Genel Huawei P20 Sorunları ve Düzeltmeleri

Elinizi daha önce Huawei P20’ye getirdiyseniz, kesinlikle aklınızı başınızdan alacak akıllı telefonlardan biridir. Dikkat çekici tasarımdan, kameraya ve uzun ömürlü bataryaya kadar, bu telefonda etkileyici bir dizi özellik elde edersiniz. Telefon 1.8 GHz okta çekirdekli bir işlemciye sahip ve yaklaşık 128 GB dahili depolama alanına sahip. Telefonun arka kısmında 40 megapiksel kamera ve özçekimleri çekmek için ideal bir seçenek olan 24 megapiksel ön kamera bulunuyor.

Ayrıca bakınız: Common OnePlus 6 Sorunları ve düzeltmeleri

P20 Pro’nun Özellikleri

Wi-Fi, GPS, NFC, 4G gibi pek çok bağlantı seçeneğine sahip çift SIM telefon ve sensörler arasında Accelerometer, Proximity Sensor, Compass / Magnetometer, Gyroscope ve Ambient Light Sensor bulunmaktadır. Tüm bu delme özellikleri ile, telefondan en iyi performansı almayı umarsınız. Ancak, diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi, bunu kullanırken de karşılaşabileceğiniz bazı sorunlar var. İyi bir seçenek, bu sorunları önceden tespit etmek ve bu sorunları nasıl çözeceğinizi bilmektir. Bu cep telefonundan bildirilen en yaygın sorunlardan bazıları nelerdir? Aşağıdaki noktaları okuyun.

Yaygın Huawei P20 sorunları ve düzeltmeleri

Sorun 1: Birkaç yeniden başlatma

Bu Huawei cep telefonundaki rastgele yeniden başlatma sorunlarından bahseden çok sayıda çevrimiçi forum var. Sorun, uygulama sıklığı farklı olsa da, farklı uygulamalarda ortaya çıkabilir. Bu telefonda öne çıkan sorunlardan biri rasgele kapatılması ve yeniden başlatılmasıdır. Ve tüm bunlar görünüşte herhangi bir sebep olmadan oluyor. Sorunu çözmenin bir yolu var mı?

1. Çözüm:

  Başlamak için, önbellek bölümünü silmeyi deneyebilirsiniz. Açma / kapatma tuşunu basılı tutarken Huawei P20 Pro’nuzu kapatın ve ardından Kapat düğmesine dokunun. Telefon kapandıktan sonra, Huawei logosu ekranda görünene kadar Sesi aç ve Güç tuşlarını bir arada tutmanız gerekir. Bundan sonra Güç tuşunu bırakabilirsiniz, ancak ekranda EMUI’yi görene kadar Sesi aç tuşunu basılı tutun. Silme önbellek bölümüne odaklanmak için Ses kısma tuşunu ve seçmek için Güç tuşunu kullanabilirsiniz. Tamamlandığında, Şimdi yeniden başlat sistemini vurgulamak için Ses açma tuşunu ve seçmek için Güç tuşunu kullanabilirsiniz.

Yeniden başlatma problemi bundan sonra bile devam ederse, muhtemelen ayarda veya uygulamada bir sorun vardır.

2. Çözüm:

  Uygulamadaki veya ayarlardaki arıza hakkındaki varsayımınızın doğru olup olmadığını izlemek için fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini tamamladığınızda, telefon yerine yeni bir ayar yapmayı deneyebilirsiniz. Bu, yeniden başlatma sorununun tekrar geri gelip gelmediğini test etmenize yardımcı olacaktır. Sorun tekrar oluşmazsa, uygulamaları yüklemeye başlayabilir ve yeniden başlatma işlemine yeniden dikkat edebilirsiniz.

Huawei P20 Pro’yu yeni olarak ayarladıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlama yaparsanız ve beklenmedik bir şekilde yeniden başlatılıyorsa, Huawei servis merkezine veya telefonun satıldığı bayiye başvurma zamanı gelmiştir.

Sorun 2: Dokunmatik ekranda gecikme

Bu telefonun dokunmatik ekranındaki gecikme, kullanıcıları rahatsız edebilecek başka bir sorundur. Hassas ve küçük hareketlerle deneyebilirsiniz, ancak bu size pek yardımcı olmaz.

Huawei P20 Touchscreen Issue

Çözüm:

  Ayarlar ekranından Akıllı Ekran görüntüsünü açmak için Akıllı Yardım’a ve Hareket Kontrolüne geçebilirsiniz. Yazılımın sorununu çözmek için telefonu müşteri hizmetlerine götürebilirsiniz ve bazı kişiler bu konuda memnuniyetini dile getirdiler.

