Gece Modlu En İyi 4 PDF Okuyucu

Uzun bir çalışma gününden sonra veya gece geç saatlerde gözlerimizin, ekranlarımızdaki güçlü parlama nedeniyle ihtiyaç duyulan biraz soluklanmaya ihtiyacı vardır. Masaüstünden veya akıllı telefondan çıkan ışık miktarını azaltma ihtiyacı duyulursa, uzun PDF'leri okurken. Peki, bu tür bir işlevsellik sunan herhangi bir PDF okuyucu var mı?

Neyse ki, birkaç tane var. Aşağıda, yalnızca yerleşik bir gece moduna geçme olanağı sunmakla kalmayıp aynı zamanda her yerinde kullanım için harika olan dört PDF okuyucu bulabilirsiniz. Daha fazla uzatmadan, hadi başlayalım.

1. Adobe Acrobat Reader

Adobe Acrobat Reader, PDF ile eşanlamlı bir addır ve tanıtım gerektirmez. Onlarca yıldır var ve tartışmasız herhangi bir platformda en iyi PDF görüntüleme deneyimlerinden birini (arada sırada yapılanlar hariç) sunmaktadır.

Özel bir gece modu için destek özelliği olmasa, çok yazık olurdu, ama neyse ki öyle. En azından, mobil sürümlerde durum böyle – Windows'ta bir geçici çözüme güvenmeniz gerekiyor.

, Windows

Windows'ta Adobe Acrobat Reader, ekranınızdan çıkan yansımayı en azından ortadan kaldırmak için değiştirebileceğiniz karanlık bir tema (Görünüm menüsü> Ekran Teması) sunar. Peki ya okumak istediğiniz asıl PDF'lerden ne haber? Belgelerinizin arka planını karartmak için kullanabileceğiniz hazır bir gece modu düğmesi yoktur. Bununla birlikte, Erişilebilirlik ayarlarına kısa bir dalış Acrobat'ın PDF'leri nasıl gösterdiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Tercihler panelinde (Düzen menüsü> Tercihler> Erişilebilirlik), Yüksek Karşıtlık Renkleri Kullan'ın yanındaki radyo düğmesini tıklayın. Daha sonra renk kombinasyonunu seçmek için Yüksek Karşıtlık Renk Kombinasyonu yanındaki menüyü kullanabilirsiniz – Siyah Yeşil Metin, Siyah Siyah Metin veya Siyah Beyaz Metin.

Tercih ettiğiniz renk kombinasyonunu seçtikten sonra, değişiklikleri uygulayın. Açık olan herhangi bir belge seçilen renk kombinasyonu ile anında oluşturulmalıdır! Renk çevrimi olmadan görüntüleri bile görüntüler.

Note: Additionally, you can also use the Custom Color option present right beneath Use High Contrast Colors to fully customize both the background color and the document text to any color of your choice.

Tek tıklamayla gece modu seçeneği çok daha uygun olsa da, Erişilebilirlik renk seçenekleri benzer işlevsellik öykünmesinde hala mükemmel bir alternatif sunar.

Adobe Acrobat Reader'ı indirin (Windows)

iOS

İPhone ve iPad'de, Adobe Acrobat Reader özel bir gece modu seçeneği sunar. Sayfa şeklindeki Görünüm simgesine dokunun ve ardından belge arka planlarını anında siyah beyaz metin olarak görüntülemek için Gece Modu öğesinin yanındaki düğmeyi açın.

Metin ağırlıklı belgeler üzerinde oldukça iyi çalışır, ancak görüntüleri ters çevrilmiş gri tonlarda gösterir – bazı PDF'ler için en ideal değil. Fakat sonra tekrar, belki de kasıtlı olarak – çok fazla parlak renge sahip görüntüler tamamen karanlık bir arka plana karşı iyi karışmaz ve Adobe Acrobat Reader'ın gri ölçeklendirmesi bu konuda yardımcı olur.

Başka bir yakınma (küçük de olsa), Adobe Acrobat Reader temasının etkilenmemesidir – hala varsayılan beyaz renkte görüntülendiğini görmelisiniz, ancak ekrana kısaca dokunarak kolayca gizleyebilirsiniz.

Adobe Acrobat Reader'ın Gece Modu geçişi ile birlikte masaya getirdiği işlevsellik ve kullanım kolaylığı, iOS'ta ilk seçenek haline getiriyor.

Adobe Acrobat Reader'ı (iOS) indirin

Android

Tıpkı Adobe Acrobat Reader'ın iOS sürümünde olduğu gibi, gece modunu açmak için ekranın üstündeki Görünüm simgesine kısa bir dokunuş gerekir. Bununla birlikte, Android'deki Adobe Reader, yalnızca PDF'leriniz için değil, tüm tema için de gece modunu uygular.

