Genel Google Play Store hata kodları ve nasıl düzeltileceği

Bu hiç başınıza geldi mi? İlginç bir uygulama bulup indirmeyi deneyin, yalnızca Google Play Store’dan rastgele sayılar içeren şifreli bir hata mesajı almak için. Oldukça can sıkıcı, değil mi? İşte en yaygın Google Play Store hatalarından bazıları, ne anlama geldikleri ve nasıl çözülecekleri.

  Google Play Store’u manuel olarak yükleme Google Play çalışmadığında ne yapmalı?

Aşağıda açıklanan hataların çözümleri, AndroidPIT editörlerinin yanı sıra forumdaki okuyucu ve moderatörlerin deneyimlerine dayanmaktadır. Google Play ile ilgili başka bir sorunla karşılaşırsanız, yorum ve forumdaki deneyimlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Not: Bu çözümlerin çoğunun ortak adımlara sahip olduğunu göreceksiniz, örneğin, önbellek ve Google hizmetlerinin verilerini temizleme. Kodunuzu bu listede göremiyorsanız, yine de bu çözümlerden birini kullanarak sorun gidermeye değer olabilir.

Atlamak:

Hata DF-BPA-09 DF-BPA-30 hatası DF-DLA-15 hatası Rpc hatası: AEC: 0 Hata rh01 / rpc: s-5: AEC-0 Kurtarma hatası Hata-06 BM-GVHD Hatası rpc: s-3 Hata: “Kimlik doğrulama gerekli” Hata “Paket dosyası geçersiz” Hata 8 Hata 18 Hata 20 Hata 24 Hata 24 Hata 101 Hata 103 Hata 110 Hata 194 Hata 403 Hata 406 Hata 403 Hata 413 Hata 481 Hata 491 Hata 492 Hata 495 Hata 497 Hata 498 Hata 501 Hata 504 Hata 505 Hata 905 Hata 906 Hata 907 Hata 911 Hata 919 Hata 920 Hata 921 Hata 923 Hata 924 Hata 927 Hata 940 Hata 941 Hata 941 Hata 944 Hata 961 Hata 963 Hata 971 Hata 975 Hata RH-01 Hata 100

Google Play – Hata DF-BPA-09 ‘Hata İşleme Alımı’

Sorun

Google Play Hata İşlemesi Satın Alma DF-BPA-09 bir uygulamayı indirmeye çalışırken çok sık gerçekleşir. Sadece tekrar indirmeyi denerseniz bu sorun çözülmez, bu yüzden ayarlara girmeniz gerekir.

Çözüm

Sorun, bireysel kullanıcılar nedeniyle değil, Google Play’in kendisinden geliyor, bu yüzden yakın gelecekte düzeltileceğini umuyoruz. Bu arada yapabilecekleriniz:

  Cihazınızın ayarlarına girme Uygulamalara veya Uygulamalar Yöneticisine dokunun (isim cihazınıza bağlı olarak değişir). Tüm sütununa kaydırın. Google Servisler Çerçevesi’ni görene kadar aşağı kaydırın Sonunda, Verileri temizle’yi ve ardından Tamam’ı seçin.

Bu işe yaramazsa, PC’nizdeki Google Play sitesine gidin ve oradan akıllı telefonunuzda veya tabletinizde size sorun veren uygulamayı yükleyin. Cihazınıza geri döndüğünüzde, kurulum çalışmalıdır.

  Google Play uygulamalarının otomatik kurulumu nasıl devre dışı bırakılır Google Play Mağazasında ücretli bir uygulama satın alınır Google Play dışındaki uygulamaları nasıl kurarım

Play store ANDROIDPIT

Google Play – Hata DF-BPA-30

Sorun

Bu hatanın nedeni Google sunucularından geliyor. Öncelikle, beklemenin iyi bir fikir olduğunu söylemeliyiz, ancak diğer çözümler bazı kullanıcılar için işe yarar.

Çözüm

  Web’de Google Play Store’u açın (örneğin bir PC kullanın) Ardından, Android’e yüklemek için bir uygulama seçin; bu size mantıklı bir hata veriyor [DF-BPA 30 , şimdi tekrar faaliyete geçmesi gerekiyor

Aksi takdirde, verileri silmeyi veya “Google Play Hizmetleri” nin önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz.

  En son Google Play Servislerini indirin ve yükleyin APK Google Play servisleri: bu nedir ve ne için?

AndroidPIT google play hero 2938

Google Play – Hata DF-DLA-15

Sorun

Bir güncelleme veya uygulama indirme bu hatayla başarısız olabilir.

