Gelen Arama Ekranda Gösterilmemesi Nasıl Düzeltilir (Android)

İnternetin ve akıllı telefonların evrimi sayesinde artık telefonlarımızı sohbet etme, resim çekme, internette gezinme ve daha fazlası gibi çağrılar dışında bir çok şey için kullanıyoruz. Telefonumuzun çaldığı nadir durumlarda, kullanımının gerçek olduğu hatırlatılır.

Android Phone Incoming Calls Not Working Fi

Ancak, bu nadir anlarda bile, telefonunuz sizi çukurlamaya karar verirse. Telefon öyle bir çağrı almayacak kadar alışık ki, bir çağrı alındığında ekran gelen bir çağrıda uyanmıyor. Diğer bir deyişle, telefon çalsa bile, gelen aramalar ekranda gösterilmez. Çağrıları görüntülemek veya işlem yapmak için bildirim panelini açmanız gerekir.

Aynı zamanda benzer bir sorunla karşı karşıyaysanız endişelenmeyin. Sadece birkaç ayarda ince ayar yapmanız gerekir ve her şey yoluna girecek. Gelen aramalar için görünür olmayan arama ekranındaki sorunu çözmek için ne yapmanız gerektiğini kontrol edelim.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Herhangi bir ayar yapmadan önce, en üstün çözümü deneyelim. Telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Gelen Çağrılar için Bildirimleri Etkinleştir

Gelen aramalar için bildirimler her telefonda varsayılan olarak etkin olsa da, bazen bir üçüncü taraf uygulaması veya bir güncelleme ayarı değiştirir. Genellikle, ayar gri olduğu için bile değiştirilemez. Ancak, bir uygulama veya güncellemenin değişmesine neden olması durumunda onu değiştirebileceksiniz.

Ayarları kontrol etmek ve değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Telefonunuzdaki ayarları açın ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisine gidin.

Android Phone Incoming Calls Not Working 7

Adım 2: Varsayılan Telefon uygulamanızı arayın. Üzerine dokunun. Bildirimler (Android Pasta cihazlarında) ve Uygulama bildirimleri (Oreo) üzerine dokunun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 8Android Phone Incoming Calls Not Working 9İpucu: Alternatively, tap and hold on the Phone app on the home screen and select App info from the menu. Then tap on Notifications.

Adım 3: Gelen aramalar üzerine dokunun. Bildirim göster seçeneğinin etkin olduğundan emin olun. Sonra Davranış üzerine dokunun. Davranış ‘Sessizce göster ve küçült’ ifadesini gösteriyorsa, suçluyu bulmuşsun. ‘Ses Yap ve Ekranda Aç’ olarak değiştirin.

Android Phone Incoming Calls Not Working 10Android Phone Incoming Calls Not Working 11İpucu: The setting names followed by a straight bar indicate that it has sub settings.

Zaten ayarlanmışsa, ayarı sıfırlamak için başka bir seçenekle değiştirin. Sonra tekrar ‘Ses Yap ve Ekranda Aç’ı seçin.

Not:As everything is fine on my phone, the important settings in the Phone app are grayed out in the screenshots.

Önbelleği ve Verileri Temizle

Denemeniz gereken bir diğer basit çözüm, Phone uygulamasının önbelleğini temizlemektir. Verilerinizi silmeyeceğinden endişelenmeyin. Önbelleği temizlemek yardımcı olmazsa, uygulamanın verilerini silin. Lütfen dikkat, verileri silmek arama geçmişinizi temizler ve Telefon uygulaması ayarlarını sıfırlar.

Önbelleği ve verileri temizlemek için şu adımları izleyin:

Adım 1: Ayarlar altında Uygulamalar / Uygulama Yöneticisini açın.

Android Phone Incoming Calls Not Working 1

Adım 2: Telefon uygulamasına ve ardından Depolama alanına dokunun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 2Android Phone Incoming Calls Not Working 3

Adım 3: Önce önbelleği temizle üzerine dokunun. Cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Hala oradaysa, telefonunuzdaki seçeneklere bağlı olarak Verileri / depolamayı temizle üzerine dokunun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 4

Uygulama Tercihlerini Sıfırla

Sorun esas olarak telefon uygulamasıyla olduğu için, uygulama tercihlerini sıfırlamak, diğer pek çok kullanıcı gibi sizin için yararlı olabilir. Yine, bu hiçbir veriyi silmez, ancak bildirimler, izinler vb. Bazı ayarlar varsayılan ayarlara sıfırlanır.

Uygulama tercihlerini sıfırlamak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Ayarlar’ı açın ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi’ne gidin.

Adım 2: Tüm uygulamalar altında, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Menüden Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin.

Android Phone Incoming Calls Not Working 5Android Phone Incoming Calls Not Working 6İpucu: If you can’t find the option, go to Settings > System > Reset options > Reset app preferences.

Gerekli İzinleri Verin

Telefon uygulamasının, içeriği diğer uygulamalara göre görüntülemek için gereken izne sahip olması gerekir. İzni vermezseniz, bu, uygulamanın çalışmasını engelleyebilir ve ekranda hiç arama yapılmasına neden olmaz.

Düzeltmek için şu adımları izleyin:

Adım 1: Ayarlar’ı açın ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi’ne dokunun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 12

Adım 2: Gelişmiş ve ardından Özel uygulama erişimi üzerine dokunun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 13Android Phone Incoming Calls Not Working 14

Adım 3: ‘Diğer uygulamaların üstünde göster’ ve ardından Telefon’a dokunun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 15Android Phone Incoming Calls Not Working 16

Adım 4: ‘Diğer uygulamalara göre gösterime izin ver’ seçeneğinin yanındaki seçimin açık olduğundan emin olun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 17

Rahatsız Etmeyin Modunu Kontrol Edin (DND)

Sessizden farklı olan Rahatsız Etme modu, görsel bildirimler biçimindeki kesintileri engelleyen bir özelliğe sahiptir. Yani, bildirim panelinde bildirimi alacaksınız, ancak sesli veya açılır bildirimler olmayacak.

Bu özellik etkinse, şikayetlerden de sorumlu olabilir. Düzeltmek için, aşağıda belirtilen adımları izleyin.

Adım 1: Ayarlar’ı açın ve Sese gidin.

Android Phone Incoming Calls Not Working 18

Adım 2: Rahatsız Etmeyin üzerine dokunun ve kapalı olduğundan emin olun.

Android Phone Incoming Calls Not Working 19

Bununla birlikte, DND’yi kullanmayı tercih ederseniz, Bildirimler üzerine dokunun ve ‘Bildirimlerden görsel veya ses yok’ seçili olup olmadığını kontrol edin. Bunu ‘Bildirimlerden ses gelmiyor’ olarak değiştirin. Bunu yaparak, hiçbir ses olmadan bildirim açılır pencereleri alırsınız.

Ayrıca, DND modunun otomatik olarak etkinleştirilecek şekilde ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin. Bazen bu da sorun yaratabilir.

Android Phone Incoming Calls Not Working 20Android Phone Incoming Calls Not Working 21

Diğer taraftan merhaba!

Bir arkadaşım son zamanlarda telefonunda bu sorunla karşılaştı ve ikinci yöntem kurtarmaya geldi. Umarız da sorununuz da çözülmüştür. Gelen aramaları şimdi görebiliyorsanız, ancak zil sesi yok ise, bu düzeltmeleri deneyin.

Sıradaki: Kim püf noktalarını ve püf noktalarını sevmez? Tüm Android telefonlar için basit ama güçlü ipuçları ve püf noktaları göz atın.