Genel OnePlus 6 Sorunları ve Düzeltmeleri

OnePlus 6, çift arka kameralara ve klasik cam tasarımına sahip yeni ve sportif bir tasarıma sahip olsa da, bu telefondaki kusurlardan dolayı biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu cep telefonunu zaten satın aldıysanız, bilmeniz gereken tek şey, bunun içinde ortaya çıkan genel sorunlar ve sorunları ortadan kaldırmak için olası düzeltmelerdir. Mevcut düzeltmeler sayesinde, telefondaki tüm sorunları çözebilirsiniz. Düzeltmeleri yapmak kolaydır ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan telefonunuzu kullanmaya hazırsınız.

Ayrıca bakınız: Genel Samsung Galaxy S9 Sorunları ve düzeltmeleri

Sorun 1: Batarya ömrü zayıf ve telefon sık sık ısınıyor

Her ne kadar çok akıllı telefonlarda pil bitirme ve aşırı ısınma sorunu yaygın olsa da, bu cep telefonunun pili de şarjı çok çabuk tüketiyor. Bununla birlikte, birkaç uygulama indirdiğinizde telefonun yeniyken telefonun sık sık ısınması normaldir ve muhtemelen fark edebileceğinizden daha fazla kullanırsınız.

Bu telefonu kullanan ve batarya ile ilgili sorunları olan müşterilerden biriyseniz, aşağıdaki adımlar size yardımcı olabilir.

Yöntem 1: Birkaç uygulamayı kaldırın ve en son uygulamalara yükseltin

  Soruna neden olabilecek sorunları bulmak için telefonun ayarlarını kontrol edin. Uygulamalardan biri veya birkaçı telefonunuzun pilini boşaltma sebebi ise, bunları kaldırabilirsiniz. Ekranın parlaklığını ve uyku moduna geçmek için geçen süreyi azaltın. Zayıf bir sinyal olduğunda mobil verileri kapatmayı deneyin. OnePlus’tan aldığınız sabit bir yazılımla, telefonunuzda en son yazılımın bulunduğundan emin olun.

oneplus 6 common issues

Yöntem 2: Telefonu yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Telefondaki batarya sorunu hiç bitmeyen bir döngüye benzer. Pil ömrü hakkında aynı hikayeyi diğer şirketlerin modellerinde de duyacaksınız. Ancak, batarya ömrü sorunu gerçekse ve telefonunuzdaki şarj çok kısa sürede boşalırsa, farkı görmek için telefonları yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Başka hiçbir şey işe yaramazsa, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Ancak, bu işlem sırasında çağrı kayıtlarından mesajlara kadar her şey telefondan kaybolacağından tüm verileri ve dosyaları yedeklemeyi unutmayın.

  Son zamanlarda yapmadıysanız, telefonunuzun gerektirebileceği basit bir yeniden başlatmadır. Sadece güç düğmesini basılı tutun ve yeniden başlat öğesine dokunun. Pilin çabuk boşalmasına neden olmadığından emin olmak için önbellek bölümünü silmek iyi bir fikirdir. Açma / kapatma tuşunu basılı tutmanız ve gücü kesmeniz gerekir. Telefon KAPALI modundayken, aynı anda ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşuna dokunmanız gerekir. Açma / kapatma tuşlarını kullanarak seçip açamayacağınız veya ses seviyesi tuşlarıyla dolaşıp dolaşamayacağınız kurtarma moduna girmelidir. Sadece istediğiniz dili seçin ve önbellek sil seçeneğini seçin.

Problem 2: Bildirimlerin varışındaki gecikme

Telefonun eski sürümü veya en yeni sürüm olsun, birçok telefon sahibi bildirimlerin varışındaki gecikmeden şikayetçi oldu. Ancak, aşağıdaki adımları göz önüne aldığınızda bu sorunu çözebilirsiniz.

Yöntem 1: Pil optimizasyonu ve uyarı kaydırıcısında sorun var

  Akü optimizasyonunun bildirimin varışındaki gecikmenin sebebi olduğundan şüpheleniyorsanız, soruna neden olabilecek uygulamaya dokunmanız gerekir. Cep telefonunun sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya dokunduğunuzda Gelişmiş Optimizasyon seçeneğini de kapatmanız gerekir.

Oneplus 6 Gaming Mode

 

Yöntem 2: Oyun modunu kapatın

  Cep telefonunda oyun modunun kapalı olduğundan emin olmak için ayarları kontrol etmeli, oyun modunu ziyaret etmeli ve blok bildirimini açmalısınız. Cep telefonundaki sorunlu uygulamaları bulmak için bildirim ayarlarını kontrol edin.

Sorun 3: Otomatik Parlaklık Titreşimi donuk

Son zamanlarda telefonun otomatik parlaklık modunun düzgün çalışmamasına dair şikayetler geldi. Bazı insanlar doğrudan güneş ışığı altında titrerken, geri kalanının telefonun genellikle olması gerekenden daha koyu olduğunu fark etmişlerdir.