Çözüm

Yapılacak ilk şey, Google Play Store uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemektir. Bunu yapmak için, Ayarlar’a gidin, Uygulamalar’a dokunun ve Google Play Store’u arayın. Önbelleği ve verileri daha sonra silebilirsiniz. Bazı akıllı telefonlarda, bu seçeneği görmek için Depolama sekmesine girmeniz gerekir.

Bu sorunu çözmelidir, ancak devam ederse, hesap ayarlarınıza gitmeniz ve telefonunuzun Google hesabını silmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra tekrar eklemeniz yeterlidir.

Google Play – Hata rh01

Sorun

Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu.

İlk çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store’a gidin ve hem Verileri temizle hem de Önbelleği temizle öğesini seçin. Aynısını Google Services Framework için de yapın.

İkinci çözüm

Gmail hesabınızı kaldırın ve yeniden ekleyin, cihazınızı yeniden başlatın ve ardından Gmail hesabınızı yeniden ekleyin.

Google Play – Hata rpc: s-5: aec-0

Sorun

Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu.

Çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store’a gidin ve Önbelleği temizle ve Güncellemeleri kaldır’ı seçin. İndirme Yöneticisi ve Google Hizmetler Çerçevesi için de aynısını yapın.

Google Play – Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu

Sorun

Bu hata mesajı genellikle bir uygulamayı güncellerken veya indirirken belirir. Google’ın sunucuları Google hesabınızdan bilgi alamıyor. Silebilir ve yeniden kaydedebilirsiniz, ancak sorunun devam edip etmediğini görmek için birkaç saat bekleyin. Bazen sadece kendine bakar.

Çözüm

  Google Hesabınızı silmek için Ayarlar> Hesaplar> Google ‘bölümüne gidin’ Bu işlem tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatmanız, ardından hesabı yeniden senkronize etmeniz gerekir. Son olarak, Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Hizmetler Çerçevesi’ni açın. İçinde, Seçenekler ‘Verileri Temizle’ ve ‘Durdurmayı Zorla’ seçeneğini tıklamanız gerekir.

Google Play – Hata BM-GVHD-06

Sorun

Bir Google Play kartı kullanmak istediğinizde bu hata görülür. Sorun birkaç ülkede var gibi görünüyor.

Çözüm

Önce, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin ve kartı kullanmayı tekrar deneyin. Sorun devam ederse, Ayarlar> Uygulamalar> Google Play Store> Durdurmaya Zorla> Güncellemeleri kaldır seçeneğine gidin. Play Store daha sonra orijinal sürümüne dönecek ve sorunun giderilmesi gerekiyor.

Google Play – Hata rpc: aec: 0]

Sorun

Bir uygulamayı indiremezsiniz.

Çözüm

Google hesabınızı kaldırın. Senkronize edilmiş tüm hesapları kaldırın. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store’a gidin ve Verileri temizle’yi seçin. Cihazınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

Google Play – Hata RPC: S-3

Sorun

Bir uygulama indirilemiyor.

Çözüm

Google hesabını kaldırın ve yeniden ekleyin veya alternatif bir hesap deneyin.

Google Play – Hata kimlik doğrulaması gerekli

Sorun

Garip, bu sorun Android cihazlarda oldukça yaygındır. Ancak emin olabilirsiniz, bununla baş etmek için üç olası çözümümüz var. Bu ipuçlarından biri umarım sorununuzu çözmelidir.

Çözümler

1. Telefonunuzun ayarlarında Hesaplar sekmesine girin. Ardından Google hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin. Sonra her şey yolunda giderse, o zaman bir güncellemeden sonra bazen görüntülenen basit bir hataydı.

2. Ayarlarınıza gidin, Uygulama yöneticisi’ne dokunun ve daha sonra Google Play Store’a gidin. Verileri bu menüden silin (ayrıca önbelleği de silebilirsiniz).

3. Belki problem gerçekten sizin onaylamada değil, Play Store’dadır. Bu durumda, yalnızca uygulama ayarlarına (Ayarlar> Uygulamalar) gitmeniz, Google Play Store’da arama yapmanız ve Güncellemeleri kaldır’ı tıklamanız yeterlidir. Bunu başlatmak için Google Play Store’u devre dışı bırakmanız gerekebilir. Bu şekilde, telefonu ilk satın aldığınızda kullandığınız ilk Play Store sürümünü edinebilirsiniz. Ondan sonra, güncellemeniz ve sonra yeniden kaydolmanız gerekir.

