Geliştirici seçenekleri ipuçları ve püf noktaları: Android'den en iyi şekilde yararlanın

Geliştirici seçenekleri profesyoneller için tasarlanmış olabilir ama bu ortalama kullanıcı bunlardan yararlanmak olamaz anlamına gelmez. Bu makale, genellikle bu bölümde gizlenen ve akıllı telefonunuzun görünümünü ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek cihaz ipuçlarını içerir. Bunlar bizim favori geliştirici seçenekleri ipuçları ve püf noktaları.

  • Google Pixel ve Pixel 2 ipuçları ve püf noktaları
  • Android'inizin pil ömrünü artırmak için ipuçları

Atlamak:

  • Geliştirici seçenekleri nasıl etkinleştirilir?
  • Şarj olurken ekranı açık tutun
  • Telefon performansını artırın
  • Daha iyi oyun grafikleri zorlayın
  • Animasyonları sınırlayarak telefonu hızlandırın
  • Daha hızlı internet ve ağ değişimi

Geliştirici seçeneklerini etkinleştir / devre dışı bırak

Geliştirici seçenekleri cennete doğru ilk adım, onları gerçekten etkinleştirmektir. Bunu yapmak için Ayarlar> Telefon hakkında veya Ayarlar> Sistem> Telefon hakkında'ya gidin , ardından numaraya ilerleyin ve art arda yedi kez dokunun.

Bunu yaparak bir geliştiriciye (woo hoo) dönüştüğünüz bildirilecektir. Şimdi, normal ayarlar menüsüne dönün ve aşağıya doğru kaydırın. Yukarıda, sistem ayarlarında telefon hakkında , Geliştirici seçeneklerini göreceksiniz.

Tap build number 7 times to unlock developer options. / © AndroidPIT

Fikrinizi değiştirirseniz ve geliştirici seçeneklerini devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunları yalnızca ayarlarda açın ve sağ üst köşede basit bir açma / kapama geçişi görürsünüz.

1. Uyanık kalınız (böylece şarj olurken ekranınız açık kalır)

Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, cihazınız şarj olurken ekranınız aktif kalır. Bu, doğal olarak, pil ömrünüzün tehdit edilmediği anlamına gelir ve ekran sık dikkatinizi gerektiriyorsa, çok yararlı olabilir.

Cihazı kilitlemek için fiziksel güç düğmesini kullanmanız gerekecektir.

Keep the screen always on when charging. / © AndroidPIT

2. Arka plan uygulamalarını sınırlayın (daha hızlı performans için)

Bu ayar, arka planda çalışan kalan uygulama sayısını seçmenizi sağlar. Dört uygulamadaki sınır kapaklar, ancak isterseniz arka plan uygulamalarının olmasını istemezsiniz.

Sıfır arka plan işlemleri ile, tüm uygulamalarınız kullanımdan sonra sonlandırılacak. Bu, şu anda ne yapıyor olursanız olun Android'in tüm dikkatini ve kaynaklarını alacaktır. Bununla birlikte, bu, uygulamaların geçişinin yavaş olacağı anlamına gelir.

Limit processing your device carries out for background services. / © AndroidPIT

3. MSAA 4x'i zorlayın (daha iyi oyun grafikleri için)

4x MSAA'yı etkinleştirme, oyunlarda ve OpenGL ES 2.0 uygulamalarındaki grafik kalitesini artırır. Bu, daha fazla işlem gücü gerektirir ve pili daha hızlı tüketir, ancak bununla ilgili sorun yoksa daha yumuşak, daha az gecikmeli grafiklere merhaba deyin. Güzel.

Optimize graphical performance with MSAA. / © AndroidPIT

4. Sistem animasyonlarının hızını ayarlayın (hız artışı için, tür)

Tamam, bu hile aslında cihazınızı hızlandırmıyor, ancak beyninizi kandırmak için harika bir yol. Cihazınızı daha hızlı düşünmek .

Tüm cihaz animasyonlarını devre dışı bırakın, böylece belirli görevleri yaparken geçiş etkisi olmaz (örneğin, ev alanları arasında geçiş yapmak gibi). Sonuç, daha hızlı ve daha yumuşak hissettiren bir cihazdır. Dene.

Set the speed of the system animations. / © AndroidPIT

5. Agresif veri aktarımı (daha hızlı internet için)

Bu, mobil verilerinizi hızlandırmaz, ancak bir Wi-Fi sinyali düştükten sonra mobil verilerin ne kadar hızlı kullanıldığını hızlandırır. Bu ayar, yedeklenecek çok miktarda mobil veriye sahip olmadığınız için biraz tehlikeli olabilir, çünkü cihazınızın daha hızlı erişebileceği anlamına gelir.

Örneğin, Wi-Fi sinyaliniz anlık olarak düşebilir – Wi-Fi sinyalleri yapmak zorunda kalmaz – ve Wi-Fi sinyali hızlı bir şekilde geri dönse bile, telefonunuz mobil verilere anında geçecektir.

Mobil veri sınırınızı hiçbir zaman aşmazsanız, bu ayarı etkinleştirin ve evden ya da ofisten ayrıldığınızda, cihazınızın Wi-Fi erişiminin olmadığı bir zamanda mobil verilere daha hızlı geçtiğini görürsünüz. Etkisi daha belirgin hale getirmek için de her zaman aktif mobil veri sağlar.

Speed up the transition between Wi-Fi and mobile data networks. / © AndroidPIT

Tam olarak anlamadığınız geliştirici seçeneklerinin bölümlerini etkinleştirmemenizi öneririz. Hiçbiri geri döndürülemez, ancak etkileri güçlü olabilir. Bir ayarı etkin bırakır ve unutursanız, cihazınız çok fazla pil ömrü veya veri tüketecek şekilde hareket edebilir. Dikkatli ol.

Geliştirici seçeneklerinde favori ayarınız nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Google Pixel 2'yi nereden satın alabilirim?

Best price

Google pixel 2 64gb black UK model

£429.95

£429.95 total

Check Offer

NEW Google Pixel 2 64GB 4GB Unlocked Smartphone – Clearly White UK SHIP

£502.90

£502.90 total

Check Offer

Google Pixel 2 64gb SIM FREE/UNLOCKED – White

£517.99

£517.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 pixel2 4GB RAM 64GB ROM Just Black Stock in EU Wty

£520.23

£520.23 total

Check Offer