Yöntem 1: Telefondaki uyarlanabilir parlaklığı kontrol etme

  Bildirim gölgesini aşağı çekip parlaklık kaydırıcısını kullandığınızda ayarları ziyaret edebilir ve Uyarlanabilir Parlaklık özelliğini devre dışı bırakabilir veya manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Yazılımın benzer şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için başka bir uygulamayı kullanmayı deneyebilirsiniz. Uyarlanabilir Parlaklık özelliği altındaki parlaklık kaydırıcısını kullandığınızda, minimum parlaklık seviyesini otomatik parlaklık seviyesine göre ayarlayabilir ve yeniden test edebilirsiniz. Deneyimlediğiniz titremeyle ilgili sorunları çözmese de, telefonu normalden daha koyu görünürse daha parlak hale getirebilir.

OnePlus 6 Turn off brightness Issue

 

Sorun 4: Beklenmedik şekilde telefonun kapanması

Bu, Android Akıllı Telefonlarında bulabileceğiniz en büyük sorunlardan biri olmasına rağmen, bu telefon, sorunları bir veya daha fazla durumda da gösterebilir.

Yöntem 1: Telefonun ısıtma sorunlarını kontrol etme

Telefon sık sık ısınırsa, bildirimde bulunmadan kapanmasını bekleyebilirsiniz. Beklenmedik kapanma sorunlarını kontrol ederken, karşılaşabileceğiniz ısıtma sorunlarının arkasındaki nedenlere de odaklanmaya çalışmalısınız.

  Telefonu sık sık ısıtan temel sorunlara dikkat etmek zorundasınız. Telefonunuza aniden düşebileceği için ısıtma sorunlarını izlemek için yüklediğiniz uygulamaları veya telefonun kullanım şeklini kontrol etmeye çalışın. Yeniden şarj etmeden önce pilin tamamen boşalmasını sağlayın. Telefonu çok sık şarj etmeyin.

Yöntem 2: Fabrika telefonu sıfırlama

  Bu, telefonun kapatılmasını önleyen son çaredir. Bu işlem sırasında tümü kaybolacağından, telefonda mevcut olan verileri yedeklediğinizden emin olun. Bu işlemden sonra yedeği otomatik olarak geri yüklemekten kaçınmanız gerekir, ancak el ile yapmayı deneyin.

Sorun 5: Telefondaki tembel kullanıcı arayüzü

Kullanıcı arayüzü herhangi bir akıllı telefonun popülaritesinin anahtarıdır ve aynısı bu model için de geçerlidir. Bununla birlikte, bu modeldeki kullanıcı arayüzünün durgunluğuyla ilgili son raporlar gelmeye başladı.

Yöntem 1: üçüncü taraf başlatıcısının kaldırılması

Üçüncü taraf başlatıcısını indirmek bu soruna neden olabilir. Ancak, acil olarak bu telefondaki sorunu çözmek için indiriciyi hemen kaldırmanız gerekir.

  Üçüncü taraf başlatıcısını, belirli teknik özellik sayfasında optimize edilmemiş en kısa sürede kaldırmanız gerekir. Bir sonraki adım telefonu yeniden başlatmak zor. Telefonu kapatıp tekrar kullanmak için yeniden başlatabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü bundan sonra halsiz kalmaya devam ederse, sahip olduğunuz tek seçenek telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce, telefonunuzda mevcut olan dosyaların gerekli yedeğini aldığınızdan emin olun.

Oneplus 6 Launcher turn off

Sorun 6: Wi-Fi Bağlantısında sık görülen aksaklıklar

Bu modelde karşılaşabileceğiniz genel bir sorun Wi-Fi bağlantısının kesilmesidir. Zamanla bağlantı yavaşlar veya rastgele bağlantı kesilebilir.

Yöntem 1: telefonu yeniden başlatma ve bağlantıyı yenileme

Telefonu yakın zamanda yeniden başlatmadıysanız, Wi-Fi bağlantısında karşılaştığınız engelleri önlemek için deneyin ve yapın.

  Bağlantı ile ilgili bir sorunla karşılaşırsanız, telefonu Wi-Fi yönlendiricisiyle birlikte yeniden başlatarak başlayabilirsiniz. Ayarlar moduna gidip, Wi-Fi modunun uyku modunda bile açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayarları ve ardından ağ ayarlarını sıfırlamak için yedeklemeye ve sıfırlamaya çalışın. Bundan sonra, bağlantı sorununun geri gelip gelmediğini kontrol etmek için Wi-Fi bağlantısını yeniden ayarlamayı deneyebilirsiniz.