Google Play – Paket Dosyası Geçersiz

Sorun

Oyun Mağazası hatası.

İlk çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tüm öğesine gidin ve soruna neden olan uygulamayı seçin, ardından Önbelleği sil ve Verileri temizle öğesini seçin. Google Play Store’da tekrar deneyin.

İkinci çözüm

Google Play Store web sitesi üzerinden uygulamayı yükleyin.

Üçüncü çözüm

Wi-Fi’yi devre dışı bırakın ve mobil ağ verilerini kullanarak uygulamayı indirin veya güncelleyin.

Dördüncü çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store’a gidin ve Önbelleği temizle ve Verileri temizle’yi seçin. Aynısını Google Services Framework için de yapın.

Beşinci çözüm

Google hesabınızı kaldırın, cihazınızı yeniden başlatın, Google hesabınızı tekrar ekleyin ve tekrar deneyin.

Google Play – Hata 8

Sorun

Bir uygulama indirmek istediğinizde bu hata oluşur ve indirme işlemi durur.

Çözüm

Google Play Hizmetlerinin kurulu olduğundan emin olun. Sorun devam ederse, uygulama listesine gidin ve Google Play Hizmetlerine girin ve uygulamayı devre dışı bırakın. Fabrika ayarlarını geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracak ve onaylamanız yeterli olacaktır. Bu sorunu çözmezse, Google desteğe başvurmalısınız.

Google Play – Hata 18

Sorun

Hata 18, 2015’in sonlarından bu yana yapılmış ve geçmişte sahip olduğunuz bir uygulamayı yeniden yüklemek istediğinizde ortaya çıkar. Bu sorunun hızlı bir çözümü yoktur, ancak bazı püf noktaları yardımcı olabilir.

Çözüm

Birkaç foruma gittikten sonra, bazı kullanıcıların SD veya microSD hafıza kartının bağlantısını keserek ve yeniden bağlayarak 18 numaralı hatayı çözdüğü anlaşılıyor. Ancak, tüm kullanıcılar için çalışıyor görünmüyor. Sorun devam ederse, Google’ın çevrimiçi desteğiyle bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz. Son ve sert çözüm, fabrika ayarlarına sıfırlamadır.

Google Play – Hata 20

Sorun

Bir Android uygulamasını yüklerken veya güncellerken bu sorun oluşur.

Çözüm

Bu hatayı gidermek için, rootlu bir cihaza sahip olmalısınız, çünkü / mnt / secure / asec / içinde bulunan ‘smd2tmp1’ adlı bir dosyaya erişmeniz gerekecektir. Telefonunuz köklü ise, sorunu kalıcı olarak çözmesi gereken bu klasörü silebilirsiniz.

Cihazınızı rootlamak istemiyorsanız, başka bir çözüm var. Sorunlara neden olan uygulamanın dosyasını / verilerini / verilerini silin. Klasöre erişmek için dosya gezgini kullanın. Bunu yapmak için Android makalesi için en iyi dosya yöneticilerimize göz atmanızı öneririm.

  Ayrıca Android kökünü kontrol edin: tam bir kılavuz

Google Play – Hata -24

Sorun

Bilinmeyen.

Çözüm

Bunu çözmek için bir kök yöneticisine ihtiyacın var. Eğer bir tane varsa, Veri / veri’ye gidin. Bu klasörde, soruna neden olan uygulamanın paket adını bulun (bu, Play Store web sitesindeki uygulamanın URL’sine bakarak bulunabilir). Tüm klasörü silin. Uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyin.

Google Play – Hata 101

Sorun

Şu anda yüklü çok fazla olduğu gibi uygulama indirilemiyor.

Çözüm

Eski ve kullanılmayan uygulamaları kaldırın.

Google Play – Hata 103

Sorun

Bu, Google Play bir uygulamanın bir cihazla uyumlu olduğunu düşündüğünde ortaya çıkan gizemli bir sorundur, ancak aslında değildir. Ardından, 103 hatasının oluşmasına ve uyumlu olanlar dahil tüm diğer cihazlarınızda tekrarlanmasına neden olabilir.

Çözüm

Genellikle, yanınızda yapmanız gereken hiçbir şey yoktur, çünkü bu hata birkaç saat sonra kendiliğinden çözülür. Sorunun nedeni? Bir uygulama imzası endişesi. Geliştirici bilgisine sahipseniz, uygulamayı tekrar JDK tool 1.6+ sürümüyle imzalayarak çözmeyi deneyebilirsiniz. Hata 48 saatten fazla sürerse, Google Destek ile iletişim kurun.