Sorun 3: Batarya çok hızlı bitiyor

Bu cep telefonunun bataryası bir gün veya birkaç gün sürebilir ve yaklaşık 4000 mAh hızında övünebilir, kullanıcılar için herhangi bir soruna neden olmamalıdır. Ancak, birkaçı pilin çok çabuk boşalmasına ilişkin endişelerini dile getirdi ve işte kullanabileceğiniz bazı sorun giderme ipuçları.

Huawei P20 Battery Issue

Çözüm:

  Ayarlar> Batarya’yı ziyaret edip ardından, telefonun bataryasını korumanıza yardımcı olan bazı arka plan işlemlerini keserken Güç tasarrufu modunu veya Ultra güç tasarrufu veya Güç tasarrufu modunu açabilirsiniz. Ayarlar> Güvenlik> Ekran Kilidi ve Parolalar seçeneğine gidip ekran işlemlerini değiştirdiğinizde, pil ömründen tasarruf etmeye çalışabilirsiniz. Arayüzün renklerini değiştirmek veya karartmak için Ayarlar> Pil’i de ziyaret edebilirsiniz. Ayarlar> Batarya> Uygulama başlatmasına hızlı bir şekilde göz atın ve kapağı değiştirmek için bazı ayarları değiştirin.

Şarjı kaydetmek veya telefonu Uyku moduna ayarlamak için ekran çözünürlüğünü de değiştirebilirsiniz. Pilin boşalmasını önlemek için ekranı mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışın.

Problem 4: Mikrofonda arıza

Bazı insanlar mikrofondaki arızalardan şikayetçi. Çağrıları düzgün bir şekilde duyamayabilirsiniz veya video ve sesli mesajları düzgün şekilde kaydetmenizi mümkün olmayabilir.

1. Çözüm:

  Güç düğmesini basılı tutabilir ve telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Çoğu insan için bu, sorunun geçici çözümü olarak görünmektedir. Sorun, USB-C kulaklık adaptörü, Özel Alan veya ses için Bluetooth’tan kaynaklanıyor olabilir. Tüm bu işlevleri kullandıktan sonra yapabileceğiniz en iyi şey telefonu yeniden başlatmaktır. Mikrofonu kullanan herhangi bir uygulama varsa, her şeyin doğru olup olmadığını veya sorunların çözümünde yardımcı olup olmadığını kontrol etmek için işlevi kaldırmayı deneyebilirsiniz.

2. Çözüm:

Bir yazılım hatasından başka bir şey olmayabilir. Bir sistem güncellemesi için gitmeyi deneyebilir veya yazılım güncellemelerinin olup olmadığını izlemek için güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Sorun 5: Bu cep telefonunda yavaş şarj

Cihaz şarj cihazı, bataryayı çok kısa bir süre içinde tam olarak şarj edebilir. Ancak, bazı kişiler telefonun şarj edilmesiyle de sorun yaşayabilir. Bu cep telefonunun şarjı çok hızlı düşüyorsa, işte deneyebileceğiniz birkaç düzeltici eylem.

Çözüm:

  Şarj cihazını ve Huawei P20 Pro’nuzla birlikte verilen kabloyu kullandığınızdan ve duvar prizine düzgün şekilde taktığınızdan emin olun. Huawei P20 Pro ıslanırsa, telefonun şarjını güvenlik özellikleri olarak kısıtlamayı deneyebilir. Yapmanız gereken tek şey, telefonda biriken nemi almak için pirinç taneleri içeren bir kabın içine yerleştirerek kuruması için biraz zaman vermektir.

Sorun devam ederse, Huawei, operatörünüz veya satıcınızla görüşün.

Problem 6: Telefonun aşırı ısınması

Telefondaki aşırı ısınma sorunlarından kurtulmak kolay olmasa da, aşağıdaki sorun giderme ipuçlarından haberdar olmanız çok zor olmayacak.

Huwaei P20 overheating

Çözüm:

  Telefonu, güç bankasının yardımlarıyla sık sık şarj ederken, telefonun özelliklerine uyan benzer bir güç derecesi kullanmalı ve amacı gerçekleştirmek için yüksek kaliteli bir güç bankası kullanmalısınız. Tek seferde birden fazla dosya indirmekten kaçının İndirdiğiniz en son uygulamaları kontrol edin Cihazın donanım yazılımını güncelleyebilirsiniz. RAM’inizi serbest tutmaya ve arka plan uygulamalarının çalışmasını önlemeye çalışın. Aşırı ısınma sorununa yol açabilecek sorunları kontrol etmeye ve cihazı güvenli modda kontrol etmeye çalışabilirsiniz. Telefona yüklediğiniz uygulamalar nedeniyle sorunlar ortaya çıkarsa, bazılarını kaldırabilirsiniz. Cihazla birlikte verilen şarjı kullanmayı deneyin.

