Genel Huawei Mate 9 sorunları ve çözümleri

Huawei Mate 9 harika bir cihaz, ancak konuların payı olmadan değil. Kullanıcılar dokunmatik ekran yanıt verme, ses seviyesi kontrolü, batarya boşaltma, bildirim gecikmeleri ve üçüncü parti başlatıcılarla ilgili sorunlar bildirdiler. Bunlardan herhangi birini tecrübe ettiyseniz, sizi teminat altına aldık. Mate 9'un en yaygın problemleri ve çözümleri için buraya göz atın.

  • Huawei Mate 9 incelemesi: ilk seçenek, alternatif değil
  • Huawei Mate 9 ipucu ve hileler: telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanın

Huawei Mate 9 Sorunları

Touchscreen not respondingNo volume control on lock screen
Battery drain issueThird-party launcher reverts to default
Delayed notifications 

Huawei Mate 9: Dokunmatik ekran yanıt vermiyor

Bazı kullanıcılar, Mate 9'un dokunmatik ekranıyla ilgili sorunları bildirdiler. Yani, ekran yanıt vermiyor veya gereksiz yere sağ ve sol taraflara musluklar kaydettiriyor. Neyse ki bu can sıkıcı sorun, geçen Aralık ayında yayınlanan bir yazılım güncellemesi ile düzeltildi. Sorunu yaşamaya devam ederseniz, Ayarlar> Telefon hakkında> Sistem güncellemeleri bölümüne giderek en yeni yazılım güncellemesine sahip olduğunuzdan emin olun.

Touchscreen not responding? Try these fixes / © AndroidPIT

Huawei Mate 9: Kilit ekranında ses kontrolü yok

Telefonunuzda müzik dinliyorsanız, ekran kilitliyken yan taraftaki düğmeleri kullanarak ses seviyesini kontrol etmeyi umarsınız. Ancak kullanıcılar, Mate 9'un ses düzeyini ayarlamak için ekranın kilidini açmanızı gerektirdiğini bildiriyor. Bazı nedenlerle, Spotify veya diğer bazı müzik uygulamaları kullanılırken bu olur. Gelecekte bu sayı bir yazılım güncelleştirmesiyle giderilebilir, ancak şu an için çözüm daha bir geçici çözüm. Huawei, Digital Trends'e yalnızca iki uygulamanın desteklendiğini söyledi: Huawei Music ve Google Play Music. Bu, Apps'ı değiştirmek zorunda kalacak olan Spotify kullanıcıları için kötü bir haber, ancak en azından bu sorunun bir yolu var.

From the lock screen (left), you should be able to adjust volume for Huawei Music (middle) and Google Play Music (right) with the Mate 9’s buttons. / © AndroidPIT

Huawei Mate 9: Pil boşaltma sorunu

Kullanıcılar, Mate 9'un iyi bir pil ömrüne rağmen, bazı cihazların alışılmadık bir oranda pil tükettiğini ve hatta bazı durumlarda aşırı ısınma yaptığını bildirmiştir. Huawei, gelecekteki bir güncellemede bu sorunları gidermek için geliştirmeler yapmayı planlayan Digital Trends'e verdiği demeçte, yazılımınızı güncellediğinizden emin olun. Bu sorunu çözmezse, uygulamalarınızın optimize edildiğinden emin olmak için kontrol edin. Mate 9'un Ayarlar bölümünün Pil bölümüne gidin, herhangi bir uygulamanın fazla pil kullanıp çalışmadığını öğrenmek için Pil kullanımı ayrıntıları sayfasına gidin. Garip bir şekilde davranan bir uygulama varsa ondan kurtulun veya sorunu çözmeye çalışmak için güncelleyin. Ayrıca, pilinizi daha uzun süre dayanmak için Mate 9'un Optimize aracını kullanmak isteyeceksiniz.

In the Battery section of Settings, you can view usage details and optimize power-consuming apps. / © AndroidPIT

Huawei Mate 9: Üçüncü taraf rampası varsayılana döner

Özellikle Nova gibi özel başlatıcıları kullanmak isteyenler için rahatsızlık verici olan Mate 9, bir uygulama kapatıldığında varsayılan EMUI başlatıcısına dönme eğiliminde. Yani, alternatif çalıştırıcıyı çalıştırmanın tek yolu tekrar tekrar etkinleştirmektir. Üçüncü taraf rampaları kullanmak istediğinizde bazı geçici çözümler var, ancak mükemmel değiller. Son Uygulamalar'ın Ayarlar menüsüne gidip başlatıcı için kilit simgesine hafifçe vurarak – tablonuzda yakın zamanda açtıysanız – başlatıcıyı Son Uygulamalar listesine kilitlemeyi deneyebilirsiniz. Aygıtta Bluetooth'u devre dışı bırakmayı veya Nova gibi fırlatıcıların "agresif masaüstü" özelliğini etkinleştirerek bunun yardımcı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Nova Launcher

Huawei Mate 9: Gecikmeli bildirimler

Bu dramatik uzun XDA Developers forumu dizisinin kanıtladığı gibi bir çok kullanıcı, gerektiği gibi uygulama bildirimleri almıyor. Ya onları hiç alamıyorlar ya da gecikiyorlar, ancak rozetler ana ekrandaki uygulama simgelerinde görünmeye devam ediyor. Bu sorunu gidermek için bir güncelleme yayımlandı, ancak bu sizin için yapmazsa yapabileceğiniz daha fazla şey var. Rahatsız Edilmesinin devre dışı bırakıldığından emin olmak için kontrol edin. Ardından, Telefon Yöneticisi uygulamasına, ardından Mobil Veri bölümüne gitmeyi deneyin. Bir kez oraya gidin, aşağı doğru kaydırın ve Veri Tasarrufu'na dokunun. Ardından, bildirim almak istediğiniz belirli uygulamalara bir veri bağlantısı gerektiren (e-posta veya WhatsApp gibi) gerektiren sınırsız veri erişimine izin verebilirsiniz.

In the Phone Manager app, you can allow particular apps to use data so notifications aren’t delayed. / © AndroidPIT

Eşiniz 9 ile size yardımcı olabileceğimiz diğer sorunları yaşıyor musunuz? Bu çözümler sizin için mi işe yarıyordu? Yorumları bize bildirin!

Kaynak: Dijital Trendler

Huawei Mate 9'un nereden alınır

Best price

2016 Huawei MHA-L29 Mate 9 64GB White Unlocked Android Dual Sim 5.9-inches 20MP

£312.99

£312.99 total

Check Offer

2016 Huawei MHA-L29 Mate 9 64GB Silver Unlocked Android Dual Sim 5.9-inches 20MP

£312.99

£312.99 total

Check Offer

Genuine Brand New HUAWEI Mate 9 4GB RAM Dual SIM 64GB 4G LTE MHA-L29 Gold

£375.70

£375.70 total

Check Offer

SIM FREE NEW HUAWEI Mate 9 4GB RAM Dual SIM 64GB 4G LTE MHA-L29 Black Unlocked

£376.00

£376.00 total

Check Offer

SIM FREE NEW HUAWEI Mate 9 4GB RAM Dual SIM 64GB 4G LTE MHA-L29 Mocha Brown

£377.00

£377.00 total

Check Offer

Compare prices