Geliştirici seçenekleri ipuçları ve püf noktaları: Android’ten en iyi şekilde yararlanın

Teknoloji meraklısı değilseniz, Android cihazınızdaki geliştirici seçeneklerini kullanmak korkutucu görünebilir. Ancak, ortalama bir kullanıcının kolayca yararlanabileceği birçok seçenek vardır. Bu nedenle, bu makalede, bu gizli bölümden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair ipuçları bulunur – akıllı telefonunuzun görünümünü ve dokunuşunu iyileştirmenize yardımcı olmak için. Bunlar bizim favori geliştirici seçeneklerimizin püf noktaları.

    Android erişilebilirlik seçenekleri: Android’inizin pil ömrünü artırmak için herkesin kullanması gereken 5 gizli seçenek

Atlamak:

    Geliştirici seçenekleri nasıl etkinleştirilir Şarj ederken ekranı açık tutun Telefonun performansını artırın Daha iyi oyun grafiklerini zorlayın Telefonları animasyonları sınırlandırarak hızlandırın Daha hızlı internet ve ağ değişimi Çalışan hizmetler Mock location Splitscreen Bluetooth kulaklıklar zil sesi

Geliştirici seçeneklerini etkinleştir / devre dışı bırak

Geliştirici seçenekleri cennete doğru ilk adım aslında onları etkinleştirmek. Bunu yapmak için, Ayarlar> Telefon hakkında veya Ayarlar> Hakkında> Yazılım bilgileri> Daha fazla bölümüne gidin. Yapı numarası’na gidin ve arka arkaya yedi kez dokunun.

Böylece, geliştirici olduğunuz bildirilecektir. Daha sonra ayarlar menüsüne dönebilir ve aşağıya doğru ilerleyebilirsiniz. Geliştirici seçeneklerini, sistem ayarlarında Telefon hakkında veya Telefonun yukarısında bir yerde bulabilmelisiniz.

Untitled

Fikrinizi değiştirirseniz ve geliştirici seçeneklerini devre dışı bırakmak istiyorsanız, ayarları sadece açın ve sağ üst köşede basit bir açma / kapama geçişi göreceksiniz.

1. Uyanık kal (böylece şarj olurken ekran açık kalır)

Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, cihazınız her şarj ederken ekranınız etkin kalacaktır. Bu, doğal olarak, pil ömrünün tehdit altında olmadığı anlamına gelir ve eğer ekran sık sık ilgilenmenizi gerektiriyorsa, çok yararlı olabilir.

Cihazı kilitlemek için fiziksel güç düğmesini kullanmanız gerekir.

Screenshot 20181124 155626

2. Arkaplan uygulamalarını sınırlandırın (daha hızlı performans için)

Bu ayar, arka planda çalışmaya devam eden uygulama sayısını seçmenizi sağlar. Sınır, dört uygulamada sınırlıdır, ancak isterseniz, çalışan hiçbir arka plan uygulamasının bulunmamasını seçebilirsiniz.

Sıfır arka plan işlemleriyle, tüm uygulamalarınız kullanımdan sonra sonlandırılacak, yani şu anda ne yaparsanız yapın Android’in tüm dikkatini ve kaynaklarını alacaksınız. Ancak bu, uygulama değiştirmenin daha yavaş olacağı anlamına geliyor.

Screenshot 20181124 161318

3. MSAA 4x’ü zorlayın (daha iyi oyun grafikleri için)

4x MSAA’nın etkinleştirilmesi, oyunlardaki ve OpenGL ES 2.0 uygulamalarındaki grafiklerin kalitesini artırır. Bu, daha fazla işlem gücü gerektirir ve pili daha çabuk tüketir, ancak bu konuda sorun yaşarsanız daha yumuşak, daha az gürültülü grafiklere merhaba deyin. Güzel!

Screenshot 20181124 160635

4. Sistem animasyonlarının hızını ayarlayın

Tamam, bu numara aslında cihazınızı hızlandırmaz, ancak beyninizi cihazınızın daha hızlı hale geldiğini düşünmek için kandırmanın harika bir yoludur.

Tüm cihaz animasyonlarını devre dışı bırakın, böylece belirli görevleri yaparken (ana ekranlar arasında gezinmek gibi) hiçbir geçiş etkisi olmaz. Sonuç, daha hızlı ve pürüzsüz hissettiren bir cihazdır. Dene.

Screenshot 20181124 160317

5. Agresif veri aktarımı (daha hızlı internet için)

Bu, mobil verilerinizi kendi başınıza hızlandırmaz, ancak bir Wi-Fi sinyali düştükten sonra mobil verilerin ne kadar hızlı alındığını hızlandırır. Yedeklenecek çok büyük miktarda mobil veri yoksa, bu ayar biraz tehlikeli olabilir, çünkü bu cihazınıza erişmek için daha hızlı olacağı anlamına gelir. Etkinleştirmeden önce iki kez düşünün.