Ekranın parlaklığını göz seviyesine doğrulayarak saklayın.

Problem 7: Kamera ile ilgili sorun

Kötü bir kamerayla uğraşmak, yalnızca aşağıda listelenen ipuçlarından bazılarını biliyorsanız zor değildir.

Huawei P20 Camera Issue

Çözüm:

  Bu çekimleri yüklediğiniz diğer kamera uygulamaları ile çekmeye çalıştığınızda, telefondaki varsayılan kamerayı kullanmaya odaklanın. Yine de çıktı daha iyi. Cihazınızdaki varsayılan kamerayı da güncellemelisiniz. Kameranın merceğini doğru bir şekilde temizlemek daha iyi bir görüntü elde etmenize yardımcı olabilir. Cihazla birlikte verilen şeffaf kapağı çıkardığınızdan emin olun. Fotoğrafların bulanıklaşmasını önlemek için, fotoğraf çekerken nesneye odaklanmayı denemelisiniz. Cihazın flaşını kullanmak size daha iyi sonuçlar verebilir. Cihazın hafızası, çektiğiniz fotoğrafları kaydetmek için yeterli alana sahip olmalıdır. Daha fazla alan için kameranın ön belleğini temizlemelisiniz.

Sorun 8: Windows’u tanımada sorun

Bilgisayarınız ve cihaz arasında bağlantı kurulurken ortaya çıkabilecek engelleri ortadan kaldırmak için özel dikkat göstermelisiniz. Bağlantıyı daha yumuşak yapmak için bazı ipuçlarını takip edebilirsiniz.

Huwaei P20 Windows recognize

Çözüm:

  Her zaman cihazla birlikte verilen doğru bağlantı kablosunu kullanmaya çalışın. USB yapılandırmasını MTP olarak değiştirdiğinizden emin olun. Bağlantıyı kaybettiğinizde, dizüstü bilgisayarda bulunan paralel bağlantı noktasını kullanmayı deneyin. Bağlantıyı oluşturduktan sonra cihazınızı yeniden başlatmayı unutmayın. USB sürücülerini kurmak ve güncellemek bir zorunluluktur. Bağlantı portunu hafifçe temizleyin. Cihazın güvenliği nedeniyle bağlantıda sınırlamaları olup olmadığını bulmaya çalışın.

Bozuk verileri aktarmaktan kaçının.

Sorun 9: SIM’deki sorunlar

SIM ile ilgili sorunlarınız olduğunda, aşağıdaki ipuçlarını kullanarak sorunları kolayca çözebilirsiniz.

Huawei P20 Sim Issue

Çözüm:

  Tespit edilemeyen sorunları çözmek için SIM kartı tekrar çıkarabilir ve takabilirsiniz. Temel yeniden başlatmanın gerçekleştirilmesi yardımcı olabilir. SIM tepsisine zarar vermekten kaçının ve gerekirse değiştirin. SIM’in devre dışı bırakılmadığından emin olmak için SIM ayarlarını kontrol etmek telefonun çalışmasını kolaylaştırabilir. Manuel olarak ağ aramaya gidin. Çalışma durumunda bir SIM almaya çalışın. Cihaz ve SIM frekansı benzer olmalıdır.

SIM ile ilgili ağ sorunlarını ortadan kaldırın ve diğer yöntemlerden hiçbiri sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olmazsa değiştirin.

Sorun 10: GPS’teki sorunlar

Öncelikle, GPS’teki sorunlar telefonun şebekesiyle ilgilidir. Sorunları azaltmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.

Çözüm:

  Oldukça iyi sinyal gücü alabileceğiniz bir yerde olmaya çalışın. Mobil veriyi kapatmak yardımcı olabilir.

Navigasyonu ve haritaları, cihazın donanım yazılımı ile birlikte güncelleyebilirsiniz.

