Genel Not 9 Sorunları ve Düzeltmeleri

Samsung’un 2018’de başlattığı Galaxy Note 9’un yeni sunumu, şaşırtıcı ve harika özelliklerle birlikte geliyor. Bu son derece güçlü cep telefonu, panjurlar için en son kameraya sahip ve Not’un belirgin özelliğini nasıl unutabilirsiniz, – S Pen. Bununla birlikte, cihaz mükemmel olmaktan uzaktır ve çözmeniz gereken genel sorunları paylaşır. Bu cihazla sorun yaşayan kullanıcılardan biriyseniz, endişelenmeyebilirsiniz; bunun yerine, bu sorunları çözmek için doğru çözümleri arayın. Sorunları çözmek, cihazınızın sorunsuz çalışmasını kolaylaştırır. Bu cep telefonunda sorunla karşılaştığınızda, prosedürler basit ve kolaydır. İşte en yaygın Not 9 sorunlarından bazıları ve düzeltmeleri.

Genel Not 9 Sorunları ve nasıl düzeltileceği

Sorun 1: Tam ekran olmayan uygulamaları düzeltme

Bu mobil cihazın büyük ekranı hakkında duyabileceğiniz sorunlardan biri, uygulamaların tam ekranı kullanmamasıdır. Diğer mobil cihazların çoğundan daha uzun ve daha ince olan 6,4 inçlik bir ekranla sorun sizi sürekli rahatsız edebilir. 2: 1 en boy oranı, telefonu tutmasını ve kullanmasını kolaylaştırabilir, ancak bazı uygulamaların üstünde ve altında, geniş ekranlı bir televizyonda görülebileceği gibi siyah çubuklar görebilirsiniz. İdeal olarak, oyunlar ve uygulamalar mobil cihazın tam ekranına sığacak şekilde ölçeklendirilmelidir, ancak ekranı tamamen kullanmazlarsa, bazı kolay düzeltmeler yapılabilir.

Yöntem 1: ayarları tweaking

  Bildirim çubuğunu aşağı çekebilir ve sağ üstte bulunan dişli şeklindeki simgeye benzeyen Ayarlar’a geçebilirsiniz. Ekrana dokunun Belirtilen seçeneği seçin Tam Ekran Uygulamalar Dahil olmayan uygulamaları bulun ve tam ekran modunu açın.

Common Note 9 Issues swipe

Telefonunuz artık uygulamaları otomatik olarak ölçeklendirmeye ve ekranı içerikle doldurmak için en boy oranına uyum sağlamaya hazır. Bunun dışında, yukarıda belirtilen prosedürü izlemeden aynı şeyi yapan en son uygulama değiştiricisinde bulunduğunuzda her uygulamada bulunan bir Genişlet düğmesini göreceksiniz. Bu hemen izlenmesi gereken bir kısayol yöntemidir. Uygulama tam ekran modunda uygun görünmüyorsa, Ayarlar’a dönüp onu kaldırabilirsiniz.

Sorun 2: Pil daha uzun sürmüyor

4000 mAh bataryaya sahip olmasına rağmen, Samsung Galaxy Note 9 batarya ömrü söz konusu olduğunda şampiyon değil. Tam olarak şarj edilmiş bir cep telefonu gününüzü karşılaması için yeterli olsa da, bir günden daha fazla bu mobil cihazdan daha fazlasını bekleyemezsiniz. Ücretin tahliyesinde büyük sorunlar yaşıyorsanız, sorunun geçici olarak üstesinden gelmek için bu basit prosedürü uygulayabilirsiniz.

Yöntem 1: ayarları denetleme

  Çoğu durumda, bu cihazda şarjın boşaltılması, zayıf programlama ile gelen aşırı aktif uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Ayarlar sayfasını ziyaret edebilir ve ardından Cihaz Bakım Pili’ne ve son olarak Pile gidebilirsiniz. Aşağı kaydırma, akıllı telefona yüklenen uygulamaların tüketimini bulmanıza ve gerekli değişiklikleri yapmanıza yardımcı olur.

Sorun 3: Yanıt vermeyen gezinme tuşları

Birçok kullanıcı, yazılımı temel alan gezinme tuşlarıyla ilgili sorun bildirmiştir. Bu cihazın ekranının alt kısmında bulunan bu tuşların birçoğu kullanırken yanıt vermiyor. Sorun kesintili olsa da, kullanıcılara göre, bir komuttan geçmek için yaklaşık on ila yirmi tuşa ihtiyacınız olabilir ve sorun cihazı yeniden başlatana kadar ortadan kaldırmak istemez. Öncelikle, sorun varsayılan Samsung Experience Launcher kullanan cihazlarla sınırlı. Her ne olursa olsun, sorun birkaç adımla çözülebilir.

