Galeriden Facebook Çıkartmalarını Kaldırma

Sosyal ağlarda çıkartmaları ve mesajlaşma uygulamalarını kullanmak eğlencelidir. Ancak zaman zaman biraz zorba olabilirler. Telefonumun galerisini doldururken Facebook ve Messenger’ın çıkartmalarını buldum. Anlaşılan böyle bir rahatsızlıkla karşı karşıya kalan sadece ben değilim.

Diğer pek çok kullanıcı, özellikle OnePlus sahipleri, Android cihazlarında galeriyi açtıklarında rastgele bir demet çıkartma gördüklerinde şok oluyorlar.

Tek bir klasörde olsaydı, yine de tolere edilebilir olurdu. Ancak, bu durumda, her birinin aradığı albümü bulmayı oldukça zorlaştıran tek bir çıkartmaya sahip birkaç klasör vardır.

Sorunu çözmenize yardımcı olacağız. Burada, galeride görünen etiketleri, reklamları ve emojileri kaldırmak için çözümler bulacaksınız.

Önbelleği Temizle

Her şeyden önce, Facebook ve Messenger uygulaması için önbelleği temizlemeniz gerekir. Bazen, sorun galeri uygulaması ile olur, bu yüzden bunun için de önbelleği temizleyin.

İşte adımlar:

Adım 1: Ayarlar’ı açın ve uygulama yöneticisine gidin.

Adım 2 : Tüm uygulamaların altında, Facebook’a veya etiketlerini gizlemek istediğiniz uygulamaya dokunun.

Adım 3: Depolama ve ardından Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Önbelleği silmek, cihazınızdaki hiçbir kişisel veriyi silmez. Veri / depolamayı silmekten farklıdır.

4. Adım: Cihazınızı yeniden başlatın.

Çıkartmalar galeride hala görünüyorsa, galeri uygulaması için önbelleği yeniden temizleyin.

Uygulamayı Güncelle

Bazen sorun, uygulamadaki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Facebook / Messenger ve galeri uygulamasını Google Play Store’dan güncellemenizi öneririz. Güncelleştirildikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.

.Nomedia Dosyası Ekle

Başlatılmamış olanlar için bir .nomedia dosyası (evet, nomedia’dan önce bir nokta var) boş bir dosyadır. Cihazın Android medya tarayıcısını, galeri, müzik ve video oynatıcılar gibi uygulamaların içindeki medya dosyalarını göstermemesi konusunda bilgilendirmesi gereken geliştiriciler tarafından klasöre yerleştirilir. Örneğin, galeride önbelleklenmiş görüntüleri göremezsiniz, çünkü klasörlerinde .nomedia vardır.

Varsayılan olarak, etiketleri içeren ana klasörün bir .nomedia dosyası da vardır. Ancak bu görüntüleri galerinizde görürseniz, silinmiş olabilir. Bu yüzden temelde, .nomedia dosyasını, galeride görünmesini istemediğiniz klasöre eklememiz gerekiyor.

.Nomedia dosyası ekleme ve oluşturma adımları.

Adım 1: Herhangi bir dosya gezgini kullanarak, cihazınızın dahili hafızasında bulunan Android klasörüne gidin.

Adım 2 : Verilere dokunun. Burada bir dizi klasör bulacaksınız. Facebook’tan çıkartmalar görüyorsanız, com.facebook.katana adresine dokunun. Messenger için com.facebook.orca’ya dokunun.

Adım 3: Dosyalara ve ardından çıkartmalara dokunun.

Adım 4: Tüm çıkartma alt klasörlerini seçin ve silin.

Note: You can skip this step first time. However, if after following all the steps, you still see stickers in your gallery, delete them first and then follow the rest of the steps.

Adım 5: Aynı çıkartma klasörünün altında, yeni bir dosya oluşturmak için dosya gezgininizin yeni / ekle seçeneğine dokunun.

Adım 6 : Şimdi dosya adı olarak .nomedia yazın.

Note: Do not keep any space between the dot (.) and nomedia.

Adım 7: Facebook ve galeri uygulaması için önbelleği yukarıda gösterildiği gibi temizleyin. Ardından cihazınızı yeniden başlatın.

Adım 8 : Galeri uygulamasını açın. İşte bu kadar! Çıkartmalar artık orada olmazdı.

Dikkat Edilecek İki Şey:

1. Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra galerinizde etiketleri hala görüyorsanız, bir .nomedia dosyası oluşturmak için farklı bir dosya gezgini kullanın. ES Dosya Gezgini ve Solid Explorer gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Genellikle bazı uygulamalar çalışır ve diğerleri bu dosyayı oluşturmanıza izin vermez.

2. Başka bir uygulamadan çıkartma görürseniz ve bunları galerinizden gizlemek istiyorsanız, galeride gizlemek istediğiniz çıkartmaya gidin. Açın ve görüntü özelliklerini görüntüleyin. Genellikle üç nokta menüsü altında bulunur. Görüntü yolunu veya çıkartmanın yerini göreceksiniz. Yukarıda belirtilen adımları kullanarak, ana klasöre gidin ve .nomedia dosyasını ekleyin.

Etiket Klasörünü Yeniden Adlandır

Deneyebileceğiniz başka bir çözüm çıkartma klasörünü yeniden adlandırmaktır. Adını değiştirmek zorunda değilsin. Tek yapmanız gereken, ismin önüne bir nokta (.) Eklemek.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Bir dosya gezgini kullanarak, yukarıda yaptığınız gibi Android> data> com.facebook.katana veya com.facebook.orca> dosyalarına gidin.

Adım 2: Burada çıkartmalar klasörünü bulacaksınız. Seçmek için klasörü basılı tutun. Bağlam menüsünü göstermek için üç nokta simgesine tıklayın ve Yeniden Adlandır’ı seçin. Şimdi yapmanız gereken tüm .stickers (nokta, dostum unutma) adını kullanmaktır.

Adım 3: Yeniden adlandırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın.

Eğlence Ölümcül Olabilir

Çıkartmayı kullanmak isteyebileceğiniz kadar bilinmeyen bir aksaklık galeri uygulamanızı biraz zorba yapabilir. Yukarıdaki düzeltmelerden biri çıkartmaların galerinizden kaybolmasını sağlamalıdır. Hiçbir şey işe yaramazsa, Facebook ve Messenger’ın lite sürümüne geçmelisiniz. Bu uygulamaların boyutları küçüktür ve ana uygulamalarından daha az veri tüketir.