Görüntüleri gri tonda göstermesinin yanı sıra, karanlık modda Adobe Acrobat Reader olağanüstü görünüyor.

Adobe Acrobat Reader'ı indir (Android)

Also on Guiding Tech
2 Ways to Get Dark Mode for Safari on iOS

Read More

2. Xodo

Xodo, bir dizi ek açıklama aracıyla belge işbirliğini kolaylaştıran tamamen ücretsiz bir PDF okuyucusudur. Ayrıca, belgeleri başkalarıyla paylaşırken ve üzerinde çalışırken daha yumuşak bir deneyim için Xodo Connect çevrimiçi hizmetinde oturum açmanızı sağlar. Adobe Acrobat Reader'dan farklı olarak, kullanışlı olabilecek sınırlı sayıda PDF oluşturma aracı da sunar.

Uygulamanın hem Windows hem de Android sürümlerinde özelleştirilebilir renk kombinasyonlarıyla tam teşekküllü bir gece modunu kolayca etkinleştirebilirsiniz. Endişelenmeyin, iOS sürümü ayrıca eksi özelleştirme özelliklerini içeren gece modu desteğine de sahiptir.

, Windows

Windows'ta, Xodo tam bir UWP uygulaması gibi görünüyor. Kullanımı berbat hissediyor ve varsayılan olarak karanlık bir tema içeriyor (bunu Ayarlar'dan daha hafif bir temayla değiştirebilirsiniz).

Bir PDF okumaya gelince, View Mode (Görüntüle Modu) simgesine tıklayın. Görünen menüde, ay şeklindeki Gece Modu simgesini tıklatın – PDF anında karanlık bir arka plan oluşturmalıdır. Ağrılı bir nokta olabilen ters görüntüler haricinde şaşırtıcı derecede iyi çalışır.

Alternatif olarak, Sepya Modunda geçiş yapmak için Görünüm Modu menüsünde A şeklindeki simgeye tıklayın. Bu, uygulamanın sepya tonlu belgeleri görüntülemesini ister ve gözler üzerinde daha sıcak bir deneyim olmasını sağlar. Sepya Modu rengi görüntülerden kaldırır ancak tersine çevirmez. Bu nedenle, Gece Modunun mükemmel bir alternatifi olduğunu düşünün.

Özel renkler seçebilmenizi sağlarken, diğer arka plan ve metin renklerine kolayca geçmek için kullanabileceğiniz bir Özel Renk Modu düğmesi (üç nokta simgesini tıklatın) da vardır. Denemeyi unutma!

Xodo'yu İndir (Windows)

iOS

IPhone ve iPad üzerindeki Xodo hafifçe cilalanmadığını hissediyor ancak oldukça iyi çalışıyor. Gece modunu açmak için, İzleme Modları menüsünü açın ve ardından Gece Modu simgesine dokunun.

Ne yazık ki, iOS'daki Xodo temasını değiştirme seçeneği yoktur, ancak birkaç saniye sonra otomatik olarak gizlendiğinden bu bir sorun olmamalıdır. Üstelik, Sepia Mode veya alternatif arka plan renkleri de seçilemiyor.

Xodo (iOS) sürümünü indirin

Android

Xodo'nun Android sürümü, iOS'a kıyasla daha yumuşak. Ayarlar simgesine dokunun; yerleşik Gece Modunu yalnızca PDF'ye değil, tüm temaya da kolayca uygulayabilirsiniz. Fantastik!

Ayrıca, uygulamada Sepia Modu ve Windows'ta olduğu gibi diğer özelleştirilebilir renk modları bulunur.

Xodo İndir (Android)

Also on Guiding Tech

.camp-list-926{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/200310/Adobe-Reader-DC-Hide-Tools-Pane-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1533218473’);background-size:cover;background-position:center center}

#PDF

Click here to see our PDF articles page

3. Foxit MobilePDF

Foxit, PDF ortamında bilinen diğer bir addır ancak öncelikle Adobe Acrobat Pro'nun beğenileri gibi PDF düzenleme paketleriyle rekabet eder. Ancak, Foxit ayrıca Foxit MobilePDF şeklinde tamamen ücretsiz bir uygulama sunar – ismin aksine, Windows'da da kullanılabilir.

Uygulama ilk bakışta oldukça basit görünmekle birlikte, bir Foxit hesabıyla oturum açmanızı sağlamak için yorum yapma ve açıklama ekleme gibi çeşitli görevleri gerçekleştirebilirsiniz. Ve elbette, dahil edilen gece modu işlevi müthiş ve tüm desteklenen platformlarda görüntü inversiyonlarını minimumda tutar.

, Windows

Foxit MobilePDF'in Windows sürümünde bir PDF'yi açtıktan sonra, menüden Görünüm'e dokunun ve ardından ışıkları anında kapatmak için Gece Modu'nu tıklayın.