Örneğin, Wi-Fi sinyaliniz anlık olarak düşebilir – Wi-Fi sinyalleri yapma eğiliminde olduğu gibi – ve Wi-Fi sinyali hızlı bir şekilde dönse bile telefonunuz derhal mobil verilere geçecektir.

Mobil veri limitinizi asla aşmazsanız, bu ayarı etkinleştirin ve evden ya da ofisten her ayrıldığınızda, Wi-Fi erişiminden çıktıktan sonra cihazınızın mobil veriye daha hızlı geçeceğini görürsünüz. Efekti daha da belirgin hale getirmek için mobil verilerin de her zaman etkin olmasını sağlayın.

wifi

6. Çalışan hizmetleri kontrol edin

Çalışan hizmetler seçeneği, Windows PC’deki Görev Yöneticisi’ne çok benzer. Akıllı telefonunuzda hangi işlemlerin yürüdüğünü, ne kadar RAM kullanıldığını ve hangi uygulamaları kullandığını görmenizi sağlar. Listelenen uygulamalar hafıza kullanımlarına göre sıralanır.

Bir uygulamaya dokunduğunuzda, kullandığı belirli işlemleri ve hizmetleri de görebilirsiniz. Bu, aktif olarak kullanmadığınız RAM aç uygulamalarını öldürmenize izin verir (bunu sistem uygulamalarıyla yapmayın). Ancak, uygulamanın kendisini durdurmadan tek bir uygulama işlemini sonlandırmanızı tavsiye etmiyoruz, çünkü uygulama çökmelere ve işlevsellik sorunlarına neden olabilir.

running services

7. Sahte konum

Bölgenizde bulunmayan YouTube videolarından bıktınız mı? Google Play’de yerinizi aldatmanıza izin veren birden fazla uygulama var. Seçtiğiniz bir uygulamayı seçin – en popüler olanlardan biri Fake GPS konumudur ve yükleyin. Ardından geliştirici seçeneklerine gidin ve Sahte konum uygulaması seç seçeneğini bulun. Vurulduğunda, yeni kurduğunuz konum sahtekarlığı uygulamasını görüntülemelidir. Seçin ve ‘nereye taşınmak’ istediğinizi seçmek için uygulamayı açın. Sonra yapılacak tek şey, ortamınızı bölge kilitleri olmadan kullanmaktır.

mock location

Sahte GPS konumu

8. Bölünmüş ekran

Bölünmüş ekran ilk Android 6.0 Marshmallow’da tanıtıldı. Bu özellik, ekranı aynı anda görüntüleyen 2 uygulamayı görüntülemesini sağlayarak ekranı ikiye böler. Artık her zamankinden daha kullanışlı – akıllı telefon ekranları her yıl daha da büyüyor.

Tüm uygulamalar bölünmüş ekranı desteklemez, ancak geliştirici seçenekleriyle bunu değiştirebilirsiniz. Yeniden boyutlandırılabilir olmak için etkinlikleri zorla seçeneğini bulun ve işaretleyin. Etkinleşmesi için Android cihazınızı yeniden başlatmanız gerekecek. Çoğu uygulamada çalışması gerekir, ancak kusursuz bir yöntem değildir, bu nedenle bazı uygulama çökmeleri ve sorunlar bekleyin.

resizeable

9. Bluetooth kulaklıklı zil sesi

Bluetooth ve kablosuz kulaklıklar daha popüler hale geldiğinden, geliştirici seçeneklerinde bulabileceğiniz küçük ama kullanışlı bir özelliktir. Varsayılan olarak, Bluetooth kulaklık kullanırken, bir arama geldiğinde genel bir zil sesi duyarsınız. Gerçek zil sesini duymak ve müzik veya radyo dinlerken karışıklıktan kaçınmak istiyorsanız, bunu grup içi çalmayı etkinleştir seçeneğini işaretleyerek geliştirici seçeneklerinde etkinleştirebilirsiniz.

bluetooth

Geliştirici seçeneklerinin tam olarak anlamadığınız bölümlerini etkinleştirmemenizi öneririz. Hiçbiri geri döndürülemez ancak etkileri kısa vadede olumsuz olabilir. Bir ayarı etkin bırakır ve unutursanız, cihazınız çok fazla pil ömrü veya veri tüketecek şekilde davranabilir. Dikkatli ol.

Geliştirici seçeneklerinde en sevdiğiniz ayar nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.