Garmin Fenix 5 Plus cihazınız şarj edilmezse ne yapmalı?

Garmin Fenix 5 Plus cihazınız gibi bir akıllı telefona veya giyilebilir bir cihaza sahipseniz, Charing sorunları karşılaşabileceğiniz en yaygın problemlerdendir. Onlar sadece pilleri ne kadar süre dayanırsa o kadar iyidirler çünkü güç olmadan, onlar başka bir pahalı kağıt ağırlıktırlar. Smartwatch’ların bazı sahipleri, ne yaptıklarından bağımsız olarak cihazlarının artık ücret almadığını bildirdi.

Bu yazıda, Fenix 5 Plus’ınızı tekrar nasıl ücretlendireceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim. Sorunun ne olduğunu belirlemek ve düzeltmek için cihazınızda sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorunlar yaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, devam etmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, o zaman bu cihazla ilgili en yaygın sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Fenix 5 Plus sorun giderme sayfamıza girin. Sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Şimdi, sorun gidermemize dönersek, işte Fenix 5 Plus cihazınız şarj olmuyorsa yapmanız gerekenler…

  1. Konektörleri sürtünme alkolüyle temizleyin.
  2. Farklı bir kablo kullanın.
  3. Farklı bir güç kaynağına takın.
  4. Desteği arayın veya Fenix 5 Plus’ı alışverişe getirin.

Garmin Fenix 5 Plus cihazınız önceden şarj edilmişse, bu sorun muhtemelen kirli bağlantılardan kaynaklanır. Bir kağıt mendil kullanın ve hafifçe ovma alkolüne batırın ve konektörleri hafifçe temizleyin. Bundan sonra, smartwatch’ınızı tekrar şarj edin ve bu sefer şarj edip etmediğini kontrol edin.

Farklı bir kablo kullanmayı da deneyebilirsiniz, çünkü kullandığınız kablonun bozuk olması veya bir nedenden dolayı düzgün çalışmaması. Kabloyla ilgili sorunlar, bükülmüş veya eğri pimleri içerebilir. Deneyebileceğiniz bir başka şey de, Fenix 5 Plus’ınızı farklı bir güç kaynağına bağlamak. Hala şarj edip etmediğini kontrol etmek için bir bilgisayar veya güç bankası kullanmayı deneyin.

Son olarak, sorun devam ederse, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için desteği arayın veya smartwatch’ı tekrar mağazaya getirin. Gerçekten arızalıysa, yeni bir ünite ile değiştirilebilir.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu kelimeyi yaymamıza yardım edin. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ POSTLAR:

  • Garmin Fenix 5 Plus cihazınız güncellenmiyorsa ne yapmalısınız?
  • Telefondan bildirim alamayan Garmin Fenix 5 Plus ile ne yapmalı