Sorun 11: SD kartı bulma

Bugün herkes, daha fazla medya dosyasını depolamaya yardımcı olduğu için daha fazla hafıza alanına sahip akıllı telefonlar istiyor. İnternette dolaşmaktan keyif almak istiyorsanız, SD kart yardımı ile kolayca yapabilirsiniz. Bu telefon 64 GB’a kadar uzayan dahili bir depolamaya sahip olsa da, cihazdaki SD kart nedeniyle alan veya hafıza sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Huwaei P20 Detect Sd card

Çözüm:

  SD kartta biraz yer açabilirsiniz. Bir süre sonra takarken SD kartı biçimlendirmeyi deneyin. Cihazın SD kart ile uyumluluğunu kontrol etmek şarttır. SD kartta asla fiziksel hasara neden olmamalısınız.

Kaliteli bir SD kart satın almak gereklidir.

Sorun 12: Telefondaki performans sorunları

Her ne kadar kullanıcılar cep telefonunun gelişmiş performansı için iyi bir miktar ödemeye hazır olsalar da, en iyi modeller bile şimdi ve sonrasında performans sorunları ile geliyor. Sorunların üstesinden gelmek için yapabileceğiniz birkaç şey.

Huawei P20 Performance Issue

Çözüm:

  Bu cihazda gerçekleştirilmeyen davranışı gösteren uygulamaları güncelleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Çoklu görev ile meşgul durumdayken cihazı kullanmayı bırakın. Telefonda yüklü uygulamaları güncellemek, performansını artırmanıza yardımcı olabilir. Telefonda virüs olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Telefonun hafızasını silmek çok önemlidir, çünkü hiçbir zaman gereksiz verilerle doldurulmasına izin vermemelisiniz.

Yukarıdaki ipuçlarından hiçbiri size bir çözüm sağlamadığında, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini deneyebilirsiniz.

Sorun 13: Telefondaki bağlantı sorunları

Bu, tıpkı diğerleri gibi cep telefonuyla karşılaşabileceğiniz en büyük sorunlardan biri. Bağlantı sorunlarının ağdaki veya İnternet’teki sorunlardan kaynaklanabileceğini aklınızda bulundurmaya çalışın. Ancak, sorunları kontrol etmek için bazı çözümlere veya yöntemlere başvurabilirsiniz.

Huawei P20 Connectivity Issue

Çözüm:

  Cihazınızın, bağlantı kurmak istediğiniz dışında, başka bir cihazla bağlantısı olmadığını onaylamanız gerekir. Bağlantı sorununu çözmek için başka bir çözüme gitmeden önce cihazı yeniden başlatmayı deneyin. Bluetooth’un bağlantı simgesini değiştirebilir ve kapatabilirsiniz. Tekrar açmak ve cihaza bağlanmak istediğiniz cihaza aramak için buna basabilirsiniz. Diğer cihaza ihtiyaç duyduğunuzda daima doğru şifreyi girdiğinizden emin olun. Son zamanlarda bağlantı kurduğunuz cihazlarla ilgili geçmişi silmeye çalışın. Bağladığınız bağlantıda sınırlama olmadığını her zaman kontrol etmelisiniz.

Güç tasarrufu modunun açık olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Açık konuma getirilirse, Bluetooth cihazınızdan çok fazla güç harcadığı için suçluyu kolayca tanıyabilirsiniz. Gücü tüketen uygulamalar, cihazlarınızda yeterli güce sahip olmadıklarında otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Sorun 14: Wi-Fi bağlantısındaki sorunlar

Wi-Fi bağlantısında bir sorun olduğunda, bant genişliği sınırını aşıp aşmadığınızı kontrol etmelisiniz.

Çözüm:

  Wi-Fi’ınızı, yönlendiriciyi kapatıp sorunu çözmenize yardımcı olup olmadığını kontrol etmek için yaklaşık on beş ila yirmi saniye sonra tekrar açarak açmayı deneyebilirsiniz. Wi-Fi şifreleri büyük / küçük harf duyarlı olduğundan, doğru şifreyi girdiğinizden emin olun. Cihazın antenini kontrol etmek, düzgün çalışıp çalışmadığını anlamak için önemlidir. Veri değişimi uygulamalarının geri kalanının arka planda çalışmadığından emin olun. Yönelticiyi yakın zamanda kurduğunuzda, kabloların bağlantısının mükemmel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Wi-Fi kullanarak oluşturduğunuz bağlantıyı silmeyi ve tekrar eklemeyi deneyin. Aygıtın güncellenmesi Wi-Fi sürücüsü yardımcı olabilir.

Bunlar P20 akıllı telefonuyla karşılaşabileceğiniz en yaygın sorunlardan bazıları. Sorun giderme ipuçlarını kullanmak, onlardan kolayca kurtulmanıza yardımcı olabilir.