Yöntem 1: Samsung Pay’ı yeniden başlatma ve ayarlama

  Basit bir yeniden başlatma, bu sorunu en azından geçici olarak temizleyebilir. Bir kullanıcıya göre, Samsung Theme uygulamasıyla cihazın temasını değiştirmek bu sorunu çözebilir. Bu başlangıçta komik görünmekle birlikte, sürekli olarak bu sorunla karşılaştığınızda iyi bir görüntü verebilirsiniz. Yanıt vermeyen gezinme tuşlarının sorunu Samsung Pay uygulamasına bağlı ve cihazda ayarlanması bu sorunu çözebilir. Samsung Pay’den gelen görünmez pop-up’un gezinti tuşlarını bloke ettiği ve onları işlevsel olmayan hale getirdiği anlaşılıyor. Ancak, Samsung Pay’ı ayarladığınızda pop-box kayboluyor. Her ne kadar çözüm garip gözükse de, sonunda işe yarayacak.

Sorun 4: Donmuş bir cihazı tamir etmek

Donmuş bir telefonla sorun yaşayan kurbanlardan biri misiniz? Genellikle Galaxy Note 9 bir telefon görüşmesi yaparken tamamen yanıt vermeyebilir veya donmuş görünebilir. Bundan başka rehber uygulaması veya çevirici de tam olarak çalışmayabilir. Tepki verme sorunuyla sık sık ya da seyrek karşılaşabilirsiniz, ancak aşağıdaki yöntemler sorunu çözebilir.

Yöntem 1: Güç ve ses kısma düğmelerine birlikte basılması

  Gücü ve Sesi Azaltma düğmelerine aynı anda basmanız ve yaklaşık yedi ila sekiz saniye boyunca tutmanız gerekir. Bundan sonra, telefon kapanır, yeniden başlatılır ve yeniden başlar.

Tekrar başlattığınızda donma sorunuyla karşılaşmayabilirsiniz, ancak hala sorunla yüzleşmeye devam ederseniz, yardım için en yakın servis merkeziyle iletişime geçmelisiniz.

Sorun 5: Not 9’daki bağlantı sorunları

Bir akıllı telefonun bağlantısı, kullanıcıların ağ üzerinden ve diğer cihazlarla veri alışverişinde bulunmasına izin verdiği için gerçek değerini gösterir. Varsayılan veya üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Seçtiğiniz uygulamadan bağımsız olarak, işlevsellik büyük ölçüde Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısına bağlı olacaktır. Bluetooth ve Wi-Fi’daki bağlantı sorunları ile ilgili bir sorunla karşılaştığınızda izlemeniz gerekebilecek basit adımlar vardır.

Yöntem 1: Bluetooth sorunlarını denetleme

Bağlantı sorununu çözmek için önce telefonu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ancak, belaya bir son vermek yeterli değilse, diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz.

  Başka bir uygulamanın Bluetooth kullanıp kullanmadığını veya Bluetooth’a erişimi olan uygulamaların etkin olup olmadığını kontrol edin. Samsung’un bazı cihazlarında, güvenlik nedeniyle diğer cihazlara bağlanırken bunlara uygulanan sınırlamalar vardır. Aynı kısıtlamanın cihazınızla da var olup olmadığını bulmaya çalışın. Güç tasarrufu modunu açmaktan başka bir neden olmadığı için sorun olabilir. Aktarmayı düşündüğünüz verinin türü ve yapısı ve diğer cihazlarla uyumluluğu, bağlantı sorunlarına neden olabilir. Tek bir ekte çok fazla dosya gönderdiğinizde, bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Bluetooth üzerinden bağlanan her iki cihazın da her ikisinde de yeterli boş alan olduğundan emin olun. Sorun, kullandığınız cihazdaki hatalı bir Bluetooth anteninden kaynaklanabilir. Veri aktarmanız gerektiğinde her ikisinde de Bluetooth’u açın ve doğru şekilde göründüğünden emin olun. Bluetooth’un önbelleğini temizlememek bu soruna yol açabilir. Bluetooth ile bağladığınız tüm cihazların kaydını tutan liste çok uzun sürebilir. Daha iyi bir bağlantı için bu listeyi kısaltmaya ve ihtiyaç duymadığınız birkaçını silmeye çalışmalısınız. Samsung Galaxy Note 9’u diğer cihazlara, özellikle ilk kez bağlandığınızda, doğru parola girmeniz önemlidir. Bluetooth politikalarını net bir şekilde karşılamalısınız.

Bununla birlikte, bu adımlarla bağlantı daha iyi olmazsa, servis merkezinde kontrol ettirebilirsiniz.

Yöntem 2: Aygıttaki Wi-Fi bağlantısını denetleme

Bluetooth ile birlikte, sorunun kolayca çözülüp çözülmediğini bulmak için modemi yeniden başlatarak Wi-Fi bağlantı sorunlarını kontrol etmeniz gerekir.