Google Play – Hata 100

Sorun

Bir uygulamayı Google Play Store’dan yüklemeye veya güncellemeye çalıştığınızda, “Hata 100 – Bağlantı Yok nedeniyle uygulama yüklenemiyor” belirten bir hata mesajı gönderir.

Çözüm

  İlk önce, Ayarlar> Tarih ve Saat seçeneğine gidin. Tarih ve saatin doğru olup olmadığını kontrol edin. Değilse, Otomatik Tarih ve Saat özelliğini kapatın ve doğru tarih ve saati ayarlayın. Ayrıca doğru Saat Dilimini de ayarlayıp ayarlamadığınızı kontrol edin. Değilse, Manuel Mod’a geçin ve bölgenizin saat dilimini arayın. Cihazınızı yeniden başlatın. Bu işe yaramazsa, bir sonraki adıma geçin. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle seçeneğine gidin. Sorun devam ederse, uygulamayı Google Play Store web sitesinden indirmeyi deneyin. Google Play Store verilerinizi Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Verileri temizle bölümünden silin. Verileri Google Services Framework’ten de silin (not: bu, fabrika ayarlarına sıfırlanmış gibi cihazınıza yeni bir Google kimliği atayacaktır; bu, Google uygulamalarınızın geçici olarak daha sonra çalışabileceği anlamına gelir). Cihazdaki Google hesabınızı silin, telefonunuzu yeniden başlatın ve Google Hesabınızı Ayarlar> Hesaplar> Hesap Ekle> Google Hesabı seçeneğine yeniden ekleyin.

Google Play – Hata 110

Sorun

Uygulama yüklenemiyor.

Çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle seçeneğine gidin. Sorun devam ederse, uygulamayı Google Play Store web sitesinden indirmeyi deneyin.

Google Play – Hata 194

Sorun

Google Play Store’dan oyun veya uygulama indirmeyi denediğinizde bu hata oluyor.

Çözüm

Bu sorun için bir düzeltme Google Play Servisleri ve Google Play Store için önbellek verilerini temizlemektir.

  Ayarlar> Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi seçeneğine gidin, Tümü’ne ve ardından Google Play Store uygulamasına gidin. Uygulama detaylarını açın ve Zorla durdur düğmesine dokunun. Bir sonraki veriyi sil düğmesine dokunun.

Şimdi yukarıdaki işlemi tekrarlayın, ancak ikinci adımda Google Play Store’u Google Play Servisleri ile değiştirin ve daha sonra tekrar indirmeyi deneyin.

Bu işe yaramazsa, endişelenmeyin – sorun şimdi çözüldü ve Google Play Store uygulamasının bir sonraki sürümünde bir düzeltme yapıldı. En son Google Play Store APK’sine sahip olduğunuzdan emin olun ve bu hatayı bir daha tekrarlamamalısınız.

androidpit google play store hero 1

Google Oyun Hatası – 403

Sorun

İndirme mümkün değil ve istek ‘yasak’. Bu genellikle iki Google hesabı bir cihazda uygulama satın almak için kullanıldığında olur.

İlk çözüm

Doğru Google hesabına sahip Google Play Store’a gidin. Söz konusu uygulamayı kaldırın. Uygulamayı tekrar Google Play’den almaya çalışın ve satın alma düğmesine dokunun.

İkinci çözüm

Ayarladığınız proxy’yi temizleyin, Ayarlar’a giderek, ardından Kablosuz ve Ağlar (veya Daha fazla ağlar) ve ardından Mobil Şebeke’yi seçin. Erişim Noktası Adı anlamına gelen APN’yi seçin ve Proxy Seçeneğini Temizle düğmesine basın. Daha sonra proxy’yi her zaman eski durumuna getirebilirsiniz.

androidpit google play store errors mobile netoworks

Üçüncü çözüm

Başka bir çözüm, Ayarlar düğmesini seçerek Google Play Store’da yapabileceğiniz tüm arama geçmişinizi silmek olacaktır. Ardından, Arama geçmişini temizle’yi seçin.

Dördüncü çözüm

Yeni bir Google hesabı oluşturmayı ve bunun yerine Google Play Store’da kullanmayı deneyin. Google Play’e gidin ve tekrar menü düğmesini seçin. Ardından, Hesaplar’ı ve ardından Yeni Gmail hesabını seçin. Ardından uygulamayı yeniden yükleyin.