Siyah arka plan belirli görüntülerle iyi sonuç vermiyorsa, dört farklı arka plan rengi tonu arasında geçiş yapmak için aynı menüdeki Renk Modu seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Foxit MobilePDF'yi İndirin (Windows)

iOS

İPhone veya iPad'inizde gece modunu açmak, Görünüm simgesine dokunmak ve ardından Gece Modu'nun yanındaki düğmeyi açmak kadar kolaydır. Ayrıca, önceden tanımlanmış çeşitli arka plan renklerinin yanı sıra, hem arka plan rengini hem de metni özelleştirme yeteneği sunar.

Ayrıca, özellikle uygulamanın parlaklık seviyelerini iOS cihazınızın geri kalanından ayrı olarak yönetmek söz konusu olduğunda, çok faydalı olduğunu kanıtlayan bir Otomatik Parlaklık geçiş ve kaydırıcısı da vardır.

Foxit MobilePDF'yi İndirin (iOS)

Android

Android sürümünde, Foxit MobilePDF hemen hemen aynı çalışır – Görünüm simgesine dokunun, Gece Modu'na dokunun ve ilerle

Tıpkı iOS'ta olduğu gibi, farklı (ve özelleştirilebilir) arka plan renklerine ve otomatik parlaklık işlevine sahip yerleşik bir parlaklık kaydırıcısına erişiminiz vardır.

Foxit MobilePDF'yi indirin (Android)

4. WPS Ofisi

WPS Office, Microsoft Office'in mükemmel bir alternatifi olarak çalışan, hepsi bir arada verimlilik paketidir. Ayrıca, belgeleri Word'e dönüştürmek, dosya boyutlarını küçültmek, PDF'lerden içerik ayıklamak ve hatta dosyaları birleştirmek için çeşitli araçlar sağlarken bir PDF görüntüleyici olarak da iki katına çıkar. Ve evet, ayrıca Gece Modu işlevselliği sağlar.

Ancak, bu özellik platformlar arasında tutarlı değildir – Windows'taki ekranı karartır, iOS'ta daha sıcak bir ton verir ve Android'teki arka planı tamamen karartır. Ayrı geliştirme ekipleri iş başında mı? Olabilir.

, Windows

Windows'ta, WPS Writer (paket içindeki kelime işlem uygulaması) kullanarak bir PDF açın ve ardından ekranın sağ alt köşesindeki ampul şeklindeki simgeye tıklayın. Görünen menüde, Gece Modu'nu tıklayın. Parlaklık seviyelerini ayarlamanıza izin veren bir kaydırıcı da mevcut.

Bir Göz Koruma Modu seçeneği de var – hala beta sürümünde ve böylece gri. Özelliğin kullanıma sunulduktan sonra masaya ne getirdiğini görmek ilginç olacak.

WPS Ofisini İndir (Windows)

iOS

İPhone veya iPad'inizdeki WPS Office uygulamasını çalıştırın, bir PDF açın ve Görünümler simgesine dokunun. Görünen menüde, Göz Koruması Modunun yanındaki düğmeye dokunun (Windows'ta beta sürümünde olması muhtemeldir) ve PDF belgesi sıcak sarı tonlarında görünmelidir.

WPS Ofisini İndir (iOS)

Android

Android'deki WPS Office uygulamasında, bir PDF belgesi açın ve ardından Araçlar üzerine dokunun. Görünen menüde, Görüntüle öğesine dokunun ve ardından Gece Modu öğesinin yanındaki düğmeye basın.

WPS Office'e ek olarak, benzer işlevler elde etmek için WPS PDF uygulamasını, Play Store'dan ayrı olarak indirilebilir. Bununla birlikte, saf bir PDF okuyucusudur, bu yüzden yer imi vb. Gibi temel özelliklerin yanı sıra sıra dışı bir şey beklemeyin.

WPS Ofisini İndir (Android)

Also on Guiding Tech
How to Get Dark Mode on Firefox for Android

Read More

Gözlerin sana teşekkür edecek!

Gece modundaki PDF'ler harika görünüyor ve gözlerinize merhamet ediyor. Yukarıdaki uygulamalar sayesinde, bu maraton okuma seansları için işlevselliği kullanmak fazlasıyla mümkün. Her biri kendi benzersiz gece modu karışımını sunar ve birden fazla platformda mevcut olmaları, onları daha da çekici kılar.

Şimdi bunları tüm cihazlarınızda kullanmak veya sizin için en uygun olanı her platformda kurmak size kalmış. Yani, bildiğiniz diğer uygulamalar? Bir yorum bırakın ve bize bildirin.

Sıradaki: Bir iPhone veya iPad mi kullanıyorsunuz? Karanlık mod ve gece modu yeteneklerini destekleyen 5 harika tarayıcı hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.