Galeri Samsung Galaxy A20’de duruyor. İşte düzeltme.

‘Galeri durmaya devam ediyor’ hata mesajı temel olarak varsayılan resim ve video yöneticisinin durduğu veya çöktüğü anlamına gelir. Çoğu zaman uygulama ile ilgili bir sorun olmakla birlikte, önceden yüklenmiş bir uygulama olduğu düşünülürse, bir ürün yazılımı sorununun da sonucu olduğu zamanlar vardır. Bu sorunu bildiren kullanıcılar arasında, aynı sorunla karşılaşan ileri teknoloji cihazların başkaları da olsa, Samsung Galaxy A20 sahipleri de var.

Bu nedenle, bu yazıda, ‘Galeri durmaya devam ediyor’ hatasını açmaya devam eden Galaxy A20’nizde sorun gidermede size rehberlik edeceğim. Tüm olasılıkları araştıracağız ve telefonunuzla ilgili sorunun ne olduğunu bulana kadar bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Böyle bir telefonunuz varsa ve şu anda benzer bir sorunla ilgileniyorsanız, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Galaxy A20 ile Galeri’de sorun giderme durur

Bu sorunu gidermek ve sonunda gidermek için uzman bilgisine ihtiyacınız yoktur. Aslında, ihtiyacınız olan temel sorun giderme prosedürleridir ve telefonunuzu sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, Galeri’yi durdurmaya devam eden hatayı düzeltmek için yapmanız gerekenler …

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatın

Galaxy A20’nizde ilk kez “Galeri durmaya devam ediyor” hatasını alıyorsanız endişelenmenize gerek yoktur çünkü bu genellikle küçük bir aksaklıktır. Telefonunuzu yeniden başlatın ve çoğu zaman sorunla ilgilenmelidir. Ya da daha iyisi, böyle firmware ve uygulama sorunlarını ele almada çok daha etkili olduğu için zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirin. Bunu yapmak için, ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Telefonunuz olağan yeniden başlatma gibi yeniden başlatılır ancak belleği yenilenir ve tüm uygulamalar ve hizmetler yeniden yüklenir. Bundan sonra Galeri’yi tekrar açın ve Galeri’nin durmaya devam edip etmediğini görün. Değilse, sorunun sonu budur, ancak hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A20’yi ‘WhatsApp durmaya devam ediyor’ hatasıyla nasıl düzeltebilirim?

İkinci çözüm: Galeri uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bu prosedür Galeri uygulamasını sıfırlayacak ve varsayılan ayarlarına geri getirecektir. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, Galeri’den kurtulmak için bu prosedür yeterli olacaktır. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın hafifçe vurun. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine (dişli çark) dokunun. Uygulamaları bulmak için biraz kaydırın ve üzerine dokunun. Depolama öğesine dokunun. Şimdi Önbelleği temizle’ye dokunun. Ardından, Verileri temizle’ye ve ekranın altındaki Tamam’a dokunun.

Şimdi ana ekrana dönün ve Galeri’yi açın. Galeri durdurmaya devam ederse hata görünmüyorsa, bu sadece bir uygulama sorunuydu ancak şimdi düzeltildi. Ancak, hata gösterilmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A20’yi Youtube ile nasıl düzeltebilirim?

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Bozuk sistem önbelleği uygulamaların çökmesine neden olabilir, bu nedenle Galeri’yi sıfırladıktan ve hata devam ettikten sonra, eski önbelleğin yenisiyle değiştirilmesi için önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbelleği yeniden oluştururken telefonunuzun bundan sonra yeniden başlatılması biraz daha uzun sürer, ancak bir kez aktif hale geldiğinde Galeri’yi açın ve hatanın hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A20 sinyal kaybetmeye devam ediyor. İşte nasıl düzeltebileceğiniz.

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İlk üç işlemden ve Galeri durduktan sonra uygulamayı açtığınızda hata oluşmaya devam ederse, Samsung Galaxy A20’nizi sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Galeri önceden yüklenmiş bir uygulamadır ve bu nedenle bellenime gömülüdür. Bu noktada, bunun daha çok bir bellenim sorunu olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle, bir sıfırlama gereklidir.

Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın, verilerinizin ve resimlerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Bunları SD kartınıza taşıyabilir veya bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz. Bulutu, bazı dosyaları yedeklemek için de kullanabilirsiniz. Bundan sonra, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu Samsung Galaxy A20’nizdeki “Galeri durmaya devam ediyor” hatasını düzeltmenize yardımcı olmuştur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.