Google Oyun Hatası – 406

Sorun

Uygulamalar indirilemiyor. Bu hata, telefonunuza kaydetmek için kullandığınız Google hesabını sıfırladıysanız, cihazınızı fabrika ayarlarına geri yüklediyseniz veya telefonunuza yeni bir hesap kaydettiyseniz oluşabilir.

Çözüm

Klasik bir önbellek temizliği umarım işe yarar. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle seçeneğine gidin.

Aksi takdirde, farklı bir ağ bağlantısında tekrar deneyin.

Google Play – Hata 413

Sorun

Uygulama veya güncellemeleri indirmek mümkün değildir. Proxy kullanıyorsanız, Google Play Store’un çalışmasıyla ilgili sorunlara neden olabileceğini unutmayın.

Çözüm

Ayarlar’da, Uygulamalar’ı (veya Uygulama yöneticisi) bulun ve ardından Tümü’ne kaydırın. Google Hizmetleri’ne gidin ve Verileri temizle ve ardından Durmaya zorla üzerine dokunun. Aynısını Google Play Store uygulamasıyla yapın ve önbelleği internet tarayıcınızdan temizleyin.

Google Play – Hata 481

Sorun

Google Play Store hesabınızda bir hata var.

Çözüm

Hesabınızı kaldırın ve alternatif bir hesapla giriş yapın.

Google Play – Hata 491

Sorun

Yüklemeler ve güncellemeler imkansız.

Çözüm

Cihazınızın Ayarlar’ına, ardından Hesaplar ve Google’a giderek Google hesabınızı kaldırın. Hesabı kaldır düğmesine basın. Android’inizi yeniden başlatın ve hesabı bir kez daha ekleyin. Sonra, Ayarlar’da Uygulamalar’a gidin ve Tüm’e kaydırın. Google Hizmetleri’ne gidin, ardından Verileri temizle ve son olarak Durmayı zorla’yı tıklayın.

recovery 02

Google Play – Hata 492

Sorun

Dalvik önbelleği nedeniyle bir uygulama yüklemek mümkün değil.

Çözüm

Ayarlar altında, Uygulamalar’ı bulun, sonra Tüm’e kaydırın ve Google Hizmetlerine gidin. Burada, Verileri temizle ve ardından Durmaya zorla seçeneğini seçin. Google Play Store uygulamasında da aynısını yapın.

Not: Sorun çözülmediyse, Dalvik önbelleğini silmeyi deneyin. Bunu yapmak için, özel kurtarma moduna girin (sadece root kullanıyorsanız). Başka bir çözüm, bir veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini tamamlamaktır. Bu seçenek tüm kullanıcılar için geçerlidir ve kurtarma modunda yapılabilir. Dikkat edin, verilerinizi siler, bu nedenle saklamak istediğiniz her şeyi yedeklediğinizden emin olun.

Google Play – Hata 495

Sorun

Google Play Store’dan uygulama indirme veya güncelleme sorunu.

Çözüm

Google Play Store verilerinizi Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Verileri temizle bölümünden silin. Verileri Google Services Framework’ten de silin (not: bu, fabrika ayarlarına sıfırlanmış gibi cihazınıza yeni bir Google kimliği atayacaktır; bu, Google uygulamalarınızın geçici olarak daha sonra çalışabileceği anlamına gelir).

Cihazdaki Google hesabınızı silin, telefonunuzu yeniden başlatın ve Google Hesabınızı Ayarlar> Hesaplar> Hesap Ekle> Google Hesabı seçeneğine yeniden ekleyin.

Google Play Mağazası – Hata 497

Sorun

Yüklenen uygulamaları güncelleme zorluğu

İlk çözüm

Play Store verilerinizi temizleyin. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store’a gidin ve Önbelleği temizle, Verileri temizle ve Güncellemeleri kaldır seçeneğine basın.

İkinci çözüm

Eğer varsa SD kartınızı devre dışı bırakın. Ayarlar> Depolama> SD kartı çıkar.

Üçüncü çözüm

Telefonunuz köklü ise, uygulamanın APK’sini silebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Kök Gezgini’ni veya benzer bir uygulamayı açın ve Sistem / uygulama> R / W Dağı> Uygulamayı sil seçeneğine gidin. Veya güvenli bir şekilde oynayabilir ve rahatsız edici APK’yı GoogleSearch.apk.backup gibi bir şeyle yeniden adlandırabilirsiniz;

Google Play – Hata 498

Sorun

Google Play Store’dan indirmelerin kesilmesi.