Yöntem 2: Silme verileri ve önbellek seçeneği için gidiyor

  Güç kapalı seçeneğine dokunmak için güç tuşunu basılı tutmanız gerekir. Kapattıktan sonra, ses seviyesini ve güç tuşlarını aynı anda tutabilirsiniz. Kurtarma seçeneğine önyükleme yaparken, ses tuşlarının yardımıyla dolaşabilir ve açma / kapatma tuşuyla doğru seçeneği seçebilirsiniz. Bundan sonra, Verileri ve önbelleği sil seçeneğine geçmeniz ve yeniden başlatmanız gerekir. Güncellemeleri düzenli olarak kontrol ettiğinizden ve ürün yazılımının güncel olduğundan emin olmak için yönlendirici üreticisinin ISP’sini kontrol ettiğinizden emin olun.

Sorun 7: Bluetooth sorununu düzeltme

Wi-Fi bağlantısındaki sorunlar, bu cep telefonuyla karşılaştığınız tek sorun değildir, çünkü Bluetooth bağlantısında da sorun olabilir. Cep telefonlarına birkaç cihaz bağlamaya çalıştığınızda, Bluetooth’taki sorunların yüzeye çıkması olasıdır. İnsanların Bluetooth bağlantısıyla karşılaştıkları en büyük sorun, cihazın basitçe bağlanamadığı otomobillerde. Bağlantı hala sağlam olsa bile, telefon simgesi görünmüyor.

Yöntem 1: HD arama seçeneğini kapatma

  Müşterilerin çoğunun belirttiği sorunları çözmek için telefondaki HD arama ayarlarını kapatabilirsiniz. Bağlantıları kontrol etmek için telefonu yeniden başlatabilir veya aracı ve stereo sistemi yeniden başlatabilirsiniz. Sonuçları görmek için tekrar eşleşmek üzere tüm eşleştirmelerden vazgeçebilirsiniz.

Problem 8: Telefondaki boşaltma ücreti

Bu, tüm Android akıllı telefonlarla karşılaşabileceğiniz başka bir sorundur ve OnePlus 6 da buna uyuyor. Birkaç adımda, her seferinde ve sonrasında çıkan şarj sorunlarını kolayca düzeltebilirsiniz.

Yöntem 1: Şarj kurallarına uyun ve oyun oynamaktan kaçının

  Telefonun çok uzun süre şarj olmasına izin vermemelisiniz. Şarj hızlı bir şekilde boşaldığında, oyun oynama alışkanlığınızla suçlayabilir ve şarj bittiğinde telefonu ne zaman kullandığınızı asla bilemezsiniz. Telefonun şarj sırasında kullanılmadığından emin olun. Telefonu şarj ettiğinizde kullanmak, cihazı ısıtabilir ve şarj kolayca boşalabilir.

Sorun 9: Ekran sıkışmış veya donmuş

Arama yaparken veya oyun oynarken telefonun ekranı aniden donuyor veya sıkışıyor. Uygulamaları kontrol etmek krizi çözebilir.

Yöntem 1: sorunu oluşturan uygulamaları denetleme

  Sorunun ortaya çıktığı uygulamaları kontrol edin. Soruna neden olan bir uygulama ise, telefonu suçlamak zorunda kalmayabilirsiniz. Dondurulmuş bir ekran olasılığını azaltmak için bu uygulamayı güncelleyebilir veya optimize edebilirsiniz. Mesajlaşma, kamera veya telefon gibi varsayılan uygulamalarla karşılaştığınızda, ayarları ziyaret etmeniz ve varsayılan uygulamalara geçmeniz gerekir. Soruna neden olan uygulamaları seçin ve telefonda en iyi çıkışı almak için önbelleği temizleyin.

Yöntem 2: Telefon biçimini değiştirme

  Yukarıdaki adımlar donmuş ekran sorununu çözemezse, yedeklemeyi aldıktan sonra telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Telefonu biçimlendirmek, diğer sorunlardan da kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Sorun 10: Uygulamaların yavaş açılması

Uygulamalar yavaş açılırsa, uygulamaların doğasını analiz etmeniz ve sorunu izlemeniz gerekir.

Yöntem 1: Uygulamaların doğasını kontrol edin

Bazı uygulamalar, oyunlar gibi doğası gereği yavaştır, böylece suçluyu tahmin edebilirsiniz.

  YouTube gibi büyük oyunlar ve uygulamalar yavaşça açılabilir ve endişelenmenize gerek yoktur. Tüm uygulamalar telefonda yavaşça açıldığında, cihazı yeniden başlatmayı ve tekrar kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

Sonuç

OnePlus 6’daki sorunların bazıları sıkça görünebilir. Ancak, telefonunuzu yeniden başlatma, yeniden başlatma ve fabrika ayarlarına sıfırlama gibi hızlı ayarları kendiniz uygulayabilirsiniz. Zaman zaman telefonda görüntülenen yazılım güncellemelerinin izlenmesi de sorunu önleyebilir. Ancak, hızlı düzeltmeler işe yaramazsa, en iyi sonucu almak için cep telefonunu yetkili servis merkezine götürebilirsiniz.