dosyaları kaybetmemek için bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra, yazılımınız orijinal kurulumuna geri döner.

Aşağıda Galaxy Tab A’nızı sert sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama ile ilgili iki yöntem bulunmaktadır.

Yöntem 1: Samsung Galaxy Tab A’da Ayarlar Menüsünden Donanımdan Sıfırlama

Normal şartlar altında, Ayarlar menüsü altındaki fabrika ayarlarına sıfırlama sizin için birincil yöntem olmalıdır. Yapması daha basittir ve bazı kullanıcıların yapması zor bulabilecek donanım düğmelerine basmayı gerektirmez.

  Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy Tab A’da nasıl sıfırlanır

Durumunuz telefonun önyükleme yapmaması veya önyükleme yapması, ancak Ayarlar menüsüne erişilememesi durumunda bu yönteme yardımcı olabilir. İlk olarak, cihazı Kurtarma Moduna önyüklemeniz gerekir. Kurtarma’ya başarılı bir şekilde eriştiğinizde, uygun ana sıfırlama prosedürüne başladığınız zamandır. Kurtarma’ya erişebilmeniz için biraz deneme yapmanız gerekebilir, bu yüzden sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin. Sesi Açma düğmesine ve Güç düğmesine aynı anda 5 saniye basılı tutun. Güç ve Sesi Açma düğmelerini bırakın. Kurtarma ekranı menüsü görünecektir. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı onaylamak için Güç düğmesine basın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.