Garmin Fenix 5 Plus’ınız şarj olmuyorsa ne yapmalı

Şarj etme sorunları, bir akıllı telefonunuz veya Garmin Fenix 5 Plus gibi giyilebilir bir cihazınız varsa karşılaşabileceğiniz en yaygın sorunlar arasındadır. Sadece pillerinin ne kadar dayanacağı kadar iyidirler çünkü güç olmadan sadece pahalı bir kağıt ağırlığıdır. Akıllı saatin bazı sahipleri, ne yaparlarsa yapsınlar, cihazlarının artık şarj olmadıklarını bildirdi.

Bu yazıda, Fenix 5 Plus’ınızı nasıl tekrar şarj edeceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim. Sorunun ne olduğunu belirlemek ve düzeltmek için cihazınızın sorun gidermesinde size yol göstereceğim. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorunlarınız varsa, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Şimdi, devam etmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten çözdüğümüz için Fenix 5 Plus sorun giderme sayfamıza bırakın. Sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Şimdi, sorun gidermemize geri dönersek, Fenix 5 Plus’ınız şarj olmuyorsa yapmanız gerekenler …

    Konektörleri sürtünme alkolüyle temizleyin Farklı bir kablo kullanın.Farklı bir güç kaynağına takın.Fenix 5 Plus’ı arayın veya alışverişe getirin.

Garmin Fenix 5 Plus’ınız daha önce şarj edilmişse, bu sorun muhtemelen sadece kirli konektörlerden kaynaklanmaktadır. Bir parça kağıt mendil kullanın ve hafifçe ovalama alkolüne batırın ve konektörleri yavaşça temizleyin. Bundan sonra akıllı saatinizi tekrar şarj edin ve bu sefer şarj olup olmadığını görün.

Kullandığınız kablonun kırılmış olması veya bir nedenden dolayı düzgün çalışmıyor olması nedeniyle farklı bir kablo kullanmayı da deneyebilirsiniz. Kabloyla ilgili sorunlar bükülmüş veya eğri pimleri içerebilir. Deneyebileceğiniz başka bir şey de Fenix 5 Plus’ınızı farklı bir güç kaynağına bağlamaktır. Yalnızca şarj edip edemediğini kontrol etmek için bir bilgisayar veya güç bankası kullanmayı deneyin.

Son olarak, sorun devam ederse, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için desteği arayın veya akıllı saati mağazaya geri getirin. Gerçekten arızalıysa, yeni bir ünite ile değiştirilebilir.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yayını arkadaşlarınızla veya benzer sorunları olan insanlarla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ YAZILAR:

    Açılmayacak Garmin Fenix 5 Plus nasıl düzeltilir Garmin Fenix 5 Plus’ınız güncellenmiyorsa ne yapmalı? Telefondan bildirim alamayan Garmin Fenix 5 Plus ile ne yapmalı?