Çözüm

Sorun, cihazınızın önbelleğinin dolu olmasıdır. Gereksiz uygulamaları ve dosyaları silin. Sesi kapatma, güç ve ev düğmelerine (Samsung cihazlar için) veya sesi kapatıp açarak (diğer çoğu cihaz için) akıllı telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatın.

Bu mod birkaç seçenek daha sunar. Ses rocker ile seçenekler arasında gezinerek Önbellek bölümünü sil seçeneğini seçin. Güç düğmesini kullanarak onaylayın.

Google Play – Hata 501

Sorun

Google Play Store’u açamıyorsanız veya indirme işlemi gerçekleştiremiyorsanız, kesinlikle 501 hatasını alırsınız.

Çözüm

Bunu düzeltmek için, Ayarlar’a gitmeli ve şu iki uygulamayı açmalısınız: Google Play Servisleri ve Play Store – ardından Önbelleği Temizle’ye dokunmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, Hesaplar’a gidin ve Google Hesabınızı silin. Ardından telefonunuzu yeniden başlatın, Google hesabınızı tekrar girin ve senkronize edin, ardından telefonunuzun dokunmadan beş dakika beklemesini sağlayın. Bu beş dakika bittikten sonra, 501 hatası sizi daha fazla rahatsız etmemelidir.

Google Play – Hata 504

Sorun

Bir hata nedeniyle uygulama indirilemedi.

İlk çözüm

Genellikle, lütfen: Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store ve Önbelleği temizle ve Verileri temizle seçeneğine gidin. Ayrıca Google Services Framework için önbelleği temizle ve verileri temizle.

İkinci çözüm

GMail hesabınızı kaldırmayı deneyin

Google Play – Hata 505

Sorun

Çift izne sahip iki veya daha fazla uygulama

Çözüm

Hangi uygulamayı yüklemeye ve sorun uygulamasını kaldırmaya çalıştığınızla aynı izinlere sahip olduğunu bulmanız gerekir. Bunu yapmak için, yüklemeye çalıştığınız uygulamanın APK dosyasını bulun ve Lucky Patcher yedeğini kullanarak uygulamayı geri yüklemeyi deneyin. Araç, hangi uygulamanın çakışmayı ürettiğini size bildiren bir pencere sunmalıdır. Kaldırmanız gereken uygulama budur.

Google Play – Hata 905

Sorun

Uygulamaları indirirken veya yeni güncellemeleri doğru şekilde yüklerken sorun yaşarsınız.

Çözüm

  Ayarlar> Uygulamalar> Tümü bölümüne gidin. Google Play Store’un Uygulama sayfasında, Güncellemeleri kaldır öğesini seçin. Hata gitmiş olmalı

Google Play – Hata 906

Sorun

Bu sorun temel olarak HTC One M8 ve M9’de ortaya çıkar. Bir uygulama indirilirken veya güncellenirken bu durum genellikle oluşur. 907 ve 963 hataları aynı şekilde benzer ve çözülmüştür.

Çözüm

Uygulamayı indirirken ve yüklerken problemlerle, Play Store uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemelisiniz. Bu işe yaramazsa, güncellemeleri kaldırın. Hala çalışmıyorsa, Ayarlar> Bellek / Depolama bölümüne giderek SD kartınızı kapatın. Play Store’a geri dönün ve uygulamayı yüklemeyi deneyin. Sorun devam ederse, uygulamanızı dahili belleğe aktarmak için muhtemelen harici bir kartta bulunur. Ardından, uygulama yüklendikten sonra SD karta gönderebilirsiniz.

Google Play – Hata 907

Bu sorun, Hata 906 ile aynıdır.

Google Play – Hata 911

Sorun

Bir uygulamayı indiremezsiniz.

İlk çözüm

Ayarlar, Uygulamalar’a gidin, ardından Tümü’ne kaydırın ve Google Hizmetleri’ne gidin. Burada, Verileri temizle’yi seçin.

İkinci çözüm

İnternet sayfası girişi gerektiren bir Wi-Fi bağlantınız varsa, hala giriş yaptığınızdan emin olun.

Üçüncü çözüm

Başka bir Wi-Fi ağı deneyin.

Dördüncü çözüm

Wi-Fi’den mobil ağ veri servislerine geçin. Bunu yalnızca mobil planınızdaki verileri kullanmakta rahatsanız yapın.

Google Play – Hata 919

Sorun

Uygulamanın indirilmesi çalışır ancak indirildikten sonra açılmaz.

