Galaxy Tab S5e’de sıfırlama nasıl yapılır | fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana sıfırlama için kolay adımlar

Sorun giderme söz konusu olduğunda bazen sert önlemler gerektiren durumlar vardır. Android sorunları söz konusu olduğunda, sorunları düzeltmenin etkili yollarından biri sabit sıfırlamadır. Yaygın olarak fabrika ayarlarına sıfırlama olarak bilinen donanımdan sıfırlama, genellikle tüm temel sorun giderme adımları tükendiğinde gerçekleştirilen önemli bir çözümdür. Bu çözüme yalnızca bir sorunun nedeninin yazılımla ilgili olduğunu düşündüğünüzde başvurmalısınız. Fabrika ayarlarına sıfırlama, kötü bir ekrana veya bozuk bir anakartla karşılaştığınız gibi donanım sorunlarını çözmez. Birçok Android kullanıcısı fabrika ayarlarına sıfırlamayı tüm sorunları çözebilen güçlü bir çözüm olarak görüyor. Gerçek şu ki, sadece yazılım ayarlarını fabrika durumlarına döndürmekle sınırlı. Bu genellikle düşük seviyeli hataların düzeltilmesinde etkiliyken, donanımdan sıfırlama kodlama veya programlama sorunlarını hiç çözemez. Söylemeye gerek yok, Galaxy Tab S5e’de nasıl sıfırlanacağını bilmek, gerektiren sorunlarla karşılaşırsanız kullanışlı olabilir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy Tab S5e’nizi zorla sıfırlamanın üç yolu vardır. Bu kılavuzda her birinin nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Yöntem 1: Ayarlar Menüsünden Samsung Galaxy Tab S5e’de nasıl sıfırlanır

Galaxy Tab S5e’nizi silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsünün altına gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar menüsüne girmekte sorun yaşamıyorsanız bu yöntemi kullanmanızı öneririz.

    Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy Tab S5e’de donanım sıfırlaması nasıl yapılır

Durumunuz telefonun önyükleme yapmadığı veya önyükleme yaptığı ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yönteme yardımcı olabilir. İlk olarak, cihazı Kurtarma Moduna önyüklemeniz gerekir. Kurtarma’ya başarılı bir şekilde eriştiğinizde, uygun ana sıfırlama prosedürüne başlama zamanı gelmiştir. Kurtarma’ya erişebilmeniz için biraz deneme yapmanız gerekebilir, bu yüzden sabırlı olun ve tekrar deneyin.

    Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesine ve Bixby düğmesine aynı anda basın ve Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun. menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. düğmesine basarak fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yöntem 3: Nasıl cep telefonumu kullanarak Samsung Galaxy Tab S5e sert sıfırlama

Cep Telefonumu Bul, Samsung cihazlarının sahiplerinin ünitelerini uzaktan izlemelerine, ekran kilidini açmasına, verileri yedeklemelerine, Samsung Pay’e erişimi engellemelerine veya tüm verileri silmelerine (fabrika ayarlarına sıfırlama) olanak sağlayan kendi hizmetidir. Mobil Cihazımı Bul özelliğini kullanarak cihazı silmenin adımları çok basittir. İlk önce yapılacak önemli şey, onu ayarladığınızdan emin olmaktır. Kaybeden önce cihazda etkinleştirmediyseniz, Mobil Cihazımı Bul hizmetini kullanamazsınız.

Bu hizmeti ilk kez kullanıyorsanız, kurmak için yapmanız gerekenler:

    Ayarlar uygulamasını açın. ‘Biyometri ve Güvenlik’ simgesine dokunun. ‘Cep Telefonumu Bul’ seçeneğine gidin. Samsung hesabına dokunun. Samsung hesap ayrıntılarınızı girin.

Bundan önce oluşturulmuş bir Samsung hesabınız olduğunu varsayıyoruz. Bir hesabınız yoksa, önce bir Samsung hesabı oluşturduğunuzdan emin olun. Ardından, Mobil Cihazımı Bul özelliğini etkinleştirmek için bilgilerinizi kullanın.

Gelecekte, telefonunuzu kaybederseniz ve verilerini uzaktan silmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler:

    Bilgisayarınızda, Mobil Cihazımı Bul sitesine gidin: https: //findmymobile.samsung.com.Samsung hesap kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın. Bilgiler, telefonda kullandığınız bilgilerle aynı olmalıdır. Oturum açtıktan sonra, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için Verileri sil simgesine tıklamanız yeterlidir. Devam etmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı gösterilecektir. ERASE’i tıklayın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.