Galaxy Tab S5e cihazında sıfırlama işlemi nasıl yapılır | fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana ayarlamaya kolay adımlar

Sorun gidermeye gelince, bazen katı önlemler gerektiren durumlar vardır. Android sorunlarına gelince, sorunları çözmenin etkili yollarından biri zor sıfırlamadır. Genel olarak fabrika ayarlarına sıfırlama olarak bilinen donanım sıfırlama, genellikle tüm temel sorun giderme adımları tükendiğinde gerçekleştirilen önemli bir çözümdür. Yalnızca bir sorunun nedeninin yazılımla ilgili olduğunu düşündüğünüzde bu çözüme başvurmanız gerekir. Fabrika ayarlarına sıfırlama, kötü bir ekranla ya da bozuk bir ana kartla karşılaştığınız gibi donanım sorunlarını çözmez. Çoğu Android kullanıcısı fabrika ayarlarına tüm sorunları çözebilecek güçlü bir çözüm olarak bakıyor. Gerçek şu ki, yalnızca yazılım ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmekle sınırlıdır. Bu genellikle düşük seviyeli hataların giderilmesinde etkili olsa da, sert sıfırlama kodlama veya programlama sorunlarını çözemez. Söylemeye gerek yok, Galaxy Tab S5e cihazında sıfırlamanın nasıl yapıldığını bilmek, onu gerektiren sorunlarla karşılaşırsanız kullanışlı olabilir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy Tab S5e’nizi sıfırlamak için üç yol var. Her birinin bu kılavuzda nasıl yapıldığını size göstereceğiz.

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung Galaxy Tab S5e cihazında sıfırlama nasıl yapılır

Galaxy Tab S5e’nizi silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar menüsünde sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

    Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy Tab S5e’de sert sıfırlama

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

    Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, yalnızca bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Yöntem 3: Nasıl Bulunur My Mobile’ı kullanarak Samsung Galaxy Tab S5e üzerinde sıfırlama

Cep Telefonumu Bul Samsung’un sahiplerinin Samsung cihaz sahiplerinin birimlerini uzaktan izlemesine, ekran kilidini açmasına, verileri yedeklemesine, Samsung Pay’e erişimi engellemesine veya tüm verileri silmesine olanak sağlayan (fabrika ayarlarına sıfırlama) bir hizmettir. Find My Mobile kullanarak cihazı silme adımları çok basittir. İlk yapılması gereken önemli şey, onu ayarladığınızdan emin olmak. Kaybetmeden önce cihazda etkinleştirmediyseniz, My Mobile Bul servisini kullanamazsınız.

Bu hizmeti ilk kez kullanıyorsanız, kurulumu ayarlamak için yapmanız gerekenler:

    Ayarlar uygulamasını açın. Bio Biyometri ve Güvenlik ’simgesine dokunun. Mobile Cep Telefonumu Bul’a gidin. Samsung Samsung hesabına dokunun.

Bundan önce oluşturulmuş bir Samsung hesabınız olduğunu varsayıyoruz. Eğer bir hesabınız yoksa, önce bir Samsung hesabı oluşturduğunuzdan emin olun. Ardından, Cep Telefonumu Bul özelliğini etkinleştirmek için bilgilerinizi kullanın.

Gelecekte, telefonunuzu kaybederseniz ve verilerini uzaktan silmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler:

    Bilgisayarınızda Cep Telefonumu Bul sitesini ziyaret edin: https: //findmymobile.samsung.com. Samsung hesap bilgilerinizi kullanarak oturum açın. Bilgiler, telefonda kullandıklarınızla aynı olmalıdır. Oturum açtıktan sonra, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için verileri sil simgesine tıklamanız yeterlidir. Devam etmek isteyip istemediğinizi sormak için bir uyarı gösterilecektir. ERASE üzerine tıklayın.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.