  İnternet bağlantısında kararsızlık olup olmadığını bilmek için cihazdaki Wi-Fi seçeneğini açıp açmadığınızı kontrol edin. Cihazın işletim sistemi için güvenlik duvarını kapatmak, sorunu çözebilir. Diğer cihazların da Wi-Fi aracılığıyla bağlanıp bağlanmadığını bulmaya çalışın. Wi-Fi aracılığıyla çok fazla cihaz bağlandığı zaman sınırlamalar vardır. Wi-Fi bağlantısı söz konusu olduğunda cihazın bağlantısına ilişkin herhangi bir formalite veya eklenti kısıtlaması olup olmadığını öğrenmek yardımcı olabilir. Doğru şifreyi girip girmediğinizi veya kısa bir süre önce güncellediyseniz bu sorunu çözebilir. Wi-Fi bağlantısına erişim izniniz varsa, uygulamaların arka planda çalışmasını engellemeye çalışın. Modem yapılandırmasını kontrol etmek sorunu çözebilir ve bu cihazı diğer cihazlara bağladığınızda ortaya çıkabilecek kısıtlamaları devre dışı bırakabilir veya kaldırabilir. Bağlı cihazın adını silmeyi deneyebilir ve diğer cihazlara kolayca bağlanıp bağlanmadığını kontrol edebilir veya çalışıp çalışmadığını görmek için Not 9 ile bir kez daha ekleyebilirsin. Wi-Fi ayarlarının önerilen modunu kontrol etmek de sorunları çözebilir.

Sorun 6: Kamera birkaç saniye çalışamıyor

Kullanıcılar, Not 9 cihazını kullanırken donuk bir kameranın problemleriyle karşılaşabilirler. Görüntü çekmeniz, önbelleği temizlemeniz, video kaydetmeniz veya micro SD kartını değiştirmeniz gerektiğinde çoğu zaman sorunlar ortaya çıkıyor. Telefonu yeniden başlatmanın bu sorun üzerinde etkisi çok az olabilir.

Yöntem 1: Aygıtı değiştirme

Ne yazık ki, henüz bu sorunun çözümü yoktur, Samsung’un cihaz yapımcıları bir çözüm bulmaya çalışmasına rağmen. Yapabileceğiniz en iyi şey telefonu şirkete götürmek ve sorunun otomatik olarak çözülmemesi durumunda değiştirme talebinde bulunmaktır.

Problem 7: Aramalar sırasında tutarsız konuşmacı

Samsung Galaxy Note 9, sesi stereo modda vermek için cihazın tepesinde bir kulaklık ve daha küçük boyutlu bir hoparlör kullanıyor. Bununla birlikte, üst kısımda bulunan kulaklık, hoparlör modunda arama yaparken birkaç kullanıcı için tutarlı bir şekilde çalışmayabilir. Genellikle, telefonu kaldırdığınızda üst hoparlör çalışır, ancak çoğu zaman kesilir. Üst hoparlör, konuşmacıya asla girmemesi gereken videolar ve müzikler için işlev görür. Muhtemelen, cihazın tepesinde bulunan sensör, kulaklık hoparlörünü keserek sorun yaratabilir.

Yöntem 1: Samsung’dan sorun giderme kılavuzunu kontrol etme

  Potansiyel bir çözüm bulmak için Samsung’un hoparlörleriyle ilgili sorun giderme kılavuzunun sayfalarını inceleyebilirsiniz. Doğru çözümü bulamazsanız, en iyi sonucu almak için her zaman cihazın yerini alabilirsiniz.

Sorun 8: Eksik uygulama çekmecesi düğmesi

Uygulama çekmecesi düğmesi kaybolursa, aniden bu cihazdaki uygulamalara erişemezsiniz.

Yöntem 1: ekranı yukarı kaydırın

  Eksik düğmeyi bulmak için cihazın altındaki herhangi bir yere kadar ekranı kaydırabilirsiniz.

Common Note 9 Issues Full screen app

Yöntem 2: Uygulamalara düğmeden erişme

  Ekrandaki boş alana basıp basılı tutmak, bir düzen ve uzaklaştırma sayfasını uzaklaştırır ve arka plan görüntüsünü ve widget seçeneklerini gösterir. Ayarlar düğmesine ve ardından Uygulamalar düğmesine dokunun ve ekranın altındaki tanıdık düğmeyi bulmak için Uygulamaları Göster düğmesini seçin.

Sorun 9: Yavaş veya kablosuz şarjı düzeltme

Not 9’un 4000 mAh bataryası sağlam olmasına rağmen, kullanıcılar yavaş ya da kablosuz şarjdan şikayetçi olmuşlardır.