Çözüm

Androidinde artık yer yok. Müzik, video veya büyük uygulamalar gibi tüm gereksiz verileri ortadan kaldırın.

androidpit play store errors clear data cache

Google Play – Hata 920

Sorun

Bir uygulamayı indiremezsiniz.

İlk çözüm

Wi-Fi’nizi kapatıp tekrar açın ve ardından söz konusu uygulamayı indirmeyi veya güncellemeyi deneyin.

İkinci çözüm

Google hesabınızı silin, cihazınızı yeniden başlatın ve hesabınızı uygulama ayarlarına tekrar ekleyin. Alternatif bir hesap kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Üçüncü çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store’a gidin ve hem Verileri temizle hem de Önbelleği temizle ve son olarak Güncellemeleri kaldır öğesini seçin. Cihazınızı yeniden başlatın, Google Play Store’u açın ve uygulamayı tekrar indirmeyi deneyin.

wi fi error fix

Google Play – Hata 921

Sorun

Bir uygulamayı indiremezsiniz.

Çözüm

Google Play Store uygulamasının önbelleğini silmeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, tüm Play Store uygulama verilerini silin, ancak bunun daha önce yapmış olduğunuz tüm ayarları sileceğini unutmayın. Son çare olarak Google hesabınızı kaldırın, cihazı yeniden başlatın ve tekrar girin.

androidpit google play error remove account

Google Oyun Hatası – 923

Sorun

İndirme işlemi imkansız: Google hesabınızı senkronize ederken hata veya önbellek yetersiz.

Çözüm

Google hesabınızı kaldırın ve yer kaplayan gereksiz uygulamaları silin. Ardından, kurtarma modunda cihazınızı yeniden başlatın. Önbellek bölümünü sil’i seçin ve cihazınızı her zamanki gibi başlatın. Endişelenmeyin, kişisel verileriniz silinmeyecek. Google hesabınızı bir kez daha ayarlayın.

androidpit galaxy s3 recovery boot loader 2

Google Play – Hata 924

Sorun

Genellikle daha büyük uygulamalar indirmeye çalışırken ortaya çıkar. Uygulama indiriliyor, ancak hata mesajı görüntüleniyor ve kurulumun başarısız olduğunu söylüyor.

Çözüm

Ayarlar> Tümü> Google Play Store> Güncellemeleri kaldır seçeneğine gidin. Bunu yaptıktan sonra, sorun uygulamasını tekrar indirmeyi deneyin.

androidpit google play store uninstall updates

Google Play – Hata 927

Sorun

Google Play Store’da bir güncelleme yapıldığı için indirme işlemi imkansız.

Çözüm

Google Play Store tamamen yükseltilinceye kadar birkaç dakika bekleyin. Sorun devam ederse, Ayarlar’a, ardından Uygulamalar’a gidin, Tüm’e kaydırın ve Google Hizmetlerini bulun. Verileri temizle ve ardından Durmaya zorla üzerine dokunun. Google Play Store uygulamasıyla da aynısını yapın.

Muhtemelen şimdiye dek, bu hataların bazılarını hafifletmenin standart bir yolu olduğunu tahmin etmişsinizdir, bu nedenle yukarıda belirtilenlerle farklı bir sorun yaşıyorsanız, aynı adımları izlemeyi deneyebilirsiniz. Verilerinizi silerken veya bir fabrika / veri sıfırlama işlemi yaparken her zaman dikkatli olun, çünkü bu kaydedilen resimlerinizden, dosyalarınızdan, kişilerinizden vb. Kurtulacaktır, bu nedenle önceden tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

androidpit google play errors factory reset

Google Play – Hata 940

Sorun

Uygulama indirilemiyor

Çözüm

Cihazınızı yeniden başlatmak kadar basit olabilir. Bu işe yaramazsa, aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle seçeneğine gidin Ayarlar> Uygulama> Tümü> İndirilenler / İndirme yöneticisi> Verileri temizle ‘Google Hizmetler Çerçevesi’, ‘Google Apps’, ‘Google Hangout’lar’ için aynısını yapın Servisi Kontrol Etmek ‘. Bazı kullanıcılar Chrome’daki verileri temizlemeye gerek duyduğunu bildirmiştir.

Google Play – Hata 941

Sorun

Güncelleme sırasında kesinti.

Çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store’a gidin ve Önbelleği temizle ve Verileri temizle’ye basın. Aynı yerde, İndirme Yöneticisi’ne gidin ve önbelleği temizle ve bunun için verileri temizle düğmesine basın. Güncellemeyi tekrar deneyin.