Yöntem 1: doğru şarj yöntemlerini kullanarak

  Kutuda sağlanan kabloyu, Samsung’un hızlı şarj modunu destekleyen bir duvar priziyle birlikte kullanmak ve sorununuzu çözebilir. Evde veya ofiste bir süredir etrafta yatan eski bir şarj cihazını kullanmaktan kaçının. Kablosuz şarj cihazıyla hızlı şarj modunu destekleyen bir duvar prizi kullanmanız gerekir.

Common Note 9 Issues charger

Sorun 10: S Pen, ekranın bazı kısımlarına düzgün şekilde kayıt yapamıyor

S Pen, Samsung Galaxy Note 9’un en çekici eklerinden biridir, ancak bazı kullanıcılar ekranın bazı bölümlerinde çalışmayan S Pen ile ilgili endişelerini dile getirdiklerinden dolayı bu bileşenin çalışması yanlış olabilir.

Yöntem 1: Koruyucu kasayı kontrol etme

  S Pen ve cihazın çalışmasını etkileyebileceği için mıknatısla birlikte gelen bu cihaz için koruyucu bir kasanız olup olmadığını kontrol edin. Kasayı çıkarın ve S Pen’in düzgün çalışmasını sağlayıp sağlamadığını görün. Eğer işe yaramazsa, S Pen’in arızalı olma ihtimali ve şansınızı bıraktığınız tek seçenek yerine geçme şansı.

Problem 11: Islak hoparlörü olan sorunlar

Tıpkı Samsung Galaxy Note 9’un önceki cep telefonlarında olduğu gibi, bu cihaz da suya ve IP68 toza dayanıklıdır; Telefonu yaklaşık beş fit derinliğe suya batırdığınızda, telefon tamamen kuruyuncaya kadar hoparlör bir süre tuhaf gelebilir ve garip gelse de normal kalır.

Yöntem 1: Aygıtı avucunuza karşı hafifçe vurun

  Cihazın metal çerçevesinin arkasına yerleştirilmiş olan hoparlör ızgarası suyla kaplı olabilir ve fazla kurumasını sağlamak için fazla suyu tahliye etmek için cihaza avuç içinde doğru dokunmanız gerekir. Sorun çıkmaması için telefonu ıslandıktan sonra yaklaşık bir saat şarj etmekten kaçının.

Common Note 9 Issues tapping

Problem 12: Aşırı ısınma problemleri

Birçok kullanıcı Samsung Galaxy Note 9’da aşırı ısınma sorunları yaşadı, ancak birkaç adımı uyguladığınızda sorun çözülebilir

Yöntem 1: İndirilenleri ve kurulumları kontrol etme

  Cihaza yüklediğiniz uygulamaları kontrol etmek önemlidir ve bunları PlayStore gibi otantik bir kaynaktan indirdiğinizden emin olun. Başka bir cihazın telefona Bluetooth veya Wi-Fi hotspot ile bağlı olup olmadığını kontrol edin. Telefonun arka kapağını çıkardığınızda sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Sorunları önlemek için önbellek belleğini temiz tutmaya çalışın.

Sorun 13: Uygulamaların işlevselliğindeki sorunlar

Not 9 cihazına yüklediğiniz uygulamaların işlevselliğini çeşitli hatalar ve hatalar etkileyebilir. İhtiyacınız olan tek şey, uygulamaların düzgün ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için birkaç adım izlemektir.

Yöntem 1: uygulamaları güncelleme

  Cihazda kullandığınız tüm uygulamaları güncellemelisiniz. Kötü değerlendirmeleri olan bu uygulamalardan kaçının. Telefonun önerilen uygulama ayarlarını değiştirmeyin. Uygulama verilerini SD kart yerine telefonun belleğinde saklamak, sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Alt çizgi

Samsung Galaxy Note 9 bir dizi mükemmel özellik ile geliyor; Ancak, ilk birkaç gün boyunca, uygulamalar bulutla veya telefonla veri senkronize edilmeye başlandıkça ve etkinliklerin durgunlaştığını hissedebildiğiniz için birçok aktivite devam eder. Cihazı birkaç ay daha kullanmaya devam ederken, performansta daha fazla düşüş bekleyebilir ve bu sorundan kaçınmak için, çoğu zaman ihtiyaç duymadığınız uygulamalardan bazılarını kesebilir ve daha iyi bir sonuç bekleyebilirsiniz. Her şey başarısız olursa, cihazı en yakın servis merkezine götürebilir veya üreticiden değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Şimdilik, telefonla birlikte gelen özellikleri ve aksesuarları kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz. Sorun yaratan bir donanım sorunuysa, çok fazla şey yapmaya teşebbüs etmeyebilir, ancak hızlı başlangıç kılavuzuna veya sorun giderme seçeneklerine dönebilir veya yardım için tekrar servis merkezine götürebilirsiniz.