AndroidPIT Google Play Store app info

Google Oyun Hatası – 944

Sorun

Bu hata, uygulamaları güncellemeye çalıştığınızda belirir ve Google Play Store kapalı olduğunda veya bir tür sunucu hatası oluştuğunda ortaya çıkar.

Çözüm

Uygulamayı daha sonra güncellemeyi deneyin. Google’ın sonunda geçici bir sorun gibi görünüyor, bu yüzden sadece beklemek zorunda kalacak.

Google Play – Hata 961

Sorun

Google Play Store’dan Android uygulamaları yüklerken oluşan sorunlar.

Çözüm

İlk önce, satın alma tarihinden 15 dakika sonra yapabileceğiniz Play Store’dan geri ödeme alın. Bunu yapmak için, Play Store’da geri ödeme seçeneğini seçin. Sonra, cihazınızın ayarlarına gidin ve Uygulamalar’ı seçin ve Tüm uygulamalar seçeneğini görene kadar sola kaydırın. Şimdi Google Play’de aşağı kaydırın ve seçin. Burada, Önbelleği temizle’yi seçin. Sorun devam ederse, Verileri de temizle öğesini seçin.

Google Play’de – 963

Sorun

Google Play Store üzerinden bir uygulamayı indirmeye veya güncellemeye çalışırken ağırlıklı olarak HTC One M8 ve M9 cihazlarında meydana gelir.

İlk çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Önbelleği temizle seçeneğine gidin. Önceki ekrana ve önceki ekrana dönün, daha sonra İndirilenler / İndirme Yöneticisi> Verileri temizle’yi seçin.

İkinci çözüm

Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Google Play Store> Güncellemeleri kaldır; önceki ekrana dönün, ardından Google Play Servisleri> Verileri temizle.

Üçüncü çözüm

SD hafıza kartınızı devre dışı bırakın. Ayarlar> Depolama> SD kartı çıkar> Tamam’a gidin. Google Play Store’a geri dönün ve uygulamayı tekrar indirmeyi veya güncellemeyi deneyin. Çalışırsa, Ayarlar> Depolama> SD kartı takma bölümüne geri dönün.

Dördüncü çözüm

Uygulamayı cihazınızın dahili hafızasına taşıyın. Ayarlar> Uygulamalar> Tümü> (soruna neden olan uygulama)> Dahili belleğe taşı. Google Play Store’a geri dönün, uygulamayı tekrar indirmeyi veya güncellemeyi deneyin ve çalışırsa SD kartına geri taşıyın.

Google Play – Hata 971

Sorun

Android 5.0.2 çalıştıran Wiko telefonlarında hata 971 yaygın olarak görünüyor. İndirdikten sonra bir uygulamayı yüklemenizi önler.

Çözüm

Wiko kısa süre önce V30 güncellemesiyle bu sorunu çözdü. Bu hatayı Wiko telefonunuzda görüyorsanız, resmi Wiko sitesindeki talimatları kullanarak el ile güncellemeyi deneyin.

Google Play – Hata 975

İyi haber, bu hatanın nadir olmasıdır. Kötü haberse şu anda bir çözüm bulunmuyor. Bu arada, Google desteğiyle bağlantı kurmalısınız.

Google Play – Hata RH-01

Sorun

Hata RH-01, Google Play Store’dan uygulama güncellemenizi veya indirmenizi engelleyebilecek bir sunucu hatasıdır.

İlk çözüm

  Ayarlar> Tarih ve Saat’e gidin. Otomatik tarih ve saat + Saat Dilimi yanlışsa, el ile ayarlamanız gerekir. “Otomatik Tarih ve Saat” in işaretini kaldırın ve doğru tarih / saat + saat dilimini ayarlayın. Şimdi Google Play Store’da bir uygulama veya oyun indirmeyi deneyin.

İkinci çözüm

  Ayarlar> Uygulamalar (Uygulama Yöneticisi)> Tümü Aşağı Git ve “Google Play Store” u seçin. Net veriler” . Google Play Store’daki bir uygulamayı indirmek için tekrar deneyin.

Üçüncü çözüm

Bu, Play Store uygulamasını fabrika / orijinal sürümüne geri döndürerek buggy Google Play güncellemelerini geçici olarak düzeltmek için yaygın bir yöntemdir.

  Ayarlar> Uygulamalar> Tümü Aşağı ilerleyin ve Google Play Mağazaları’nı seçin “Mağazayı Zorla” ye dokunun> “Güncellemeleri Kaldır” ı seçin

Daha önce herhangi bir Play Store sorunuyla karşılaştınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.